Opera 60.0.3255.109

В даний час існує величезна кількість браузерів – програм для серфінгу в Інтернеті, але тільки деякі з них користуються загальною популярністю. Одним з таких додатків є Опера. Цей веб-оглядач займає за популярністю п'яте місце в світі, і третє в Росії.

Безкоштовний веб-оглядач Opera від норвезьких розробників з однойменної компанії вже давно зайняв лідируючі позиції на ринку веб-оглядачів. Завдяки своїй високій функціональності, швидкості роботи і простоті у використанні, дана програма має мільйони шанувальників.

Серфінг в Інтернеті

Як і у будь-якого іншого браузера, основною функцією опери є серфінг в Інтернеті. Він, починаючи з п'ятнадцятої версії, здійснюється за допомогою движка Blink, хоча до цього використовувалися движки Presto і WebKit.

Серфинг по интернету в программе Opera

Opera підтримує роботу з великим числом вкладок. Як і у всіх інших веб-оглядачів на движку Blink, за роботу кожної вкладки відповідає окремий процес. Це створює додаткове навантаження на систему. У той же час, даний факт сприяє тому, що при проблемах в одній вкладці, це не веде до краху роботи всього веб-оглядача, і потреби його перезапускати заново. Крім того, движок Blink відомий своєю досить високою швидкістю роботи.

Работа в нескольких вкладках в программе Opera

Опера підтримує практично всі сучасні веб-стандарти, необхідні для серфінгу в Інтернеті. Серед них потрібно виділити підтримку CSS2, CSS3, Java, JavaScript, роботу з фреймами, HTML5, XHTML, PHP, Atom, Ajax, RSS, обробку потокового відео.

Програма підтримує наступні протоколи передачі даних через Інтернет: http, https, Usenet (NNTP), IRC, SSL, Gopher, FTP, email.

Режим Turbo

В Опері передбачений особливий режим серфінгу Turbo. При його використанні, з'єднання з Інтернетом здійснюється через спеціальний сервер, на якому розмір сторінок стискається. Це дозволяє збільшити швидкість завантаження сторінок, а також заощадити трафік. Крім того, включений режим Turbo допомагає обходити різні блокування по IP. Таким чином, даний спосіб серфінгу найбільш підходить для тих користувачів, у яких низька швидкість з'єднання або здійснюється оплата за трафік. Найчастіше, те й інше є при використанні GPRS-підключень.

Работа в режиме Turbo в программе Opera

Менеджер завантаження

Браузер Opera володіє вбудованим менеджером завантаження, призначеним для скачування файлів різних форматів. За функціоналом він, звичайно, далекий від спеціалізованих завантажувальних інструментів, але, в той же час, значно перевершує аналогічні інструменти інших веб-оглядачів.

У менеджері завантажень здійснено їх угруповання за станом (активні, завершені і припинені), а також за вмістом (документи, відео, музика, архіви і т.д.). Крім того, є можливість переходу з менеджера завантаження до закачаного файлу для його перегляду.

Менеджер загрузки в программе Opera

Експрес-панель

Для більш швидкого і зручного доступу до улюблених веб-сторінок в Опері реалізована експрес-панель. Це список найважливіших і часто відвідуваних користувачем сторінок з можливістю їх попереднього перегляду, який відображається в окремому вікні.

Экпресс-панель в программе Opera

За замовчуванням в браузер вже встановлено в експрес-панель кілька найбільш цінних сайтів, на думку локалізаторів програми. У той же час, користувач може при бажанні видалити ці сайти зі списку, а також додавати вручну ті, які вважає за потрібне.

Закладки

Як і у всіх інших веб-оглядачах, в Опері є можливість зберігати посилання на улюблені сайти в закладках. На відміну від Експрес-панелі, в якій додавання сайтів кількісно обмежена, в закладки можна додавати посилання без обмежень.

Закладки в программе Opera

У програмі є можливість синхронізувати закладки зі своїм обліковим записом на віддаленому сервісі Опера. Таким чином, навіть перебуваючи далеко від дому або роботи, і, заходячи в інтернет з іншого комп'ютера або мобільного пристрою через браузер Opera, ви будете мати доступ до своїх закладок.

Синхронизация в программе Opera

Історія відвідувань

Для перегляду адрес вже колись відвіданих сторінок інтернету існує вікно перегляду історії відвідування веб-сайтів. Список посилань згрупований за датами (»сьогодні«,» вчора«,»старі"). Є можливість перейти прямо на сайт з вікна історії, просто клікнувши по посиланню.

История в программе Opera

Збереження веб-сторінок

За допомогою Opera, веб-сторінки можна зберігати на жорсткому диску або знімному носії для подальшого їх перегляду офлайн.

В даний час підтримується два варіанти збереження сторінок: повністю і тільки html. У першому варіанті, крім файлу html, зберігаються також в окремій папці Зображення та інші елементи, необхідні для повноцінного перегляду сторінки. При використанні другого способу зберігається тільки один файл html без картинок. Раніше, коли браузер Опера працював ще на движку Presto, він підтримував збереження веб-сторінок одним архівом MHTML, в якому були запаковані також зображення. В даний час, хоча програма вже не зберігає сторінки в форматі MHTML, але, тим не менш, вміє відкривати збережені архіви для перегляду.

Сохранение веб-страницы в программе Opera

Пошук

Пошук в Інтернеті здійснюється прямо з адресного рядка веб-оглядача. В Налаштуваннях Опера можна встановити пошукову систему за замовчуванням, а також додати новий пошуковик в уже існуючий список, або зробити видалення зі списку непотрібного елемента.

Настройки поиска в программе Opera

Робота з текстом

Навіть в порівнянні з іншими популярними браузерами, Опера має досить слабкий вбудований інструментарій для роботи з текстом. У цьому веб-браузері ви не знайдете можливість управління шрифтами, але зате є інструмент для перевірки орфографії.

Проверка орфографии в программе Opera

Печатка

А ось функція друку на принтер в Опері реалізована на дуже хорошому рівні. З її допомогою можна роздрукувати веб-сторінки на паперовий носій. Є можливість попереднього перегляду і точного налаштування друку.

Печать в программе Opera

Інструменти розробника

У програмі Опера є вбудовані інструменти розробника, за допомогою яких можна переглядати вихідний код будь-якого сайту, включаючи CSS, а також виробляти його редагування. Є візуальне відображення впливу кожного елемента коду на загальну композицію.

Инструменты разработчика в программе Opera

Блокування реклами

На відміну від багатьох інших браузерів, для того, щоб включити блокування реклами, а також деяких інших небажаних елементів, в Opera зовсім не обов'язково встановлювати сторонні Доповнення. Ця функція включена тут за замовчуванням. Втім, при бажанні, її можна відключити.

Блокировка рекламы в программе Opera

Підтримується блокування банерів і спливаючих вікон, а також є фільтр фішингу.

Розширення

Але, і без того досить велику функціональність опери можна розширити за допомогою розширень, які встановлюються через спеціальний розділ налаштувань програми.

Расширения в программе Opera

За допомогою розширень можна збільшити можливості браузера по блокуванню реклами і небажаного контенту, додати інструменти для перекладу з однієї мови на іншу, зробити більш зручним скачування файлів різних форматів, переглядати новини і т. д.

Переваги:

  1. Багатомовність( в тому числі російська мова);
  2. Кроссплатформенность;
  3. Висока швидкість роботи;
  4. Підтримка всіх основних веб-стандартів;
  5. Багатофункціональність;
  6. Підтримка роботи з доповненнями;
  7. Зручний інтерфейс;
  8. Програма абсолютно безкоштовна.

Недоліки:

  1. При великій кількості відкритих вкладок, сильно вантажить процесор;
  2. Може гальмувати під час ігор в деяких онлайн-додатках.

Браузер Опера заслужено є однією з найпопулярніших в світі програм для перегляду веб-сторінок. Головні її переваги & 8212; висока функціональність, яку за допомогою доповнень можна ще більше розширити, швидкість роботи і зручний інтерфейс.

Завантажити Опера безкоштовно

Завантажити останню версію програми Opera

подібні програми та статті:

Opera

Рейтинг: 3.30 від 5 ( 99 голосів)
Система: Windows 7, 8, 8.1, 10, XP, Vista
Категорія: браузери для Windows
вартість: безкоштовно
Розмір: 6 MB
мова: Російська
версія: 60.0.3255.109
Opera-це популярний кроссплатформенний браузер з широкими можливостями і безліччю корисних функцій для комфортного серфінгу в Інтернеті.