Зміна масштабу в AutoCAD

Масштаб в AutoCAD визначає розмір області креслення, яка буде потрапляти в кадр з певними пропорціями. Якщо брати стандартний масштаб 1: 1, то це означає, що зараз 1 міліметр відображається в своїй істинній довжині. Однак іноді у користувачів виникає необхідність зміни масштабу, що пов'язано з певними нюансами різних проектів. Зробити це можна дуже просто в розділі &171; Лист & 187; або при створенні завдання друку.

Змінюємо масштаб в програмі AutoCAD

Під час роботи над проектом у розділі &171;Модель&187; завжди рекомендується використовувати масштаб 1:1, а вже при оформленні положення і окремих деталей налаштовувати його так, як це буде зручно. Такий підхід до роботи значно полегшує виконання певних операцій і взаємодія з кресленням. На скріншоті нижче ви бачите кнопку, яка якраз і відповідає за зміну масштабу.

Изменение масштаба чертежа в модуле Модель программы AutoCAD

Налаштування масштабу листа

Раніше ми вже сказали, що масштабування краще здійснювати після завершення роботи над основними елементами креслення. Робиться це в модулі &171;Лист&187; шляхом підбору оптимальних значень. Від вас вимагається лише зробити такі дії:

 1. На нижній панелі вкладок знайдіть необхідний лист і перемістіться до нього, клацнувши по вкладці лівою кнопкою миші.
 2. Переход к управлению листом для изменения масштаба в программе AutoCAD
 3. Спочатку займіться редагуванням видового екрану. Налаштуйте правильний розмір шляхом переміщення області.
 4. Изменение размера видового экрана на листе в программе AutoCAD
 5. Далі виділіть сам видовий екран, двічі клікнувши ЛФМ по його кордоні.
 6. Активация видового экрана в программе AutoCAD
 7. Тут центруйте вид креслення, переміщаючи його, затиснувши ЛФМ + кнопку коліщатка миші.
 8. Центрирование элементов чертежа в видовом экране программы AutoCAD
 9. Після цього натисніть на спеціально відведену кнопку з управління масштабом.
 10. Кнопка изменения масштаба чертежа на листе в программе AutoCAD
 11. Виберіть один із запропонованих варіантів, які додані за замовчуванням.
 12. Варианты изменения масштаба чертежа на листе в программе AutoCAD
 13. Зараз зверніть увагу на те, що більше не рекомендується змінювати розмір креслення в видовому екрані шляхом прокрутки коліщатка миші, оскільки це зіб'є встановлену тільки що настройку. Ви можете лише знову центрувати картинку так, як це було показано раніше.
 14. Центрирование чертежа после изменения масштаба в программе AutoCAD
 15. При необхідності додайте власний варіант масштабу, клікнувши в контекстному меню на варіант & 171; користувальницький & 187; .
 16. Переход к добавлению пользовательского масштаба в программе AutoCAD
 17. У вікні підтримується додавання необмеженої кількості відповідних варіантів масштабування, всі вони будуть збережені і доступні до вибору навіть після закриття даного проекту.
 18. Добавление пользовательских масштабов в программе AutoCAD

В одному з розібраних вище кроків ви могли помітити, що перед зміною масштабу був виділений видовий екран. Робиться це для того щоб позначити область, яка буде змінюватися. До того ж на одному аркуші часто використовується кілька видових екранів, і іноді потрібно підібрати до кожного різний масштаб. Враховуйте це при редагуванні. Більш детально про всі нюанси роботи з видовими екранами читайте в іншому нашому матеріалі, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: використання видових екранів в AutoCAD

Що стосується додаткових опцій, наприклад, додавання нового аркуша або оформлення рамки перед зміною співвідношення розмірів, то цим темам також присвячені окремі статті. У них представлені докладні керівництва по всім нюансам, а також розписані інструкції по виконанні основних завдань.

Детальніше:
додавання та налаштування рамки в AutoCAD
створення аркушів у програмі AutoCAD

Налаштування масштабу при друку

Іноді деякі користувачі не зупиняються надовго в видових екранах і відразу відправляють наявний креслення в друк або в конвертування з подальшим збереженням в PDF. У таких випадках задати масштаб можна відразу ж з вікна настройки друку, що виглядає наступним чином:

 1. Знайдіть панель швидкого доступу вгорі і натисніть на ній на стандартну кнопку принтера, щоб викликати необхідне меню. Робиться це і за допомогою комбінації клавіш Ctrl + P .
 2. Переход к печати чертежа через кнопку быстрого доступа в AutoCAD
 3. У вікні, що відкриється, перемістіть курсор до розділу & 171; масштаб друку & 187; і тут виставте найбільш підходящі для вас параметри, враховуючи одиниці виміру і вага ліній.
 4. Настройка масштаба чертежа при подготовке к печати в AutoCAD
 5. Після цього застосуйте зміни до аркуша, щоб і в режимі попереднього перегляду на видовому екрані відображався такий же результат.
 6. Применение изменений масштаба подготовки печати на лист в программе AutoCAD
 7. Зробіть решту конфігурації друку та запустіть виконання завдання.
 8. Дополнительные настройки подготовки к печати в программе AutoCAD

Вище ми хотіли лише продемонструвати операцію зміни пропорцій розмірів без зупинки на кожній деталі підготовки до друку або збереження проекту в AutoCAD. Про все це можна без будь-яких проблем прочитати в окремих матеріалах, де інформація представлена в максимально розгорнутому вигляді.

Детальніше:
збереження креслення у форматі PDF в AutoCAD
Як надрукувати малюнок в AutoCAD
AutoCAD: зберігаємо креслення в JPEG

Анотативні параметри розмірів і штрихування

Іноді при зміні масштабу користувачі стикаються з проблемами, які пов'язані з відображенням штрихування і розмірів. Справа в тому, що при відключеній анотативності їх співвідношення буде не зовсім коректним. Тому рекомендується включати цей параметр, щоб при будь-якому масштабуванні отримувати належний вигляд. З розмірами це робиться так:

 1. Якщо ви ще не створили розміри або не налаштували їх, виконайте це, і тільки потім переходите до наступних кроків.
 2. Ознакомление с размерными линиями в программе AutoCAD
 3. Розгорніть деталі розділу &171; анотації & 187; , відшукавши його в головній стрічці.
 4. Переход к разделу управления аннотативностью в программе AutoCAD
 5. Тут клацніть по кнопці & 171; Управління розмірними стилями & 187; .
 6. Открытие свойств аннотативности в программе AutoCAD
 7. У вікні виберіть використовуваний стиль і натисніть на & 171; редагувати & 187; .
 8. Выбор стиля размеров для изменения аннотативности в программе AutoCAD
 9. У вкладці & 171; розміщення & 187; увімкніть режим &171; Анотативний & 187; , який знаходиться в категорії &171; Масштаб розмірних елементів & 187; .
 10. Включение аннотативности размеров в программе AutoCAD
 11. Після цього ви можете змінювати масштаб так, як це буде завгодно. Співвідношення тепер завжди буде коректним.
 12. Изменение масштаба в соответствии с аннотативностью штриховки и размерных линий в AutoCAD

У більшості випадків виконання таких дій з розмірами і штрихуваннями обов'язково, оскільки робить креслення правильним і дозволяє набагато простіше взаємодіяти з різними масштабами і пропорціями. Якщо ви ще не освоїли створення штрихування і розмірів, зробіть це, скориставшись спеціальними уроками.

Детальніше:
створення штрихування в AutoCAD
як поставити розміри в AutoCAD

Коли додатково потрібно зробити будь-які інші дії з кресленням, наприклад, додати стрілки або об'єкти, робіть це ще до зміни масштабу в співвідношенні 1:1, щоб уникнути неточностей. Радимо також вивчити навчальні матеріали по темі Автокада, якщо ви є початківцем Користувачем.

Детальніше: використання програми AutoCAD

Тепер Ви знаєте все про зміну масштабу креслень в AutoCAD. Як бачите, найкраще це робити після завершення креслення в модулі оформлення. До того ж не забувайте і про застосування анотативності, адже це допоможе зберегти коректне відображення важливих деталей, в тому числі і динамічних блоків.

Детальніше: Використання динамічних блоків в AutoCAD

більше статей на цю тему: