Основні ознаки розрядженої батареї на материнській платі

У кожній материнській платі є вбудована невелика батарейка, яка відповідає за підтримку роботи CMOS-пам'яті, що зберігає настройки BIOS і інші параметри комп'ютера. На жаль, більшість таких батарейок не заряджаються, а з часом перестають нормально функціонувати. Сьогодні ми розповімо про основні ознаки сіла батареї на системній платі.

Ознаки розрядженої батареї на материнській платі комп'ютера

Існує кілька моментів, які вказують на те, що батарея вже вийшла або скоро вийде з ладу. Деякі з наведених нижче ознак проявляються тільки на певних моделях даного комплектуючого, оскільки технологія його виробництва трохи відрізняється. Давайте перейдемо до їх розгляду.

Читайте також: часті несправності материнської плати

Ознака 1: скидається час на комп'ютері

За відлік системного часу відповідає BIOS, код якого зберігається на окремій мікросхемі материнської плати і називається CMOS. Харчування до цього елементу подається через батарейку, і недостатня кількість енергії часто призводить до скидання годин і дати.

Сбрасывается время при севшей батарейке материнской платы

Однак не тільки це призводить до збоїв у часі, з іншими причинами ви можете ознайомитися в іншій нашій статті за посиланням нижче.

Детальніше: вирішуємо проблему скидання часу на комп'ютері

Ознака 2: скидаються настройки BIOS

Як вже було сказано вище, код БІОС зберігається на окремій ділянці пам'яті, який живиться від батарейки. Налаштування цього системного програмного забезпечення можуть кожен раз злітати через сів елемента живлення. Тоді комп'ютер буде завантажуватися з базовою конфігурацією або відобразиться повідомлення про прохання задати параметри, наприклад, з'явиться повідомлення «Load Optimized Defaults» . Детальніше про ці повідомлення читайте в матеріалах далі.

Сбрасываются настройки BIOS при севшей батарейке материнской платы

Детальніше:
Що таке load Optimized Defaults в BIOS
виправлення помилки " please enter setup to recover BIOS setting»

Ознака 3: не обертається процесорний кулер

Деякі моделі материнських плат запускають процесорний кулер ще до старту інших комплектуючих. Перша подача живлення здійснюється через батарейку. Коли енергії буде недостатньо, вентилятор зовсім не зможе запуститися. Тому якщо у вас раптом перестав працювати кулер, підключений до CPU_Fan – це привід задуматися про заміну батарейки CMOS.

Не вращается кулер при севшей батарейке материнской платы

Читайте також: встановлення та зняття процесорного кулера

Ознака 4: постійне перезавантаження Windows

На початку статті ми зробили акцент на тому, що різні збої з'являються тільки на деяких материнських платах від окремих компаній. Стосується це і нескінченної перезавантаження Windows. Вона може відбуватися ще до появи робочого столу, після спроби запису або копіювання файлів. Наприклад, ви намагаєтеся встановити гру або перекинути дані на флешку, а через кілька секунд після старту цієї процедури ПК перезавантажується.

Перезагрузка Windows при севшей батарейке материнской платы

Є й інші причини постійного перезавантаження. Рекомендуємо ознайомитися з ними в матеріалі від іншого нашого автора за наступним посиланням. Якщо надані там фактори виключені, значить проблема, швидше за все, полягає в батарейці.

Детальніше: вирішення проблеми з постійним перезавантаженням комп'ютера

Ознака 5: не запускається комп'ютер

Ми перейшли вже до п'ятої ознаки. Він проявляється досить рідко і стосується переважно власників старих системних плат, розроблених за застарілою технологією. Справа в тому, що такі моделі навіть не подадуть сигнал для запуску ПК, якщо батарея CMOS села або вже знаходиться в одному кроці від цього, оскільки їм не вистачить енергії.

Якщо ж ви зіткнулися з тим, що комп'ютер включається, проте відсутнє зображення на моніторі, сіла батарейка з цим ніяк не пов'язана і шукати причину потрібно в іншому. Розібратися з цією темою допоможе інше наше керівництво.

Детальніше: чому при включенні комп'ютера не включається монітор

Ознака 6: поява шумів і заїкання звуку

Як відомо, батарейка є електричною деталлю, що працює під напругою. Справа в тому, що при зниженні заряду можуть з'являтися невеликі імпульси, які створюють перешкоди для чутливих приладів, наприклад, мікрофона або навушників. У матеріалах нижче ви знайдете способи усунення шумів і заїкання звуку на комп'ютері.

Детальніше:
вирішення проблеми заїкання звуку
прибираємо фонові шуми мікрофона

У разі нерезультативності кожного з методів перевірте пристрої на іншому ПК. Коли проблема проявляється тільки на вашому девайсі, можливо, причиною є вийшла з ладу батарейка на материнській платі.

На цьому наша стаття підходить до логічного завершення. Вище ви були ознайомлені з шістьма основними ознаками, які вказують на вихід з ладу батарейки на системній платі. Сподіваємося, надана інформація допомогла розібратися з працездатністю цього елемента.

Читайте також: Заміна батареї на материнській платі

більше статей на цю тему: