налаштування програми AutoCAD

AutoCAD &8212; одна з найпопулярніших в світі програм для креслення і моделювання в двомірному і 3D-режимі. Її особливість полягає в наявності безлічі корисних інструментів і функцій, які часто використовують як початківці користувачі, так і професіонали. Однією із запорук якісної взаємодії з софтом є правильність його налаштування під певні вимоги. В рамках цієї статті ми хочемо торкнутися основні моменти конфігурації розглянутого по.

Налаштовуємо програму AutoCAD

Повну конфігурацію AutoCAD можна розділити на кілька різних категорій. Ми постараємося максимально детально розповісти про кожну, щоб навіть у самих початківців користувачів більше не залишилося питань по цій темі. Ви можете ознайомитися з усім представленим матеріалом або вибрати тільки якісь окремі пункти, які вважаєте максимально корисними і потрібними у вашій ситуації. Ми почнемо з редагування найважливішого & 8212; зовнішнього вигляду.

Інтерфейс

Інтерфейс програмного забезпечення завжди відіграє важливу роль під час виконання різних операцій. Розташування вікон, їх кількість, розмір, колір робочого простору, шрифти &8212; все це впливає на зручність роботи. Тому першочергово рекомендуємо налаштувати саме це становить. Ніяких конкретних рекомендацій показано не буде, ми лише продемонструємо розташування і настройку основних параметрів, а ви, виходячи зі своїх потреб, виберіть тільки потрібне.

Основні параметри

До головних параметрів відноситься колірна палітра, розмір і відображення деяких елементів, а також використовуваний шрифт. Все це редагується в одному меню, Перехід в яке здійснюється так:

 1. Клацніть на порожньому місці робочого простору правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню &171; Параметри & 187; .
 2. Переход к основным параметрам в программе AutoCAD
 3. У вікні, перемістіться у вкладку &171;екран&187; .
 4. Переход к настройкам экрана в программе AutoCAD
 5. Тут зверніть увагу на доступні пункти, які можна відзначити галочкою, а також на змінні значення шляхом переміщення повзунків або ручного зміни чисел. У розділі &171;елементи вікна & 187; змінюється колірна схема, якщо встановлена за замовчуванням темна тема вас не влаштовує.
 6. Общие настройки экрана в программе AutoCAD
 7. Окремо хотілося б відзначити кнопки&171; кольори & 187; і &171;шрифти&187; . Натисніть на першу, щоб потрапити в розділ з конфігурацією квітів.
 8. Переход к настройке цветов и шрифта в программе AutoCAD
 9. У вікні, є зміна кольору кожного елемента інтерфейсу в різному робочому оточенні. Тут ви вже самі вирішите, які відтінки хочете бачити.
 10. Настройка отображения цветов инструментов в AutoCAD
 11. У розділі &171;шрифти&187; ще немає такої кількості налаштувань. Тут тільки редагуються написи в командному рядку. Однак цілком можлива ситуація, що розробники в майбутньому виправлять це і додадуть більше конфігурованих шрифтів.
 12. Настройка шрифта командной строки программы AutoCAD

Додавання кнопок на Панель швидкого доступу

Панель швидкого доступу &8212; одна з головних рядків AutoCAD. Вона являє собою окрему лінію, куди виводяться головні елементи управління програмним забезпеченням (відкриття файлів, створення нового проекту, збереження, відправка в друк і багато іншого). Однак все відразу не виходить вмістити на такий невеликий панелі, тому розробники пропонують вибрати необхідну кількість відображуваних кнопок зі списку.

 1. На самій верхній панелі натисніть на значок зі стрілочкою вниз.
 2. Переход к настройке элементов панели быстрого доступа AutoCAD
 3. Відобразиться контекстне меню, де ви можете зняти або поставити галочку біля необхідних пунктів. Відповідно, якщо галочка присутня, значить кнопка буде відображатися на панелі швидкого доступу.
 4. Выбор отображаемых элементов панели быстрого доступа в AutoCAD
 5. Після додавання зверніть увагу на найвищий рядок. Тепер тут присутні всі потрібні параметри.
 6. Просмотр отображаемых элементов на панели быстрого доступа в AutoCAD

Додавання кнопок на панель статусу

Рядок статусу завжди знаходиться внизу робочої області, відображає основну інформацію та дозволяє швидко використовувати певні інструменти. Кількість всіх кнопок приблизно таке ж, як у панелі швидкого доступу, тому доведеться вибирати, які з них будуть відображатися на панелі.

 1. Клікніть по значку у вигляді трьох вертикальних ліній, який розташований в правому нижньому кутку.
 2. Переход к настройкам отображения элементов статусной строки AutoCAD
 3. За тим же принципом, як це було показано в попередній інструкції, відзначайте або знімайте галочки з відображуваних пунктів в контекстному меню.
 4. Выбор элементов для отображения в статусной строке AutoCAD
 5. У більшості ситуацій користувачам потрібно додати відображення координат. Після активації цієї функції при переміщенні курсору внизу на рядку ви будете бачити відповідні цифри, як раз і позначають координати.
 6. Просмотр координат на статусной строке в программе AutoCAD
 7. До ряду часто використовуваних функцій відноситься і & 171; вага ліній & 187; . Не забудьте додати цю кнопку, якщо це необхідно.
 8. Просмотр веса линий в статусной строке AutoCAD

На цьому ми закінчимо розбір основних параметрів зовнішнього вигляду. Ми ще повернемося до вікон і деяким іншим особливостям, проте ці пункти заслуговують більшої уваги, тому читайте про них докладніше в цьому ж матеріалі далі.

Повернення класичного інтерфейсу

Повернення класичного інтерфейсу AutoCAD &8212; один з пунктів, який точно повинен бути виділений в окремий абзац. Багато користувачів, хто звик працювати зі старими версіями даного ПЗ, при скачуванні останньої звертають увагу на значно сильно змінений зовнішній вигляд, куди відноситься розташування кнопок, наявність певних панелей і інструментів. Благо розробники дозволяють повернути старий формат, що можна зробити так:

 1. Знайдіть внизу робочої області командний рядок і клацніть по ній ЛФМ, щоб активувати.
 2. Активация командной строки AutoCAD для ввода команд
 3. Наберіть команду menubar і задайте їй значення 1 , прописавши цю цифру.
 4. Ввод команды отображения дополнительного меню в AutoCAD
 5. Далі буде відкрита додаткова стрічка. При необхідності вона закривається шляхом введення лентазакр .
 6. Скрытие дополнительного меню AutoCAD через команду
 7. Тепер на панелі, що з'явиться, натисніть на&171; сервіс & 187; .
 8. Переход к настройкам через дополнительное меню в AutoCAD
 9. Відкриється контекстне меню, де Наведіть курсор на&171; панелі інструментів & 187; і виберіть &171;AutoCAD&187; .
 10. Переход к настройке классического интерфейса в программе AutoCAD
 11. Ви можете відзначити галочками всі потрібні інструменти і кнопки, які хочете бачити на робочій області. Вони будуть відповідати тому виду, який був в минулих версіях програми.
 12. Настройка элементов классического интерфейса AutoCAD

Після цього сміливо приступайте до роботи в Автокад зі звичним класичним інтерфейсом. Використовуйте всі ті ж дії, які були наведені вище, щоб при потребі ще раз редагувати всі елементи зовнішнього вигляду.

Графічні налаштування

Зараз далеко не всі користувачі володіють потужними комп'ютерами, які легко справляються з виконанням навіть найскладніших завдань. Тому іноді виникає потреба в поліпшенні швидкодії софта. Проводиться це шляхом зниження графічних налаштувань, які споживають значну кількість системних налаштувань. В AutoCAD теж присутні кілька таких пунктів.

 1. Активуйте командний рядок, навівши на неї курсор миші, потім пропишіть графіканастр і натисніть на клавішу Enter .
 2. Запуск окна настройки графики в программе AutoCAD
 3. Відкриється додаткове вікно під назвою & 171; продуктивність графіки & 187; . Тут треба звернути увагу на наступне: Основные графические настройки в программе AutoCAD
  • Апаратне прискорення. за замовчуванням дана функція активована і відповідає за підвищення швидкодії завдяки вбудованим технологіям графічного адаптера. Якщо драйвери відеокарти несумісні з цим параметром, про що повідомить повідомлення при запуску ПЗ, вимкніть апаратне прискорення. Робити це рекомендується також в тих випадках, коли на екрані з'являються різні артефакти або відбуваються зависання;
  • Додаткові ефекти для матеріалів. даний пункт досить серйозно позначається на загальному швидкодії, оскільки споживає величезну кількість ресурсів відеокарти. Рекомендується зняти галочку з цієї настройки в тій ситуації, якщо ви працюєте з текстурами і матеріалами, що накладаються на 3D-моделі, використовуючи слабкий ПК. Тоді швидкість обробки зображення повинна зрости;
  • Повне відображення тіней просто трохи покращує зовнішній вигляд 3D-об'єктів. Ніякої важливої складової в цьому налаштуванні немає, тому власники слабкого заліза можуть сміливо відключати тіні;
  • Піксельне освітлення (за Фонгом) . Ще один параметр, який занадто сильно залежить від потужності відеокарти. Він дозволяє отримувати більш деталізоване і реалістичне зображення в режимі попереднього перегляду. На кінцевому підсумку рендеринга це, природно, ніяк не позначається, тому функцію можна відключити;
  • Нестиснуті текстури. останній пункт розглянутого меню. Він дозволяє використовувати більше пам'яті відеокарти, щоб отримати текстури в кращій якості. На непродуктивних ПК можна вимкнути цю функцію, але при цьому картинка в режимі попереднього перегляду буде трохи гірше за якістю.
 4. Далі пропонується розгорнути рядок &171; Параметри 2D-відображення & 187; , щоб включити розширений режим. Тут також доступно кілька налаштувань для редагування. Вимкніть відображення згладжених ліній і Підвищіть рівень кешування відеопам'яті для забезпечення максимальної продуктивності.
 5. Дополнительные графические настройки в программе AutoCAD

Наведена вище інструкція допоможе не тільки в оптимізації роботи програмного забезпечення, але і підкаже, на які настройки слід звернути увагу в тих випадках, коли потрібно створити максимально якісну картинку в режимі попереднього перегляду власникам дуже потужних комплектуючих.

Керування підказками

Підказки, які відображаються при наведенні на один з інструментів, будуть дуже корисними для новачків, хто тільки починає своє знайомство з AutoCAD. Невелика табличка вмішає в собі загальну інформацію про активну кнопку, а також показує додаткові відомості, наприклад, стандартну гарячу клавішу для активації. Управління спливаючими підказками здійснюється так:

 1. На скріншоті нижче ви бачите приклад відображення згаданої інформації. За замовчуванням віконце з'являється після секундної затримки, якщо ви навели курсор на кнопку або інструмент.
 2. Отображение всплывающих подсказок в программе AutoCAD
 3. Натисніть ПКМ по вільній частині робочого простору і виберіть варіант &171;Параметри&187; , щоб перейти до редагування розглянутої функції.
 4. Переход к параметрам всплывающих подсказок в AutoCAD
 5. У розділі &171;екран&187; ви побачите кілька пунктів, які відведені спеціально під конфігурацію спливаючих підказок. Можна зовсім їх відключити, задати затримку відображення, встановити, чи будуть відображатися гарячі клавіші в блоці, і налаштувати додаткові відомості, що показуються трохи пізніше основної інформації.
 6. Настройка всплывающих подсказок в программе AutoCAD

Як бачите, налаштувати підказки досить просто. Значення всіх пунктів вибираються користувачем самостійно так, щоб використання даної функції було максимально комфортним.

Відкриття та збереження файлів

Кожен креслення або будь-який інший проект Автокада зберігається в окремому файлі певного формату. За замовчуванням завжди виставляється найактуальніший тип даних. Зараз це &171;Креслення AutoCAD 2018 (*.dwg)&187; . Однак користувачеві в будь-який момент є зміна цієї конфігурації, що дозволить спростити взаємодію з більш старими версіями даного по.

 1. Відкрийте меню &171;Параметри&187; точно таким же чином, як ми вже показували вище. Тут перейдіть у вкладку &171; Відкриття / Збереження&187; .
 2. Переход к настройкам открытия и сохранения файлов в AutoCAD
 3. У ній увагу ми радимо звернути на розділ &171;збереження файлів&187; . Тут налаштовується Сумісність готових проектів зі старими збірками софта.
 4. Настройка открытия и сохранения файлов в AutoCAD
 5. У спливаючому меню для вибору доступно безліч найрізноманітніших підтримуваних форматів. Ваше рішення буде залежати тільки від того, який додатковий софт використовується вдома або на роботі. Все інше редагується виключно індивідуально. У більшості випадків вони залишаються незмінними.
 6. Выбор формата для сохранения файлов в программе AutoCAD

Командний рядок

Консоль або командний рядок &8212; один з найважливіших елементів розглянутого софта. Через нього користувачі за допомогою команд швидко переходять до певних меню, викликають приховані настройки і активують інструменти. Вписувати слова набагато простіше, ніж шукати потрібний пункт, відкриваючи кілька вікон. Тому багато професіоналів і любителів задіють саме консоль. Існує кілька невеликих моментів, які теж слід враховувати при загальній налаштуванні Автокада.

 1. Погляньте на нижню частину робочого середовища. Зліва від поля введення команд натисніть на значок ключа, щоб відкрити параметри.
 2. Переход к настройка командной строки программы AutoCAD
 3. У спливаючому меню пропонується налаштувати автозавершення вписування, пошук по вмісту або всередині рядка, а також вказати час затримки. За допомогою рядків нижче можна переміститися в загальний журнал консолі або відкрити глобальні параметри.
 4. Общие настройки командной строки программы AutoCAD
 5. Окремо хочеться згадати редагування прозорості. Шляхом пересування повзунків редагується процентний показник цього фактора. Налаштуйте це так, щоб при взаємодії з програмою вам було максимально зручно використовувати консоль і при цьому вона не заважала виконанню інших дій.
 6. Настройка прозрачности командной строки в AutoCAD

Розподіл вікон по робочому простору

Трохи повернемося до теми інтерфейсу і поговоримо про зміну розташування головних вікон, які за замовчуванням винесені в розділ & 171; Головна & 187; . Спочатку ви не помітите з боків Автокада якихось додаткових панелей, як це реалізовано в більшості інших подібних рішень. Тут вам буде потрібно самостійно налаштувати розташування і розмір необхідних інструментів.

 1. Перебуваючи у вкладці & 171; Головна & 187; , розкрийте будь-якої сподобався розділ і внизу праворуч від його назви натисніть на стрілочку.
 2. Выбор панели для выноса на рабочую область в AutoCAD
 3. Панель буде винесена в ліву частину екрану. Тепер ви можете згорнути її або приховати назад.
 4. Закрыть или свернуть панель рабочего пространства в AutoCAD
 5. У згорнутому режимі додаються нові параметри, що дозволяють відредагувати положення і розмір вікна. Тобто вам доступно розташування панелі в абсолютно будь-якому місці і її гнучка трансформація.
 6. Настройка расположения и размера панели в программе AutoCAD

Точно таким же чином дозволяється винести будь-яку кількість панелей, розташувавши їх по всій поверхні головного вікна. Це допоможе зробити взаємодію з необхідними інструментами максимально швидким і комфортним.

Спеціальні гарячі клавіші

Наостанок хочемо торкнутися ще одну важливу тему &8212; перегляд і редагування гарячих клавіш. Як відомо, AutoCAD & 8212; програма з величезною кількістю функцій та інструментів. Викликати їх все через команди або натискання на кнопки далеко не завжди зручно. Тому багато користувачів як любителі, так і професіонали, вважають за краще задіяти гарячі клавіші. Перегляд основних поєднань і їх зміна відбувається так:

 1. Перейдіть на вкладку & 171; Управління & 187; .
 2. Переход к пользовательским параметрам в AutoCAD
 3. Натисніть на &171;Інтерфейс користувача & 187; .
 4. Открытие пользовательских параметров в AutoCAD
 5. Відкриється додаткове меню під назвою &171;адаптація інтерфейсу користувача&187; . Тут знайдіть розділ &171; гарячі клавіші&187; і праворуч перегляньте всі доступні комбінації.
 6. Ознакомление с доступными горячими клавишами в AutoCAD
 7. Тепер ви можете самостійно редагувати їх, вписуючи нові ключі. Тільки попередньо рекомендується переконатися, що задане поєднання не використовується для виконання інших команд.
 8. Редактирование горячих клавиш в программе AutoCAD
 9. Приблизно за цією ж схемою конфігуруються і кнопки миші. Розгорніть відповідний блок, щоб побачити всі існуючі значення.
 10. Просмотр функций кнопок мыши в программе AutoCAD
 11. Виберіть один із них, щоб змінити макроси, додати якийсь опис або повністю змінити значення.
 12. Редактирование действия кнопок мыши в программе AutoCAD

Розгорнуту інформацію по темі вивчення і налаштування гарячих клавіш в AutoCAD читайте в іншому нашому матеріалі, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: гарячі клавіші в AutoCAD

Вище ви були ознайомлені з основними моментами загальної конфігурації Автокад. Як бачите, пунктів і розділів меню існує велика кількість. Ми постаралися детально розповісти про найпопулярніші і часто використовуються, а все інше, більш просте і індивідуальне, пропонуємо вивчити самостійно, ознайомившись з усіма рядками меню &171; Параметри & 187; . Після успішної конфігурації можна сміливо переходити до складання своїх креслень і їх редагування. Розібратися з основною спрямованістю роботи з даними по допоможе окрема наша стаття далі.

Читайте також: як користуватися AutoCAD

більше статей на цю тему: