Що краще для SSD: GPT або MBR

Питання щодо вибору стилю розділів для SSD виникає у багатьох користувачів, хто придбав цей пристрій, але ще не має належного досвіду користування твердотільними накопичувачами або ж хоче дізнатися про це більше в рамках загального розвитку. У сьогоднішній статті ми розглянемо, який стиль розділів є кращим для SSD.

Вибираємо стиль розділів для SSD

Перш ніж ми почнемо розглядати відмінності і що більш застосовно до SSD, потрібно провести короткий лікнеп. І GPT, і MBR є методами (системами) розбивки віртуального простору накопичувача, але Master Boot Record – вже застарілий стандарт, який хоч і дещо краще сумісний з попередніми версіями операційних систем, все більше витісняється новачком GUID Partition table.

Читайте також: вибираємо SSD для свого комп'ютера

Порівняння GPT та MBR

Розглянемо специфіку двох методів в розрізі і порівнянні їх відмінних рис:

  • Обслуговувана ємність накопичувача . У MBR максимальна межа видимої ємності-2-2, 2 ТБ, а все, що понад це, такий метод поділу не може врахувати і, відповідно, дати користувачеві скористатися. У GPT максимальна межа-близько 9,4 зіб (зебібайтів). Щоб широкому колу користувачів стало зрозуміло, скільки це, переведемо в терабайти, тобто межа GUID Partition Table становить 10 093 173 145,6 ТБ. Отже, на поточний момент для звичайного користувача GPT надає, фігурально висловлюючись, можливість створити нескінченне сховище, в порівнянні з пропозицією системи MBR.
  • Кількість розділів . MBR надає користувачам можливість розділити один фізичний диск на чотири віртуальних. В цей же час GPT готовий представити користувачам розподіл одного накопичувача на 264 розділу, причому їх обсяг можна задати від 2 ТБ і вище.
  • Можливості для відновлення . У MBR інформація про розділ зберігається в головній завантажувальної області, якщо вона пошкодиться – диск стане неможливо прочитати. GPT зберігає кілька копій у різних розділах, так що відновлення даних не стане проблемою через безліч джерел.
  • Індикація цілісності даних . Накопичувач, розділений за методом MBR, не зрозуміє, що цілісність інформації порушена, оскільки просто не знає, як це зробити. Лише користувач зможе ідентифікувати це самостійно, якщо комп'ютер не стане завантажуватися або пропаде цілий масив даних або розділ. GPT не тільки створює контрольну суму для регулярної і автоматичної перевірки даних, але і виробляє процедуру самостійного відновлення при виявленні порушення цілісності.
  • Сумісність . Диск з MBR сумісний практично з усіма операційними системами і підсистемами. GPT ж віддає перевагу лише сучасним ОС, починаючи з Windows Vista і 7 (64 біта) і UEFI, інші оболонки не працюватимуть.

Таким чином, варто підсумувати, що GUID Partition Table більш прогресивна і функціональна система розбивки диска, вона перевершує Master Boot Record практично по всіх фронтах, лише поступаючись останньої в сумісності. Але в реаліях 2020-х років це вже не може вважатися перевагою, оскільки від стандартного BIOS вже відходять, а підтримка Windows 7 Закінчилася 14.01.2020 (не кажучи вже про Vista), не кажучи вже про масову оптимізацію багатьох додатків на 64 біта і нові ОС на шкоду старим. Все порівняння можна згрупувати в таблиці:

Сравнительная таблица GUID Partition Table и Master Boot Record

В рамках сьогоднішньої статті ми розглянули, який стиль розділів краще вибирати для SSD, і знайшли однозначну відповідь – GPT. На це рішення вплинули значно поліпшені характеристики, тільки якщо ви не плануєте до останнього використовувати Windows XP або 7 (32 біта).

більше статей на цю тему: