Програми для блокування спам-дзвінків із визначником номера

За кілька останніх років ми встигли звикнути до того, що більше половини надходять на наші мобільні телефони дзвінків – це ні що інше як телефонний спам. Щодня ми бачимо на екранах смартфонів номери незнайомих абонентів, які найчастіше виявляються дзвінками рекламних агентів або шахраїв. Розмови з ними відволікають, дратують, а часто призводять до втрати грошей або крадіжки особистої інформації.

Згідно з даними, наданими фахівцями компанії інформаційної безпеки «Лабораторія Касперського», в період з січня по березень 2021 року 70% невизначених викликів на смартфони в Росії становили спам-дзвінки, при цьому на дзвінки з підозрою на шахрайство довелося 6,3%. Порівняно з 2020 роком відсоток дзвінків від шахраїв збільшився (минулого року на них припадало 5,6% невідомих дзвінків).

Найпоширенішими спам-викликами в нашій країні є дзвінки з пропозиціями взяти позику або кредит (46% за перші три місяці поточного року). На другому місці йдуть дзвінки від колекторів (26%), а також пропозиції всіляких послуг медичного характеру або послуг зв'язку (телефонії та Інтернету).

У ситуації, що склалася як не можна актуальним стає використання на своєму смартфоні визначника, що повідомляє назву організації – власника телефонного номера, з якого надходить дзвінок. При цьому сучасні визначники надають інформаційні дані не тільки про назву компанії, але і про рід її діяльності, місце знаходження та адресу e-mail.

Робота автоматичного визначника номера (АВН) полягає в перевірці всіх надходять на телефон дзвінків і порівнянні номерів з наявною антиспам-базою. Якщо власник номера є в базі, на екрані смартфона висвічується найменування організації або повідомлення про шахрайський дзвінок. При цьому виклики від незнайомих абонентів можна автоматично блокувати.

Блокування номерів може бути вбудованою (підключається і відключається безпосередньо в налаштуваннях пристрою) або операторської (платна послуга «чорний список», що підключається у мобільного оператора).

Однак оптимальним варіантом буде установка на пристрій програми, розробленого спеціально для захисту від спаму і шахрайських дзвінків. Такі рішення володіють більш широкою в порівнянні зі стандартними настройками пристрою функціональністю і, на відміну від послуг мобільних операторів, в більшості своїй є безкоштовними. Розглянемо найвідоміші і популярні додатки-блокувальники спаму з автоматичним визначником номера.

REKK блокування дзвінків

Завантажити REKK блокування дзвінків з офіційного сайту

Повнофункціональний антиспам-додаток REKK добре зарекомендував себе як блокувальник спаму та шахрайських дзвінків та визначник телефонних номерів.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_001

Головні функції Сервісу:

 • Ідентифікація власника невідомого номера під час надходження виклику на пристрій;
 • Блокування дзвінків;
 • Додавання певних номерів до чорного списку;
 • Блокування текстових повідомлень, в тому числі за певним словом або фразою (наприклад, реклама, колектори, банки і т. д.);
 • Перевірка невідомих телефонних номерів (надання даних про компанію, з номера якої був зроблений пущений виклик, включаючи її найменування, рід діяльності та адресу).
Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_002

Унікальна база даних спамових і шахрайських номерів сервісу REKK піддається регулярним оновленням, дозволяючи точно визначати, кому належить той чи інший незнайомий номер. При цьому REKK володіє зручним і простим у використанні інтерфейсом. Додатковою перевагою є те, що сервіс функціонує на анонімній основі і не збирає призначену для користувача інформацію. Також в додатку не передбачено будь-якого ліміту на кількість заблокованих номерів і СМС-повідомлень. При цьому в разі блокування абонент не отримає повідомлень, що він заблокований.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_003

Наразі додаток може функціонувати з операційними системами Android та iOS і доступний для завантаження в App Store та Google Play.

Завантажити REKK блокування дзвінків з App Store
завантажити REKK блокування дзвінків з Google Play Маркета

Who Calls

Завантажити Who Calls з офіційного сайту

Додаток Who Calls, розроблене в «Лабораторії Касперського», визначає номери надходять на пристрій викликів, блокуючи спам і дзвінки від шахраїв. Головні функції:

 • Визначення шахрайських дзвінків та спаму;
 • Ідентифікація найменування організації, якій належить незнайомий номер, а також виду її діяльності;
 • Блокування вхідних дзвінків за окремими категоріями.
Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_004

Перевагою програми є відсутність реклами і можливість функціонування без доступу в Інтернет, а також велика і актуальна антиспам-база, постійно підвищує точність визначення спамових дзвінків завдяки регулярним оновленням. Користувачі сервісу можуть самостійно додавати небажані номери в базу програми, беручи участь в її поповненні.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_005

У додатку є платна преміальна версія з більш широкою функціональністю, наприклад, в ній додатково передбачено захист вихідних дзвінків – перш ніж передзвонити на незнайомий номер, користувач отримає сповіщення, що містить інформацію про його власника. Крім того, в платній версії можна блокувати телефонні номери за категоріями, наприклад, заблокувавши дзвінки від колекторів і опитування, але продовживши отримувати дзвінки з пропозиціями банківських послуг.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_006

Відзначимо, що в безкоштовній версії автоблокування і відсутність реклами не передбачені, а дані про компанії-власників спам-номерів надаються в повному обсязі (з обмеженнями).

Яндекс з Алісою

Завантажити Яндекс з Алісою з офіційного сайту

Додаток від Yandex є універсальним рішенням і, крім визначника невідомих номерів, пропонує своїм користувачам велику кількість інших корисних функцій і можливостей: перш за все це використання голосового асистента Аліси, а також розумна камера, доставка їжі, зручна клавіатура з вбудованим перекладачем і автовиправленням помилок, управління смарт-пристроями, новини, прогноз погоди та інші корисні опції.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_007

Визначник від Yandex дуже популярний, оскільки він працює на основі бази «Яндекс.Довідник", що налічує більше п'яти мільйонів різних телефонних номерів. Визначивши номер, сервіс повідомляє користувачеві дані про організацію, якій він належить, і її категорію. Небажані номери блокуються. Додаток багатофункціональний і є повністю безкоштовним.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_008

Читайте також: як включити визначник номера Яндекс на iPhone і Android

Truecaller

Завантажити Truecaller з офіційного сайту

Сервіс Truecaller розроблений шведською компанією і позиціонується власниками програми як кращий в світі визначник спам-номерів і блокіратор небажаних дзвінків. Міжнародна антиспам-база Truecaller складається з 250 мільйонів користувачів з різних частин нашої планети, а загальне число завантажень програми досягло 500 мільйонів.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_009

Окрім ідентифікації невідомого номера та блокування спам-дзвінків та SMS-повідомлень, Truecaller пропонує користувачам ряд додаткових опцій, наприклад, здійснення дзвінків із самого додатка або можливість дізнатися, коли люди зі списку контактів доступні для дзвінка.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_010

У програмі надається можливість безкоштовно спілкуватися з рідними і близькими, а також обмінюватися файлами, текстовими повідомленнями і зображеннями з іншими учасниками сервісу.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_011

Користувачам пропонується три варіанти програми: Truecaller Basic (безкоштовна версія, що включає в себе ідентифікацію абонента і блокування спаму), Truecaller Premium (платна версія, крім основних функцій базового варіанту пропонує відсутність реклами, інформацію про людей, які переглядають профіль користувача, Запис дзвінків і режим інкогніто) і Truecaller Gold (платна версія, яка передбачає також преміальну підтримку).

Не дзвони мені

Завантажити Не дзвони мені з офіційного сайту

Розроблене компанією MGLab.apps додаток доступний для завантаження в Google Play Маркеті і, відповідно, підходить тільки для ОС Android. Сервіс блокує всі небажані дзвінки, використовуючи базу спам-номерів або особистий чорний список користувача.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_012

Основні функції програми " не дзвони мені»:

 • Блокування вхідних дзвінків;
 • Блокування прихованих номерів;
 • Можливість створювати різні пакети налаштувань;
 • Надсилання сповіщень про заблокований дзвінок.
Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_013

База спамових номерів сервісу самостійно і постійно оновлюється, при цьому рішення має простий і зручний інтерфейс і сумісно з більшістю смартфонів, включаючи 2-сімкові пристрої.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_014

Call Blocker &8212; Blacklist App

Завантажити Call Blocker & 8212; Blacklist App з офіційного сайту

Call Blocker блокує небажані дзвінки і текстові SMS-повідомлення, використовуючи чорний список, Підтримуваний учасниками спільноти додатки, число яких вже перевищило 12 мільйонів користувачів. Рішення пропонує велику кількість можливостей блокування вхідних викликів з прихованих і невідомих номерів, персональний чорний список, режим «не турбувати», фільтр СМС, журнал заблокованих викликів і багато інших цікавих опцій.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_015

Додаток доступний для скачування на пристрої на базі ОС Android і iOS і, що важливо, є абсолютно безкоштовним.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_016

Основні функції Call Blocker:

 • Блокування дзвінків та повідомлень, включаючи автоматичне блокування;
 • Вдосконалений АОН;
 • Особистий чорний список;
 • Режим "Do Not Disturb".
Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_017

Hiya

Блокіратор спам - і шахрайських дзвінків Hiya доступний для використання як на смартфонах на базі ОС Android, так і для iPhone. Сервіс здійснює автоматичне блокування незнайомих і небажаних дзвінків, визначаючи і перевіряючи спамові номери і номери, що належать шахраям. Після швидкої перевірки на екрані смартфона виводиться повідомлення про рід діяльності власника номера, будь то автообзвон, дзвінок від колектора, рекламного агента або шахрая.

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_018

Основні функції:

 • Автоматичне блокування спам-дзвінків;
 • Надання інформації про реальний номер вхідного дзвінка;
 • Захист від вірусів та спаму;
 • Можливість синхронізації контактів із сервісу Hiya зі списком контактів пристрою.

Завантажити Hiya з офіційного сайту

Приложения для блокировки спам-звонков с определителем номера_019

Всі описані вище додатки досить ефективно справляються зі своїми завданнями і володіють прекрасною функціональністю. Встановивши на свій пристрій програму-блокувальник, ви набагато полегшите своє життя і зможете, нарешті, забути про докучливі дзвінки рекламних агентів і продавців товарів і послуг. Крім того, такі додатки допоможуть вам захистити себе і свою сім'ю від дій шахраїв.

Для того щоб вибрати оптимальне додаток, необхідно уважно ознайомитися з пропонованими функціями і можливостями, звернути увагу на те, з якою операційною системою воно сумісно, поширюється платно або безкоштовно. Дуже важливим показником є те, наскільки велика і актуальна база телефонних номерів в такому сервісі і як часто вона оновлюється і поповнюється. Правильно і усвідомлено обраний додаток забезпечить вам надійний захист від спаму і шахрайства.

Читайте також: Програми для визначення номера телефону на Android

більше статей на цю тему: