Використання ZenMate у Mozilla Firefox

Крок 1: Встановлення та реєстрація

Почати слід саме з інсталяції ZenMate в Mozilla Firefox . Ця процедура виконується практично стандартним чином, проте є і певні нюанси, пов'язані з реєстрацією після установки.

Завантажте ZenMate через Firefox Add-Ons

 1. Скористайтеся посиланням вище, щоб перейти до завантаження ZenMate з офіційного магазину веб-переглядача. Там клікніть по кнопці &171;додати до Firefox&187; .
 2. Кнопка для установки ZenMate в Mozilla Firefox
 3. Підтвердіть додавання, адже разом з цим ви надаєте додатку доступ до необхідних дозволів для його коректного функціонування.
 4. Подтверждение установки расширения ZenMate в Mozilla Firefox
 5. Після відбудеться автоматичний перехід на нову вкладку. Тут введіть адресу електронної пошти та пароль, щоб зареєструватися в ZenMate.
 6. Регистрация или вход в расширение ZenMate в Mozilla Firefox после установки
 7. На пошту буде відправлено посилання для підтвердження. Перейдіть по ній і дочекайтеся завантаження сайту ZenMate.
 8. Загрузка стандартных фильтров ZenMate в Mozilla Firefox после установки
 9. Безкоштовна версія розширення має на увазі певні обмеження, з якими ви можете ознайомитися на головній сторінці Управління аккаунтом. Ви отримуєте безкоштовний тижневий доступ до всіх функцій преміум. При бажанні в майбутньому придбайте повну версію, щоб розблокувати їх повторно.
 10. Запуск учетной записи после установки расширения ZenMate в Mozilla Firefox

Часто розробники ZenMate роблять знижки на свою продукцію, тому має сенс почекати розпродаж, якщо ви не готові купувати преміум-доступ за повну вартість. У будь-який момент підписку можна буде скасувати через вікно управління аккаунтом.

Крок 2: Використання ZenMate у Mozilla Firefox

Інсталяція розширення завершена, а також відбулося підключення до аккаунту. Більше ніяких попередніх дій здійснювати не потрібно, відразу ж переходите до використання.

Управління активністю

Після установки ZenMate автоматично активується для всіх сайтів, а країна-посередник вибирається випадково, відштовхуючись від стабільності з'єднання і завантаженості сервера. Доступно Ручне управління активністю доповнення через його меню. Для цього натисніть по значку, який розташований справа вгорі, а у випадаючому вікні перемістіть повзунок &171;On&187; , якщо ви хочете вимкнути розширення.

Управление активностью расширения ZenMate в Mozilla Firefox

Додатково активність можна налаштувати для конкретних сайтів, встановивши особливі параметри. Про це більш детально ми розповімо в одному з наступних розділів статті.

Зміна мови інтерфейсу

У ZenMate є повний переклад на російську мову, проте активується локалізація не завжди. Є й інші ситуації, коли треба вибрати іншу доступну мову. Тоді для цього доведеться скористатися настройками Доповнення.

 1. Розкрийте головне меню, де клацніть по кнопці &171;Налаштування&187; .
 2. Переход к настройкам для изменения языка ZenMate в Mozilla Firefox
 3. У списку відшукайте рядок &171; змінити мову & 187; .
 4. Открытие списка для изменения языка ZenMate в Mozilla Firefox
 5. Ознайомтеся з переліком доступних варіантів і відзначте галочкою відповідний.
 6. Изменения языка интерфейса расширения ZenMate в Mozilla Firefox

Нічого не заважає в майбутньому повернутися в цьому ж меню і змінити мову на іншу, виконавши точно такі ж дії.

Зміна країни та IP-адреси

Головним завданням ZenMate є приховування справжньої IP — адреси користувача. У безкоштовній версії доступні чотири різні країни, а в платній збірці їх кількість збільшується до сімдесяти. Зміна посередника відбувається через те ж меню настройки розширення.

 1. Натисніть на кнопку &171; ваша офіційна геолокація&187; або використовуйте напис & 171; інша країна & 187; .
 2. Переход к изменению страны подключения в ZenMate в Mozilla Firefox
 3. Опустіться вниз по списку або використовуйте пошук для вибору потрібної країни. Після цього залишається тільки клацнути на &171; змінити & 187; .
 4. Выбор страны подключения ZenMate в Mozilla Firefox из доступного списка
 5. Поверніться до головного меню та подивіться на поточний ланцюжок адрес. Переконайтеся в тому, що ви захищені від відстеження або використовуєте IP-адресу бажаної країни для отримання доступу до конкретних веб-адресами.
 6. Успешное подключение к выбранной стране через ZenMate в Mozilla Firefox
 7. При необхідності відкрийте будь-який сторонній сайт, який відображає вашу поточну IP-адресу. Це допоможе дізнатися, чи коректно ZenMate виконує своє завдання. Деякі сайти автоматично розпізнають, чи використовуєте ви проксі або VPN-враховуйте це при переходах і не дивуйтеся, якщо доступ буде заблокований. Розгорнуто про визначення поточної IP-адреси читайте далі.
 8. Детальніше: Як дізнатися IP-адресу свого комп'ютера

  Проверка адреса после подключения к ZenMate в Mozilla Firefox

На завершення цього розділу хотілося нагадати про потребу регулярної зміни IP-адреси не з метою уникнення відстеження, а через те, що часто сервера сильно завантажені і швидкість з'єднання падає. Це буде нескладно помітити при активному серфінгу різних сайтів з включеним проксі. Якщо швидкість почала падати, спробуйте просто змінити країну або підключіться до поточного сервера. Враховуйте ще те, що в базовій безкоштовної версії швидкість з'єднання спочатку повільніше.

Додавання користувацьких правил локації

Для деяких сайтів іноді потрібно задати правила підключення, вибравши конкретну країну через ZenMate. Змінювати параметри підключення вручну кожен раз при переході на сторінку — не найкраща затія. До того ж розширення надає можливість створити призначені для користувача правила локації.

 1. Для цього відкрийте меню на сторінці, що цікавить, або перед переходом до будь-якого іншого сайту. Там виберіть кінцеву ланку ланцюга, яким і є сам сайт.
 2. Выбор сайта для добавления локального правила для ZenMate в Mozilla Firefox
 3. Якщо ніяких змін виробляти не потрібно (підійде тільки якщо ви вже перебуваєте на цільовому сайті), просто клікніть по кнопці у вигляді плюса, щоб створити локацію. В іншому випадку вручну задайте адресу сайту і країну, а вже потім додавайте правило.
 4. Добавление локального правила в расширении ZenMate в Mozilla Firefox
 5. Переглядати список створених користувальницьких правил можна в цьому ж вікні. Всі сайти і відповідні їм країни відображаються у вигляді списку.
 6. Успешное добавление локального правила для ZenMate в Mozilla Firefox

Ми рекомендуємо відразу ж налаштувати всі локації, щоб в майбутньому не стикатися із завданням вибору країн для конкретних веб-адрес. Однак враховуйте, що якщо сервер недоступний в поточний момент, з'єднання не встановиться. Про це повідомить відповідне повідомлення, що з'являється на екрані.

Використання додаткових функцій

У ZenMate є кілька додаткових опцій, які можуть бути корисними для певних користувачів. Активуються вони після придбання повної версії розширення, тому представлена далі інформація буде корисна тільки власникам такої збірки.

 1. Відкрийте вже звичне меню і натисніть по рядку & 171; функції&187; .
 2. Переход к дополнительным опциям расширения ZenMate в Mozilla Firefox
 3. Тут ви можете ознайомитися з усіма присутніми пунктами і прочитати їх опис. При бажанні активуйте або вимкніть будь-який параметр.
 4. Управление дополнительными опциями расширения ZenMate в Mozilla Firefox
 5. Трохи нижче знаходяться пояснення від розробників, де розповідається про методи шифрування і інших нюансах присутніх опцій.
 6. Описания дополнительных опций расширения ZenMate в Mozilla Firefox

Загальні налаштування розширення

Іноді потрібно налаштувати профіль в ZenMate або встановити інші параметри, пов'язані з обліковим записом і загальною роботою розширення. Тоді слід звернутися до окремого розділу, відшукавши там відповідні пункти.

 1. Клацніть по значку ZenMate і в меню натисніть по напису & 171; Налаштування&187; .
 2. Переход в настройки расширения ZenMate в Mozilla Firefox
 3. Внизу списку ви можете відшукати пункт &171;WebRTC Protect&187; . Ця технологія відповідає за потокову передачу даних. Вона має свої недоліки, що викликають витік IP-адрес. Дане розширення дозволяє убезпечити себе від такої уразливості, активувавши згаданий пункт.
 4. Управление опцией технологии передачи данных через ZenMate в Mozilla Firefox
 5. Для налаштування свого облікового запису перейдіть до розділу &171; Панель керування обліковим записом & 187; .
 6. Переход к настройкам аккаунта расширения ZenMate в Mozilla Firefox
 7. У розділі & 171; огляд рахунку&187; здійснюється перевірка стану облікового запису. Тут ви можете дізнатися всю різницю безкоштовної версії та преміум. Звідси ж здійснюється і активація за наявним ключу, якщо він був придбаний раніше.
 8. Проверка тарифного плана аккаунта ZenMate в Mozilla Firefox
 9. Через &171; Установки&187; здійснюється редагування поточного імені користувача, можна змінити пароль або зовсім видалити профіль.
 10. Изменение личных данных для аккаунта ZenMate в Mozilla Firefox
 11. Один обліковий запис ZenMate можна прив'язати до кількох пристроїв. Ви просто встановлюєте розширення або додаток, а потім входите у свій профіль. Інформація про таке обладнання буде відображатися в категорії&171; Мої пристрої & 187; .
 12. Управление подключенными аккаунтами расширения ZenMate в Mozilla Firefox
 13. Підтримується обхід блокувань через ZenMate і на Android TV. Вам потрібно інсталювати додаток на своєму телевізорі, авторизуватися в ньому і ввести код, щоб підключитися. Вся необхідна з цього приводу інформація відображається у відповідній категорії меню налаштувань в браузері.
 14. Подключение расширения ZenMate в Mozilla Firefox к телевизору

Всі змінені параметри зберігаються відразу ж і синхронізуються з іншими пристроями, якщо ті підключені.

більше статей на цю тему: