Kingston SSD Manager не бачить SSD

Спеціальна утиліта для взаємодії з фірмовими твердотільними накопичувачами від компанії Kingston контролює справність, стан і різні аспекти використання дисків. Про те, чому Kingston SSD Manager не бачить SSD, і як вийти з такої ситуації, ми сьогодні і розповімо.

Kingston SSD Manager не бачить SSD

Програма-менеджер повинна автоматично визначати наявність SSD у вашому комп'ютері. Так що в штатному режимі функціонування системи від вас не повинні вимагатися будь-які додаткові дії крім підключення твердотільного накопичувача від Kingston.

Накопитель Kingston SSD

Читайте також:
підключаємо SSD до комп'ютера або ноутбука
підключення SSD в слот PCI Express x4 SSD
Як підключити SSD M. 2

Якщо при запуску Kingston SSD Manager не виявляє знову підключений диск або зовсім не бачить жодного пристрою, значить, має місце якийсь апаратний збій або дещо гірше.

Программа Kingston SSD Manager не видит SSD

Але не варто впадати у відчай. Якщо сама операційна система може визначити твердотільний накопичувач, все вже не так погано. Залишилося зрозуміти причину, чому спеціалізований фірмовий софт не може виявити SSD. Слід пошукати передумови збою в BIOS або Windows, конкретно – в Налаштуваннях з'єднання диска з комп'ютером, а також в самому пристрої, який може таїти в собі ваду.

Причина 1: неправильні налаштування BIOS

Незважаючи на відсутність потреби в активних діях для безпосереднього виявлення пристроїв Kingston SSD Manager, розробники ставлять таке системне вимога: включений в BIOS режим AHCI. Це означає, що зв'язок за застарілими протоколами з'єднання не підтримується, і якщо ви раніше користувалися більш архаїчними накопичувачами, швидше за все, у вас стоять відповідні налаштування. Для того щоб це змінити, увійдіть в BIOS і зробите описуваний ряд дій:

Читайте також: Як потрапити в BIOS на комп'ютері

 1. Перейдіть на вкладку «Advanced» , після чого наведіть виділену область на «Onboard Devices Configuration» і натисніть «Enter» .
 2. Вкладка Advanced и переход на Onboard Devices Configuration в BIOS
 3. Знайдіть рядок «Controller Mode» , і якщо там стоїть не той режим, який вказаний в системних вимогах Kingston SSD Manager, наприклад, «IDE» , джерело проблеми виявлено. Переведіть цей параметр на «AHCI» .
 4. Вкладка Onboard Devices Configuration и её настройки в BIOS
 5. Натисніть клавішу «F10» , щоб ініціалізувати вихід із збереженням виконаних змін, і натисніть «OK» .
 6. Сохранение сделанных изменений и выход из BIOS

Переклад типу з'єднання має бути достатньо для того, щоб фірмова програма побачила накопичувач і почала взаємодію з ним, якщо проблема крилася саме в цьому. Майте на увазі, що розташування конкретних і навіть загальних налаштувань в вашому BIOS може відрізнятися від описуваного в інструкції. Тому, якщо виявити найменування рядків не вдалося, постарайтеся знайти найбільш наближені або скористайтеся ще однією інструкцією за посиланням нижче.

Читайте також:
включаємо AHCI режим в BIOS
Що таке режим AHCI в BIOS

Причина 2: підроблений накопичувач

У разі присутності проблеми при включеному режиму Advanced Host Controller Interface (або ж підключенні SSD через інтерфейс PCI Express або M. 2) проблема не може критися в особливостях SATA-протоколів. На жаль, на ринку безліч підробок, які лише видають себе за диск фірми Kingston, на ділі будучи пристроями від Transcend або ж від зовсім невідомих і не користуються довірою компаній.

Поддельный твердотельный накопитель

Для того щоб відрізнити оригінальний накопичувач Kingston від підробки, слід перевірити ряд ознак:

 1. Фірмова упаковка від Kingston запечатана і її неможливо просто відкрити. Підроблена пластикова оболонка тримається на щось на зразок заклепок.
 2. Запечатанная или незапечатанная упаковка SSD Kingston
 3. Оригінальна картонна підкладка містить на порядок більше інформації і тексту, ніж контрафакт.
 4. Различная информация на подложке, где у оригинала больше сведений для SSD Kingston
 5. Структура подачі інформації на зворотному боці підкладки повністю відрізняється від підробленої.
 6. Различная структура подачи информации на обратной стороне подложке SSD Kingston
 7. У комплекті з оригінальним SSD йде безкоштовний кронштейн, чого немає в контрафактній упаковці.
 8. Наличие и отсутствие бесплатного кронштейна в SSD Kingston
 9. Справжній диск має два ряди гнізд для кріплення, коли несправжній позбавлений другого, сам SATA-роз'єм впаяний глибше, а біля нього можуть перебувати сторонні наклейки.
 10. Отличная поверхность самого устройства, где у оригинала есть два ряда гнёзд в SSD Kingston
 11. На оригінальному Накопичувачі присутній переливається квітами на світлі зона рожевого і червоного кольору.
 12. Переливающаяся на свету зона на оригинальном SSD Kingston

  У підробленого пристрою кольори не змінюються:

  Не переливающаяся на свету зона у подделки SSD Kingston
 13. Фірмовий диск відображається в " диспетчері пристроїв» без всяких зайвих приписок, а контрафактний може мати доповнення в імені, наприклад: «USB Device» .
 14. Отображение оригинального и неоригинального SSD Kingston в Диспетчере устройств Windows
 15. Справжній SSD від Kingston коректно відображається у фірмовому Софті, а несправжній буде повністю проігнорований програмою, що і є нашою проблемою.
 16. Отображение оригинального SSD Kingston в Kingston SSD Manager

За сукупністю вищевикладених відмінностей оригінально і підробленого пристрою ви зможете визначити, який у вас SSD, від Kingston чи ні, якщо хоча б дві риси несправжнього диска застосовні до вашого конкретного девайсу. І саме це є причиною того, що Kingston SSD Manager не бачить твердотільний накопичувач. Однак не варто скидати з рахунків виробничий брак, і якщо диск все ж володіє всіма рисами фірмового, але не функціонує в повній мірі, це привід звернутися в службу техпідтримки по гарантії від виробника.

Причина 3: несправність накопичувача

Якщо раніше SSD успішно визначався програмою від Kingston і проблема виникла не раптово і/або з не знову підключається пристроєм, а дала про себе знати лише після якогось часу, могли виникнути неполадки в апаратній частині пристрою. Твердотільні накопичувачі на даний момент свого розвитку не є пристроями з абсолютним ступенем надійності і великим ресурсом. У них, як і у їх попередників жорстких дисків, можуть виникати різні збої під час роботи, особливо якщо експлуатувати їх неправильно або в стресових умовах під впливом негативно впливають факторів.

Проблемы с твердотельным накопителем

Важливо зробити перевірку диска на працездатність і в разі потреби виправити помилки, які можна усунути програмно в домашніх умовах. Розумно змінити манеру використання твердотільного накопичувача, якщо той використовується як жорсткий диск, форматується, дефрагментується, містить файл підкачки і так далі. Для цього рекомендуємо вам ознайомитися зі спеціальним матеріалом в окремих статтях.

Детальніше:
перевірка працездатності SSD
перевіряємо SSD на наявність помилок
чи можна форматувати SSD
який термін служби SSD
Налаштування SSD для роботи в Windows 7 / Windows 10
Відключення дефрагментації SSD в Windows 7 / Windows 10

Вивчивши поданий матеріал, ви зможете діагностувати і виправити помилки пристрою, краще налаштувати взаємодію системи і SSD дізнавшись, які служби краще залишити, а які, навпаки, відключити. Крім того, важливо розуміти, яким системним файлів варто перебувати на твердотільному накопичувачі, а яким &8212; на жорсткому диску.

У матеріалі, викладеному вище, ми розповіли, чому Kingston SSD Manager не бачить накопичувач. Це може бути через некоректних налаштувань в підсистемі, неоригінальності твердотільного накопичувача або ж через пошкодження або виробничого браку. Якщо описаних для реалізації заходів виявиться недостатньо і диск все одно не буде видимим для потрібної програми, залишається лише віднести його в сервіс. Там йому поставлять точний діагноз і зроблять лагодження або ж заміну по гарантії.

Читайте також:
чому комп'ютер не бачить SSD
що робити, якщо BIOS не бачить SSD

більше статей на цю тему: