не працює коліщатко миші в Windows 10

Апаратна несправність

Неполадки в роботі кнопок і коліщатка миші можуть бути викликані як програмними збоями в операційній системі, так і апаратними несправностями. Перш ніж приступати до пошуку і усунення перших, вельми бажано переконатися, що неполадки не викликані апаратними проблемами, на які прямо або побічно можуть вказувати наступні ознаки:

 • Коліщатко миші западає або не прокручується фізично.
 • При прокручуванні коліщатка чути сторонні звуки.
 • При підключенні до іншого комп'ютера мишка також не працює і навпаки, інша мишка працює на комп'ютері, на якому спостерігаються проблеми.
 • Раніше коліщатко миші працювало нормально, але в якийсь момент перестало, при цьому ніяких збоїв і змін на комп'ютері не було.

Якщо миша бюджетна, в разі апаратної поломки найпростіше буде її замінити. Дорогі геймерські миші можна спробувати відремонтувати, але не самому, щоб не зробити ще гірше, а довірити цю справу фахівцям сервісного центру.

Спосіб 1: налаштування миші

Якщо неполадка не викликана апаратними несправностями, почати пошук причини нефункціональності коліщатка можна з перевірки коректності налаштувань миші.

 1. Відкрийте властивості маніпулятора, виконавши команду control /name microsoft.mouse у діалоговому віконці швидкого запуску, викликаного натисканням комбінації клавіш Win + R .
 2. Не работает колесико мыши в Windows 10-1
 3. У вікні властивостей перейдіть на вкладку»Колесо" і переконайтеся, що для настройки " вертикальна прокрутка» і " Горизонтальна прокрутка» встановлено значення більше &171;0&187; . В іншому випадку виставте значення &171;3&187; і збережіть налаштування.
 4. Не работает колесико мыши в Windows 10-2

Професійні (геймерські) миші нерідко поставляються з власним програмним забезпеченням-панеллю управління, зайти в яку можна або з системного трея кліком по значку миші, або запустивши відповідний аплет класичної " панелі управління» Windows. Перевірте ці налаштування.

Спосіб 2: Драйвера миші

Не виключено, що проблема з функціональністю коліщатка виникла через збій або некоректної установки драйвера миші. У таких випадках усунути її можна перевстановлення, оновленням або відкатом драйвера.

 1. Відкрийте " Диспетчер пристроїв» з контекстного меню кнопки «Пуск» або виконавши команду devmgmt.msc в діалоговому віконці " виконати» , викликаному натисканням комбінації клавіш Win + R .
 2. Не работает колесико мыши в Windows 10-3

 3. Розгорніть пункт " миші та інші вказівні пристрої» , знайдіть у ньому пристрій " HID-сумісна миша» , клікніть по ньому правою кнопкою і виберіть одну з цих опцій:
  • " видалити пристрій» . Дозволяє перевстановити драйвер миші. Врахуйте, що при видаленні пристрою " HID-сумісна миша» Управління комп'ютером за допомогою миші може бути втрачено до перезавантаження.
   Не работает колесико мыши в Windows 10-4
   Щоб перезавантажити комп'ютер, використовуйте швидкі клавіші. Як виконати таку перезавантаження, читайте за посиланнями нижче:
 4. Детальніше:
  як управляти комп'ютером без мишки
  як перезавантажити Windows 10

  Якщо на комп'ютері є тачпад, можна використовувати його замість підключеної миші, вибравши в меню «дія» опцію " оновити конфігурацію обладнання» . Не работает колесико мыши в Windows 10-5

 5. " Оновити драйвер» . Запускає стандартний майстер оновлення / установки драйвера, що дозволяє виконати пошук відповідного драйвера в інтернеті або на локальному комп'ютері. Також можна пошукати драйвер миші на офіційному сайті виробника пристрою.
 6. Не работает колесико мыши в Windows 10-6

Додаткові рішення

Якщо прокрутка працює в активних вікнах і не працює в неактивних, перевірте налаштування миші. Відкрийте додаток»Параметри" , перейдіть до розділу «пристрої» " миша» і встановіть перемикач " прокручувати неактивні вікна при наведенні на них» в положення " Вкл «» .
Не работает колесико мыши в Windows 10-7
Якщо коліщатко миші працює в одних програмах або іграх, але не працює в інших, причину потрібно шукати в Налаштуваннях скролінгу додатків. Зверніть також увагу Доповнення, розширення і патчі, якщо такі використовуються. Спробуйте їх відключити. У випадку з професійними мишками сприяти усуненню проблеми може установка оригінального драйвера маніпулятора.

більше статей на цю тему: