Як увімкнути Intel Turbo Boost на процесорі

Технологія Intel Turbo Boost дозволяє CPU самостійно розганяти тактову частоту в межах безпечних значень. Приріст може скласти до 1,4 ГГц, як у флагманського i9-9900K, або дещо менше, якщо мова йде про серверних процесорах. Способи включення Turbo Boost у процесора Intel будуть розглянуті в рамках даної статті.

Відео інструкція

Включаємо Intel Turbo Boost

За замовчуванням технологія «саморозгону» на комп'ютерах завжди включена, проте настройки зрідка збиваються або ж самі користувачі можуть ненароком відключити їх. За функціонування Turbo Boost відповідають параметри процесора в BIOS і настройки схеми управлінням харчування.

Включення в BIOS

Основний перемикач, що відповідає за «турборежим» CPU розташовується в Налаштуваннях процесора в BIOS або UEFI. Для того щоб його активувати, зайдіть в BIOS свого комп'ютера і виконайте такі дії:

Читайте також:
Як увійти в BIOS на комп'ютері
Як налаштувати BIOS на комп'ютері
налаштування UEFI BIOS Utility

 1. Знайдіть рядок " конфігурація процесора» і натисніть «Enter» .
 2. Выбор раздела Конфигурация процессора в UEFI BIOS
 3. Увійдіть у розділ &171;CPU – Power Management Control&187; .
 4. Заход в настройки CPU - Power Management Control в UEFI BIOS
 5. Виберіть сточку «Turbo Mode» і встановіть значення »Включено" за допомогою клавіші «Enter» .
 6. Включение режима Turbo Boost в UEFI BIOS
 7. Збережіть зміни за допомогою гарячої клавіші або в меню виходу BIOS і перезавантажте комп'ютер, натиснувши на кнопку «Ok» .
 8. Сохранение изменений в UEFI BIOS

Даний алгоритм, хоч і був описаний для русифікованого UEFI, в звичайному синьо-білому і англійському BIOS все майже так само. Різниця в тому, що замість рядка " Конфігурація процесора» буде «Advancer CPU Core Features» , а ім'я технології там буде написано повністю: «Intel Turbo Boost Tech.» , і тоді треба просто переключити значення «Disabled» на «Enabled» .

Читайте також:
Як зробити BIOS російською мовою
як дізнатися, BIOS або UEFI використовується в комп'ютері

Включение Turbo Boost в не UEFI BIOS

Таким чином, ви зможете включити Turbo Boost, якщо той був відключений в налаштуваннях BIOS з UEFI або без.

Включення через схему електроживлення

Включення турборежиму процесора може також регламентуватися настройками електроживлення в самій Windows. Якщо системі вказано не направляти на CPU 100% необхідної потужності, то Turbo Boost не буде задіяний, а тактова частота ЦПУ залишиться на базовому рівні при будь-якому навантаженні. Для того щоб це виправити, зробіть наступне:

 1. За допомогою пошуку в меню «Пуск» знайдіть і перейдіть до " Панель управління» .
 2. Нахождение и открытие Панели управления в Windows
 3. Натисніть на " обладнання та звук» .
 4. Выбор категории Оборудование и звук в Панели управления Windows
 5. Виберіть " електроживлення» .
 6. Открытие параметров электропитания в Панели управления Windows
 7. Клікніть лівою кнопкою миші по тій конфігурації з розділу " Налаштування схеми живлення» , яка діє на вашому комп'ютері.
 8. Выбор настройки действующей схемы электропитания в Windows
 9. Натисніть на " Змінити додаткові параметри живлення» .
 10. Изменение параметров схемы в Windows
 11. Розгорніть Налаштування " управління живленням процесора» , після чого відкрийте " максимальний стан процесора» і встановіть максимальне значення «100» , а на завершення послідовно Натисніть кнопки " застосувати» і «ОК» , щоб зберегти зміни.
 12. Настройка максимального электропитания процессора в Windows

Навіть якщо на процесор направляється 90 або 99% необхідної енергії, він не буде обмежено використовувати можливості турборежиму, а просто відмовиться від неї, тому важливо стежити за тим, щоб CPU був живиться на 100%.

Ми розглянули два способи, як включити Intel Turbo Boost на процесорі Intel. Майте на увазі, за замовчуванням турборежим у нього завжди включений і відсутність саморозгону означає, що збилися відповідні настройки в BIOS або схемою електроживлення Windows.

більше статей на цю тему: