вирішення проблем із зависанням гри Fallout 3 у Windows 10

Спосіб 1: Перевірка системних вимог

Якщо Fallout 3 зависає в Windows 10, перш за все необхідно переконатися, що ваш комп'ютер відповідає мінімальним системним вимогам гри. Звірте характеристики свого пристрою з наведеною нижче таблицею.

мінімальні системні вимоги
процесор Intel Pentium 4 2.40 ГГц; AMD Athlon XP 2400+
Оперативна пам'ять 1 ГБ
відеокарта GeForce 6800 GT; Radeon HD 2400 з 256 МБ пам'яті
звукова карта сумісна з DirectX
Версія DirectX 9.0c

Особливу увагу приділіть характеристикам процесора, оперативної пам'яті і відеокарті, так як саме вони відповідають за стабільну роботу гри.

Примітка! якщо ви не знаєте характеристики свого комп'ютера, їх можна подивитися в спеціальному меню операційної системи або дізнатися за допомогою програмного забезпечення від стороннього розробника. Детально про те, як це зробити, розказано в іншій статті на нашому сайті, при необхідності ознайомтеся з нею, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: Як подивитися характеристики комплектуючих комп'ютера з Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_01

Спосіб 2: Налаштування параметрів сумісності

Fallout 3 спочатку виходила для Windows XP, відповідно, вона не призначена для запуску в десятій версії операційної системи, через що і може траплятися зависання в процесі гри. Щоб усунути проблему, необхідно налаштувати параметри сумісності.

 1. Відкрийте «властивості» ярлика гри на робочому столі. Для цього клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть вказаний пункт.
 2. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_02
 3. У вікні перейдіть у вкладку»Сумісність" . Потім у блоці »режим сумісності" встановіть позначку навпроти пункту " запустити програму в режимі сумісності» і зі спадного списку виберіть значення " Windows XP (пакет оновлень 3)» . Після цього поставте галочку навпроти параметра " запустити цю програму від імені адміністратора» .
 4. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_03
 5. Збережіть внесені зміни, по черзі клікнувши по кнопках " застосувати» і «ОК» .
 6. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_04

Зверніть увагу! якщо на робочому столі операційної системи у вас немає ярлика Fallout 3, його потрібно створити вручну. Робиться це за допомогою контекстного меню виконуваного файлу гри в кореневій директорії. Детальніше про це та інші способи розповідається в іншій статті на нашому сайті.

Детальніше: Як створити ярлик на робочому столі Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_29

Якщо задані вручну параметри сумісності не допомогли у вирішенні проблеми, у властивостях ярлика на вкладці»Сумісність" рекомендується клікнути на кнопку " Запуск засобу усунення проблем із сумісністю» . Після цього відкриється вікно утиліти, яка задасть конфігурацію в автоматичному режимі.

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_05

Примітка! якщо ви зіткнулися з проблемами під час використання засобу усунення несправностей, перейдіть за посиланням нижче, щоб переглянути статтю, яка детально описує цей інструмент операційної системи.

Детальніше: увімкнення режиму сумісності в Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_06

Спосіб 3: редагування конфігураційного файлу

Усунути проблеми з зависанням в грі Fallout 3 можна за допомогою редагування конфігураційного файлу. Для цього буде потрібно змінити всього лише кілька параметрів.

 1. Відкрийте файл конфігурації гри. Перейдіть до папки «документи» , розташовану на бічній панелі файлового менеджера, а потім прослідкуйте за вказаним нижче шляху:

  .\ Документи \ My Games \ Fallout3

  Потрапивши в цільову директорію, відкрийте в текстовому редакторі файл під назвою «FALLOUT.INI» , двічі клікнувши по ньому лівою кнопкою миші.

 2. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_07
 3. У вікні " Блокнота» скористайтеся вбудованою функцією пошуку, щоб швидко знайти параметр, який потрібно змінити. Для цього у верхній частині інтерфейсу розкрийте меню «Правка» і виберіть пункт »знайти" . Це ж можна зробити за допомогою комбінації клавіш Ctrl + F .
 4. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_08
 5. В відобразився поверх основного вікна меню вкажіть в поле " що» шукану рядок, її ви можете скопіювати нижче. Потім клікніть по кнопці " Знайти далі» , щоб здійснити пошук.

  bUseThreadedAI

  Примітка! якщо ви випадково перегорнули потрібний параметр, в блоці " напрямок» встановіть перемикач у положення »вгору" і знову клікніть по кнопці " Знайти далі» .

 6. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_09
 7. Відшукавши потрібний параметр, закрийте меню пошуку і змініть його значення з «0» (нуля) на «1» . За підсумком у вас повинно вийти так, як показано на зображенні нижче.
 8. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_10
 9. Додайте новий параметр відразу на наступному рядку. Просто скопіюйте текст нижче та вставте його в текстовий редактор. За підсумком має вийти так, як показано на наступному зображенні.

  iNumHWThreads=2

 10. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_11
 11. Збережіть внесені в документ зміни. Для цього у верхньому лівому куті вікна відкрийте меню»Файл" і клікніть по опції " Зберегти» . Також для цього ви можете скористатися комбінацією клавіш Ctrl + S .
 12. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_12

  Після виконання всіх описаних дій вікно текстового редактора можна закрити і перевірити роботу Fallout 3.

Спосіб 4: оновлення / перевстановлення драйвера відеокарти

На коректну роботу ігор в Windows 10 впливає драйвер встановленої в комп'ютері відеокарти. Рекомендується не використовувати стандартне рішення з бази Microsoft, а Завантажити з офіційного сайту фірмове програмне забезпечення, таким чином оновивши версію на більш свіжу. Якщо ви не знаєте, як це зробити, скористайтеся інструкцією для своєї відеокарти, перейшовши по одній з представлених нижче посилань.

Детальніше: як оновити драйвер відеокарти AMD / NVIDIA

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_13

Примітка! якщо в процесі інсталяції оновленого драйвера відеокарти NVIDIA у вас виникли проблеми, зверніться за допомогою до тематичної статті на нашому сайті. У ній автор розглянув поширені причини помилки і запропонував способи їх вирішення.

Детальніше: вирішення проблеми з інсталяцією драйвера NVIDIA в Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_14

Може трапитися і так, що драйвер відеокарти має актуальну версію, але був пошкоджений в процесі роботи за комп'ютером. Перевірити це ніяк не можна, але якщо при запуску ігор систематично виникають проблеми, рекомендується перевстановити це програмне забезпечення. За необхідності ознайомтеся з керівництвом по виконанню процедури, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: як перевстановити драйвери відеокарт AMD та NVIDIA

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_15

Спосіб 5: Перевірка цілісності ігрових файлів

Fallout 3 може намертво зависати в процесі, якщо у неї пошкоджені деякі файли. Відповідно, щоб усунути проблему, потрібно їх відновити. Вручну це зробити практично неможливо, але якщо гра встановлювалася через лаунчер Steam , можна скористатися його вбудованою функцією по перевірці цілісності файлів. При виявленні порушень буде вироблено автоматичне відновлення даних. На нашому сайті є окрема стаття, де про це докладно розповідається.

Детальніше: перевірка цілісності ігрових файлів у Steam

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_16

Якщо гру ви встановлювали не через Steam, а за допомогою завантаженого з інтернету інсталятора, скористатися наведеним вище способом не вийде, гру Fallout 3 необхідно буде повністю встановлювати заново. Процедура ця починається з видалення, причому Очистити потрібно всі пов'язані з грою дані. Якщо ви достовірно не знаєте, як це зробити, зверніться за допомогою до іншої статті на нашому сайті.

Детальніше: як видалити гру в Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_017_

Після повного видалення Fallout 3 з операційної системи потрібно виконати повторну інсталяцію. Не рекомендується використовувати колишній установник, краще завантажити з іншого джерела новий. Для надійності також рекомендуємо ознайомитися з докладною інструкцією по інсталяції програмного забезпечення на комп'ютері, щоб не зробити ненавмисних помилок.

Детальніше: Керівництво по установці програм на комп'ютер

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_18

Зверніть увагу! якщо під час інсталяції Fallout 3 виникли проблеми, є ймовірність, що їх можна вирішити. Перейдіть за посиланням нижче, щоб ознайомитися зі статтею, в якій автор пропонує способи усунення неполадок, що виникають під час установки ігор.

Детальніше: що робити, якщо не встановлюються ігри в Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_19

Спосіб 6: Налаштування подібності процесу гри

З огляду на те, що Fallout 3 випускалася за часів, коли багатоядерні процесори не були сильно поширені серед геймерів, це гра може некоректно працювати на таких пристроях. Слід її запустити, після чого змінити налаштування подібності процесу. Робиться це наступним чином:

 1. Відкрийте «Диспетчер завдань» будь-яким доступним способом. Наприклад, для цього можна скористатися контекстним меню панелі завдань. Клацніть по ній правою кнопкою миші, після чого виберіть відповідний пункт. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_20

  Читайте також: як відкрити «Диспетчер завдань» у Windows 10

 2. У вікні, перебуваючи у вкладці»процеси" , знайдіть у списку «Fallout 3» . Відкрийте його контекстне меню правою кнопкою миші і клікніть по пункту »детально" .
 3. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_21
 4. Потрапивши на вкладку»подробиці" , знайдіть назву процесу «fallout3.exe» і викличте вікно його подібності. Робиться це за допомогою контекстного меню, тому клацніть по процесу правою кнопкою миші і виберіть пункт " встановити схожість» .
 5. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_22
 6. У вікні приберіть позначку з пункту " усі процеси» і залиште галочку лише на одному процесорі зі списку. Після цього збережіть зміни, натиснувши на кнопку «ОК» .
 7. фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_23

Важливо! на скріншотах, використаних в цій Інструкції, маніпуляції проводилися над процесом, який не має ніякого відношення до Fallout 3. Робилося це тільки в демонстраційних цілях, ви ж повинні виконувати дії з процесом гри.

Після виконання описаних дій закрийте вікно «диспетчера завдань» і поверніться до гри. Проблеми з зависанням повинні зникнути. Важливо відзначити, що описану процедуру необхідно буде виконувати кожен раз при запуску гри Fallout 3.

Спосіб 7: збільшення обсягу файлу підкачки

Для нормальної роботи гри необхідна достатня кількість вільного обсягу оперативної пам'яті. Якщо він закінчиться, тоді Fallout 3 намертво зависне, поки дані не перемістяться в файл підкачки — окрему область в постійній пам'яті комп'ютера. А якщо і там вільний простір закінчиться, гра зупиниться і не вийде з цього стану до тих пір, поки ви її не закриєте.

Щоб уникнути описаних проблем, необхідно збільшити обсяг файлу підкачки. Робиться це в спеціальному меню операційної системи. Більш детальна інструкція представлена в іншій статті на нашому сайті. При необхідності зверніться за допомогою до неї, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: збільшення файлу сторінки в Windows 10 фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_24

Спосіб 8: перевірка системи на наявність вірусів

Віруси негативно впливають на роботу операційної системи, наслідком чого може стати некоректне виконання деяких процесів, включаючи і Fallout 3. Рекомендується перевірити Windows 10 на наявність шкідливого коду і в разі його виявлення провести видалення. Зробити це можна як за допомогою штатного антивіруса, так і шляхом використання програмного забезпечення від сторонніх розробників. В іншій статті на нашому сайті міститься інформація, яка детально розкриває цю тему.

Детальніше: видалення вірусу з комп'ютера під керуванням Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_25

Спосіб 9: відновлення системних файлів

Внаслідок впливу вірусів або через неакуратних дій користувача деякі системні файли в Windows 10 можуть пошкодитися. Це спричинить за собою некоректну роботу запускається програмного забезпечення, в тому числі і гри Fallout 3. Ви можете просканувати системні файли на наявність пошкоджень і при необхідності виконати їх відновлення. Для цих завдань в операційній системі є спеціальна консольна утиліта. Про її використанні докладно розповідається в іншій нашій статті, доступною за посиланням нижче.

Детальніше: перевірка цілісності системних файлів у Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_26

Спосіб 10: відкат до точки відновлення

Якщо проблеми з грою Fallout 3 почалися відносно недавно, а до цього часу зависань не спостерігалося, можна виконати відкат операційної системи до точки відновлення. Але головним фактором в цьому є її наявність. У разі виконання цієї умови рекомендуємо звернутися до іншої статті на нашому сайті, в якій розповідається, як зробити відкат.

Детальніше: відкат до точки відновлення в Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_27

Важливо! на нашому сайті є окрема стаття, в якій надаються загальні рекомендації щодо усунення проблем з зависанням ігор. Якщо жоден з раніше розглянутих способів вам не допоміг, можете звернутися за допомогою до неї.

Детальніше: вирішення проблем із зависанням ігор у Windows 10

фоллаут 3 зависает намертво в виндовс 10_28

більше статей на цю тему: