налаштування та здійснення дзвінка в Steam

Кожен користувач ігрового сервісу Steam може по-різному спілкуватися з тими людьми, кого додав в список друзів. Крім самого популярного способу зв'язку у вигляді текстового чату гравцеві надається і функція здійснення голосових дзвінків. Про те, як це реалізувати, ми розповімо в статті далі.

Голосовий зв'язок у Steam

Прагнучи зробити Стим повноцінним ігровим майданчиком, деякий час назад розробники істотно поліпшили якість голосового зв'язку, завдяки чому у всіх тих, хто не часто користується аудіовикликами, відпала необхідність в установці стороннього програмного забезпечення типу Skype або Discord для цих цілей. Досить налаштувати якість мікрофона в Налаштуваннях Steam і приступати до голосового спілкування з людьми, які згодні на це.

Безпосередньо зателефонувати людям, яких ви не додали в друзі, не можна! При цьому ви можете створити конференц-зв'язок, а вашим друзям буде дозволено запрошувати туди своїх друзів, які у вашому френдлісті відсутні.

Крок 1: Налаштування мікрофона

Звичайно ж, перед тим, як дзвонити іншій людині, необхідно налаштувати мікрофон так, щоб вас було добре чутно, а всі сторонні звуки, якщо такі з'являються через неякісне обладнання, були пригнічені. Для цього в Стиме є окремий розділ з настройками голосових дзвінків.

 1. Запустіть клієнт Steam і відкрийте вікно зі списком друзів. Праворуч від вашого Ніка і мережевого статусу натисніть на кнопку з іконкою шестерінки.
 2. Кнопка перехода к настройкам микрофона и голосовой связи в Steam
 3. У вікні, перейдіть на вкладку &171;голосові чати&187; . Тут, по-перше, можна просто перевірити, як вас будуть чути співрозмовники, натиснувши на кнопку &171; почати перевірку мікрофона & 187; . По-друге, тут же вказуються пристрої голосового введення і виведення. По-третє, налаштовується управління, ну і, по-четверте, якість звуку (не забудьте розгорнути блок & 171; додаткові налаштування&187; , що знаходиться в самому низу вікна). Конкретних рекомендацій давати не будемо, оскільки всі ці параметри змінюються на особистий розсуд кожного.
 4. Настройки микрофона и голосовой связи в настройках Steam
 5. Якщо вас не чути, перевіряйте якість роботи свого мікрофона через інші засоби.

  Детальніше:
  Перевірка мікрофона в Windows 10
  Як перевірити мікрофон онлайн

Крок 2: дзвінок другові

Тепер, коли всі налаштування якості і загальна перевірка чутності вас через мікрофон зроблені, приступаємо безпосередньо до здійснення дзвінка.

Дзвонити через Мобільний додаток не можна.

 1. Зі списку друзів знайдіть потрібну людину і відкрийте чат з ним. Натисніть на іконку мікрофона в правому нижньому кутку.
 2. Кнопка аудиозвонка другу в окне чата Steam
 3. Не забувайте, що можете дзвонити і через браузер без запущеного Стим-клієнта. Для цього ви повинні використовувати лише Google Chrome і бути авторизовані в браузерної версії Стіма. Знайдіть там сторінку друга, клікніть кнопку &171;Надіслати повідомлення&187; і у вікні, натисніть ту ж кнопку з мікрофоном, як на попередньому скріншоті. Подальші дії будуть ідентичними. Власники всіх інших веб-оглядачів отримають повідомлення про помилку.
 4. Отсутствие поддержки браузера при попытке звонка через него в Steam
 5. Коли піде дзвінок, з'явиться сервісне повідомлення & 171; очікування користувача & 187; , а клітинка з його аватаркой буде порожньою до тих пір, поки він не візьме трубку. Ви завжди можете & 171; закінчити дзвінок & 187; , не чекаючи його автоматичного завершення після тривалого очікування.
 6. Ожидание принятия звонка от друга в окне чата Steam
 7. На іншій стороні у користувача автоматично відкриється вікно з чатом з вами у фоновому режимі, розгорнувши який, він побачить повідомлення про те, що ви бажаєте почати голосовий чат. Співрозмовник може або прийняти дзвінок відповідної зеленої кнопкою, або відхилити його, клацнувши по хрестику.
 8. Окно чата с входящим звонком у другого пользователя в Steam
 9. Прийнятий голосовий дзвінок супроводжується повідомленням & 171; голосовий чат з&8230; & 187; , обидві осередки з аватарками співрозмовників заповнені. Ви також можете покласти трубку, а справа внизу пропонується скористатися однією з трьох кнопок &8212; покинути голосовий чат, відключити звук в мікрофоні або відключити чутність співрозмовника.
 10. Кнопки управления голосовым вызовом в окне чата Steam
 11. Ці самі кнопки на час з'являються і у вікні зі списком друзів.
 12. Кнопки управления голосовым вызовом в списке друзей в Steam
 13. На етапі дзвінка і спілкування дозволяється відкривати ті ж настройки зв'язку, про які йшла мова в кроці 1 . Для цього клікніть по іконці шестерінки в правому нижньому кутку.
Кнопка перехода в настройки микрофона в окне чата Steam

Голосовий зв'язок в Стім цілком зручна для спільного проходження ігор і простого дружнього спілкування, замінюючи собою спеціальні програми для аудіозвязку, якими далеко не всі користуються на постійній основі.

більше статей на цю тему: