включення режиму Турбо в Яндекс.Браузері

У деяких браузерах є так званий режим Турбо, при активації якого підвищується швидкість завантаження сторінок. Працює це досить просто-всі завантажувані веб-сторінки попередньо відправляються на сервера розробника веб-оглядача, де вони стискаються. Ну а чим менше їх розмір, тим швидше їх завантаження на комп'ютері користувача. В Яндекс.Браузері ця функція теж реалізована.

Особливості використання Турбо-режиму

Маючи нормальну швидкість інтернету ви, швидше за все, навіть не помітите прискорення від включеного Турбо або ж, навпаки, відчуєте зворотний ефект. При проблемах з боку сайту прискорення так само навряд чи допоможе. Однак коли поточної швидкості істотно не вистачає для швидкого завантаження сторінок, даний режим частково (або навіть цілком) допоможе вирішити цю проблему.

Якщо в Яндекс.Браузері Турбо включений, то «платити» за це доведеться можливими проблемами із завантаженням відео, зображень і зниженням їх якості. Проте не тільки отримуєте прискорене завантаження, а ще й економію трафіку, що може бути важливо при неякісному з'єднанні або лімітному тарифному плані.

Турбо не обробляє сторінки, що працюють по протоколу HTTPS (такі сайти як онлайн-банки, платіжні системи типу WebMoney, Яндекс.Гроші, та інші ресурси з конфіденційними даними). Туди не відправляються і дані, які вводяться в форму авторизації (логін і пароль) і для здійснення електронних платежів (номер карти, CVV/CVC-код, дата). Це зроблено з метою безпеки користувача і повноцінної приватної роботи з персональними даними. Однак враховуйте, що і сторінки будуть завантажуватися як ніби Турбо відключений.

Включення Турбо-режиму

Коли ви розумієте, що поточної швидкості з'єднання через Яндекс.Браузер не вистачає, включіть прискорення завантаження сторінок. Для цього в правому верхньому куті натисніть на кнопку меню і зі списку виберіть «увімкнути турбо» .

Включение режима Турбо через меню в Яндекс.Браузере

Відповідно, надалі все нові вкладки і перезавантажені сторінки будуть відкриватися через цей режим. Після його активації в Розумному рядку з'явиться значок ракети, який повідомляє про те, що зараз працює Турбо.

Иконка включенного режима Турбо в Яндекс.Браузере

Натиснувши на нього, ви зможете переглянути, скільки трафіку було заощаджено.

Статистика о сэкономленных мегабайтах в режиме Турбо в Яндекс.Браузере

Враховуйте, що відео на деяких сайтах при цьому не будуть відтворюватися автоматично &8212; замість цього буде відображатися повідомлення & 171; відео приховано для економії трафіку & 187; . Щоб його відтворити, знадобиться просто клікнути лівою кнопкою миші по сірому віконця.

Скрытое видео при включенном режиме Турбо в Яндекс.Браузере

Налаштування роботи Турбо

Крім швидкого включення цього інструменту користувачеві доступні і деякі додаткові можливості. Ви можете налаштувати автоматичну активацію режиму Турбо тоді, коли відбувається падіння швидкості. Для цього натисніть на кнопку меню і виберіть «Додатки» .

Переход в Дополнения в Яндекс.Браузере

В блоці & 171; зручні інструменти & 187; знайдіть &171;Турбо&187; і задайте йому значення &171; Авто & 187; . Так інструмент буде включатися тільки тоді, коли швидкість з'єднання буде падати до 128 Кбіт / з і продовжувати працювати, поки вона не підніметься до 512 Кбіт / с. якщо задати йому значення & 171; Вкл & 187; , стиснення контенту буде відбуватися завжди &8212; це зручно, якщо ви певний проміжок часу використовуєте погане підключення або у вас обмежений трафік (наприклад, 3G-модем або мобільне з'єднання за допомогою смартфона).

Включение и отключение режима Турбор через Дополнения в Яндекс.Браузере

Ця функція, а також інші її параметри, доступні і в & 171; Налаштуваннях&187; .

Переход в Настройки в Яндекс.Браузере

Ліворуч виберіть розділ&171; інструменти & 187; , де знайдіть блок &171;Турбо&187; . Тут ви так само можете задати формат роботи інструменту. Додатково вам пропонується включити / відключити оповіщення про падіння швидкості інтернету (над сторінкою сайту з'явиться рядок з повідомленням) і управляти стисненням відео (за замовчуванням в режимі Турбо воно завжди стискається, через що його якість стає нижче).

Настройка режима Турбо в Яндекс.Браузере

Ось таким легким способом ви можете отримати відразу кілька плюсів з режиму Турбо. Використовуйте цей інструмент грамотно і не включайте його при високій швидкості інтернету: гідно оцінити якість його роботи можна тільки в менш комфортних умовах.

більше статей на цю тему: