видалення збережених паролів у браузері

Робота в будь-якому веб-оглядачі передбачає не просто перехід на сторінки Інтернету, але і наявність додаткових можливостей, що спрощують проведення часу в мережі. Сюди відноситься і функція збереження паролів для використовуваних людиною сайтів. Коли ця інформація стає не потрібна, була збережена з помилкою або просто більше неактуальна, її можна без праці видалити.

Видалення паролів у браузері

Якщо ви вирішили почистити браузер від паролів для сайтів, якими вже не користуєтеся, або в цілях безпеки, немає нічого простішого. Майже всі веб-оглядачі дозволяють зробити це різними способами, з яких користувачеві залишається вибрати відповідний. Крім того, хочемо нагадати, що деякі з них дозволяють створити &171; головний пароль&187; , який буде захищати єдиним ключем безпеки розділ з паролями цілком, що іноді виступає гідною заміною їх видалення. Такий підхід актуальний для користувачів, що піклуються про свою конфіденційність при роботі в Інтернеті і за комп'ютером, яким користується більше однієї людини.

Google Chrome

У найвідомішому та найпопулярнішому веб-переглядачі Google Chrome немає якихось особливих параметрів з управління збереженими логінами і паролями. Можлива лише вибіркова очищення кожного запису окремо або видалення відразу всіх паролів. Комусь може виявитися корисним спосіб з видаленням пароля, перебуваючи прямо на сайті, але будучи разлогіненним (після виходу з облікового запису) &8212; він позбавляє від необхідності кожен раз переходити в Налаштування і шукати конкретну веб-адресу. Детально про всі ці варіанти було розказано в нашій окремій статті за посиланням нижче.

Детальніше: Як видалити збережені паролі в Google Chrome

Яндекс.Браузер

Яндекс.Браузер не менш часто використовується, тому важливо згадати і його. Тут управляти паролями можна більш гнучко, ніж в конкурентному Гугл хромі. Так, дозволяється просто відредагувати його, якщо він був введений неправильно або змінений, крім того, можна стерти тільки пароль і зберегти логін, що додає приватності при використанні одного браузера декількома людьми, але все так же прибирає потреба постійного введення зазвичай довгого логіна. Природно, можна видалити всі паролі відразу або відзначити галочками непотрібні і швидко очистити тільки їх. Все це ми також розібрали в іншому матеріалі.

Детальніше: як видаляти збережені паролі в Яндекс.Браузері

Opera

В Opera процес видалення одного або декількох паролів зовсім нічим не відрізняється від того, як це робиться в Google Chrome. Інші тут тільки пара кнопок і розташування елементів меню, але все ж ми розповімо про доступні варіанти розгорнуто.

Спосіб 1: видалення пароля на сайті

У ситуації, коли ви вийшли з облікового запису сайту і плануєте видалити збережений пароль, зробити це можна, не переходячи в Налаштування. При наявності автоматично заповнених форм логіна і пароля вам досить знайти в лівій частині адресного рядка іконку у вигляді ключа і натиснути по ній.

Кнопка сохраненного пароля в адресной строке открытого сайта в Opera

У віконці натисніть на кнопку у вигляді кошика.

Кнопка удаления сохраненного пароля на сайте в Opera

Спосіб 2: видалення паролів вибірково

Щоб стерти один або кілька ключів таким чином, знадобиться перейти у відповідний розділ.

 1. Відкрийте &171; Меню & 187; і виберіть &171;Налаштування&187; .
 2. Переход в меню настроек в Opera
 3. Через ліву панель розгорніть вкладку & 171; додатково&187; і перейдіть на розділ & 171; Безпека&187; . У блоці &171;автозаповнення & 187; виберіть &171;паролі&187; .
 4. Переход в раздел с сохраненными паролями через настройки в Opera
 5. Зі списку позицій відшукайте веб-адресу, пароль для якого не бажаєте зберігати, і клікніть на кнопку з трьома крапками.
 6. Кнопка с дополнительными действиями с сохраненным паролем в настройках в Opera
 7. Скористайтеся пунктом &171; видалити & 187; .
 8. Кнопка удаления пароля из сохраненных в настройках в Opera
 9. Після успішного виконання процедури з'явиться повідомлення, яке також пропонує скасувати цю дію протягом короткого часу.
 10. Уведомление об удаленном пароле через настройки в Opera

Відразу ж хочемо нагадати і про можливість відключення автовходу на сайти шляхом перемикання стану параметра & 171; автоматичний вхід & 187; . Для деяких користувачів це стане зручною альтернативою видаленню пароля.

Отключение автоматического входа на сайты через настройки в Opera

Спосіб 3: Видалення всіх паролів

На жаль, попереднім варіантом неможливо видалити всі паролі миттєво. Виконання рутинних дій з кожної збереженої рядком може не влаштувати тих, хто бажає повністю очистити свій веб-оглядач. У зв'язку з цим краще скористатися іншим пунктом налаштувань.

Перебуваючи в додаткових налаштуваннях, відшукайте блок & 171; конфіденційність та безпека & 187; . Тут вас цікавить пункт & 171; Очистити історію відвідувань&187; , Натисніть на нього.

Переход в очистку истории через настройки в Opera

У вікні перейдіть на вкладку & 171; додатково&187; , встановіть часовий діапазон (зазвичай це & 171; весь час&187; ), поставте галочку навпроти пункту &171; паролі та інші дані для входу&187; (тобто логіни). Не забудьте зняти галочки з тих пунктів, видаляти які не плануєте! Це стосується і поточної вкладки, і вкладки &171; Основні & 187; . Коли все буде готово, тисніть &171; видалити дані & 187; . Після завершення вікно закриється автоматично.

Процесс удаления всех паролей через настройки в Opera

Mozilla Firefox

Налаштування і принцип використання браузера Mozilla Firefox не схожий на всі попередні варіанти, проте виконати поставлене завдання тут не складніше.

Відразу ж варто звернути увагу на те, що варіантів видалення пароля тут немає: за них відповідає окремий розділ меню, і навіть при повному очищенні історії вони видалені не будуть. Це варто враховувати тим, хто звик так очищати веб-оглядач, включаючи паролі, на движку Chromium і його форках.

 1. Відкрийте &171; Меню & 187; і зайдіть в & 171; логіни та паролі & 187; .
 2. Раздел Логины и пароли в меню Mozilla Firefox
 3. Зліва буде виведений список всіх збережених комбінацій логін/пароль, з яких вам належить вибрати непотрібний. Виділіть його лівою кнопкою миші, щоб в центральній частині з'явилися параметри управління ним. Натисніть на &171; видалити & 187; .
 4. Кнопка удаления сохраненного пароля в настройках в Mozilla Firefox
 5. Підтвердьте своє рішення.
 6. Подтверждение удаления сохраненного пароля в настройках в Mozilla Firefox
 7. В якості альтернативи можете натиснути кнопку &171; змінити&187; .
 8. Кнопка изменения сохраненного пароля в настройках в Mozilla Firefox
 9. Тепер стане доступним редагування і логіна, і пароля, після чого залишається клацнути на & 171; Зберегти зміни & 187; .
 10. Редактирование сохраненного пароля через настройки в Mozilla Firefox

Це єдиний доступний на даний момент метод очищення веб-оглядача від паролів. Радити зовсім вже дивні способи типу видалення файлу, що зберігається на жорсткому диску і відповідає за паролі, ми не стали, тим більше у Firefox цей файл паралельно призначений для зберігання та іншої інформації.

На додаток до всього, замість радикального видалення або в комбінації з ним можете вдатися до інших варіантів: відключення збереження паролів в майбутньому і створення &171; майстри пароля&187; , що вберігає від можливості іншим користувачам безперешкодно переглянути ваші паролі. Ці параметри змінюються в & 171; Налаштуваннях&187; , в розділі &171; приватність і захист&187; .

Дополнительные параметры сохраненных паролей в настройках в Mozilla Firefox

З цього посібника ви дізналися, як видалити паролі з популярних браузерів. Тепер залишається скористатися зручним саме для свого випадку варіантом.

більше статей на цю тему: