відсутній мікшер гучності в Windows 10

Спосіб 1: налаштування вікна»Звук"

Відсутність або недоступність мікшера звуку може бути обумовлено його відключенням, тому для початку потрібно перевірити статус пристрою в налаштуваннях звуку.

  1. Відкрийте оснащення»Звук" командою mmsys.cpl , ввівши її в діалоговому віконці " виконати» , викликаному натисканням клавіш Win + R .
  2. Нет стерео микшера на Windows 10-1
  3. Перейдіть на вкладку " запис» , клікніть правою кнопкою миші по порожньому простору вікна »Звук" і активуйте опцію " показати відключені пристрої» .
  4. Нет стерео микшера на Windows 10-2
  5. Якщо мікшер з'явиться в списку пристроїв, по-перше, увімкніть його, по-друге, призначте його пристроєм за замовчуванням в тому ж контекстному меню.
  6. Нет стерео микшера на Windows 10-3

Спосіб 2: усунення несправностей

Якщо зникнення мікшера гучності було викликано збоєм, спробувати усунути проблему можна штатними засобами самої операційної системи.

  1. Запустіть додаток «параметри» , перейдіть до розділу " оновлення та безпека» " усунення несправностей» і натисніть посилання " додаткові засоби усунення несправностей» .
  2. Нет стерео микшера на Windows 10-4

  3. У наступному вікні виберіть пункт " відтворення звуку» і запустіть утиліту діагностики.
  4. Нет стерео микшера на Windows 10-5

У разі виявлення перешкоджають нормальній роботі мікшера проблем, буде зроблена спроба їх усунення.

Спосіб 3: оновлення драйверів

Відсутність мікшера гучності не обов'язково пов'язано з настройками або неполадками, мікшер буде недоступний в разі відсутності відповідного драйвера аудіокарти. Перевірити, чи є в системі відповідний драйвер, можна наступним чином. Викличте натисканням Win + R діалогове віконце " виконати» , введіть в нього команду sndvol і натисніть клавішу Enter.
Нет стерео микшера на Windows 10-6
Якщо в віконці буде вказано " аудіопристрої не встановлені» , значить, відповідний драйвер відсутній в системі.
Нет стерео микшера на Windows 10-7
В цьому випадку необхідно завантажити драйвер з сайту виробника материнської плати або аудіокарти і встановити його. Найпростіший спосіб знайти такий драйвер – скористатися спеціальними програмами для скачування і установки актуальних драйверів.

Детальніше:
визначення необхідних для звукової карти драйверів
Програми для оновлення драйверів

Спосіб 4: перевірка цілісності системних файлів

Щоб упевнитися, що в самій операційній системі немає неполадок, що викликають зникнення тих чи інших функцій, слід перевірити найбільш важливі файли на цілісність. Запускається ця процедура за допомогою консолі і певних команд, а виконуються перевірка і відновлення автоматично. Дізнатися більш розгорнуто, як просканувати Windows і при необхідності відновити пошкоджені файли, можете зі статті за посиланням нижче.

Детальніше: використання та відновлення перевірки цілісності системних файлів у Windows 10

Запуск утилиты sfc scannow в Командной строке Windows 10

більше статей на цю тему: