усунення помилки «Формат файлу не підтримується» в WhatsApp

Причина 1: невідповідний формат

Месенджер WhatsApp на iOS і WhatsApp на Android підтримує більшу частину всіх відомих і доступних форматів файлів, починаючи від текстових документів, закінчуючи відео і фото, які можна відправляти через особисті повідомлення. Помилка&171; Формат файлу не підтримується & 187; найчастіше виникає саме при роботі з медіа об'єктами, проте легко усувається шляхом конвертації в доступний формат, серед яких найбільш оптимальним є MP4.

Детальніше: Список підтримуваних форматів відео WhatsApp

Спосіб 1: Програми на ПК

ПК-версія Ватсапа найрідше видає помилку про невідповідність формату, однак якщо ви все-таки ви зіткнулися з подібною проблемою, скористайтеся однією з професійних програм для конвертації файлів. Одним з кращих варіантів є Movavi Video Converter , але при цьому існує безліч альтернативних рішень, розглянутих нами в окремих статтях, а також онлайн-сервісів, про які ще піде мова далі.

Детальніше:
Як конвертувати відео на ПК
перетворення відео в MP4 на комп'ютері

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_001

Процес перетворення може зайняти різний час залежно від конфігурації комп'ютера та розміру оброблюваного ролика. У той же час не варто забувати, що занадто великі файли для WhatsApp все одно не підходять через додаткові обмеження щодо максимальної тривалості та обсягу.

Спосіб 2: мобільні додатки

На мобільних пристроях під управлінням Android і iOS зробити перетворення формату з метою усунення розглянутої помилки можна за допомогою численних сторонніх додатків. Відразу відзначимо, що створювані засобами мобільного пристрою відеоролики рідко бувають несумісні з додатком, з чого випливає, що при відправці таких записів в рамках особистих повідомлень причиною, швидше за все, виступають інші проблеми на зразок кодеків.

Android

На Android-пристрої можна скористатися досить великою кількістю в основному безкоштовних додатків. На жаль, незалежно від версії операційної системи і встановленої оболонки в даний час стандартні засоби відсутні.

Детальніше: Відеоконвертери на Android

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_002

Саме по собі конвертація відео в відповідний формат, як правило, проводиться за одним шаблоном дій: необхідно вибрати відеофайл з галереї пристрою, змінити налаштування і зробити збереження. Перевага такого підходу полягає в тому, що оптимальні кодеки в більшості випадків підбираються автоматично, тим самим не тільки усуваючи проблему, але і іноді знижуючи обсяг відео без втрати якості.

IOS

На відміну від андроїд-пристроїв, для Айфона існує не так багато засобів для перетворення відео, проте наявних буде більш ніж достатньо для усунення розглянутої помилки. При цьому, за аналогією з попереднім варіантом, процес зміни формату та інших параметрів відеозапису зводиться до вибору файлу і подальшого збереження з оновленим розширенням, що також можуть робити більш численні програми для монтажу.

Детальніше:
конвертери відео на iPhone
програми для монтажу відео на iPhone

  1. Окремої згадки заслуговують " швидкі команди» , що є унікальним стандартним засобом Айфона і дозволяють перетворювати відео в різні формати. Як приклад нами буде розглянуто один такий шорткат, для завантаження якого необхідно перейти за вказаною нижче посиланням і натиснути кнопку " отримати швидку команду» .

    Сторінка встановлення швидкої команди Encode Video

  2. «формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_003
  3. Виконавши установку і переконавшись в появі кнопки на сторінці «мої команди» , відкрийте додаток »Фото" і виберіть оброблювану відеозапис. Для переходу до редактора необхідно на нижній панелі скористатися іконкою »поділитися" і в самому кінці представленого списку вибрати «Encode Video» .
  4. «формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_004
  5. Дочекайтеся завершення обробки, статус якої буде відображатися у верхній частині екрану, після чого виберіть місце збереження файлу. В даному випадку можна вказати iCloud або вбудовану пам'ять iPhone, де згодом буде доступна оновлена відеозапис, сумісна з WhatsApp.
  6. «формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_005

    Враховуйте, що тривалі відеозаписи можуть оброблятися занадто тривалий час і при цьому все одно не будуть відповідати вимогам Ватсапа через обмеження. Якщо ви хочете опублікувати в листуванні такий ролик, рекомендуємо скористатися зазначеними раніше редакторами для поділу на кілька частин.

Спосіб 3: Онлайн-сервіси

Останній і найбільш універсальний засіб вирішення проблем з несумісним форматом відео в WhatsApp &8212; онлайн-сервіси. В даному випадку можна не тільки змінити розширення файлу, щоб позбутися від обмежень, але і в разі потреби розбити цілісне відео на кілька мініатюрних роликів для подальшої відправки.

Детальніше: перетворення відео за допомогою онлайн-сервісів

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_006

Важливо розуміти, що онлайн-сервіси є досить спрощеним засобом, і тому рідко надають додаткові налаштування. Таким чином, якщо після перетворення помилка все одно виникає, рекомендуємо скористатися однією зі спеціалізованих програм для ПК, де цілком можна міняти кодеки.

Причина 2: перевищення лімітів

Як вже було неодноразово зазначено раніше, в WhatsApp діють певні ліміти крім обмежень щодо формату медіафайлів. В першу чергу це стосується розмірів відео: воно не повинно займати більше 16 Мб і мати тривалість в понад три хвилини. Якщо хоча б одна з вимог не буде виконана на момент відправки, швидше за все, на екрані відобразиться повідомлення " Формат файлу не підтримується» або інше схоже за змістом повідомлення.

Детальніше: стискаємо Відео для відправки через WhatsApp

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_007

Позбутися від проблеми можна, по суті, тими ж способами, що і у випадку з форматами, просто скориставшись редакторами Відео для різних платформ. Більш того, для зручності можете ознайомитися з іншою інструкцією на нашому сайті, де було представлено кілька рекомендацій по стисненню роликів спеціально для WhatsApp.

Причина 3: Загальні неполадки

Найменш ймовірними причинами виникнення зазначеної помилки є збої в роботі програми, в тому числі на серверній стороні, а також занадто повільна швидкість інтернету на пристрої. Як правило, пов'язано це з тим, що Ватсап при передачі файлів є вимогливим до Інтернету месенджером.

Спосіб 1: перезавантаження програми

Якщо труднощі з відправкою файлів виникають тільки на мобільному пристрої, рекомендуємо насамперед спробувати виконати перезавантаження програми. Дане рішення цілком здатне допомогти, наприклад, якщо причиною стали короткочасні збої, часто виникають після тривалого використання.

Детальніше: як перезапустити WhatsApp на телефоні

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_008

Точний порядок дій безпосередньо залежить від платформи пристрою та конкретної оболонки або версії операційної системи. Як правило, в більшості випадків досить відкрити диспетчер завдань, видалити зі списку Ватсап і через кілька хвилин повторно його запустити.

Спосіб 2: Перевірка Інтернету

Будь-які збої в роботі додатків, в тому числі і WhatsApp, можуть бути викликані некоректним підключенням до Інтернету. Якщо з'єднання не забезпечує стабільну швидкість або ж зовсім немає зв'язку, багато функцій месенджера не працюватимуть правильно. Особливо це актуально для мобільних пристроїв, де вихід в інтернет забезпечується стільниковими операторами.

Детальніше: Перевірка швидкості і стабільності Інтернету

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_009

Перевірити дану версію можна за допомогою спеціальних онлайн-сервісів, які показують не тільки швидкість скачування і завантаження з вашого смартфона або комп'ютера, але і перевіряють стабільність підключення. Найчастіше в разі виявлення проблем досить буде перезавантажити роутер або активне з'єднання, тоді як при відсутності результатів доведеться звертатися до провайдера для більш ретельної діагностики.

Спосіб 3: Оновлення програми

Відключення автоматичного оновлення програми WhatsApp на iOS, Android або комп'ютері рано чи пізно приведуть до того, що деякі функції месенджера перестануть працювати або ж будуть працювати не зовсім коректно. Важливо хоча б час від часу встановлювати свіжу доступну версію офіційного ПЗ, в якій бувають нововведення і регулярно виправляються помилки.

Детальніше:
як оновити WhatsApp на смартфоні
встановлення останньої версії WhatsApp на комп'ютер

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_010

Для того щоб виконати оновлення, необхідно відвідати сторінку програми в офіційному магазині і скористатися відповідною кнопкою, як це було описано в іншій інструкції на сайті. При цьому враховуйте, що помилки і обмеження в роботі месенджера можуть не тільки зникати в нових версіях, але і з'являтися.

Спосіб 4: перевстановлення програми

Деякі збої в роботі розглянутого месенджера можна усунути лише одним способом &8212; через повне видалення і повторну установку. Дане рішення буде актуально тільки в крайньому випадку, так як в результаті доведеться заново налаштовувати додаток після повторної установки.

Детальніше:
повне видалення WhatsApp з телефону
встановлення WhatsApp на телефон

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_011

Як би там не було, якщо вам не допомагають інші рішення, можете спробувати виконати видалення, як було описано окремо, і згодом повернути додаток. Пам'ятайте, що встановлювати Ватсап рекомендується виключно з офіційних джерел, так як різні моди можуть перешкоджати правильній роботі.

Звернення до служби підтримки

Ще одним крайнім заходом є звернення в службу підтримки месенджера, де можна отримати рекомендації від фахівця і, можливо, допомогти у виявленні та усуненні проблем в майбутніх версіях Whatsapp. Для виконання даного завдання необхідно перейти в «Налаштування» , відкрити розділ «допомога» і торкнутися пункту »напишіть нам" .

«формат файла не поддерживается» в Whatsapp что делать_012

У спливаючому вікні досить буде заповнити текстове поле, докладно описавши суть проблеми, і додати знімок екрана з помилкою. Точні терміни відповіді на питання можуть варіюватися, проте рано чи пізно ви отримаєте повідомлення від підтримки в рамках окремого чату.

більше статей на цю тему: