Створення Google Таблиці спільного доступу

Варіант 1: Веб-сайт

За замовчуванням на сайті розглянутого сервісу не можна створювати Google Таблиці із загальним доступом, так як даний параметр змінюється вручну для кожного існуючого шаблону. Потрібні настройки при цьому доступні без будь-яких обмежень, але тільки в рамках ваших власних документів, тоді як чужі подібним чином може редагувати тільки власник.

Офіційний сайт Google Таблиць

 1. Щоб надати спільний доступ до таблиці, в першу чергу необхідно відкрити або Створити новий документ, торкнувшись кнопки «+» або певного блоку на головній сторінці веб-сайту, як було описано в іншій інструкції. Після цього внесіть всі необхідні зміни, якщо створили новий лист, і можете переходити до наступного кроку.

  Детальніше: відкриття Google Таблиці на комп'ютері

 2. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_001
 3. Перебуваючи на головній сторінці створеного і відкритого документа, на верхній панелі розгорніть меню " Файл» і виберіть пункт " відкрити доступ» в однойменному розділі. Крім цього, аналогічне вікно можете відкрити шляхом натискання зазначеної кнопки " налаштування доступу» у правій частині верхньої панелі.
 4. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_002
 5. Клацніть лівою кнопкою миші на нижній області спливаючого вікна та розгорніть випадаючий список " доступ обмежений» . Тут необхідно встановити параметр " Доступно для користувачів, які мають посилання» , що надає додаткові налаштування.
 6. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_003
 7. Для зміни прав користувачів на читання і редагування документа в рамках тієї ж області спливаючого вікна можете розгорнути список «читач» і вибрати одне з представлених значень на свій розсуд. Тут слід вибирати з обережністю, тому що користувач з правами " Редактора» може змінювати вміст і параметри оригінального документа без будь-яких обмежень.
 8. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_004
 9. Якщо вас не влаштовує варіант із загальнодоступною посиланням, можете розгорнути вікно " надайте доступ користувачам та групам» , в текстове поле через кому ввести адреси електронної пошти всіх, кому потрібно відкрити доступ, і встановити рівень прав. В результаті після відправки запрошення кожна людина отримає лист з можливістю переходу, перегляду і зміни вмісту таблиці.
 10. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_005
 11. Крім іншого, в якості альтернативи можете відкрити розділ " відкрити доступ» В меню " Файл» на верхній панелі сервісу і вибрати " опублікувати в Інтернеті» . Після натискання кнопки »опублікувати" у спливаючому вікні, на екрані відобразиться постійне посилання, яка дозволить інтегрувати таблицю на зовнішній сайт і читати вміст кожному перейшов користувачеві.
 12. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_006

  Враховуйте, що якщо скасувати загальний доступ за посиланням можна без будь-яких проблем через те ж саме вікно з параметрами таблиці, то при публікації в Інтернеті такої можливості не буде. Єдиним рішенням тоді може стати тільки перенесення даних на інший лист і видалення документа разом з усіма пов'язаними посиланнями.

Варіант 2: Мобільний додаток

На мобільних пристроях надати доступ до Google таблиці можна аналогічним чином через налаштування документа після створення або відкриття. При цьому інструкція буде повною мірою актуальна для всіх підтримуваних платформ, як в плані можливостей, так і візуального оформлення.

Завантажити Google Таблиці з Google Play Маркета
завантажте Google Таблиці з App Store

 1. Через те, що Налаштування загального доступу можна поміняти тільки для заздалегідь створеного і відкритого документа, це необхідно зробити на головній сторінці офіційного додатка. Виконайте підготовчі роботи, включаючи оформлення таблиці, керуючись окремими інструкціями на нашому сайті, і тільки після цього переходите до наступного етапу.

  Детальніше: відкриття Google Таблиці на телефоні

 2. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_007
 3. Розібравшись з підготовкою і відкриттям листа з даними, в правій частині верхньої панелі натисніть кнопку з трьома вертикально розташованими точками, відкрийте категорію " Доступ та експорт» і виберіть " надати доступ» . В якості альтернативи також можете торкнутися іконки користувача зі знаком «+» , щоб відкрити налаштування в обхід головного меню.
 4. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_008
 5. На сторінці " спільний доступ» першим ділом можна надати доступ до документа певним користувачам по імені або адресою електронної пошти. Для цього торкніться блоку " вкажіть користувача або групу» і введіть необхідні ініціали одного або відразу декількох адресатів.
 6. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_009
 7. Після вказівки даних для запрошення користувачів під вказаним полем з'явиться список, що випадає, через який можна і потрібно вибрати один з трьох рівнів прав від»читача" до " Редактора» . І хоча статус автоматично буде закріплений за перерахованими людьми після відправки повідомлення з подальшим підтвердженням, в майбутньому це легко можна виправити через налаштування документа. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_010

  Додатково відзначимо, що якщо ви не хочете розсилати листи і повідомлення, обмежившись тільки наданням доступу до таблиці, можете розгорнути меню з трьома крапками в правому верхньому куті екрану і скористатися опцією " пропустити розсилку повідомлень» . В результаті доступ буде надано, але користувач про це дізнається тільки при відвідуванні особистого кабінету.

 8. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_011
 9. Ще один спосіб відкриття спільного доступу до документа полягає в отриманні і відправці прямого посилання на таблицю, що дозволить надати однакові права кожному одержувачу. Щоб виконати це завдання, знову перейдіть на сторінку " спільний доступ» і в нижній частині екрана натисніть позначену кнопку.
 10. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_012
 11. В рамках блоку " налаштування посилань» торкніться пункту " обмежений доступ» і на представленій сторінці встановіть значення " усі, хто має посилання» . Після цього потрібно в обов'язковому порядку розгорнути дочірній список «читач» і вибрати один з трьох пунктів в залежності від прав, які потрібно надати іншим користувачам.
 12. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_013
 13. Отримати безпосередньо саму посилання для відправки потрібним людям можете в розділі " управління доступом» , торкнувшись значка в правій частині верхньої панелі. Тут же враховуйте, що адреса не змінюється в залежності від користувача, і тому доступ легко можуть отримати сторонні.
 14. Как создать Гугл Таблицу с общим доступом_014

  Змінити адресу документа або заблокувати доступ певному користувачеві не вийде, і тому не надавайте його до важливих документів без необхідності. У той же час обмежити можливість перегляду все ж можна, але тільки одночасно для всіх читачів даної Google Таблиці.

більше статей на цю тему: