Чому браузер довго відкривається

Причина 1: Оновлення браузера

Коли гальма спостерігаються лише періодично, приводу для занепокоєнь може і не бути &8212; сучасні браузери оновлюються постійно, і іноді це займає незвично багато часу. Дізнатися, чи так це, нескладно через його настройки. Відкрийте їх і пошукайте пункт &171; оновлювати браузер, навіть якщо він не запущений&187; або &171; використовувати фонову службу для установки оновлень&187; . При відсутності там галочки легко зробити висновок, що йому дійсно доводиться оновлюватися тільки при запуску, через що і виникають затримки. Встановіть цю галочку, якщо хочете, щоб той скачував апдейти непомітно для вас.

Фоновая установка обновлений в браузерах на Chromium

Врахуйте, що така можливість є не скрізь, але в найбільш відомих оглядачах останніх версій вона присутня.

Фоновая установка обновлений в Mozilla Firefox

Причина 2: відсутність вільної оперативної пам'яті

Досить часто користувачі намагаються запустити браузер, попередньо відкривши ще одну або кілька інших програм. Не всі в курсі, скільки мегабайт оперативної пам'яті займає використовуваний софт, через що цілком може виникнути дефіцит цього ресурсу. У спробах звільнити вільне місце під запуск веб-оглядача операційна система буде вивантажувати непотрібні процеси, намагатися задіяти файл підкачки (якщо він включений в налаштуваннях Windows), на що часом витрачається пристойний час.

Проверка автозагрузки через Диспетчер задач для освобождения оперативной памяти

Важливо відзначити, що не надто просунуті користувачі часто страждають від власної неуважності, встановлюючи в ОС програми, що рекламують установку партнерського програмного забезпечення. Через це в Віндовс з'являється багато зайвих додатків, до того ж прописуються в автозавантаження і відкриваються разом з включенням комп'ютера у фоновому режимі. Якщо ви відносите себе до категорії не дуже впевнених користувачів, обов'язково прочитайте наступний матеріал з очищення операційної системи від непотрібних файлів, особливу увагу приділяючи, як уже було сказано, автозавантаження і списку встановленого в принципі.

Детальніше:
Очищаємо папку &171; автозавантаження & 187; в Windows 10 / Windows 7
Очищаємо від сміття Windows 10 / Windows 7

Якщо ж ви бачите, що майже всю доступну пам'ять споживає браузер, ознайомтеся зі статтею за посиланням нижче &8212; там розказані причини, за якими так відбувається, і способи їх усунення.

Детальніше: чому браузер використовує багато оперативної пам'яті

Просмотр количества используемой оперативной памяти вкладками и расширениями браузера

Обов'язково перевірте наявність доступний кількості оперативної пам'яті. Не фактичного, а саме доступного, оскільки іноді ці показники розрізняються через певні особливості роботи вашого ПК.

Дізнатися, чи весь обсяг встановленої RAM задіюється за прямим призначенням, можна, відкривши &171; провідник & 187; і клікнувши правою кнопкою миші по &171;цей комп'ютер&187; (або &171;мій комп'ютер&187; , якщо це Windows 7).

Переход в свойства системы Windows через Проводник для просмотра количества оперативной памяти

В рядку & 171; встановлена пам'ять (ОЗУ)&187; повинна відображатися лише цифра, а якщо ви бачите, наприклад, напис &171;4 ГБ (2,91 ГБ доступно)&187; , значить, насправді комп'ютер задіє лише частина всіх гігабайт. Розібратися, чому так сталося, вам допоможе наш окремий матеріал.

Детальніше: усунення помилки " Windows використовує не всю оперативну пам'ять»

Количество доступной оперативной памяти в свойствах системы Windows

Причина 3: встановлені розширення

Маркети браузерних розширень рясніють різними пропозиціями, роблячи функціональність тих багатшими. У спробах підвищити свою продуктивність, спростити ту чи іншу задачу в один клік користувачі самі не помічають, як додають непристойно багато доповнень. Але ж кожне таке розширення & 8212; міні-додаток. Відповідно, коли буде потрібно запустити веб-оглядач, разом з ними почнуть запускатися і різні доповнення, гальмуючи загальну операцію. Вихід тут максимально простий: зайдіть в розділ з встановленими доповненнями і вимкніть, а ще краще видаліть те, чим не користуєтеся або що не особливо необхідно. Залиште тільки перевірені варіанти, дійсно вирішальні важливу для вас задачу. По можливості не користуйтеся сумнівними розширеннями, оскільки в них цілком можуть бути замасковані Майнер або інші шкідливі об'єкти.

Детальніше: видалення розширень з Google Chrome / Opera / Яндекс.Браузера / Mozilla Firefox

Отключение или удаление расширения из браузера для ускорения его запуска

Причина 4: тимчасові файли

Кожен відвідуваний сайт &171;залишається&187; в пам'яті браузера не тільки у вигляді історії &8212; кеш і куки, призначені для спрощення подальшої взаємодії користувача з веб-сторінкою, зберігаються на жорсткому диску в папці браузера. Коли тих накопичується надто багато, обробляти їх стає все складніше, і веб-оглядач незмінно починає гальмувати. Вам достатньо всього лише видалити їх, підвищивши тим самим швидкість роботи програми і звільнивши місце на накопичувачі.

Видаляючи cookie, ви опинитеся змушені заново авторизовуватися на всіх сайтах, де раніше був проведений вхід! Якщо браузер зберігає логін і пароль, ці дані автоматично підставляться в поля, після чого буде потрібно лише натиснути & 171; Увійти & 187; . Проте будьте уважні перед їх очищенням. Видалення кешу не вплине на роботу особистих профілів, але деякі сайти в перший раз можуть завантажуватися трохи довше, ніж зазвичай, однак після цього швидкість стане колишньою.

Детальніше:
Очищення кешу в Google Chrome / Opera / Яндекс.Браузері / Mozilla Firefox
Очищення cookie в Google Chrome / Opera / Яндекс.Браузері / Mozilla Firefox

Очистка истории браузера для ускорения его запуска

Причина 5: змінені Експериментальні Налаштування

Деякі користувачі вирішують більш тонко налаштувати браузер, переходячи в розділ з експериментальними параметрами. Однак бездумний або просто неправильний вибір хоча б одного значення може привести в кращому випадку до помилок і гальм, а в гіршому &8212; до неможливості навіть відкрити програму. Якщо ви не так давно заходили в розділ з експериментальними настройками і щось там міняли, скиньте їх до стану &171; за замовчуванням&187; .

 1. В Google Chrome і Opera для переходу в адресному рядку пропишіть chrome://flags , в Яндекс.Браузері &8212; browser://flags і натисніть Enter .
 2. У верхній частині праворуч натисніть на кнопку &171;Reset all to default&187; .
 3. Сброс экспериментальных настроек в браузере
 4. Перезавантажте браузер кнопкою &171;Relaunch&187; .
 5. Перезапуск браузера после сброса экспериментальных настроек
 1. В Mozilla Firefox наберіть about:config , підтвердьте, що приймаєте весь ризик.
 2. Переход в экспериментальные настройки в Mozilla Firefox

 3. Натисніть &171;Показати всі&187; .
 4. Отображение всех экспериментальных настроек в Mozilla Firefox
 5. Змінені параметри виділені жирним шрифтом і праворуч від них є стрілка, що дозволяє скинути параметр. Доведеться робити це вручну з кожним або ж скинути настройки веб-оглядача повністю.

  Читайте також: скидання в Mozilla Firefox

 6. Сброс экспериментального параметра на стандартное в Mozilla Firefox

Причина 6: невдале оновлення

Іноді причиною повільної роботи стає некоректне оновлення веб-оглядача, особливо якщо встановлена його beta-версія. У такій ситуації користувач може або почекати наступного оновлення, або спробувати перевстановити браузер самостійно. На прикладі Яндекс.Браузера пропонуємо скористатися інструкцією по відновленню & 8212; там розказано і як скинути веб-оглядач до заводських налаштувань, і як перевстановити його, зберігши всі призначені для Користувача дані (закладки, вкладки, паролі та ін.).

Детальніше: як відновити браузер Сброс всех настроек браузера для ускорения его запуска

Власникам Mozilla Firefox потрібно виконати трохи інші дії. У статті за посиланням нижче зверніть увагу на Спосіб 2 &8212; там написано, як перевстановити браузер, не втрачаючи особистих даних.

Детальніше: Відновлення Mozilla Firefox

А якщо вам не важливо, чи будуть збережені дані, просто видаліть веб-оглядач і заново його встановіть.

Детальніше: Видалення Google Chrome / Opera / Яндекс. Браузера / Mozilla Firefox з комп'ютера

Первый этап удаления Яндекс.Браузера

Причина 7: проблеми в Windows

Не завжди в повільній роботі браузера винен він сам &8212; часом помилки криються в операційній системі, відбиваючись на запуску різного програмного забезпечення. Почати їх пошук можна з запуску вбудованого в операційну Віндовс засоби пошуку неполадок. У посібнику за наступним посиланням ви знайдете всю необхідну інформацію з цього приводу. Там за основу взята Windows 10, проте інструкція підходить і для більш старих сімейств ОС.

Детальніше: використання та відновлення перевірки цілісності системних файлів у Windows 10

Запуск утилиты sfc scannow в Командной строке Windows 10

Драйвери, переважно відеокарти, теж можуть вплинути на роботу веб-оглядача. Перевірте і поновіть всі доступні для ПК драйвери &8212; цілком ймовірно, що з виходом оновлення браузера той починає вимагати свіжі версії цього програмного забезпечення.

Детальніше:
як оновити драйвери на комп'ютері
Програми для оновлення драйверів на ПК
Оновлення драйвера відеокарти NVIDIA / AMD / Intel (на прикладі конкретної моделі)

Дії користувача теж можуть спровокувати довгий запуск. Якщо ви допускаєте можливість, що своїми маніпуляціями могли вплинути на працездатність операційної системи і/або програм, виконайте відновлення Windows, використовуючи вбудований засіб.

Детальніше: відкат до точки відновлення в Windows 10 / Windows 7

Начало процедуры восстановления операционной системы Windows 10

Причина 8: Робота вірусу / антивіруса

Все, що пов'язано з вірусною тематикою, здається банальною рекомендацією, що зовсім не робить її менш значущою. Віруси дійсно можуть по-різному впливати на систему, змушуючи відчувати труднощі при тій чи іншій роботі з нею. Тому не зайвим буде перевірити, чи чиста Windows, за допомогою захисного софта.

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Антивирусная утилита для лечения компьютера Kaspersky Virus Removal Tool

У браузери часто вбудовуються і рекламні додатки, які не тільки навантажують його при запуску, але і змушують демонструвати банери. Для пошуку таких шкідливих додатків краще вдатися до більш тематичного рішення.

Детальніше: боротьба з рекламними вірусами

Изменение параметров ярлыка браузера в Windows

Антивіруси і самі можуть змусити веб-оглядач гальмувати, постійно перевіряючи його файли в момент, коли той запускається. Оскільки для відкриття йому потрібно одночасно звертатися до великої кількості файлів, захисне ПЗ витрачає якийсь час на їх сканування, блокуючи перед цим можливість використання. Спробуйте на час відключити антивірус і перевірити, прискориться чи без його активності запуск. Якщо так, сміливо додавайте папку з веб-оглядачем в виключення захисного софта (для цього вам треба знати шлях установки, що можна зробити кліком правої кнопки миші по ярлику браузера і вибором пункту &171;розташування файлу&187; ).

Детальніше:
відключення антивіруса
додавання програми в виключення антивіруса

Причина 9: слабка конфігурація комп'ютера

Більшість сучасних браузерів вже давно перестало бути просто провідником в Інтернет, і паралельно надає користувачеві різні додаткові функції. Їх сукупність призводить до підвищених вимог апаратної складової ПК: навантаження відбувається і на оперативну пам'ять, і на жорсткий диск, і на процесор.

Оперативна пам'ять

Ця причина частково переплітається з причиною 2 за наступним фактором: зараз 4 ГБ RAM вже може не вистачати користувачам, що працюють з браузером і складними програмами одночасно. Власникам захаращених ОС, включених віртуальних машин ( VirtualBox , VMware та ін.), запущених вимогливих програм буде непросто відкрити веб-оглядач швидко навіть в операційній системі з 8 ГБ оперативної пам'яті. Особливо якщо в тому є вкладки з важким вмістом типу відеороликів, електронних таблиць, текстових редакторів. Вирішується ця ситуація по-різному:

 • Поділ роботи з браузером і іншим програмами, очищення автозавантаження (читайте Причина 1 ).
 • В комп'ютер докуповується точно така ж планка оперативної пам'яті, як і встановлена, або замінюється повністю на нову (якщо знайти таку ж не вдається або загальний обсяг вже розбитий на дві планки і вільних слотів немає). Апаратний апгрейд краще, оскільки дозволяє одночасно запускати більше програм. Врахуйте, що деякі ноутбуки теж підтримують установку додаткових планок для ОЗУ, але цю інформацію необхідно уточнювати в технічних характеристиках пристрою, а процес установки буде залежати виключно від моделі лептопа. Без знань по його розбору процедуру краще довірити професіоналам. Всю інформацію по можливості покупки і установки планок RAM читайте за посиланнями нижче &8212; вони розташовані в порядку від визначення потрібної моделі до її фізичної установки.

  Детальніше:
  дізнаємося обсяг оперативної пам'яті в ПК
  визначення назви моделі оперативної пам'яті на Windows
  перевіряємо Сумісність оперативної пам'яті і материнської плати
  як вибрати оперативну пам'ять для комп'ютера
  встановлюємо модулі оперативної пам'яті

 • Включення файлу підкачки (на жорсткому диску резервується кілька гігабайт, які стануть використовуватися системою як оперативна пам'ять). Цей варіант на відміну від попереднього не зажадає грошових вкладень, проте має ряд мінусів: не у всіх є від 2 ГБ вільного місця, тим більше що швидкість жорсткого диска у багато разів нижче швидкості оперативної пам'яті. Через це, а також через ймовірні помилки при розподілі пріоритету процесів для скидання в файл підкачки швидкість запуску браузера може зовсім не збільшитися, а взагалі впасти. З'ясовується це включенням цієї функції заради тестування. В якості альтернативи дозволяється використовувати флешку, але треба розуміти, що в середньому вони не такі довгожителі, як HDD, тому швидше вийдуть з ладу після постійного навантаження.

  Детальніше:
  визначаємо відповідний розмір файлу підкачки в Windows
  Включення файлу підкачки на комп'ютері з Windows 10 / Windows 7
  використання флешки в якості оперативної пам'яті на ПК

Жорсткий диск

Від швидкості зчитування файлів з жорсткого диска також залежить чимало, і якщо той має низьку швидкість (що дуже часто зустрічається на бюджетних ноутбуках або дешевих готових збірках ПК), то браузер буде відкриватися не сильно швидко навіть відразу після установки. Вже через тиждень активного використання, зібравши безліч тимчасових файлів типу куки, кеша, що зберігаються на накопичувач, швидкість старту браузера впаде ще сильніше. Власники SSD-накопичувачів також можуть зіткнутися з подібною проблемою, якщо сам пристрій почне &171;вмирати&187;. Справа в тому, що цей тип дискових пристроїв зазвичай не виходить з ладу миттєво, виробивши свій ресурс, &8212; симптомом є поступове зниження швидкості виконання всіх операцій, а на запуску будь-яких програм воно відбивається найсильніше.

Детальніше:
перевірка швидкості роботи жорсткого диска
Все про швидкість читання жорсткого диска
Як прискорити роботу жорсткого диска
програми для перевірки швидкості SSD

Крім того, якщо раніше браузер завжди працював нормально, а тепер став гальмувати, не можна виключати пошкодження накопичувача. Згодом там можуть з'явитися биті сектора або помилки файлової системи, через що швидкість обробки різної інформації може істотно знизитися або та взагалі перестане бути доступна. Перевірте свій HDD на наявність таких неполадок.

Детальніше: перевірка жорсткого диска на працездатність

Главное окно программы HDD Health

З SSD можна зробити те ж саме, проте відновити його не вийде &8212; поганий стан накопичувача пов'язано, як правило, з його незворотним зносом.

Детальніше: перевірка працездатності SSD

состояние диска в SSDlife

Процесор + оперативна пам'ять

Цей факт стосується невеликої кількості користувачів &8212; все ж зараз багато хто використовує більш-менш сучасні комп'ютери і ноутбуки, потужностей яких достатньо для запуску навіть вимогливих браузерів. Проте користувачі зі слабкими машинами (старі ПК, нетбуки, супербюджетний сегмент), природно, будуть відчувати відчутні труднощі при спробі відкрити веб-оглядач. Якщо оновлювати конфігурацію & 8212; не варіант, слід підшукати найлегший браузер, а не той, який на слуху у всіх. Не варто думати, що браузери для слабких комп'ютерів сильно гірше своїх розкручених конкурентів: багато хто з них наділені набором всіх необхідних функцій, а ось все зайве і потрібне далеко не кожному, навпаки, вирізано.

Детальніше:
який вибрати браузер для слабкого комп'ютера
Дізнайтеся свій процесор
вибираємо процесор для комп'ютера
Характеристики продуктивності процесора
встановлення процесора на материнську плату

У статті були описані тільки загальні причини і потрібно розуміти, що конкретно в вашому випадку виною завжди може бути специфічна проблема, що вирішується тільки після повноцінної діагностики. Нерідко в цьому допомагає аналіз попередніх подій, які могли посприяти появі проблем, наприклад, велике системне оновлення, заміна комплектуючих ПК без переустановлення ОС, віддалений вірус, серйозне оновлення самого браузера і т.д. від передбачуваного джерела проблем і слід відштовхуватися при пошуку рішення.

більше статей на цю тему: