Очищення кешу в браузері

У наступних розділах статті ви дізнаєтеся всю необхідну інформацію про те, як здійснюється очищення кеша в різних браузерах і за допомогою стандартних програм. Однак перед початком важливо розуміти, які саме файли будуть видалені і як це позначиться на роботі веб-оглядача. Якщо у вас ще немає такого уявлення, радимо ознайомитися з додатковим керівництвом по даній темі на нашому сайті, клацнувши по наступному заголовку.

Детальніше: що таке кеш у браузері

Спосіб 1: інструменти браузера

У налаштуваннях кожного веб-оглядача є спеціальний інструмент, призначений для очищення історії, кешу та файлів cookie. Користувачеві потрібно лише вибрати, які з цих даних будуть видалені. Принципи дій в браузерах можуть трохи відрізнятися, тому виберіть той, який використовуєте ви, і зверніть увагу на запропоновану інструкцію, яка точно допоможе впоратися з поставленим завданням.

Google Chrome

Першим на черзі буде один з найпопулярніших веб-оглядачів під назвою Google Chrome . Управління його настройками досить просте і зрозуміле, проте деякі користувачі не знають, в яке меню потрібно перейти і які пункти вибрати, щоб очистити кеш браузера. Спеціально для таких випадків ми і підготували окреме керівництво, в якому розібрані всі основні методи видалення файлів даного браузера. Просто натисніть за наступним посиланням і почніть читання матеріалу, щоб отримати необхідну інформацію.

Детальніше: Як очистити кеш у браузері Google Chrome

Как очистить кэш браузера-01

Яндекс.Браузер

Власники Яндекс.Браузера також можуть зіткнутися з необхідністю очищення кешу. Для цього в програмі існує спеціальний розділ налаштувань, в якому потрібно вибрати пункт &171;файли, збережені в кеші&187;. Разом з цим ви побачите, скільки місця вони займають, що приблизно розуміти, як давно не чистився кеш в даному браузері. Очищення не займе багато часу, але деякі сайти після цього процесу перший раз будуть завантажуватися трохи довше, ніж це відбувалося раніше.

Детальніше: очищення кешу Яндекс.Браузера

Как очистить кэш браузера-02

Opera

Під час використання браузера Opera на комп'ютері теж зберігаються файли кешу, використовувані для завантаження сайтів і їх компонентів. Ви можете очистити їх точно так само, як це відбувається і з усіма іншими веб-оглядачами, трохи відрізняється тільки метод переходу до необхідного розділу з настройками. У ньому ви відзначаєте галочками всі дані, які необхідно видалити, підтверджуєте даний процес і очікуєте його завершення, що займе менше хвилини.

Детальніше: 3 способи очищення куків і кеш в браузері Opera

Как очистить кэш браузера-03

Mozilla Firefox

Ще одним досить популярним браузером вважається Mozilla Firefox . Можна сказати, що в ньому процес переходу до інструменту для очищення кешу найшвидший, оскільки він знаходиться в тому ж місці, через яке видаляється історія відвідувань. Користувачеві знадобиться тільки встановити або зняти галочки з необхідних пунктів для очищення і підтвердити запуск цієї операції. Ще один доступний метод & 8212; використання сторонніх утиліт, але більш детально про них ми поговоримо в наступному розділі нашого матеріалу.

Детальніше: Як очистити кеш у браузері Mozilla Firefox

Как очистить кэш браузера-04

Microsoft Edge

Зараз у стандартному браузері Windows є досить багато цікавих функцій, його продуктивність оптимізована, а інтерфейс постійно покращується. Це дозволяє користувачам не завантажувати нову програму, а використовувати даний веб-оглядач для повсякденної роботи. Може трапитися така ситуація, що і в Microsoft Edge знадобиться очистити кеш. Виконується дана операція наступним чином:

 1. Відкрийте меню браузера, натиснувши кнопку з трьома крапками праворуч. З списку виберіть пункт &171;Журнал&187; .
 2. Как очистить кэш браузера-05
 3. Далі потрібно відкрити список додаткових дій з журналом і вибрати пункт &171; видалити дані веб-перегляду&187; .
 4. Как очистить кэш браузера-06
 5. Ви будете переміщені в Налаштування Microsoft Edge, де вже потрібно зняти галочку з очищення історії і куки, якщо це не потрібно, але встановити біля &171; кешовані зображення та файли&187; . Підтверджується очищення кеша натисканням по кнопці & 171; Видалити зараз&187; .
 6. Как очистить кэш браузера-07

Варіант 2: сторонні програми

За допомогою стороннього програмного забезпечення можна отримати доступ до локальних файлів всіх встановлених на ПК браузерів і видалити необхідні, включаючи кеш. Всі ці операції проводяться практично в автоматичному режимі, а також дозволяють виконати комплексну очистку для всіх веб-оглядачів. Давайте зупинимося на цьому процесі, взявши за приклад дві прості відповідні програми.

Варіант 1: CCleaner

Повністю безкоштовна програма CCleaner орієнтована на очищення операційної системи від сміття. Серед списку її інструментів можна знайти і той, який дозволяє видаляти і різні тимчасові або застарілі файли з браузерів. Якраз до нього ми і звернемося для того, щоб виконати очищення кеша в одному або відразу у всіх встановлених веб-оглядачах.

Завантажити CCleaner

 1. Після запуску CCleaner відкрийте розділ & 171; стандартне очищення & 187; і зверніть увагу на три доступні стандартні браузери. Якщо ви використовуєте один з них, знадобиться активувати очищення кешу тільки для конкретної версії.
 2. Как очистить кэш браузера-08
 3. Для цього відзначте галочкою пункт & 171; інтернет-кеш&187; , потім зробіть аналіз, щоб виявити файли, і очистіть їх, натиснувши по відповідній кнопці.
 4. Как очистить кэш браузера-09
 5. Для сторонніх браузерів знадобиться перейти на вкладку & 171; Додатки&187; . Біля кожного з них ви знайдете точно таку ж кнопку для очищення кеша і зможете використовувати її, видаляючи дані сайтів тільки з одного браузера або з усіх відразу.
 6. Как очистить кэш браузера-010

Варіант 2: WinOptimizer

В якості другого рішення від сторонніх розробників ми вибрали WinOptimizer. Функція очищення браузерного кеша входить в безкоштовну версію програми, а також управління нею досить просте. З цим ви можете переконатися, переглянувши наступну інструкцію, в якій покроково описаний весь процес очищення кеша в веб-браузері через даний софт.

Завантажити WinOptimizer

 1. Завантажте безкоштовну версію WinOptimizer на свій ПК, встановіть її та запустіть. У головному меню виберіть розділ & 171; обслуговування системи & 187; , потім клацніть по плитці &171;Internet Cleaner&187; .
 2. Как очистить кэш браузера-011
 3. За замовчуванням запускається сканування всіх файлів, пов'язаних з браузером, тому деякі з них ви можете не захотіти видаляти. Для налаштування аналізу відкрийте &171; Параметри & 187; .
 4. Как очистить кэш браузера-012
 5. Зніміть галочки з усіх непотрібних пунктів, але залиште біля &171; дані в кеші браузера & 187; . Повторіть те ж саме для всіх веб-оглядачів, перемикаючись між вкладками в цьому ж вікні.
 6. Как очистить кэш браузера-013
 7. Після збереження налаштувань запустіть повторне сканування.
 8. Как очистить кэш браузера-014
 9. Далі виберіть один з веб-оглядачів для очищення кеша або пропустіть даний крок, якщо хочете виконати операцію для всіх них комплексно.
 10. Как очистить кэш браузера-015
 11. Натисніть & 171; Видалити зараз&187; і очікуйте закінчення операції. По завершенні можете запустити браузер і переконатися в тому, що весь кеш був очищений.
 12. Как очистить кэш браузера-016

Додатково відзначимо, що Програм, схожих на розглянуті вище, існує величезна кількість. Всі вони мають приблизно однаковим набором інструментів і навіть схожі по інтерфейсу. Якщо вас не влаштували запропоновані варіанти, можете сміливо вибрати серед інших безкоштовних. Розібратися в цьому допоможе допоміжний матеріал на нашому сайті за посиланням нижче.

Детальніше: Програми для очищення кешу на комп'ютері

більше статей на цю тему: