перекладачі сторінок для браузера Google Chrome

Розширення

Перш за все розглянемо доповнення, які можна встановити в веб-оглядач від Google з веб-магазину Chrome.

Читайте також: як переводити сторінки в браузері Гугл Хром

Google Перекладач

Почнемо з очевидного – фірмового сервісу Google, що підтримує більше 90 мов, в числі яких, звичайно ж, є російська. Після його установки на панель інструментів браузера додається спеціальна кнопка, натисканням на яку можна переводити веб-сторінки на мову «за замовчуванням», тобто той, який є основним в системі і безпосередньо в Chrome. При цьому розширення автоматично визначає мову сайту і, якщо він відрізняється від основного, пропонує його перевести.

Перевести страницу с помощью расширения Google Переводчик в браузере Google Chrome

Читайте також: Як встановити перекладач в браузер Гугл Хром

Google Перекладач інтегрується і в контекстне меню веб-оглядача, завдяки чому можна переводити окремі, попередньо виділені слова, фрази, пропозиції і довільні фрагменти тексту, прослуховувати їх вимову і отримувати коротку інформацію про частину мови. Також присутня можливість швидкого переходу на сторінку однойменного онлайн-сервісу, про який ми розповімо в другій частині статті.

Встановити Google Перекладач з Chrome WebStore

Меню расширения Google Переводчик в браузере Google Chrome

ImTranslator

Розширення для перекладу виділеного тексту (до 5000 символів), окремих слів, фраз і цілих веб-сторінок. На сьогоднішній день підтримується 91 мова, причому для 30 з них доступно озвучування голосом. ImTranslator автоматично розпізнає мову і пропонує виконати його переклад, вміє переводити окремі слова по наведенню на них покажчика миші. Підтримується управління гарячими клавішами, які при необхідності можна налаштувати під себе.

Меню расширения ImTranslator в браузере Google Chrome

У своїй роботі дане доповнення використовує словникові бази і технології більш популярних сервісів, в числі яких Google, Microsoft (Bing) і Яндекс причому робота кожного з них може бути налаштована окремо. Раніше виконані переклади зберігаються в історії.

Встановити ImTranslator з Chrome WebStore

Работа расширения ImTranslator в браузере Google Chrome

Male Translate

Універсальний перекладач сайтів і виділеного тексту, що підтримує 103 мови і надає транскрипцію, транслітерацію і озвучування з правильною вимовою. Керувати роботою Male Translate можна за допомогою кнопки на панелі інструментів або, що більш зручно, гарячими клавішами «Shift+T».

Меню расширения Male Translate в браузере Google Chrome

Крім довільного тексту на веб-сторінках, даний сервіс вміє переводити субтитри на Netflix. Сам продукт є кросплатформним і може бути встановлений на Windows, Mac і iPhone у вигляді окремого додатка. Дані користувача та словники синхронізуються між пристроями.

Встановити Male Translate з Chrome WebStore

Настройки расширения Male Translate в браузере Google Chrome

LinguaLeo Translator

Розширення від популярного сервісу для вивчення іноземних мов, що дозволяє перекладати англійські слова і фрази на сторінках веб-сайтів і додавати їх в свій словник. Для кращого вивчення і запам'ятовування доступні такі опції, як вимова, картинка-асоціація і п'ять додаткових слів.

Всплывающее меню расширения LinguaLeo Translator в браузере Google Chrome

Lingualeo Translator для Chrome хоч і є самостійним доповненням, на ділі розкриває весь свій потенціал тільки при включеній синхронізації з аккаунтом в сервісі і додатками, які доступні на всі популярні мобільні і десктопні платформи.

Встановити Lingualeo Translator з Chrome WebStore

Работа расширения LinguaLeo Translator в браузере Google Chrome

Онлайн-сервіси

Розширення для Гугл Хром інтегруються в браузер, після чого ними досить легко і зручно користуватися, проте більшість з них мають обмеження за обсягом символів і додаткових функцій. Обійти їх можна, якщо звернутися до онлайн-перекладачів, до того ж більшість розглянутих вище сервісів в своїй роботі використовують їх бази.

Google Перекладач

У плані підтримки словникової та мовної бази онлайн-версія Google перекладача не відрізняється від Доповнення. Надані можливості – ті ж, але з поправкою на те, що переклад тексту здійснюється на окремій сторінці, а не прямо на потрібному сайті або у спливаючому вікні. При цьому працювати можна не тільки з текстом, розмір якого обмежений 5 000 символів, але і з електронними документами (підтримуються всі формати Microsoft Office і їх вільні аналоги), а також сторінками сайтів.

Онлайн сервис Google Переводчик в браузере Google Chrome

Даний сервіс автоматично розпізнає вихідну мову, підтримує голосове введення, дозволяє слухати вимову, копіювати і редагувати текст, пропонує різні варіанти перекладу, дає докладні визначення слів, відображає приклади їх використання та іншу корисну інформацію.

Сторінка онлайн-сервісу Google Перекладач

Поддержка работы с документами в онлайн сервисе Google Переводчик в браузере Google Chrome

Яндекс Перекладач

Продукт вітчизняного IT-гіганта, який перевершує свого закордонного конкурента по частині роботи з російською мовою – з очевидних причин у Яндекса з ним справи йдуть куди краще, незалежно від того, в якому напрямку потрібно виконати переклад. Гугл ж завжди вирішує цю задачу через англійську, чому можливі помилки і спотворення сенсу. В цілому ж Перекладачем підтримується 99 мов, що є ще однією незаперечною перевагою.

Онлайн сервис Яндекс Переводчик в браузере Google Chrome

Даний веб-сервіс дозволяє переводити текст об'ємом до 10 000 символів (що вдвічі більше аналогів), вміє озвучувати його, підтримує голосове введення і може автоматично виправляти помилки. Також присутня можливість перекладу сайту за посиланням, документів і записів на зображеннях.

Сторінка онлайн-сервісу Яндекс Перекладач

Перевод сайта по ссылке через онлайн сервис Яндекс Переводчик в браузере Google Chrome

Microsoft Bing Translator

Значно менш популярний, але при цьому не менш якісний перекладач, який за деякими параметрами навіть перевершує аналогічні продукти Яндекс і Гугл. Саме база Bing Translator використовується зарубіжними соціальними мережами для перекладу публікацій з і на більш ніж 60 мов. Сервіс працює з друкованим текстом (До 5 000 символів), сторінками сайтів і повідомленнями електронної пошти (потрібна установка спеціальної надбудови для Microsoft Outlook ).

Онлайн сервис Microsoft Bing Translator в браузере Google Chrome

Мова вихідного запису Bing визначає автоматично, її можна перевірити на помилки, а отриманий результат – скопіювати, надіслати електронною поштою, поділитися в Facebook, Pinterest і Twitter. Як і в розглянутих вище сервісах, є можливість прослуховування введеного і перекладеного тексту, також підтримується голосове введення.

Сторінка онлайн-сервісу Microsoft Bing Translator

DeepL

За запевненнями розробників і багатьох зарубіжних онлайн-видань, це найкраща система машинного перекладу. І перші, і другі стверджують, що даний сервіс істотно перевершує аналогічні продукти від Google і Bing, надаючи куди більш якісний і точний переклад зі збереженням сенсу і характерною для живої і друкованої мови природності. Правда, підтримує він всього 11 мов, але на щастя, Російська присутня в їх числі.

Онлайн сервис DeepL в браузере Google Chrome

DeepL дозволяє перекладати друкований текст та електронні документи Microsoft Word та PowerPoint. На жаль, можливість роботи з сайтами і зображеннями, голосове введення і озвучування на сьогоднішній день не передбачені. Підсумковий переклад можна скопіювати або завантажити у вигляді файлу. Крім онлайн-версії, доступна повноцінна програма для Windows.

Сторінка онлайн-сервісу DeepL

Персонализация перевода в онлайн сервисе DeepL в браузере Google Chrome

більше статей на цю тему: