вирішення проблем із пошуком Google у Google Chrome

Варіант 1: ПК-версія

Проблеми з пошуковою системою Google у браузері Chrome для комп'ютера можуть бути пов'язані з досить великою кількістю несправностей, що йдуть як безпосередньо від розробника, так і від системних збоїв. Щоб виключити перший варіант, рекомендуємо відразу ж при виникненні труднощів відвідати сторінку з інформацією про статус роботи і, якщо все функціонує стабільно, тільки тоді переходити до представленого нижче матеріалу.

Перевірити статус роботи сервісів Google

Спосіб 1: вирішення загальних проблем

Найчастіше непрацездатність якогось веб-сайту, в тому числі Google, не обмежується всього лише одним браузером. Через це в першу чергу варто ознайомитися із загальними рішеннями, розглянутими в окремих інструкціях на сайті, приділивши при цьому більшу увагу параметрам операційної системи і зокрема Захиснику Windows.

Детальніше:
чому пошук Google не працює
браузер Chrome не відкриває сторінки
усунення помилки «Опаньки...» в Chrome

Решение общих проблем с неработоспособностью Google Chrome на ПК

Спосіб 2: Зміна пошукової системи

Якщо під час використання Google Chrome ви віддаєте перевагу використовувати адресний рядок для введення запитів та переходу до результатів пошуку, але виявили, що замість Google використовується інша пошукова система, проблема, швидше за все, в неправильних налаштуваннях. Як рішення можете просто відкрити параметри через Головне меню програми, відвідати підрозділ «пошукова система» і через список, що випадає встановити «Google» .

Детальніше: Налаштування пошукової системи в Chrome на ПК

Пример настроек поисковой системы в браузере Google Chrome на ПК

На примусове зміна пошуку цілком можуть впливати сторонні програми і розширення, що здебільшого відноситься до По від Яндекса начебто візуальних закладок або Дзена. Як правило, буде достатньо відкрити " Розширення» і видалити непотрібні додатки.

Читайте також: як відключити Яндекс.Дзен у Chrome

Спосіб 3: Налаштування вмісту

При неправильній роботі якихось окремих елементів пошуку Google, будь то не відображаються картинки або не працює голосовий пошук, причиною несправностей можуть бути Налаштування контенту. В такому випадку доведеться відвідати окремі параметри або скористатися глобальним скиданням.

Перейдіть на головну сторінку Google

 1. Відкрийте сайт пошукової системи Гугл в хромі і в лівій частині адресного рядка клікніть ЛФМ по іконці з замком. Через дане меню необхідно перейти в розділ " Налаштування сайтів» .
 2. Переход к настройкам сайта Google в браузере Google Chrome на ПК
 3. Уважно ознайомтеся з представленим списком в колонці " дозволи» і там, де встановлено параметр " блокувати» , змініть значення на " дозволити» або інший варіант з підписом " за замовчуванням» . Особливу увагу варто приділити рядкам «JavaScript» , «Картинки» і »мікрофон"
 4. Изменение настроек сайта Google в браузере Google Chrome на ПК
 5. Тут також присутня можливість автоматичного скидання параметрів до початкового стану. Для цього натисніть кнопку " скинути всі дозволи» і підтвердіть дію через спливаючому вікні.
 6. Сброс настроек сайта Google в браузере Google Chrome на ПК
 7. Якщо після виконаних дій сайт не запрацює належним чином, на тій же сторінці з параметрами контенту можете додатково скористатися опцією " видалити дані» у підрозділі " використання» .
 8. Удаление данных о работе сайта Google в браузере Google Chrome на компьютере

Врахуйте, що будь-які зміни в представлених Налаштуваннях хоча і зберігаються самі по собі, для правильного застосування доведеться або заново відкрити сайт пошукача, або оновити вкладку, найкраще за допомогою поєднання клавіш «CTRL+F5» .

Спосіб 4: Перевірка мікрофона

Можливість голосового пошуку через Гугл за замовчуванням доступна на будь-якому ПК і активується за допомогою клацання ЛФМ по значку мікрофона, якщо перед цим в параметрах контенту були виставлені відповідні дозволи. При цьому непрацездатність даної функції також може бути викликана неправильними настройками мікрофона, і тому важливо перевірити і належним чином відкалібрувати роботу звукозаписного пристрою.

Детальніше: Налаштування мікрофона в Windows 7 , Windows 8 і Windows 10 Пример ошибки голосового поиска в браузере Google Chrome на ПК

Спосіб 5: видалення даних про роботу

Іноді причиною непрацездатності пошуку Google в браузері Chrome виступають збої в даних про роботу, збережених на комп'ютері і завантажуваних замість повного завантаження сайту. Частково дану проблему можна вирішити через видалення куки в Налаштуваннях контенту для потрібного ресурсу, як було нами згадано в третьому способі, проте найкраще виконати повну очистку за наступною інструкції.

Детальніше: Очищення історії і кеша у Chrome

Процесс удаления данных в браузере Google Chrome на ПК

Спосіб 6: вимкнення розширень

Вельми часто встановлені розширення, що особливо відноситься до блокувальників реклами, хоч і виконують свої основні завдання, негативно впливають на роботу деяких ресурсів. З цієї причини, якщо на сайті Google не працюють лише деякі елементи при правильних Налаштуваннях контенту, може допомогти тимчасове відключення плагінів.

Детальніше:
відключення і видалення розширення в Chrome
вимкнення блокувальників реклами в Chrome

Пример отключения расширений в браузере Google Chrome на ПК

Спосіб 7: Скидання налаштувань

Якщо жоден з попередніх способів не допоміг вирішити проблему з пошуком Гугл в хромі, одним з останніх і найбільш радикальних рішень буде Скидання налаштувань. Це дозволить повернути параметри оглядача до початкового стану, автоматично відключити розширення і очистити дані про роботу сайтів.

Детальніше: Скидання налаштувань у Google Chrome

Пример восстановления настроек в браузере Google Chrome на ПК

При відсутності результатів і після цього, ще може допомогти і повна перевстановлення браузера. Це ж було нами описано в інструкції по відновленню працездатності хрому, згаданої в першому способі.

Варіант 2: мобільна версія

На мобільних пристроях у браузері Chrome також можуть виникнути проблеми з пошуковою системою Google. Як і на ПК, перед ознайомленням з інструкцією обов'язково зверніть увагу на статус роботи Гугл за посиланням з першого розділу Статті.

Спосіб 1: Зміна пошукової системи

Щоб вирішити проблему з відкриттям зовсім іншого пошукача в мобільному браузері Хром під час введення запитів через адресний рядок, потрібно відкрити «Налаштування» і як «пошукової системи» встановити «Google» . Процедура зміни була нами також описана в іншій інструкції.

Детальніше: Налаштування пошукової системи в Chrome на телефоні

Изменение поисковой системы в Google Chrome на телефоне

Спосіб 2: Налаштування вмісту

У мобільній версії Chrome присутня куди менша кількість параметрів, що відноситься і до налаштувань окремих сайтів, включаючи Google. Однак навіть незважаючи на це, внесення змін все одно цілком може відбитися на працездатності деяких функцій на зразок голосового пошуку.

Перейдіть на головну сторінку Google

 1. За допомогою вищепредставленої посилання перейдіть на головну сторінку Гугл і в лівій частині адресного рядка торкніться зазначеної іконки. Через що з'явилося згодом меню потрібно відкрити розділ " Налаштування сайтів» .
 2. Переход к настройкам сайта Google в Google Chrome на телефоне
 3. Щоб відновити правильну роботу сайту, просто натисніть кнопку " Очистити та скинути» і підтвердьте дію через спливаюче вікно.
 4. Очистка настроек сайта Google в Google Chrome на телефоне
 5. На тому ж екрані знайдіть блок " використання» і тапніте по значку видалення в правій частині рядка " в пам'яті зайнято» . Дана дія також потрібно ПІДТВЕРДИТИ в окремому вікні.
 6. Удаление данных о работе сайта Google в Google Chrome на телефоне
 7. Внесення змін подібним чином, крім іншого, спрощує відновлення працездатності мікрофона. Пов'язано це з тим, що після скидання не доведеться шукати і міняти параметри програми, так як буде досить натиснути по значку мікрофона на головній сторінці пошуковика і скористатися посиланням " дозволити» .
 8. Включение микрофона на сайте Google в Google Chrome на телефоне

Зверніть увагу, що після скидання параметрів також обнуляються і дані про роботу сайту. З цієї причини можна обмежитися другим кроком.

Спосіб 3: Видалення історії

Якщо вам не допомагає скидання параметрів сайту з минулого варіанту, в якості альтернативного рішення можна зробити Видалення історії і кеша для оглядача в цілому. У хромі для цих цілей передбачений розділ «особисті дані» в " Налаштуваннях» , використання якого було описано окремо.

Детальніше: очищення історії в Google Chrome на телефоні

Очистка данных браузера в Google Chrome на телефоне

Спосіб 4: Очищення даних програми

Стандартні параметри хрому, націлені на видалення даних з пам'яті, далеко не завжди позитивно впливають на працездатність програми. На щастя, платформа Android надає і окремі настройки для кожної програми, що дозволяють очистити дані і стабілізувати роботу браузера.

Читайте також: очищення кешу на смартфоні

 1. Відкрийте додаток «Налаштування» і перейдіть до розділу »Додатки" . Тут зі списку потрібно вибрати браузер «Chrome» .

  Примітка: точна назва і розташування пунктів може відрізнятися в різних версіях ОС.

 2. Переход к странице Google Chrome в Настройках на Android
 3. Торкніться блоку «сховище» і скористайтеся кнопкою «Очистити кеш» . У деяких випадку потрібні параметри можуть бути представлені прямо на сторінці з інформацією про програму.
 4. Процесс очистки кэша Google Chrome в Настройках на Android
 5. Після підтвердження очищення процедура завершується. Однак крім цього можете ще відкрити розділ " управління місцем» і провести очищення за допомогою опції «Clear All Data» .
 6. Удаление данных Google Chrome в Настройках на Android

При використанні iOS-пристрої виконати очищення даних про роботу індивідуально для хрому не вийде.

Читайте також: очищення кешу на iPhone

Спосіб 5: перевстановлення браузера

Найбільш глобальним рішенням є повне видалення і повторна установка Google Chrome з офіційної сторінки в магазині додатків, доступною по одній з представлених нижче посиланням. При цьому видалення цілком можна виконати з тієї ж сторінки, щоб не шукати Окремий розділ в системних параметрах.

Завантажити Google Chrome з Google Play Маркета
завантажте Google Chrome з App Store
Докладно: видалення програм з телефону

Пример удаления Google Chrome в Настройках на телефоне

більше статей на цю тему: