Програми для запису MP3-дисків

Незважаючи на те що MP3-диски втратили істотну частку популярності, і замість них сьогодні найчастіше використовують флешки, AUX-з'єднання для телефону або Bluetooth, програми для запису таких носіїв все ще залишаються актуальними. Нижче розглянемо найбільш ефективні і надійні з них.

Nero Express

Прабатьком всіх засобів запису дисків заслужено вважають Nero, оскільки на піку популярності CD і DVD практично всі користувалися саме їм. Даний продукт являє собою комплекс невеликих утиліт і повноцінних програм, серед яких можна знайти конвертер, редактор відео, дизайнер для створення обкладинок, рішення для відновлення втрачених даних з носія і т.д. у нашому випадку варто звернути увагу на Nero Express, призначений для швидкого запису інформації на диск. Інтерфейс програми поділений на два блоки: в лівому представлені категорії за типами даних, а праворуч &8212; пропоновані функції, що залежать від обраної категорії. Для запису MP3-диска потрібно вибрати розділ &171;Музика&187; і &171;Jukebox аудіо компакт-диск&187; .

Интерфейс программы Nero Expres

Крім MP3, WMA і AAC, а також ряд інших мультимедійних форматів. Встановити розглянутий компонент окремо не вийде, оскільки він входить в пакет додатків Nero. Поширюється на платній основі, а ознайомча версія надається на 14 днів. Ще одна суттєва проблема полягає в досить високому навантаженні на комп'ютер, тому рішення підійде не для всіх. Інтерфейс виконаний російською мовою з докладним описом функцій.

Завантажити Nero

Читайте також: програми для запису дисків

Ashampoo Burning Studio

Відмінним аналогом попереднього рішення є Burning Studio від компанії Ashampoo, яка також займається розробкою пакету утиліт і додатків для роботи з медіафайлами і не тільки. Програма оснащена більшістю вищеописаних функцій, однак тут вони зосереджені в рамках одного інтерфейсу, а не розділені, як у випадку з Nero. Запис даних здійснюється в трьох різних режимах: &171;Новий диск&187; , &171;Новий диск + дисковий розподіл&187; і &171;Новий диск + автозапуск&187; . Крім цього, можна скористатися функцією &171;Дозаписати диск&187; , якщо використовується DVD.

Интерфейс программы Ashampoo Burning Studio

Записати на диск за допомогою Ashampoo Burning Studio можна не тільки MP3-файли. На окрему увагу заслуговує опція резервного копіювання, що дозволяє перенести на оптичний носій дані системи, папок і файлів. Готовий архів захищається паролем, а також стискається до менших розмірів за бажанням користувача. Відновлення архівованої інформацією теж проводиться за допомогою розглянутої програми. Якщо диск вже записаний в невідповідному форматі, його можна конвертувати в MP3, за умови що раніше були дотримані певні умови.

Завантажити Ashampoo Burning Studio

Дивіться також: Програми для запису образу на диск

BurnAware

BurnAware &8212; не менш функціональне рішення для запису дисків з більш спокійним і розміреним інтерфейсом. Створення MP3-диска виведено в окрему категорію. Спочатку користувач додає потрібні музичні файли в робочу область шляхом перетягування їх ярликів або вказування розташування на жорсткому диску. Після цього достатньо натиснути на кнопку &171; записати&187; на навігаційній панелі і дочекатися результату. При необхідності варто скористатися можливістю створення папок для структуризації даних.

Интерфейс программы BurnAware

Варто відзначити наявність функції форматування диска одним з двох доступних способів: поверхневим або глибоким. При підключенні накопичувача програма автоматично відображає докладні відомості про нього: привід, швидкість, виробник, прошивка, інтерфейс, підтримка деяких технологій і т.д. якщо CD або DVD почав працювати нестабільно, можна скористатися функцією виявлення помилок. BurnAware поширюється по безкоштовній моделі, інтерфейс виконаний російською мовою, будь-які значущі недоліки відсутні.

Завантажити BurnAware

Урок: запис музики на диск

Студія Дисків

На черзі ще одна корисна програма, що дозволяє записувати різні дані на CD, DVD і Blu-Ray. Розробники заявляють, що створювали свій продукт в першу чергу для малодосвідчених користувачів, які не мають глибоких знань в комп'ютерних технологіях, тому з його інтерфейсом розбереться кожен. Передбачено вбудований конветер DVD і Audio CD під відповідні формати. Для запису музичних дисків можна використовувати як розширення MP3, так і WMA.

Интерфейс программы Студия Дисков

Реалізована і зворотна процедура &8212; &171;ріппінг&187; дисків, але для цього потрібно, щоб на пристрої не було захисту від копіювання. На офіційному сайті опубліковано повний перелік можливостей студії дисків, є відеоролик з наочним прикладом роботи програми. Там же можна придбати повну версію, що знімає всі обмеження безкоштовної. На сьогоднішній день існує два видання: Стандарт і преміум. В останньому розширюється список підтримуваних форматів, з'являється можливість записувати ISO-образи і здійснювати резервне копіювання.

Завантажити Студія дисків з офіційного сайту

Читайте також: Програми для запису аудіо на CD

Ми розглянули кілька якісних додатків, призначених для запису компакт-дисків. З їх допомогою можна створювати носії не тільки з MP3, але і з файлами іншого формату.

більше статей на цю тему: