безкоштовні конкуренти архіватора WinRAR

Програма WinRAR заслужено вважається одним з кращих архіваторів. Вона дозволяє архівувати файли з дуже високим ступенем стиснення, і відносно швидко. Але, ліцензія даної утиліти передбачає плату за її використання. Давайте з'ясуємо, які існують безкоштовні аналоги додатки WinRAR?

На жаль, з усіх архіваторів тільки програма WinRAR вміє упаковувати файли в архіви формату RAR, який вважається найкращим за ступенем стиснення. Це пов'язано з тим, що даний формат захищений авторськими правами, володарем яких є Євген Рошал – творець WinRAR. У той же час, практично всі сучасні архіватори можуть виробляти розпакування файлів з архівів даного формату, а також працювати з іншими форматами стиснення даних.

7-Zip

Программа 7-zip

Утиліта 7-Zip є найпопулярнішим безкоштовним архіватором, що випускається ще з 1999 року. Програма забезпечує дуже високу швидкість і ступінь стиснення файлів в архів, перевершуючи за даними показниками більшість аналогів.

Додаток 7-Зіп підтримує упаковку і розпакування файлів в архіви наступних форматів ZIP, GZIP, TAR, WIM, bzip2, XZ. Також виконує розпакування величезної кількості типів архівів, серед яких RAR, CHM, ISO, FAT, MBR, VHD, CAB, ARJ, LZMA, і багато інших. Крім того, для архівації файлів використовується власний формат програми – 7z, який вважається одним з найкращих за ступенем стиснення. Для цього формату в програмі можна також створити саморозпаковується архів. Під час процесу архівації, додаток використовує многопоточность, що дозволяє економити час. Програму можна інтегрувати в Провідник Windows, а також в цілий ряд сторонніх файлових менеджерів, включаючи Total Commander.

У той же час, у цього додатка відсутній контроль порядку розташування файлів в архіві, тому з архівами, де позиціонування має важливе значення, утиліта працює некоректно. Крім того, у 7-Zip немає того, за що багато користувачів люблять WinRAR, а саме діагностики архівів на віруси і пошкодження.

Завантажити 7-Zip

Hamster Free ZIP Archiver

Hamster Free ZIP Archiver

Гідним гравцем на ринку безкоштовних архіваторів є програма Hamster Free ZIP Archiver. Особливо утиліта сподобається тим користувачам, які цінують красу інтерфейсу програми. Виконувати всі дії можна простим перетягуванням файлів і архівів по системі Drag-n-Drop. Серед плюсів цієї утиліти слід також відзначити дуже високу швидкість стиснення файлів, в тому числі за рахунок використання декількох ядер процесора.

На жаль, Хамстер архіватор вміє стискати дані тільки в архіви двох форматів – ZIP і 7Z. а розпаковувати програма може набагато більшу кількість типів архівів, включаючи RAR. До мінусів слід віднести неможливість вказівки місця збереження готового архіву, а також проблеми зі стабільністю роботи. Для просунутих користувачів, швидше за все, буде не вистачати ряду звичних для них інструментів, призначених для роботи з форматами стиснення даних.

HaoZip

Программа HaoZip

Утиліта HaoZip – архіватор китайського виробництва, який випускається з 2011 року. Цей додаток підтримує упаковку і розпакування всього переліку архівів, що і 7-Zip, а крім того формат LZH. Перелік форматів, з якими проводиться тільки розархівування, у цієї утиліти теж значно ширше. Серед них такі «екзотичні» формати, як 001, ZIPX, TPZ, Ace. Всього додаток працює з 49 видами архівів.

Підтримує розширене управління форматом 7z, включаючи створення коментарів, саморозпаковуються і багатотомних архівів. Є можливість відновлення пошкоджених архівів, перегляду файлів з архіву, розбивка його на частини, і безліч інших додаткових функцій. У програми є можливість використання додаткових можливостей багатоядерних процесорів для управління швидкістю виконання стиснення. Як і більшість інших популярних архіваторів, інтегрується в Провідник.

Головним недоліком програми Хаозіп є відсутність русифікації офіційної версії утиліти. Підтримується дві мови: китайська та англійська. Але, існують неофіційні російськомовні версії Програми.

PeaZip

Программа PeaZip

Архіватор з відкритим кодом PeaZip випускається з 2006 року. Існує можливість використовувати, як інсталюється версію даної утиліти, так і портативну, установка якої на комп'ютер не потрібно. Додаток можна використовувати не тільки як повноцінний архіватор, але і як графічну оболонку для інших аналогічних програм.

Фішка Піазіп полягає в тому, що він підтримує відкриття та розпакування величезної кількості популярних форматів стиснення (близько 180). А ось чисельність форматів, в які може запакувати файли сама програма, значно менше, але серед них такі популярні, як Zip, 7z, gzip, bzip2, FreeArc, і інші. Крім того, програма підтримує роботу з власним типом архівів – PEA.

Додаток інтегрується в Провідник. Його можна використовувати, як за допомогою графічного інтерфейсу, так і через командний рядок. Але, при використанні графічного інтерфейсу можливе відставання реакції програми на дії користувача. Ще одним недоліком є неповна підтримка Юнікоду, що не завжди дозволяє коректно працювати з файлами, у яких кириличні найменування.

Завантажити PeaZip безкоштовно

IZArc

Программа IZArc

Безкоштовний додаток IZArc від розробника Івана Захар'єва (звідки і назва) є дуже простим і зручним інструментом для роботи з різними типами архівів. На відміну від попередньої програми, Ця утиліта прекрасно працює з кирилицею. З її допомогою можна створити архіви восьми форматів (ZIP, CAB, 7z, JAR, bza, BH, YZ1, lha), включаючи зашифровані, багатотомні і саморозпаковуються. Набагато більша кількість форматів доступно в даній програмі для розпакування, в тому числі і популярний формат RAR.

Головною родзинкою додатки Ізарк, що відрізняє його від аналогів, є робота з образами дисків, включаючи формати ISO, IMG, bin. Утиліта підтримує їх конвертацію і читання.

З недоліків можна виділити хіба що не завжди коректну роботу з 64-бітними операційними системами.

Завантажити IZArc безкоштовно

Серед перерахованих аналогів архіватора WinRAR легко можна відшукати програму на свій смак, від найпростішої утиліти з мінімальним набором функцій, до потужних програм, призначених для комплексної обробки архівів. Багато з перерахованих вище архіваторів по функціоналу не поступаються додатком WinRAR, а деякі навіть перевершують його. Єдине, що жодна з описаних Утиліт не може робити – створювати архіви в форматі RAR.

більше статей на цю тему: