Зміна будинку в Яндекс.Карта

Зміна домашньої адреси

На офіційному сайті і в мобільному додатку Яндекс.Карт можна змінювати домашню адресу, який завжди відображається на карті і може використовуватися для швидкого прокладання маршрутів, в тому числі з використанням навігатора. Даний параметр ніяк не перевіряється на достовірність, і тому вказані можуть бути абсолютно будь-які адреси, але тільки в одному єдиному кількості.

Варіант 1: Веб-сайт

Якщо вами використовується настільна версія сервісу в інтернет-браузері, для початку виконайте авторизацію з використанням єдиної облікового запису Яндекс, в якій раніше було вказано домашню адресу. Пов'язано це з тим, що дані зберігаються на серверах компанії виключно в рамках Вашого Особистого аккаунта і просто недоступні ні для перегляду, ні для зміни без входу.

 1. Всього в Яндекс.Картах передбачено два розділи для зміни одних і тих же даних, пов'язаних з домашньою адресою. Найпростіше для цього клацнути лівою кнопкою миші по фотографії профілю в правому верхньому кутку і в картці облікового запису вибрати категорію»Закладки" .
 2. Как изменить дом в Яндекс Картах_001
 3. Опинившись на сторінці з однойменною назвою, перейдіть на вкладку»місця" , знайдіть пункт «Дім» і скористайтеся кнопкою з трьома горизонтально розташованими точками. З представленого меню потрібно вибрати опцію " змінити» , щоб перейти до налаштувань будинку.
 4. Как изменить дом в Яндекс Картах_002
 5. На свій розсуд можете вручну ввести точне розташування будинку, використовуючи текстове поле в рамках блоку " додати домашню адресу» , не забуваючи про спливаючі підказки. Крім цього, змінити розташування, наприклад, якщо потрібну адресу з яких-небудь причин відсутня на карті, можна шляхом затиснення і переміщення зазначеної іконки будинку в потрібне місце.
 6. Как изменить дом в Яндекс Картах_003
 7. Згаданий вище альтернативний розділ з настройками можна знайти в параметрах безпосередньо аккаунта Яндекс. Для швидкого доступу до потрібної категорії необхідно знову клацнути по фотографії профілю в правому верхньому куті розглянутого сервісу, навести курсор миші на значок із зображенням шестерінки і вибрати «Налаштування» .
 8. Как изменить дом в Яндекс Картах_004
 9. Після цього за допомогою верхньої навігаційної панелі перейдіть на сторінку " мої адреси» і знайдіть текстове поле «Дім» . Управління даним параметром здійснюється точно так же, як і в першому випадку, включаючи можливість перетягування маркера будинку по віджету карти, розташованого у верхній частині екрану.
 10. Как изменить дом в Яндекс Картах_005
 11. Головною відмінністю виступає додаткова опція, а саме автоматичне визначення місця розташування на основі IP-адреси, переданого браузером. І хоча зазвичай дані ведуть максимум до дата-центру інтернет-провайдера, в деяких випадках за допомогою даної опції цілком можна заповнити поле домашньої адреси одним кліком по зображенню літачка.
 12. Как изменить дом в Яндекс Картах_006

  Щоб застосувати внесені зміни, досить скористатися кнопкою " Зберегти» . При цьому в другому випадку також доведеться в обов'язковому порядку вказати робочу адресу, так як без цього кнопка буде просто недоступна.

Варіант 2: Додаток

За аналогією з настільною версією, щоб змінити домашню адресу в Яндекс.Картах, доведеться для початку виконати авторизацію, скориставшись кнопкою»Увійти" в головному меню програми. Також відзначимо, що мобільний клієнт сервісу для iOS і Android має ідентичний інтерфейс, і тому подальша інструкція буде повністю актуальна незалежно платформи.

 1. Перебуваючи на головному екрані офіційного додатка, в лівій частині верхньої панелі торкніться кнопки з фотографією профілю і у спливаючому вікні виберіть категорію " Закладки та мій транспорт» . На відміну від настільної версії, тут настройки будинку, так само як і робочої адреси, обмежені всього лише одним розділом.
 2. Как изменить дом в Яндекс Картах_016
 3. За допомогою верхнього навігаційного меню перейдіть на вкладку»місця" і знайдіть «Дім» , позначений спеціальним значком. Щоб перейти до налаштувань, необхідно тапнуть по розташованому поруч значку з трьома горизонтальними точками і вибрати " вказати іншу адресу» .
 4. Как изменить дом в Яндекс Картах_017
 5. Зміна адреси в даному випадку проводиться шляхом зміщення карти таким чином, щоб розташований в центрі екрану маркер виявився на потрібному місці. Також за необхідності можете торкнутися текстового блоку у верхній частині екрану і вручну вказати адресу, використовуючи автоматичні підказки сервісу.
 6. Как изменить дом в Яндекс Картах_018

  Так як мобільний пристрій за замовчуванням дозволяє визначатися точне місце розташування, перебуваючи в потрібному будинку, можна просто натиснути кнопку із зображенням літачка, тим самим вказавши поточний адресу. Для того щоб завершити редагування, використовуйте кнопку " Зберегти адресу» у нижній частині екрана.

Виправлення неточностей

Деякі параметри житлових і не тільки будівель на Яндекс.Картах можуть містити помилки, які не були своєчасно помічені і виправлені фахівцями компанії. Спеціально на такий випадок в Налаштуваннях кожної будівлі на сайті і в додатку сервісу передбачені інструменти для управління адресами і деякими іншими даними.

Читайте також: додавання місць на Яндекс.Карта

Варіант 1: Веб-сайт

 1. Щоб змінити певний будинок на карті Яндекса, знайдіть і клікніть по потрібному місцю, тим самим відкривши картку в лівій частині робочої області сайту. Після цього перегорніть блок з інформацією практично до самого низу і скористайтеся посиланням " виправити неточність» .
 2. Как изменить дом в Яндекс Картах_007
 3. На сторінці можна перейти в одну з дочірніх категорій в залежності від вимог. Як правило, самі зміни обмежуються адресою, представленою як перший пункт.
 4. Как изменить дом в Яндекс Картах_008
 5. Зазначені поля необхідно заповнити відповідно до найменування вулиці і номером будинку, за бажанням також додавши коментарі та фотографії місця. Збереження змін виконується за допомогою кнопки»надіслати" , однак самі правки на карті не відобразяться, поки не пройдуть модерацію з боку фахівців.
 6. Как изменить дом в Яндекс Картах_009
 7. Якщо представлених категорій недостатньо для виправлення виявленої неточності, можна перейти в розділ «Інше» і додати коментар, що описує проблему. Як доказ, знову ж таки, можете надати фотографії місця.
 8. Как изменить дом в Яндекс Картах_010

  Окремо зауважимо, що будівлі бувають не тільки житлові, а й робочі, де, зазвичай, розміщуються будь-які компанії. При виборі такого місця будуть доступні додаткові параметри, розглядати які більш детально ми не будемо.

Варіант 2: Додаток

 1. При використанні мобільного клієнта правки на карту додаються схожим чином. Для цих цілей необхідно торкнутися потрібного місця, розгорнути картку з докладною інформацією і скористатися посиланням " виправити неточність» .
 2. Как изменить дом в Яндекс Картах_019
 3. Для звичайних будинків, як правило, доступно тільки " зміна адреси» , тоді як інші пункти дозволяють додавати нові дані. У випадку ж з адресою можна відредагувати найменування вулиці і номер будинку, а також залишити коментар і завантажити фотографії, згодом торкнувшись кнопки »надіслати" у нижній частині екрана.
 4. Как изменить дом в Яндекс Картах_020
 5. Якщо редагований будинок є місцем розміщення організації, як на Сайті Сервісу, будуть надані зовсім інші пункти. Зокрема, можете відзначити компанію в якості недоступною або відредагувати основну інформацію.
 6. Как изменить дом в Яндекс Картах_021

  Не варто також забувати і про можливість відправки коментарів через розділ " Інше» . В даному випадку є одне єдине текстове поле і можливість завантаження зображень.

Управління народними картами

Міняти безпосередньо самі будинки на Яндекс.Картах можна за допомогою додаткового онлайн-сервісу " народні карти» , доступного за вказаною нижче посиланням. В даному випадку допускаються як несуттєвий правки, які цілком можуть бути внесені і на основному сайті, так і більш радикальні зміни від розмірів будинку до створення абсолютно нової будівлі.

Перейти на сайт онлайн-сервісу Народна Карта

 1. Щоб перейти до зміни певного місця, можете скористатися представленої вище посиланням і вручну знайти будинок на карті. У плані навігації сервіс практично не відрізняється від Яндекс.Карти, і тому це не стане проблемою.
 2. Как изменить дом в Яндекс Картах_011
 3. В якості альтернативи можна скористатися опцією " виправити неточність» в картці місця на сайті основного сервісу, як було зазначено в попередньому розділі Інструкції. Єдине, що важливо враховувати-народні карти можуть бути відкриті тільки при використанні веб-сайту, тоді як в додатку інструменти редагування обмежені.
 4. Как изменить дом в Яндекс Картах_012
 5. Клікнувши по потрібному будинку на карті, у спливаючому блоці праворуч можна ознайомитися з основною інформацією. Щоб внести зміни, необхідно скористатися кнопкою редагування в лівому верхньому кутку, доступною на будь-якій будівлі.
 6. Как изменить дом в Яндекс Картах_013
 7. За допомогою того ж блоку з настройками можете змінити основні параметри на зразок " держави» і «висоти» . Крім цього, безпосередньо на самій карті будуть доступні елементи управління областю будинку, за допомогою яких будівлю можна як просто перенести, так і відредагувати форму.
 8. Как изменить дом в Яндекс Картах_014
 9. Адреса обраного будинку змінюється поза режимом редагування на початковій сторінці шляхом натискання посилання з поточними даними або кнопки»додати" . В обох випадках нові параметри застосовуються кнопкою " Зберегти» у нижній частині спливаючого вікна.
 10. Как изменить дом в Яндекс Картах_015

  Кожна внесена редакція проходить сувору модерацію, час якої сильно варіюється залежно від місця та ступеня змін. Лише після затвердження достовірності можна очікувати появи оновленого місця на основній карті Яндекса в загальному доступі, тоді як в народних Картах дані застосовуються відразу і доступні для перегляду іншим користувачам.

більше статей на цю тему: