використання шарів у програмі AutoCAD

Структуризація і угруповання всіх об'єктів в AutoCAD проводиться завдяки використанню функції шарів. Кожен новий шар містить в собі певну кількість заданих елементів з різними настройками, що дозволяє зручно управляти всіма складовими робочої області. Зараз практично в кожному кресленні задіяно відразу кілька шарів, що викликає потребу управління ними в регулярному порядку. Сьогодні ми хочемо більш детально поговорити про всі аспекти взаємодії з шарами, детально розібравши кожну деталь.

Використовуємо шари в програмі AutoCAD

Користувач в будь-який момент може створити новий шар, відредагувати його, відключати видимість, встановлювати відображення і видаляти. Це проводиться за допомогою спеціального розділу в розглянутому програмному забезпеченні, куди виведені всі необхідні інструменти і функції. Якраз про них і піде мова далі.

Створення нового шару та меню&171; властивості шару & 187;

Звичайно, почати варто з додавання нових шарів, оскільки стандартний новий проект в AutoCAD містить всього одну групу, якій і присвоюються всі додані об'єкти. Вона має стандартні настройки, визначається білим кольором, а вага лінії дорівнює нулю. Створення нових груп відбувається в розділі &171;властивості шару&187; , А здійснюється це так:

 1. Відкрийте AutoCAD, створіть новий проект і перейдіть на вкладку &171; Головна & 187; , якщо раптом вона не виявилася обраної спочатку. Тут клікніть на панель під назвою & 171; шари&187; .
 2. Переход к меню управления слоями в программе AutoCAD
 3. Клацніть по кнопці &171;властивості шару&187; .
 4. Открытие отдельного окна свойств слоев в программе AutoCAD
 5. Відкриється окреме меню, де ви якраз і бачите групу з ім'ям &171;0&187; , яка є стандартним шаром, що з'явилися відразу ж після створення проекту.
 6. Отображение стандартного слоя в программе AutoCAD
 7. Зверніть увагу на скріншот нижче. Там обведенням вказана кнопка, що відповідає за створення нового шару. Натисніть на неї, щоб виконати цю дію.
 8. Переход к созданию нового слоя в программе AutoCAD
 9. Напис в розділі&171; Ім'я & 187; буде виділена синім кольором, а це означає, що ви можете змінити її, вибравши абсолютно будь-яке ім'я для групи. При цьому намагайтеся обдумано підходити до вибору назви, щоб при роботі з великою кількістю шарів не заплутатися в розташуванні об'єктів.
 10. Выбор названия для нового слоя в программе AutoCAD
 11. Тепер можна змінити стандартний колір ліній. За замовчуванням він завжди є білим, а редагування здійснюється після натискання на відповідну кнопку.
 12. Переход к изменению цвета линий слоя в программе AutoCAD
 13. Відобразиться нове меню & 171; вибір кольору&187; . Тут є три різні вкладки з палітрами, в яких і вибирається відповідний відтінок.
 14. Изменение цвета линий слоя в программе AutoCAD
 15. Далі йде значення & 171; тип ліній&187; і & 171; вага ліній & 187; . Спочатку лінія є суцільною прямою, а зміна малювання відбувається аналогічно тому, як це було з вибором кольору &8212; в окремому меню після натискання на параметр.
 16. Переход к изменению формата линий в программе AutoCAD
 17. Щодо значення & 171; вага ліній & 187; , то це товщина їх обведення. До вибору доступний один з варіантів в окремому меню, де відразу ж відображається приклад малювання.
 18. Изменение толщины линий в программе AutoCAD
 19. Якщо натиснути на значок принтера в розділі & 171; друк & 187; , то біля нього з'явиться червоне коло, що позначає невидимість шару при друку.
 20. Функция отображения слоя при печати в программе AutoCAD

Точно таким же чином, який ви побачили в інструкції вище, створюється Необмежена кількість шарів в одному проекті. Налаштування у них можуть бути абсолютно однаковими, головне &8212; вказувати різні назви з урахуванням того, що в подальшому доведеться звертатися до цього меню і розшукувати там потрібну групу.

Редагування наявних шарів

Окремо варто розповісти про редагування вже доданих шарів, оскільки початківці користувачі іноді задаються питаннями по цій темі. Конфігурація параметрів може здійснюватися в будь-який час, при цьому буде змінено зовнішній вигляд всіх тих об'єктів, які присвоєні обраній групі без винятку. Налаштування параметрів здійснюється за цим же принципом, який показаний в попередньому абзаці про створення шарів.

Редактирование имеющихся слоев в программе AutoCAD

Виділення одного або декількох шарів

Під виділенням одного або декількох шарів мається на увазі відображення на робочому просторі елементів виключно обраних груп. Всі інші об'єкти, що не входять до їх складу, будуть приховані, але в будь-який момент їх можна буде включити назад. Для виконання цієї дії теж потрібно скористатися знайомим меню & 171; шари&187; .

 1. Для початку виділіть необхідний об'єкт, щоб далі дізнатися, якому саме шару він належить.
 2. Выбор объекта для определения слоя в программе AutoCAD
 3. Відкрийте розділ & 171; шари&187; і зверніть увагу на активний шар &8212; він і є групою виділеного об'єкта. Проведіть ці дії з усіма елементами, які хочете залишити в зоні видимості, щоб запам'ятати їх розташування.
 4. Определение слоя объекта в программе AutoCAD
 5. Далі клікніть на кнопку під назвою & 171; обхід шарів & 187; . Її вид ви спостерігаєте на наступному зображенні.
 6. Активация функции обхода слоев в программе AutoCAD
 7. Відкриється додаткове меню. Тут синім потрібно виділити необхідний шар. Якщо груп кілька, виділення здійснюється з затиснутою клавішею Ctrl .
 8. Выбор слоев для обхода других групп в программе AutoCAD
 9. Зніміть галочку з пункту &171; відновити при виході&187; , щоб не скинулися всі вироблені зміни.
 10. Подтверждение изменений обхода слоев в AutoCAD
 11. Закрийте вікно конфігурації, підтвердивши повідомлення, яке з'явилося.
 12. Предупреждение при обходе слоев в программе AutoCAD
 13. Тепер ви бачите, що на робочій області відображається лише виділений шар.
 14. Успешный обход слоев в программе AutoCAD
 15. При необхідності знову відкрийте вікно управління, де натисніть на &171; включити всі шари&187; . Це автоматично відобразить всі приховані раніше елементи.
 16. Включить отображение всех слоев в программе AutoCAD

Використовуватися ця функція може при потребі тимчасового приховування непотрібних шарів або при роботі тільки з певними об'єктами, оскільки часто креслення складається з багатьох компонентів, які заважають виконанню певних дій.

Видалення порожніх шарів

Під час взаємодії з різними проектами відбувається безліч змін, що позначаються на об'єктах і шарах. Трапляються такі ситуації, коли після видалення будь-яких складових шар залишається просто порожнім. При цьому він продовжує навантажувати робочий простір, споживаючи оперативну пам'ять і ресурси процесора. Через накопичення безлічі порожніх груп на слабких комп'ютерах спостерігаються невеликі гальма при спробах внесення змін до креслення. Тому періодично потрібно чистити порожні шари. Допоможе в цьому автоматична функція.

 1. Почніть вводити слово & 171; Очистити&187; на клавіатурі, щоб почати вводити команду в консоль.
 2. Ввод команды для очистки неиспользуемых элементов в AutoCAD
 3. У видачі варіантів вибору вкажіть другий варіант способу очищення.
 4. Выбор команды для очистки неиспользуемых элементов в AutoCAD
 5. З'явиться додаткове меню з варіантами вибору видалення невикористовуваних об'єктів. Відшукайте в ньому відповідний рядок і клацніть по ній ЛФМ.
 6. Очистка неиспользуемых слоев в программе AutoCAD

Ось таких нехитрим способом буквально за пару секунд видаляються абсолютно будь-які невикористовувані об'єкти, групи або матеріали в AutoCAD.

Відключення шару в видовому екрані

Видовий екран в AutoCAD в основному використовується для форматування креслення та перегляду його стану перед роздрукуванням або збереженням. Детальніше про налаштування і поняття видового екрану рекомендуємо дізнатися в іншому нашому матеріалі, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: Видовий екран в AutoCAD

Зараз же ми говоримо про шарах, а їх властивості дозволяють відключити певну групу на поточному видовому екрані, тобто просто прибирають видимість.

 1. Перемістіться в необхідний видовий екран, вибравши, наприклад,&171; Лист1 & 187; .
 2. Переход к видовому экрану в программе AutoCAD
 3. Два рази клікніть лівою кнопкою миші по кресленню, щоб активувати редагування.
 4. Активация видового экрана в программе AutoCAD
 5. Виділіть один із об'єктів, шар якого ви хочете приховати. Відмічені елементи відображаються синім кольором.
 6. Выбор объекта на видовом экране в программе AutoCAD
 7. Все в тому ж розділі конфігурації натисніть на спливаючий список з усіма шарами.
 8. Переход к управлению слоями на видовом экране в программе AutoCAD
 9. Вимкніть необхідні, натиснувши на & 171; заморожування або розморожування на поточному видовому екрані&187; .
 10. Отключение отображение слоя на видовом экране в AutoCAD

Якщо ж ви хочете повернути відображення шару в видовому екрані, просто повторно натисніть на використовувану раніше кнопку.

Присвоєння об'єктів іншому шару

Останнє, про що ми хочемо поговорити в рамках сьогоднішньої статті &8212; присвоєння об'єктів іншому шару. Це вкрай проста дія, що виконується в два кліка, а робиться воно тоді, коли необхідно помістити елемент в іншу групу.

 1. Стандартним способом виділіть один або кілька компонентів креслення.
 2. Выбор объектов для изменения слоя в программе AutoCAD
 3. Відкрийте меню &171;шари&187; і клікніть на ту групу, куди хочете перемістити об'єкти.
 4. Изменение слоя объектов в программе AutoCAD

Тепер відбудеться автоматичний перерозподіл аргументів. Зовнішній вигляд об'єкта відразу ж зміниться так, як це задано в Налаштуваннях обраного шару.

Як бачите, управління шарами &8212; досить просте заняття, що не вимагає від користувача довгого навчання і освоєння складних навичок. Однак це стане в нагоді під час роботи практично над усіма кресленнями. Якщо ви зацікавилися освоєнням і інших аспектів розглянутого програмного забезпечення, радимо ознайомитися з окремим навчальним матеріалом по цій темі далі.

Детальніше: використання програми AutoCAD

більше статей на цю тему: