вирішення проблем із запуском гри Metro Exodus у Windows 10

Спосіб 1: Перевірка відповідності системним вимогам

Перед внесенням серйозних правок в конфігурацію операційної системи необхідно переконатися в тому, що характеристики комп'ютера відповідають мінімальним вимогам Metro Exodus. У разі якщо потужності пристрою недостатньо, гра може видавати помилку при запуску або зависати на вступних титрах.

мінімальні системні вимоги
процесор Intel Core i5 - 4440 або еквівалент від AMD
відеоадаптер GeForce GTX 670, 1050 або Radeon HD 7870
Оперативна пам'ять 8 ГБ
місце на диску 59 ГБ

Важливо! якщо ви не знаєте характеристики свого комп'ютера, розібратися в цьому допоможе інша тематична стаття на нашому сайті. Перейдіть за посиланням нижче, щоб ознайомитися з викладеною в ній інформацією.

Детальніше: Як подивитися характеристики комплектуючих комп'ютера з Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_01

Спосіб 2: Оновлення операційної системи

Якщо комп'ютер задовольняє мінімальні системні вимоги Metro Exodus, потрібно переконатися в тому, що операційна система має актуальну версію. Розробники систематично випускають оновлення свого продукту, що покращує сумісність Windows 10 з численною бібліотекою ігор. При цьому своєчасна інсталяція апдейтів здатна вберегти вас від проникнення в систему вірусів.

На нашому сайті є окрема стаття, в якій наводиться докладна інструкція по установці оновлень Windows 10. Якщо у вас виникли труднощі з цим, рекомендуємо з нею ознайомитися.

Детальніше: як оновити Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_02

Спосіб 3: налаштування параметрів сумісності

Незважаючи на те що реліз Metro Exodus відбувся відносно недавно, у нього можуть бути проблеми сумісності з Windows 10. В такому випадку слід скористатися спеціальною утилітою, встановленою в операційній системі. Вона в автоматичному режимі перевірить гру на наявність помилок і запропонує варіанти по їх усуненню.

 1. Відкрийте властивості ярлика Metro Exodus . Для цього клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт «властивості» .
 2. метро исход не запускается на виндовс 10_03
 3. У вікні, перейдіть у вкладку»Сумісність" , після чого клікніть по кнопці " Запуск засобу усунення проблем із сумісністю» .
 4. метро исход не запускается на виндовс 10_04
 5. У новому меню виберіть режим діагностики " використовувати рекомендовані параметри» .
 6. метро исход не запускается на виндовс 10_05
 7. Клацніть по кнопі " перевірити програму» . Після цього буде здійснена спроба запуску гри. Якщо все пройшло успішно і проблема усунена, згорніть Metro Exodus і клацніть по кнопці »далі" . Якщо помилка знову з'явилася або нічого не сталося протягом десяти секунд, все одно натисніть »далі" .
 8. метро исход не запускается на виндовс 10_05
 9. У разі, якщо гра запустилася без проблем, клікніть по рядку " так, зберегти ці параметри для програми» . Після цього можна буде закрити вікно засобу усунення неполадок і продовжити грати в Metro Exodus. метро исход не запускается на виндовс 10_07

  Якщо виконані дії не дали результату, виберіть пункт " ні, спробуйте використовувати інші параметри» .

 10. метро исход не запускается на виндовс 10_08
 11. У списку можливих причин виникнення неполадки відзначте ті, які підходять до Вашого випадку, після чого клацніть по кнопці»далі" . Настійно не рекомендується ставити галочки навпроти причин, в яких ви не впевнені.
 12. метро исход не запускается на виндовс 10_09
 13. Повернувшись на вже знайомий етап, знову клацніть по кнопці " перевірити програму» . Буде здійснена повторна спроба запуску Metro Exodus, тільки тепер з новими параметрами сумісності. Залежно від результату повторіть дії, описані в п'ятому пункті поточної інструкції.
 14. метро исход не запускается на виндовс 10_10

Спосіб 4: Перевірка шляху до виконуваного файлу

Metro Exodus може запускатися з помилкою в тому випадку, якщо на шляху до виконуваного файлу гри знаходяться кириличні символи. Переконайтеся, що це не так, а при необхідності внесіть правки.

Щоб дізнатися місце розташування кореневої директорії гри в файлової системі, скористайтеся функцією контекстного меню ярлика Metro Exodus. Для цього клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт " розташування файлу» .

метро исход не запускается на виндовс 10_11

Після цього на екрані з'явиться вікно " провідника» з відкритою папкою гри. Зверніть свою увагу на адресний рядок у верхній частині інтерфейсу. Важливо, щоб там не було кириличних знаків.

метро исход не запускается на виндовс 10_12

Якщо вони все-таки є, потрібно це виправити шляхом перейменування відповідної директорії. Але після цього ярлик на робочому столі перестане працювати, потрібно буде його створити заново. Якщо ви не знаєте, як це зробити, зверніться за допомогою до іншої статті на нашому сайті. У ній автор наводить чотири різних способи виконання поставленого завдання.

Детальніше: як створити ярлик на робочому столі Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_33

Спосіб 5: Запуск у віконному режимі

У деяких випадках усунути проблему з запуском Metro Exodus допомагає віконний режим. З огляду на те, що активувати його в параметрах гри не вийде, потрібно додати спеціальний параметр в властивості ярлика. Для цього спочатку відкрийте їх, клацнувши правою кнопкою миші по іконці і вибравши відповідний пункт.

метро исход не запускается на виндовс 10_13

У вікні перейдіть у вкладку " ярлик» і додайте в поле " Об'єкт» наведений нижче параметр, відокремивши його від уже наявного вмісту пропуском. Приклад ви можете бачити на зображенні нижче. Потім збережіть внесені зміни, натиснувши на кнопку " застосувати» .

-windowed

метро исход не запускается на виндовс 10_14

Після виконання описаних дій закрийте вікно властивостей ярлика і спробуйте запустити гру. Якщо все пройде успішно, перейдіть в меню налаштувань Metro Exodus і змініть режим відображення на " вікно без рамок» .

Спосіб 6: перевірка процесу гри

Іноді при першому запуску гри може виникнути помилка, але процес все одно не буде завершений. В такому випадку наступні спроби ініціалізації будуть закінчуватися невдачею. Необхідно відкрити «Диспетчер завдань» і перевірити наявність Metro Exodus в списку запущених додатків. Для цього скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl + Shift + Esc або зверніться за допомогою до іншої статті на нашому сайті, в якій наведені всі можливі способи запуску «диспетчера завдань» у Windows 10.

Детальніше: як відкрити «Диспетчер завдань» у Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_15

Перебуваючи на вкладці»процеси" , перевірте список усіх запущених програм на Metro Exodus. Якщо гра буде виявлена, тоді вручну закрийте її. Для цього виділіть назву лівою кнопкою миші, а потім клацніть по кнопці " зняти завдання» , розташованої в нижньому правому куті вікна. При необхідності зверніться за допомогою до іншого матеріалу, опублікованого на нашому сайті, в ньому розповідається про альтернативні способи завершення процесів в Windows 10.

Детальніше: як зняти завдання на комп'ютері з Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_16

Спосіб 7: Установка додаткового ПЗ

Для коректної роботи ігор в операційній системі необхідна наявність додаткових компонентів. Важливим є пакет програмного забезпечення DirectX останньої версії. Натисніть на кнопку нижче, щоб перейти на сторінку його завантаження.

Завантажити DirectX 12

Інсталяція DirectX в більшості випадків не викликає труднощів, так як для виконання поставленого завдання досить чітко слідувати інструкціям установника. Але в процесі все одно може виникнути помилка, ніяк не пов'язана з діями користувача. В такому випадку перейдіть за посиланням нижче, щоб ознайомитися з керівництвом по її усуненню.

Детальніше: вирішення проблем із встановленням DirectX

метро исход не запускается на виндовс 10_17

Metro Exodus також вимагає наявності в операційній системі драйвера PhysX (для відеокарт NVIDIA), що відповідає за коректну обробку фізичних моделей об'єктів в грі. Якщо він буде відсутній, то при запуску може з'являтися помилка. Клацніть по кнопці нижче, щоб перейти на сторінку його завантаження.

Завантажити NVIDIA PhysX

Якщо в процесі скачування і установки NVIDIA PhysX виникли труднощі, зверніться за допомогою до тематичної статті, перейшовши за посиланням нижче. У ній автор поетапно описує всі дії по виконанню поставленого завдання.

Детальніше: як встановити NVIDIA PhysX у Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_18

Важливим є наявність в Windows 10 таких компонентів, як Microsoft Visual C і.NET Framework. Скачайте їх, скориставшись посиланнями-кнопками нижче.

Завантажити Microsoft Visual C

Завантажити. NET Framework

Якщо в процесі інсталяції зазначених компонентів у вас виникли складності, скористайтеся посиланнями нижче для переходу на тематичні статті, присвячені вирішенню цієї проблеми.

Детальніше: вирішення проблем з установкою Microsoft Visual C / .NET Framework

метро исход не запускается на виндовс 10_19

Спосіб 8: оновлення / перевстановлення драйвера відеокарти

Навіть якщо в комп'ютері встановлена потужна відеокарта, її потенціал не буде розкритий повністю через відсутність відповідного драйвера актуальної версії. З цієї причини деякі ігри, зокрема, і Metro Exodus, можуть не запускатися. Потрібно перевірити наявність оновлень програмного забезпечення і при необхідності провести їх інсталяцію. На нашому сайті є окрема стаття на цю тему, в якій детально описується кожна дія по виконанню поставленого завдання.

Детальніше: як оновити драйвери відеокарти AMD / NVIDIA

метро исход не запускается на виндовс 10_20

Примітка! якщо ви зіткнулися з проблемами під час установки драйверів відеокарти, зверніться за допомогою до іншої нашої статті, в якій автор пропонує шляхи їх вирішення.

Детальніше: вирішення проблеми з інсталяцією драйвера NVIDIA в Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_21

Може статися таке, що драйвер в Windows 10 має актуальну версію, але через системні збої він працює некоректно. В такому випадку оновлення програмного забезпечення не допоможе у вирішенні проблеми, необхідно буде здійснити повну переустановку компонента. Це досить трудомістка процедура, тому рекомендується перед її виконанням ознайомитися з докладним керівництвом, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: як перевстановити драйвери відеокарт AMD та NVIDIA

метро исход не запускается на виндовс 10_22

Спосіб 9: перевірка цілісності файлів гри

В процесі роботи за комп'ютером ненавмисно користувач може пошкодити файли гри, через що вона перестане коректно запускатися. Якщо це сталося, потрібно провести процедуру по їх відновленню. Інструкція буде відрізнятися в залежності від способу інсталяції Metro Exodus.

Steam

Якщо гри ви встановлювали за допомогою лаунчер Steam , для вирішення поставленого завдання можна скористатися штатною функцією програми, яка в автоматичному режимі проаналізує всі дані на диску і при виявленні пошкоджених ділянок відновить їх. Ця процедура детально описується в іншій публікації на нашому сайті, перейдіть за посиланням нижче, щоб ознайомитися з інформацією, що міститься там.

Детальніше: перевірка цілісності ігрових файлів у Steam

метро исход не запускается на виндовс 10_23

Сторонні джерела

У разі коли Metro Exodus встановлювалася за допомогою стороннього інсталятора, завантаженого з інтернету, провести процедуру відновлення файлів в автоматичному режимі не вийде. Буде потрібно повна перевстановлення, першим етапом якої є видалення гри. Якщо ви не знаєте, як це зробити, ознайомтеся з представленою за посиланням нижче інструкцією.

Детальніше: як видалити гру в Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_24

Після повного видалення Metro Exodus слід провести повторну інсталяцію. Ви можете скористатися тим же установником, який скачували раніше, але більш переважно завантажити з інтернету іншу версію, так як є ймовірність, що колишня була пошкоджена спочатку. Якщо ви зіткнетеся з труднощами при установці гри, ознайомтеся з відповідною статтею на нашому сайті, в ній докладно розповідається про всі нюанси цієї процедури.

Детальніше: Керівництво по установці програм на комп'ютер

метро исход не запускается на виндовс 10_25

Зверніть увагу! іноді під час інсталяції будь-якого програмного забезпечення в операційній системі можуть з'являтися помилки, ніяк не залежать від ваших дій. В такому випадку необхідно знайти причину їх виникнення і згодом усунути. Цій темі присвячена окрема публікація на нашому сайті.

Детальніше: що робити, якщо не встановлюються ігри в Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_26

Спосіб 10: вимкнення брандмауера

Вбудований брандмауер у Windows 10 іноді помилково ідентифікує деякі файли гри як небезпечні для операційної системи, згодом блокуючи їх. Таке може статися і у випадку з Metro Exodus. Щоб перевірити це, потрібно тимчасово відключити захист в параметрах Windows, після чого спробувати знову здійснити запуск гри. Якщо проблема не зникне, то цей метод її усунення для вас буде неефективним, і ви можете пропустити його.

На нашому сайті є окрема стаття, в якій розповідається про те, як відключити брандмауер в Windows 10. При необхідності ознайомтеся з нею, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: відключаємо брандмауер в Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_27

Якщо після відключення брандмауера помилка зникла, значить, це він робить негативний вплив на запуск Metro Exodus. В такому випадку необхідно додати виконувані файли гри в виключення захисної системи Windows 10, так як залишати її відключеною небезпечно. На нашому сайті є окремий матеріал, присвячений цій темі, рекомендуємо з ним ознайомитися.

Детальніше: як додати винятки до брандмауера Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_34

Спосіб 11: відключення антивірусного ПЗ

За аналогією з брандмауером, антивірусне програмне забезпечення теж здатне помилково блокувати процес гри Metro Exodus. Спочатку потрібно буде переконатися в цьому, для чого слід тимчасово відключити захисний додаток в системі. Але якщо після цього помилка нікуди не зникне, не забудьте включити його повторно.

Надати універсальну інструкцію по відключенню антивірусної програми неможливо, так як дії будуть відрізнятися в залежності від використовується версії цього програмного забезпечення. Тому перейдіть за відповідним посиланням нижче, щоб ознайомитися з тематичною статтею, присвяченій вирішенню поставленого завдання.

Детальніше: Детальніше: як відключити " Захисник Windows» / сторонні антивірусні програми

метро исход не запускается на виндовс 10_28

Якщо після відключення антивіруса проблема з запуском була вирішена, потрібно додати виконуваний файл гри в виключення захисного софта. На нашому сайті є стаття, в якій детально розповідається, як це зробити. При необхідності ознайомтеся з нею, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: додавання програми в виключення антивіруса

метро исход не запускается на виндовс 10_29

Спосіб 12: сканування системи на віруси

Проблеми з запуском Metro Exodus можуть бути пов'язані з впливом вірусів. В цьому випадку необхідно буде скористатися антивірусним програмним забезпеченням для їх виявлення. При виявленні загрози прийміть заходи щодо її усунення. Рекомендуємо попередньо ознайомитися з тематичною статтею на нашому сайті, в якій описуються дії, спрямовані на видалення вірусів.

Детальніше: видалення вірусу з комп'ютера під керуванням Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_30

Спосіб 13: Перевірка цілісності системних файлів

В процесі роботи за комп'ютером з тих чи інших причин можуть пошкодитися системні файли, внаслідок чого встановлюється програмне забезпечення буде працювати некоректно, через це ж можуть спостерігатися проблеми з запуском Metro Exodus. В такому випадку необхідно скористатися спеціальною консольної утилітою, яка перевіряє цілісність системних файлів і при виявленні пошкоджень відновлює їх. Приклад її використання представлений в іншій статті на нашому сайті, рекомендуємо ознайомитися з викладеною там інформацією.

Детальніше: перевірка цілісності системних файлів у Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_31

Важливо! на нашому сайті є стаття, в якій дано загальні рекомендації щодо вирішення проблем, пов'язаних із запуском ігор в Windows 10. Якщо описані тут способи були неефективними, рекомендуємо звернутися за допомогою до неї. Скористайтеся для цього наданої нижче посиланням.

Детальніше: не запускаються ігри в Windows 10

метро исход не запускается на виндовс 10_32

більше статей на цю тему: