Чим відрізняються магнітні диски від твердотільних

Практично кожен користувач вже чув про твердотільні накопичувачі, а деякі навіть користуються ними. Однак, не багато хто замислювалися чим же відрізняються ці диски один від одного і чому SSD краще HDD. Сьогодні ми розповімо в чому відмінність і проведемо невеликий порівняльний аналіз.

Відмінні риси твердотільних накопичувачів від магнітних

Область застосування твердотільних накопичувачів з кожним роком розширюється. Зараз SSD можна зустріти практично скрізь, починаючи від ноутбуків і закінчуючи серверами. Причиною тому висока швидкість і надійність. Але, давайте поговоримо про все по порядку, тому для початку подивимося в чому полягає різниця між магнітним накопичувачем і твердотілим.

За великим рахунком, основна відмінність полягає в способі зберігання даних. Так в HDD використовується Магнітний спосіб, тобто, дані записуються на диск шляхом намагнічування його областей. У SSD вся інформація записується в спеціальний тип пам'яті, який представлений у вигляді мікросхем.

Особливості пристрою HDD

МЖД

Якщо поглянути на Магнітний жорсткий диск (МЖД) зсередини, то він являє собою пристрій, який складається з декількох дисків, головок для читання/запису і електроприводу, який обертає диски і переміщує головки. Тобто, МЖД багато в чому схожий на програвач вінілових платівок. Швидкість читання/запису подібних сучасних пристроїв може досягати від 60 до 100 МБ / сек (в залежності від моделі і виробника). А швидкість обертання дисків варіюється як правило від 5 до 7 тис. оборотів в хвилину, а в деяких моделях швидкість обертання досягає 10 тис. Виходячи з особливої пристрої, тут можна виділити три головних недоліки і всього дві переваги перед SSD.

Мінуси:

  • Шум, який виходить від електродвигунів і обертання дисків;
  • Швидкість читання і запису порівняно низька, оскільки певний час витрачатися на позиціонування головок;
  • Висока ймовірність механічних поломок.

Плюси:

  • Відносно низька ціна за 1 ГБ;
  • Великий обсяг зберігання даних.

Особливості пристрою SSD

ССД диски

Пристрій твердотільного накопичувача принципово відрізняється від магнітних накопичувачів. Тут відсутні рухомі елементи, тобто, в ньому немає електродвигунів, що переміщаються головок і обертових дисків. І все це завдяки абсолютно новому способу зберігання даних. В даний час існують кілька видів пам'яті, яка застосовується в SSD. Також вони мають два інтерфейси підключення до комп'ютера &8212; SATA і ePCI. Для типу SATA Швидкість читання/запису може досягати до 600 МБ/сек, то у випадку з ePCI вона може коливатися від 600 МБ/сек до 1 ГБ/сек. SSD накопичувач потрібен в комп'ютері саме для більш швидкого зчитування і запису інформації з диска і назад.

Читайте також: порівняння типів флеш-пам'яті NAND

Завдяки своєму пристрою, ССД мають набагато більше переваг перед МЖД, але і без мінусів не обійшлося.

Плюси:

  • Відсутність шуму;
  • Висока швидкість читання / запису;
  • Менше схильні до механічних поломок.

Мінуси:

  • Висока вартість за 1 Гб.

Ще трохи порівняння

Тепер, коли ми розібралися з основними особливостями дисків, продовжимо наш порівняльний аналіз далі. Зовні ССД і МЖД також відрізняються. Знову ж таки, завдяки своїм особливостям магнітні Накопичувачі набагато більше і товщі (якщо не брати до уваги такі для ноутбуків), в той час як SSD за розміром якраз-таки можна порівняти з жорсткими для ноутбуків. Також, твердотільні накопичувачі споживають в кілька разів менше енергії.

Підводячи підсумок нашому порівнянні, нижче наводимо таблицю, де можна подивитися відмінності дисків в цифрах.

Сравнение SSD и HDD

Висновок

Незважаючи на те, що ССД практично за всіма параметрами краще МЖД, у них є і пару недоліків. А саме, це обсяг і вартість. Якщо говорити про обсяг, то в даний час твердотільні накопичувачі значно програють магнітним. У вартості також виграють магнітні диски, оскільки є більш дешевими.

Що ж, тепер ви дізналися в чому основні відмінності між різними типами накопичувачів, тому залишається тільки вирішити, що краще і раціональніше використовувати &8212; HDD або SSD.

Читайте також: вибираємо SSD для свого комп'ютера

більше статей на цю тему: