Програми для створення завантажувальної флешки

Программы для создания загрузочной флешки
Перевстановлення операційної системи-процес досить простий, особливо якщо головний інструмент для здійснення даної операції заздалегідь підготовлений – завантажувальна флешка.

Сьогодні користувачам пропонуються найрізноманітніші варіанти утиліт для створення флешок для установки операційної системи. При цьому деякі утиліти явно розраховані на початківців користувачів, в той час як існують і куди більш функціональні інструменти, призначені явно для професіоналів.

Rufus

Rufus - скачать бесплатно Руфус

Почнемо з найбільш популярної програми для створення завантажувального накопичувача Windows 7 і інших версій даної ОС – Руфус. Дана утиліта відрізняється простим інтерфейсом, де знадобиться лише вибрати USB-носій і вказати ISO-образ дистрибутива операційної системи, а також підтримкою російської мови, можливістю перевірки диска на BAD-блоки і багато іншого.

Завантажити Rufus

Урок: Як створити завантажувальну флешку Windows 10 в програмі Rufus

WinSetupFromUSB

WinSetupFromUSB - скачать бесплатно Вин Сетап Фром ЮСБ

Даний інструмент – ефективний спосіб створити флешку з будь-якою версією Windows, однак, програма явно не розрахувала на новачків, про що говорить її висока функціональність. У той же час це один з кращих інструментів для створення завантажувальних і мультизавантажувальних носіїв, який поширюється абсолютно безкоштовно.

Завантажити WinSetupFromUSB

WinToFlash

WinToFlash - скачать бесплатно ВинТоФлеш

Повертаючись до простих утиліт для створення USB-накопичувачів з ОС Windows, не можна не згадати про просту і повністю безкоштовну програму WinToFlash. Незважаючи на досить високу функціональність, інтерфейс програми побудований таким чином, щоб користувач без зайвих питань зміг приступити до роботи і створити завантажувальну флешку.

Завантажити WinToFlash

Урок: Як створити завантажувальну флешку Windows XP в програмі WinToFlash

WiNToBootic

WiNToBootic - скачать бесплатно

Надзвичайно проста програма для створення накопичувача з зображенням Windows XP і вище. Додаток відрізняється мінімумом налаштувань, дозволяючи лише вказати знімний носій і файл образу з дистрибутивом операційної системи, після чого відразу почнеться безпосередньо сам процес створення завантажувального носія, який займе всього кілька хвилин.

Завантажити WiNToBootic

UNetbootin

UNetbootin - скачать бесплатно Унетбутин

Операційною системою Linux починають цікавитися все більше користувачів: вона абсолютно несхожа на ОС Windows, має набагато більше можливостей, а також поширюється абсолютно безкоштовно. Якщо ви хочете встановити на свій комп'ютер ОС Linux, то утиліта UNetbootin стане відмінним вибором. Даний інструмент має базову функціональність, але при цьому дозволяє завантажувати дистрибутиви Linux прямо в головному вікні, в зв'язку з чим її сміливо можна рекомендувати початківцям користувачам.

Завантажити UNetbootin

Universal USB Installer

Universal USB Installer - скачать бесплатно

Ще одна утиліта, спрямована на створення завантажувальних носіїв з дистрибутивом ОС Linux.

Як і в UNetbootin, даний інструмент дозволяє завантажувати будь-який дистрибутив Linux прямо в головному вікні (або використовувати раніше завантажений образ). В принципі, на цьому можливості програми закінчуються, роблячи її відмінним інструментів для тих користувачів, хто вперше вирішив спробувати ОС Linux.

Завантажити Universal USB Installer

Linux Live USB Creator

Linux Live USB Creator - скачать бесплатно

На відміну від Unetbootin і Universal USB Installer, даний додаток – вже куди більш цікавий інструмент для створення носія для установки ОС Linux. Крім можливості завантаження дистрибутива ОС прямо у вікні програми, варто виділити можливість запуску Linux з-під Windows. Для цього на флешку буде записаний не тільки образ операційної системи, але і завантажені файли віртуальної машини VirtualBox, дозволяючи запускати Linux в Windows прямо з накопичувача.

Завантажити Linux Live USB Creator

DAEMON Tools Ultra

DAEMON Tools Ultra - скачать бесплатно ДЕМОН Тулс Ультра

DAEMON Tools Ultra – популярне програмне рішення для великої роботи з образами. Однією з можливостей програми є, звичайно, можливість створення завантажувальних флешок, причому підтримуються як дистрибутиви ОС Windows, так і Linux. Єдиний нюанс-програма є платною, але з безкоштовним пробним періодом.

Завантажити DAEMON Tools Ultra

PeToUSB

PeToUSB - скачать бесплатно

Повертаючись до теми утиліт для роботи з дистрибутивами ОС Windows, варто відзначити просту і повністю безкоштовну утиліту PeToUSB, яка відмінно себе зарекомендувала в роботі зі старими версіями даної операційної системи. Варто відзначити, що якщо ви здійснюєте створення завантажувальної флешки вже з сучасними версіями Windows (починаючи з 7-ої), тоді варто звернути свою увагу на альтернативні варіанти, наприклад, WinToFlash.

Завантажити PeToUSB

Win32 Disk Imager

Win32 Disk Imager - скачать бесплатно

Даний інструмент, на відміну, наприклад, від WiNToBootic, є не тільки інструментом для формування накопичувача, але і відмінним вибором для створення резервних копій даних з подальшим їх відновленням. Єдиний нюанс програми-вона працює лише з образами формату IMG, а як відомо, більшість дистрибутивів операційних систем поширюються в популярному форматі ISO.

Завантажити Win32 Disk Imager

UltraISO

UltraISO - скачать бесплатно УльтраИСО

І наостанок не можна не згадати про найбільш популярній програмі не тільки для створення завантажувальних носіїв, але і для роботи з пропалюванням дисків, створення і конвертації образів і інше – це UltraISO. Даний інструмент володіє відмінною функціональністю, але в той же час дозволить легко і швидко створити флешку для установки як ОС Windows, так і Linux.

Завантажити UltraISO

Урок: Як створити завантажувальний накопичувач Windows 7 в UltraISO

І на закінчення. Сьогодні ми розглянули основні утиліти для створення завантажувальних USB-носіїв. Кожна програма має свої достоїнства і недоліками, в зв'язку з чим щось конкретне порадити досить важко. Сподіваємося, за допомогою даної статті ви змогли визначитися зі своїм вибором.

більше статей на цю тему: