Як почати продавати на AliExpress з Росії

Довгий час AliExpress працював за цілком зрозумілою схемою: китайської торговому майданчику були потрібні місцеві продавці, що працюють на весь світ. Не маючи китайської адреси і номера телефону, зареєструватися там як продавець було неможливо (за винятком деяких періодів), тепер же таке обмеження остаточно знято, і якщо у вас є бажання почати власну підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, Аліекспресс цілком може стати успішним стартовим майданчиком.

Продаж товарів на AliExpress з Росії

Варто розуміти, що сам Аліекспресс відноситься до свого сайту дуже вимогливо, тому туди не може потрапити кожен бажаючий, який вирішив працювати на себе. Для успішного ведення бізнесу вам спершу необхідно стати юридичною особою, зареєструватися на сайті і дочекатися схвалення заявки на продаж модераторами. Ви зобов'язуєтеся дотримуватися правил, створені сервісом спеціально для продавців, і стежити за якістю товару, що продається. Більш докладно про всі нюанси в цій справі ми розповімо далі.

Вся інструкція актуальна на 2019 рік, після чого Alibaba (компанія, що володіє AliExpress), може переглянути умови в односторонньому порядку.

Продавець з Росії на даний момент може торгувати товарами тільки на території цієї країни. Невідомо, коли майданчик дозволить інтернаціональний продаж, як зараз цим можуть займатися китайці. Проте якщо є велике бажання стати продавцем на весь світ, знадобиться отримати китайську візу, що дає право на здійснення робочої діяльності, а також сам товар. Найвигідніше торгувати продукцією, яка і буде проводитися в Піднебесній, оскільки за переправлення її з Росії ви заплатите мито, що істотно знизить окупність бізнесу. Але не варто думати, що відкрити магазин, перебуваючи в Китаї, легко: відшукати постачальника або домовитися з виробником теж дуже важко, і тому вам доведеться вибирати, як вчинити, підрахувавши всі можливі ризики і збитки.

Продавець, що працює з Росії, співпрацює з майданчиком Tmall, що поширює замовлення тільки по території РФ!

Основні правила торгівлі на AliExpress

Щоб почати свій бізнес за допомогою Алі, необхідно враховувати наступні пункти:

 • У вас повинна бути відкрита юридична особа. При реєстрації вам знадобиться ввести комерційну інформацію про свою компанію (адреса реєстрації, ідентифікатор та ін.), яка в подальшому буде перевірена.
 • Компанія/ІП повинні відповідати вимогам російського законодавства.
 • У вас має бути дозвіл на торгівлю своєю продукцією або чужим брендом.
 • Аліекспресс Китай не надає складу, при цьому Tmall (російський інтернет-магазин, що працює під брендом AliExpress) надає Складське приміщення, але в будь-якому випадку не займається відправкою &8212; це виключно онлайн-майданчик, що дозволяє покупцеві взаємодіяти з вашим магазином. Організація доставки до кур'єрської служби лягає на вас.
 • Вам необхідно брати до уваги вимоги щодо наповнення магазину.
 • Ви повинні надавати підтримку покупцеві.
 • За порушення угоди на майданчику є система штрафів.

Тепер перейдемо до більш детального розгляду всіх перерахованих пунктів, що в повній мірі розкриє всю тему статті.

Реєстрація

Проходження реєстрації & 8212; безкоштовне. Вам знадобиться:

 1. Відкрити головну сторінку Aliexpress .
 2. У верхній частині вікна знайти вкладку &171;продавцям & 187; і перейти в & 171; реєстрація & 187; .
 3. Переход на страницу регистрации как продавец на AliExpress
 4. На наступній сторінці, де будуть барвисто представлені основні переваги майданчика, знову натисніть на & 171; реєстрація & 187; .
 5. Кнопка Регистрации на AliExpress как продавец
 6. З'явиться форма з трьох кроків, де спершу потрібно заповнити основну інформацію, потім докладні дані про компанію. Заявка розглядається 2-3 дні, і за її результатами ви дізнаєтеся, чи дозволена торгівля на Аліекспресс. З вами зв'яжуться співробітники сайту, використовуючи зазначені при реєстрації контактні дані.
 7. Продавец регистрации как продавец на AliExpress

  Сам процес реєстрації безкоштовний. Після того, як Вашу кандидатуру схвалили, на вказаний рахунок буде виставлений рахунок-оферта за надання послуги з цієї самої реєстрації. Її розмір & 8212; 500 рублів, і вам необхідно виконати оплату протягом 5 банківських днів.

 8. Деякі категорії (при реєстрації будуть відповідні системні підказки) можуть вимагати додаткової кваліфікації, яку продавець зобов'язується надати. Одній компанії дозволено відкрити не більше 6 облікових записів на AliExpress.

Комісія

Цей пункт &8212; найважливіший для тих, хто тільки-тільки починає ведення свого бізнесу. Саме тому ми поставили його відразу ж після реєстрації: так ви зможете швидко зрозуміти, підходить даний варіант торгівлі чи ні.

За вчинення кожної угоди Аліекспресс стягує комісію або 5%, або 8% &8212; відсоток залежить від категорії товару:

Категорія товару комісія
Одяг та аксесуари 8%
взуття 8%
Багаж, сумки 5%
годинник 8%
товари для весіль та інших подій 5%
товари для мам і дітей, Іграшки 8%
товари для дому 8%
меблі 5%
вироби, Товари для ремонту кухонь і ванних кімнат 5%
садові товари, вимірювальна техніка та Інструменти, Електроінструменти, Набори інструментів 5%
освітлення 8%
Побутова техніка 5%
кросівки 5%
Спорт та хобі 8%
LCD-екрани, комп'ютери, Електроніка та комплектуючі для офісу, споживча електроніка, захист і охорона, планшетні ПК, смартфони 5%
аксесуари та комплектуючі для мобільних телефонів, обладнання для зв'язку, товари для офісу та школи, електронні сигарети 8%
Авто - та мототовари 8%
Масла для двигунів 5%
Подорожі та купони 8%

Обов'язки продавця та порушення

У вас, як у продавця і учасника угоди з Аліекспресс, є ряд зобов'язань, які слід виконувати. До них в тому числі відносяться:

 • Ви повинні мати право на продукцію, що продається: право власності чи інше право на торгову марку/інтелектуальну чи промислову власність.
 • Продавець зобов'язаний мати і при першій необхідності надавати підтвердження законного походження товару при перевірці/аудиті від Алібаба.
 • Сервіс також проводить вибіркові перевірки якості та справжності продукції, при яких продавець зобов'язується ставати учасником цієї операції.
 • Усі зображення та інформація про властивості та характеристики повинні бути достовірними.
 • Ви маєте право і повинні докладати всіх зусиль для участі в акціях, які ініціює або організовує торговий майданчик.

За недотримання вимог продавець може бути покараний штрафом. Він несе наступну відповідальність за порушення:

 • Відшкодування збитків компанії Алібаба, якщо вона або її афілійовані особи зазнають збитків і збитків внаслідок ваших дій.
 • При наявності простроченої заборгованості компанії Алібаба буде стягувати з продавця 0,1% від штрафу щодня.
 • Алібаба (як і ви) має право розірвати договір протягом 30 днів без застосування штрафних санкцій. Протягом 10 днів ви зобов'язані вивезти товар зі складу.
 • Договір вважається розірваним в односторонньому порядку, якщо продавець не заходив в свій аккаунт більше 90 днів.
 • При розірванні договору (дерегістрації) продавець зобов'язаний завершити і обробити всі поточні угоди, суперечки, а також сплатити штрафи і пені.

Ми не згадували про загальні правила та обов'язки, яких продавець повинен дотримуватися під час ведення торгівлі в будь-якому іншому місці. Тобто мова не йде про загальні правила, згідно з якими вам потрібно дотримуватися російське законодавство, нормативні акти, гарантувати права споживачів та ін., оскільки все це регулюється будь-якою великою компанією. Більш детально з усіма цими правилами та іншою інформацією можна ознайомитися в Угоді, поширюваному на відкритій основі від компанії Alibaba за посиланням нижче.

Перейти до офіційної угоди користувача AliExpress

Відправка товарів

Як ми вже розповіли вище, якщо ви працюєте на території Росії, а саме цей варіант ми і розглядаємо, відправка в більшості ситуацій здійснюється зі складу, що надається AliExpress, до кур'єрської служби, обраної покупцем. Тут у продавця є знову ж кілька пунктів для дотримання, докладно про які розписано в додатку до Угоди користувача. Тут же ми коротко перерахуємо частину з них:

 • Упаковка, відправка та доставка замовлення повинні відповідати стандартам обслуговування Алібаба.
 • Відправка посилки здійснюється не пізніше 24-х годин з моменту оплати Замовлення Покупцем.
 • Доставка в будь ключове місто Росії повинна укладатися в загальноприйняті терміни: до 52 календарних днів.
 • Продавець зобов'язаний забезпечити роботу кур'єра для повернення речі до складу (товар можна повернути протягом 14 днів незалежно від причини, 30 днів для певних категорій продукції). При виявленні дефектів, винуватцем яких є продавець (наслідок некоректного транспортування або неправильного зберігання, виробничий брак), вартість компенсується Продавцем, в іншому випадку відправка відбувається за рахунок покупця.
 • Продукти, заявлені як &171;вироблені в Росії&187; повинні повністю або більшою мірою бути виготовлені на території РФ. AliExpress має право перевірити ваш магазин, і при невідповідності цієї маркування товар може бути видалений без можливості повторного додавання будь-коли в майбутньому або ви будете змушені відшкодувати збиток кожному покупцеві, який придбав його. Якщо таким чином було видалено від 5 Товарів, Продавцю може бути заборонено відображення продуктів з використанням &171;made in Russia&187; до 90 діб з видаленням речей з магазину на цей же часовий період.

У Додатку до Угоди користувача, посилання на яке знаходиться вище, також є список міст з термінами доставки та інші корисні відомості щодо цього пункту.

Сума відправки товару заздалегідь закладається в його вартість, саме з цієї причини найдешевші продукти (до долара) практично не продаються в Китаї, а в Tmall мінімальна ціна становить 300 рублів &8212; товарами на менші суми торгувати продавця просто невигідно. В іншому випадку вони будуть йти в мінус, не отримуючи ніякого прибутку від своєї праці.

Для магазинів плюсом і важливим фактором є те, що при втраті замовлення поштова служба компенсує її вартість відправнику.

Торгова марка

Важливу роль при відкритті магазину грає і товарний знак, на використання якого є ряд своїх правил. Продавцеві необхідно дотримуватися всіх вимог Алібаба, інакше йому буде заборонено займатися продажем речей при недобросовісної конкуренції, зачіпанні товарного знака в наступних ситуаціях:

 • Копія або максимальна схожість з брендами, каналами та компаніями, які вже існують на AliExpress;
 • Назва містить назву галузі / загальне ім'я / галузеві гарячі пошукові слова;
 • Бренди зі знаменитостями або назвами природних об'єктів (топонімів);
 • Копія або схожість з відомими брендами в назві;
 • Чисто графічний товарний знак.

З усього цього випливає і те, що на AliExpress, правилам якої підпорядковується і Tmall, не можна торгувати товаром низької якості, підробками. Продаж буде заборонений, якщо:

 • Виробник не має кваліфікації на виробництво, речі не відповідають регіональним і місцевим стандартам.
 • Аліекспресс або третя сторона визнали торгову марку підробленої, що вводить в оману і створює плутанину для споживача через товарного знака, найменування, упаковки, оформлення та ін.характеристик.
 • Бренд має високий рівень суперечок, скарг, низьку оцінку та рівень опису. Якщо після інформування про проблему товар продавця не улучается, право використання продукції під торговою маркою буде припинено.

Аліекспресс бореться із завантаженням підроблених товарів наступним чином: за кожну завантажену на сайт копію будь-якого бренду продавець отримує 0,2 бали штрафу. При наборі 48 штрафних балів магазин блокується.

Суперечки

Нагальним питанням для всіх сторін є суперечки: покупці все частіше готові боротися з незадовільною покупкою або обслуговуванням, а продавці бояться відкриття диспутів, оскільки деякі з них ведуть до зниження репутації магазину. Розглянемо, чим можуть бути небезпечні суперечки для продавця.

Споживач має право відкрити суперечку як можливість відстояти свої права при наявності претензії по якому-небудь з пунктів організації продажу і доставки. Природно, він може бути відкритий тільки за активним і відправленим замовленням. У вас є 5 днів на те, щоб відреагувати на претензію і спробувати досягти мирової угоди. Якщо цього не сталося, до дискусії підключається представник арбітражу Аліекспресс і намагається знайти рішення, яке в повній мірі справедливо для обох сторін, навіть якщо при цьому він приймає рішення про повернення грошових коштів покупцеві або відмову йому в суперечці. Протягом усього терміну обговорення проблеми обидві сторони можуть (і повинні) запитувати і надавати будь-які докази своєї правоти: фото, Відео, копії документів та ін.

Чим більше частота і кількість відкритих суперечок проти магазину, тим нижче його репутація.

Якщо ділити спори тематично, то є дві категорії: логістичний і за якістю товару. У кожної з цих груп є кілька різних причин і підгруп, коротко перерахуємо їх.

Логістична суперечка

 • Товар доставлений: замовлення отримано не повністю, недовкладення товару, некомплект, пересорт, підміна, пошкодження при транспортуванні, покупець відмовився забирати дійшов замовлення з особистих причин.
 • Товар не доставлений: не працює відстеження, неправильна адреса доставки, Пошта/кур'єр не зв'язується з покупцем, претензії до роботи транспортної компанії, Замовлення втрачено в дорозі, замовлення не передано на відправку, невірне списання вартості доставки, не пройшла скасування замовлення і він був відправлений, термін доставки перевищив допустиме значення.

Закриття такого спору (відкрити його можна через 10 днів після відправки замовлення) можна з одним з трьох рішень: повне повернення коштів покупцеві, на користь продавця (без повернення грошей покупцеві), часткова компенсація покупцеві.

Суперечка щодо якості

 • Невідповідність опису: модель/функції, розміри / обсяг, колір, матеріал, заводський брак партії товару.
 • Невідповідність замовлення: малюнок, модель, колір, матеріал, розмір.
 • Неробочий стан / дефекти: річ не працює, проблеми з комплектуючими.
 • Неякісне виробництво: шви/пошиття, фарбування/принт, зачіпки/затягування, складки/перегини, плями/вицвітання, пошкодження, катишки, проблемна фурнітура.
 • Пошкодження і зіпсованість.

Цей вид спору покупець може відкривати тільки після отримання товару протягом 15 днів, поки діє термін захисту. Рішення тут так само одне з трьох і повністю аналогічно попередньому виду.

Як ви розумієте, хоч і умов для відкриття спору багато, насправді ж достатньо лише продавати якісний товар, перевіряючи його перед відправкою на видимий шлюб, і дбайливо упаковувати. При наявності проблем з третьою стороною (службами доставки) збиток, швидше за все, понесете не ви, навіть якщо формально суперечка буде закритий на користь покупця. Наприклад, при загубленому замовленні відповідальність лягає за службу доставки, вона і буде відшкодовувати вам збиток.

Магазин, не згоден з вирішенням спору, який виніс арбітраж AliExpress, може подати апеляцію протягом 7 днів. Для цього йому потрібно якомога повніше описати ситуацію, після чого почнеться її перегляд.

Управління магазином

Звичайно, не маючи будь-якого досвіду, дуже важко розібратися, як же правильно і грамотно оформити зовнішній вигляд свого магазину, як займатися вивантаженням речей, що можна робити і писати, а чого вживати не можна. Страх у початківців виникає і при отриманні перших замовлень: в результаті якихось помилок покупець може замовити закінчився товар, ви його не встигнете відправити або виникнуть якісь інші причини. Найбільше питань у початківців щодо оплати і всіх супутніх проблем, ведення спору і підтримки споживача в цілому. Щоб розібратися у всьому цьому, AliExpress створив ряд інструкцій російською мовою, які допоможуть вам розібратися в роботі з магазином від початку і до кінця. З них ви зможете ще раз ознайомитися з договором і детально дізнаєтеся, як:

 • Правильно зареєструватися на платформі;
 • Публікувати товар і керувати ним;
 • Виконати грамотний дизайн магазину;
 • Керувати замовленнями;
 • Працювати з платежами та поверненнями;
 • Управління логістикою;
 • Фінансово взаємодіяти з платформою та покупцем;
 • Здійснювати підтримку покупця;
 • Вберегти себе від вчинення порушень.

Перейдіть до розділу інструкцій на AliExpress

Виведення грошей

Все зароблене власною працею продавець може отримувати прямо на платіжну карту російського банку. Складнощів в цій операції не виникає, оскільки підрозділ AliExpress в РФ працює через спеціально створену в цій країні компанію, і виведення коштів відбувається через банківські реквізити. Продавцю попередньо знадобиться зареєструватися в Alipay, прив'язати до нього реквізити рахунку &8212; це необхідна умова для виведення грошей. Швидкість обробки перекладу не висока &8212; 1-2 тижні. Обмеження на виведення &8212; до 1 млн рублів на добу.

Зразкова модель створення свого магазину на AliExpress

Навіть ознайомившись з усією основною інформацією, більш-менш змальовує образ продавця і принцип торгівлі на цій онлайн-майданчику, у людей без досвіду все одно відсутнє розуміння, як організувати сам процес. Ми в стислому вигляді викладемо план дій, яким ви можете озброїтися як прикладом, що допомагає рухатися у вірному напрямку.

Крок 1: збір документів та подання заявки на AliExpress

Природно, перше, що ви повинні зробити &8212; отримати право на ведення бізнесу з можливістю сплачувати податки згідно із законодавством РФ. Для цього ви повинні стати індивідуальним підприємцем або юридичною особою. При наявності товару, що виробляється в Росії, вам знадобиться також мати документи, що підтверджують цей факт. Коли все це є в наявності і перераховані вище правила вас влаштовують, проходите процес реєстрації на Алі і чекайте схвалення заявки.

Крок 2: Вибір товару для продажу

Якщо у вас вже є уявлення про те, що плануєте продавати, цей крок можете пропустити. Ті, хто спершу вирішив упевнитися в тому, що зможе отримати дозвіл на торгівлю, а вже потім підшукувати товар для продажу, можуть вибирати з різних категорій. Зазвичай увага падає на найпопулярніші товари, найчастіше скуповуються споживачами. Для цього варто як слід вивчити те, що вже пропонує Tmall, оцінити конкурентоспроможність і ваші шанси зайняти свою нішу. Саме цьому кроку варто приділити найбільше часу, якщо хочете отримувати прибуток. Якихось порад ми давати не будемо, оскільки тут вам цілком і повністю слід покладатися на себе, свої інтереси та інші нюанси, що впливають на розвиток бізнесу саме вами.

Крок 3: Організація логістики

В залежності від фінансових можливостей, переваг і розміру магазину ви можете як самостійно займатися всіма деталями відправки замовлення, так і надати цю роботу спеціальним сервісам типу Shiptor і його аналогів. Такі компанії беруть всю відповідальність за пошук складу, упаковку, відвантаження замовлення і забезпечення його зберігання в інших містах на себе.

Крім цього, знадобиться створити шаблон доставки, попередньо продумавши, який з варіантів краще. Відштовхуйтеся від того, що більшості покупців важлива безкоштовна доставка. Детальніше про шаблон написано в інструкціях від Аліекспресс (посилання вище, в розділі &171;управління магазином&187;).

Крок 4: оформлення магазину

Кожен продавець налаштовує зовнішній вигляд магазину, виходячи з власного бачення. Аліекспресс створило ряд порад і правил грамотного оформлення, розмістивши цю інструкцію у відповідному розділі (посилання на неї розташована вище). Заздалегідь підготуйте всі фотографії для завантаження: вони повинні бути у високій якості, привабливо рекламують річ. Якщо таких фото ще немає, настійно рекомендується зробити їх, найнявши для цього фотографа при відсутності апаратури, навичок в зйомці для каталогів і обробці в Photoshop / Lightroom . Додатково можна використовувати і зображення з рекламної кампанії бренду (якщо продаєте не свій товар), логотип і т. п.

Одних фотографій недостатньо: практично будь-який товар повинен мати грамотне опис не тільки з точки зору російської мови, але і відповідно до маркетингових правил. Простіше кажучи, вам необхідний продає текст.

Крок 5: додавання товарів

Коли всі підготовчі роботи будуть завершені, залишиться справа за головним: наповнення магазину. Підходьте до цієї справи з усією уважністю, пам'ятаючи, що в майбутньому на відкриття спору можуть вплинути неправильно зазначена комплектація, розмірний ряд і інші характеристики і параметри. Визначтеся з націнками. Наприклад, найчастіше на AliExpress можна побачити якийсь продукт, що має різну вартість, на яку впливає колір. Умовне чорне плаття коштує дорожче, ніж біле, оскільки перше купують частіше через його універсальності в повсякденному гардеробі.

Інші поради

 • Знайдіть зразково-показовий магазин. ми рекомендуємо подивитися, як виглядають найпопулярніші магазини на AliExpress в цілому, а також в тій області, частиною якої ви стаєте. Знайти їх не складе труднощів через пошук. Уважно подивіться їх оформлення, наповнення, розбивку на категорії і все інше, що так чи інакше стане в нагоді вашому магазину. Не намагайтеся сліпо копіювати всі ідеї, навіть якщо вони здаються вам безпрограшними.
 • Удачное оформление магазина на AliExpress
 • Візуальне оформлення завжди вирішує. намагайтеся поєднувати всі зображення між собою, щоб вони не були просто яскравими картинками, випадково опинилися в одному місці. У цьому допоможе накладення якогось одного колірного фільтра шляхом масової обробки фото (фільтр бажано зберегти як шаблон) або єдина композиція на фотографії при зйомці речей.
 • Пример визуальной демонстрации товара на AliExpress
 • Відчувайте грань між текстовим наповненням і наочною демонстрацією товару. якісь магазини і зовсім відмовляються від тексту, даючи лише візуальне &171;опис&187; своєї продукції. Якщо ви до цього не готові, все ж намагайтеся менше писати і більше показувати. Текст доречний далеко не завжди і краще, якщо він буде коротким доповненням до тематичних зображень або фотографій, що розповідають про властивості/параметрах/характеристиках продукту, які неможливо побачити/зрозуміти по фотографії.
 • Пример оформления параметров товара на AliExpress
 • Намагайтеся якомога більше спілкуватися з покупцями. відповідайте не тільки на особисті повідомлення, але і в розділі з питаннями тим, хто ще не визначився з покупкою. Дякуйте за позитивні відгуки і не обходьте увагою негативні. Співчутливі продавці, які піклуються про споживчий досвід, завжди викликають більше довіри і бажання що-небудь купити: так людина буде знати, що в разі чого ви докладете всіх зусиль, щоб залишити його задоволеним.
 • Вопросы и ответы покупателя на странице магазина на AliExpress

У цій статті ми розглянули основні пункти і особливості роботи в Tmall &8212; підрозділі AliExpress для жителів Російської Федерації. Незважаючи на гадану складність ведення бізнесу, більшість з цих правил не обмежують прав продавця і мотивують його до забезпечення організації якісного сервісу.

більше статей на цю тему: