вирішення проблем із фатальною помилкою в AutoCAD

Будь-яка програма іноді може непередбачено завершити свою роботу, виводячи на екран повідомлення про неполадку. AutoCAD не став винятком, тому іноді користувачі стикаються з появою фатальних помилок, які виникають при виконанні певних дій. Насправді подібних помилок існує безліч, у кожної з них є свій код. Сьогодні ми хочемо розповісти про рішення найпопулярніших з них, представивши найвідоміші і дієві методи виправлення.

Вирішення проблеми фатальної помилки в AutoCAD

Як вже було сказано раніше, існує багато ситуацій, коли з'являється фатальна помилка. Практично завжди вона призводить до завершення роботи софта, а спливає при спробі запуску Автокада, збереження, редагування креслення або відправки його в друк. Тому ми пропонуємо ознайомитися з кожним розділом окремо, щоб знайти для себе відповідне рішення.

Фатальна помилка під час запуску AutoCAD

Найчастіше розглянута труднощі проявляє себе при запуску Автокада. Це може статися як при першому старті після установки, так і після тривалого використання ПЗ. Існують різні подразники, що призводять до подібних проблем. Всі вони вимагають різних методів виправлення. Давайте почнемо з самого простого, щоб максимально заощадити час, що витрачається на боротьбу з цією неприємністю.

Спосіб 1: Перевірка системних вимог

В першу чергу ми радимо перевірити відповідність мінімальним системним вимогам AutoCAD тим користувачам, хто зіткнувся з фатальною помилкою при першому запуску софта. Головну увагу слід звернути на кількість оперативної пам'яті, покоління і потужність процесора, а також відеокарту. Дані системні компоненти активно використовуються під час всього процесу взаємодії з Автокадом, тому будь-яка несумісність відразу ж призводить до проблем. Дізнатися мінімальні системні вимоги останньої версії ПЗ можна на офіційному сайті, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Системные требования для программного обеспечения AutoCAD

Системні вимоги AutoCAD 2019

Якщо раптом ви не знаєте характеристики свого комп'ютера, спочатку треба визначити їх і порівняти з показниками, представленими на сайті. Використовуйте порівняльні таблиці в Інтернеті, щоб визначити, наскільки потужним є той чи інший компонент вашого ПК. Допоміжні інструкції по даній темі ви знайдете в інших наших матеріалах далі.

Детальніше:
Як дізнатися характеристики свого комп'ютера
дізнаємося характеристики комп'ютера на Windows 10

У разі коли виявилося, що комп'ютер дійсно не відповідає вимогам програмного забезпечення останньої версії, залишається тільки переглянути інформацію про більш старих версіях і встановити найбільш підходящу або ж шукати аналоги, які не пред'являють таку серйозну планку до комп'ютерного заліза.

Спосіб 2: оновлення драйверів відеоадаптера

Плавно перемістимося ще до однієї проблеми, пов'язаної з комплектуючими ПК. Тепер вона стосується програмної частини компонента. Справа в тому, що розробники графічних адаптерів регулярно випускають оновлення для підтримуваних моделей продукції. Відбивається це і на роботі з різним ПО, в тому числі і з Автокадом. Якщо ви тривалий час не оновлювали забезпечення свого комплектуючого, а після цього вирішили встановити AutoCAD, зіткнувшись з розглянутою проблемою, для її вирішення потрібно оновити драйвери зручним методом. Всі необхідні інструкції щодо здійснення цього процесу ви знайдете в окремій статті за наступним посиланням.

Обновление драйверов видеокарты для устранения проблем с работой AutoCAD

Детальніше: як оновити драйвери NVIDIA / AMD Radeon

Спосіб 3: перевірка винятків антивірусу та брандмауера Windows

Нерідко проблеми з запуском різного ПЗ викликані конфліктами з антивірусним захистом і стандартним брандмауером Windows. Про це навіть пишуть самі розробники на офіційному сайті, при цьому запевняючи і надаючи докази, що софт не має шкідливих загроз і не здійснює будь-яких підозрілих дій. Дізнатися, чи дійсно фатальна помилка викликана через це, досить просто &8212; вам буде потрібно на час відключити брандмауер і встановлений антивірус.

Отключить брандмауэр Windows для нормализации работы AutoCAD

Детальніше:
вимкнення брандмауера в Windows 10
відключення антивіруса

Якщо неполадка дійсно полягає в цих компонентах, потрібно вручну додати AutoCAD в виключення, що вже здійснюється безпосередньо в конфліктних інструментах. Розібратися з цим можна і самому, але куди простіше буде задіяти спеціально створені керівництва.

Детальніше:
посібник із налаштування брандмауера в Windows 10
додавання програми в виключення антивіруса

Спосіб 4: Додаткові дії

На нашому сайті вже опублікована окрема стаття по темі вирішення проблем із запуском AutoCAD. Спочатку вона призначена для тих ситуацій, коли при спробі старту софта просто нічого не відбувається, однак і у випадку з фатальними помилками треба спробувати наведені там методи. Ключова особливість матеріалу полягає в перевірці системних і програмних файлів, а також в установці додаткових компонентів, що впливають на працездатність всього програмного забезпечення.

Детальніше: вирішення проблем із запуском програми AutoCAD

Спосіб 5: скидання до налаштувань за замовчуванням

Це рішення буде оптимальним для тих, хто зіткнувся з появою фатальних помилок вже після тривалої роботи з софтом. Іноді користувачі випадково або має намір вносять зміни в глобальні програми Автокада, що і провокує виникнення конфліктів. Тепер виправити настройки не вийде, оскільки по зовсім не запускається. Залишається лише вдатися до використання встановленого кошти відновлення стандартної конфігурації, а робиться це так:

 1. Відкрийте & 171; Пуск & 187; і перейдіть до папки з AutoCAD.
 2. Переход к папке с компонентами программы AutoCAD через пуск операционной системы
 3. Серед списку всіх інструментів відшукайте &171; відновити параметри за замовчуванням&187; і натисніть на цьому значку лівою кнопкою миші.
 4. Запуск средства восстановления стандартных настроек программы AutoCAD через Пуск в операционной системе
 5. Ви можете негайно скинути налаштування користувача або спочатку створити їх резервну копію. При цьому всі процеси AutoCAD обов'язково повинні бути закриті.
 6. Подтверждение сброса настроек программы AutoCAD через стандартное средство восстановления

Якщо цей варіант вам не допоміг або у вас просто з яких-небудь причин немає встановленого кошти відновлення, потрібно виконати ці ж дії вручну. Алгоритм буде трохи відрізнятися.

 1. Відкрийте & 171; Пуск & 187; і в тій же папці з Автокадом натисніть на додаток & 171; експорт налаштувань & 187; , якщо потрібно зберегти призначені для користувача параметри.
 2. Запуск средства создания резервной копии программы AutoCAD
 3. Потім перейдіть за вказаними далі шляхами і видаліть відповідні папки.

  C:\Users\AppData\Roaming\Autodesk\AutoCAD 20xx
  C:\Users\AppData\Local\Autodesk\AutoCAD 20xx

  За відсутності папки &171;AppData&187; увімкніть її видимість в операційній системі.

  Детальніше: як показати приховані файли та папки в Windows 7 / Windows 10

 4. Переход к папке с системными файлами программы AutoCAD для очистки настроек
 5. Запустіть редактор реєстру за допомогою команди &171; виконати & 187; ( Win + R ), ввівши regedit .
 6. Запуск редактора реестра для экспорта настроек программы AutoCAD
 7. Перейдіть по шляху HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\AutoCAD\Rxx.x\ACAD-xxxx:40x , Натисніть на цій папці ПКМ і виберіть варіант &171; експортувати&187; .
 8. Экспорт настроек программы AutoCAD после сброса конфигурации ручным способом

Після цього в обов'язковому порядку перезавантажте комп'ютер і тільки потім перевіряйте дієвість виконаного методу.

Спосіб 6: Перевстановлення AutoCAD

Останній метод &8212; перевстановлення програмного забезпечення &8212; є найрадикальнішим, а використовувати його необхідно тільки коли попередні методи не принесли ніякого результату. Причому Вам слід очистити і все&171; хвости & 187;, що залишилися після стандартної деінсталяції AutoCAD. Більш детально про це читайте в іншому матеріалі далі.

Детальніше: як видалити AutoCAD з комп'ютера

З повторною установкою розбереться навіть початківець користувач, однак якщо ви не впевнені в своїх силах, радимо вивчити спеціальний урок на цю тему, клікнувши за наступним посиланням.

Детальніше: встановлення AutoCAD на комп'ютер

Фатальна помилка при відправці в друк

Трохи рідше фатальні помилки з різними кодами з'являються при спробі відправки документа в Друк через використання віртуального або фізичного принтера. У такій ситуації всі наведені вище методи ніяк не допоможуть, а користувачеві доведеться підбирати інші оптимальні варіанти. Ми підготували чотири найпопулярніших рішення. Застосуйте кожне з них, щоб виявити відповідне.

Спосіб 1: Підключення PMP-файлу

PMP-файл у властивостях принтера визначає нестандартні налаштування друку. За замовчуванням він не підключений до звичайних пристроїв, проте ми рекомендуємо швидко під'єднати його, перевіривши ефективність поточного методу. За фактом нестандартні параметри не застосовуються, проте вони дозволяють відправити креслення до друку, не отримавши при цьому фатальних помилок. Вся процедура підключення виглядає так:

 1. Зайдіть в AutoCAD і через панель швидкого доступу перейдіть в розділ & 171; друк & 187; . Зробити це можна і натисканням на гарячу клавішу Ctrl + P .
 2. Переход к разделу Печать для исправления проблем с фатальной ошибкой в AutoCAD
 3. Розгорніть список з усіма принтерами, щоб вибрати відповідний.
 4. Выбор принтера в AutoCAD для исправления фатальной ошибки при печати
 5. Перейдіть до його властивостей, натиснувши відповідну кнопку.
 6. Переход к свойствам принтера для исправления фатальной ошибки в программе AutoCAD
 7. В самому низу властивостей клікніть по розділу &171;Ім'я файлу PMP&187; .
 8. Переход к подключению файла нестандартной конфигурации принтера в AutoCAD
 9. Клацніть по кнопці &171; підключити&187; , щоб здійснити поставлену мету.
 10. Переход к выбору файла нестандартной конфигурации принтера в программе AutoCAD
 11. Відкриється меню зі стандартними PMP-файлами. Тут Виберіть будь-який варіант, оскільки на даному етапі це не має абсолютно ніякого значення.
 12. Выбор файла нестандартной конфигурации принтера в программе AutoCAD
 13. Підтвердьте зміни, натиснувши на &171;ОК&187; , а потім спробуйте повторно надіслати проект до друку.
 14. Подтверждение изменений после добавления файла конфигурации принтера в AutoCAD

Якщо метод дійсно виявився робочим, просто залиште виставлені настройки і продовжуйте комфортну роботу з програмним забезпеченням. В іншому випадку буде потрібно відключити PMP-файл, щоб перевірити наступні способи.

Спосіб 2: Налаштування буфера друку

Відправка креслення в друк відбувається через спеціально відведений буфер. За замовчуванням в нього відправляється весь проект в цілому вигляді, що іноді провокує появу конфліктних ситуацій. Слід спробувати змінити значення змінної, щоб в буфер відправлялося тільки назва креслення, і дізнатися, чи допоможе це позбутися від фатальної помилки.

 1. Активуйте командний рядок, клікнувши по ній лівою кнопкою миші.
 2. Активация командной строки для ввода переменной в программе AutoCAD
 3. Впишіть команду _FULLPLOTPA;TH і натисніть на клавішу Enter .
 4. Ввод переменной для изменения буфера печати в программе AutoCAD
 5. Змініть значення змінної на 0 і ще раз натисніть на Enter .
 6. Ввод нового значения для буфера печати в программе AutoCAD
 7. Переконайтеся в тому, що зміни пройшли успішно, а вже після цього відправте документ до друку.
 8. Ознакомление с успешным изменением переменной буфера печати в программе AutoCAD

У цій ситуації вчинити потрібно точно так же, як і в попередньому варіанті &8212; якщо результат з'явився, залиште значення змінної на 0 , інакше поміняйте назад на 1 .

Спосіб 3: Установка СПДС GraphiCS Enabler

Відразу відзначимо, що використовувати даний метод треба тільки в тих умовах, коли ви впевнені, що в кресленні присутні об'єкти, створені в СПДС модулі, але у вашій версії Програми він відсутній. Тоді допоможе скачування спеціальної утиліти, що дозволяє розпізнати об'єкти і коректно відправити їх до друку. Її інсталяція здійснюється так:

Перейти на офіційний сайт Завантаження СПДС GraphiCS Enabler

 1. Перейдіть на офіційний сайт СПДС і завантажте версію розглянутої утиліти, відштовхуючись від збірки і розрядності AutoCAD.
 2. Переход к скачиванию дополнительного СПДС-модуля для решения проблем с печатью в программе AutoCAD
 3. Після завантаження відкрийте отриманий архів.
 4. Запуск архива СПДС-модуля для установки в программу AutoCAD
 5. Запустіть виконуваний файл, що знаходиться всередині.
 6. Запуск исполняемого файла для дополнительного СПДС-модуля в программе AutoCAD
 7. Дотримуйтесь простий інструкції по установці, а вже після цього перезапустіть AutoCAD і відправте документ до друку повторно.
 8. Установка дополнительного СПДС-модуля для программы AutoCAD

Спосіб 4: коригування масштабу

Іноді недосвідчені користувачі під час креслення проекту допускають ряд помилок, деякі з них пов'язані зі зневагою масштабу креслення. Робочий простір може масштабуватися як завгодно, при цьому далеко не кожен користувач стежить за поточним масштабом і налаштовує його правильно. Тому через величезні відхилення від норми іноді виникають фатальні помилки при спробі друку. Вирішується це банальною стабілізацією масштабу креслення в модулі &171;Лист&187; .

Изменение масштаба в программе AutoCAD для решения проблем с печатью

Детальніше: Зміна масштабу в AutoCAD

Додатково слід зазначити, що потрібно бути дуже уважним при запуску файлів в AutoCAD, які були створені в інших подібних програмах. Перед друком уважно вивчіть вміст креслення і переконайтеся, що в них відсутні деталі, які не підтримує по. Крім цього, можна спробувати зберегти проект в іншому форматі, а вже потім проводити друк.

Читайте також: як надрукувати малюнок в AutoCAD

Фатальна помилка при збереженні проекту

Набагато рідше з'являється фатальна помилка при спробі зберегти креслення, саме тому ми поставили способи вирішення цієї неполадки на останнє місце в нашому сьогоднішньому матеріалі. У кожному вже розглянутому розділі була велика кількість різних способів, проте в такій ситуації ми можемо запропонувати всього три доступних варіанти. Давайте почнемо з розбору першого і найефективнішого.

Спосіб 1: Перевірка і відновлення креслення

Зараз необхідно спробувати перевірити креслення на наявність помилок і відновити його, оскільки в багатьох ситуаціях саме невеликі системні збої і провокують виліт програми при збереженні. Від вас буде потрібно тільки скористатися системними консольними командами.

 1. Активуйте командний рядок, клікнувши по ній ЛФМ.
 2. Активация командной строки AutoCAD для ввода команд по восстановлению чертежа
 3. Введіть команду перевірити і натисніть на Enter .
 4. Ввод команды для запуска проверки чертежа на наличие ошибок в AutoCAD
 5. При появі повідомлення &171;виправити всі виявлені помилки&187; виберіть варіант так .
 6. Подтверждение исправления ошибок после проверки чертежа в AutoCAD
 7. Після завершення операції використовуйте PURGE для видалення невикористаних іменних об'єктів.
 8. Переход к удалению неиспользуемых именных блоков в AutoCAD
 9. Відкриється окреме меню, в якому слід натиснути на &171;видалити всі&187; .
 10. Удаление неиспользуемых именных блоков и других элементов в AutoCAD
 11. Наостанок залишиться тільки ввести - Очистити .
 12. Использование инструмента ОЧИСТИТЬ для нормализации работы программы AutoCAD
 13. З'явиться поле, де потрібно вписати -R або R , щоб видалити зареєстровані додатки.
 14. Очистка зарегистрированных приложений в программе AutoCAD

Тільки після успішного виконання цієї Інструкції варто заново зберегти проект за допомогою кнопки швидкого доступу або гарячої клавіші Ctrl + S .

Читайте також:
видалення блоку в AutoCAD
як видалити проксі-об'єкт в AutoCAD

Спосіб 2: Збереження окремого блоку

Іноді в кресленні присутній якийсь блок, що заважає коректному збереженню. Можливо, він був неправильно створений або пошкоджений під час роботи з кресленням, проте через нього і вискакує фатальна помилка. Зараз потрібно зберегти блок на диск окремо і відновити креслення, що робиться так:

 1. Напишіть команду в консолі _WBLOCK , а потім натисніть на Enter . У вікні збережіть вибрані блоки.
 2. Отдельное сохранение проблемных блоков в программе AutoCAD
 3. Знову скористайтеся командним рядком, де введіть _RECOVER .
 4. Запуск восстановления чертежа после сохранения проблемных блоков в AutoCAD
 5. У відкритому браузері вкажіть файл для перезапису.
 6. Выбор файла для перезаписи во время восстановления чертежа в AutoCAD

Спосіб 3: Встановлення останніх оновлень

Не завжди виходить працювати в актуальних версіях AutoCAD або ж користувач отримує креслення, які були створені в застарілих збірках. У будь-якому випадку завжди потрібно стежити за виходом оновлень і встановлювати їх, адже нововведення приносять не тільки додаткові функції, вони усувають відомі помилки, в тому числі і з'являються при збереженні. Перейдіть за вказаною нижче посиланням на сторінку офіційного сайту Autodesk, де ви отримаєте детальну інформацію про всю процедуру отримання оновлень.

Установка обновлений для программы AutoCAD во время исправления фатальных ошибок

Перейдіть на сторінку оновлення AutoCAD через офіційний веб-сайт

Крім цього, зверніть увагу на завершальний абзац попереднього розділу про помилки при друку. У ньому детально описані ситуації неполадок з файлами, які спочатку були створені в інших САПР.

Вище ви були ознайомлені зі способами вирішення фатальної помилки, яка з'являється в різних умовах. Залишилося тільки вибрати свій варіант і знайти оптимальний метод для вирішення шляхом перебору присутніх посібників.

більше статей на цю тему: