підключення бездротової миші до ноутбука

Важливо! налаштування бездротової мишки має на увазі під собою два етапи: підключення пристрою до ноутбука і безпосереднє визначення параметрів роботи. У цій статті увагу буде приділено першому етапу, так як другий розглядався в окремій статті на нашому сайті. Щоб дізнатися, як змінити параметри роботи маніпулятора в операційній системі, перейдіть за посиланням нижче.

Детальніше: Як налаштувати мишку на ноутбуці

как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_01

Якщо на даному етапі до ПК не підключена працездатна миша, виконувати більшість викладених нижче рекомендацій може знадобитися виключно за допомогою клавіатури. Про те, як це зробити, розповідається в окремій статті на нашому сайті.

Детальніше: як керувати комп'ютером за допомогою клавіатури

Варіант 1: Bluetooth

Бездротові мишки, що підключаються до комп'ютера за допомогою технології Bluetooth-одні з найбільш поширених. Вони мають високу швидкість відгуку і здатні працювати на відстані до 10 метрів від ноутбука. У комплекті з такими пристроями не поставляються додаткові комплектуючі, необхідні для установки з'єднання між маніпулятором і ноутбуком, тому основні настройки виконуються в операційній системі. Всього є три способи виконання цієї процедури.

Примітка! всі описувані далі дії будуть проводитися на прикладі Windows 10, але вони підходять і для інших версій операційних систем від Windows. Відрізнятися може тільки графічне оформлення елементів інтерфейсу і місце розташування деяких кнопок.

Спосіб 1: параметри системи

У Windows 10 і 11 підключити Bluetooth-мишку можна через меню системних параметрів. Для цього необхідно перейти у відповідний розділ і запустити процес пошуку бездротових пристроїв.

 1. Розкрийте вікно параметрів будь-яким доступним способом. Наприклад, можна скористатися пошуком по системі. Для цього введіть у відповідний рядок на панелі завдань запит «Параметри» і в результатах видачі клікніть »відкрити" .
 2. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_02
 3. Прослідуйте в розділ «пристрої» . Для зручності можна скористатися вбудованим пошуком, розміщеним у верхній частині вікна.
 4. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_03
 5. Перебуваючи на вкладці»Bluetooth та інші пристрої" , клацніть по кнопці " додавання Bluetooth або іншого пристрою» .
 6. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_04
 7. У вікні виберіть тип пристрою, який необхідно підключити. В даному випадку необхідно натиснути по пункту «Bluetooth» .
 8. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_05

  Після цього запуститься процес сканування оточення на наявність Bluetooth-миші. Якщо така буде знайдена, вона відобразиться у відповідному списку, залишиться тільки натиснути на її назву.

  Примітка! більшість Bluetooth-мишок при бездіяльності переходить в режим очікування, щоб не витрачати заряд акумулятора. Тому в деяких випадках потрібно перед запуском пошуку пристрою включити режим виявлення. Робиться це за допомогою спеціальної кнопки на корпусі або звичайним кліком по одній з кнопок.

  как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_06

Спосіб 2: Панель управління

До десятої версії в операційних системах Windows було відсутнє раніше розглянуте меню параметрів, тому в них для виконання поставленого завдання потрібно скористатися " Панель управління» .

 1. Відкривши " Панель управління» будь-яким доступним способом. Найпростіше це зробити, скориставшись пошуком по системі. Для цього введіть пошуковий запит у відповідну форму на панелі завдань, а в результатах видачі клікніть по кнопці »відкрити" .
 2. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_07

 3. У верхньому правому куті вікна, що відкриється, змініть режим відображення значків меню на «Категорія» , а потім перейдіть за посиланням " обладнання та звук» .
 4. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_08
 5. Далі клацніть по пункту " пристрої та принтери» , щоб перейти в розділ зі списком всього підключеного до комп'ютера периферійного обладнання.
 6. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_09
 7. Натисніть на кнопку " Додавання пристрою» , щоб відкрити інтерфейс пошуку бездротових пристроїв.
 8. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_10
 9. Дочекайтеся завершення процедури виявлення, після чого клацніть по назві активованої в цей момент Bluetooth-мишки.
 10. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_11

  Примітка! цей спосіб підключення бездротових пристроїв доступний у всіх версіях операційної системи від Microsoft.

Спосіб 3: системний трей

Простіший спосіб підключення миші Bluetooth передбачає виклик контекстного меню на панелі завдань. Варто також зазначити, що цей метод доступний у всіх операційних системах сімейства Windows.

Клацніть правою кнопкою миші по індикатору Bluetooth, який знаходиться на панелі завдань в правій її частині, і в контекстно меню виберіть пункт " додавання пристроїв Bluetooth» .

как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_12

Примітка! у деяких випадках індикатор може бути прихований в системному треї. Попередньо потрібно відкрити його, клацнувши по відповідній стрілочці.

Варіант 2: Індукційна

Індукційна мишка зараз зустрічається вкрай рідко, так як дана технологія перестала бути актуальною в сегменті комп'ютерних маніпуляторів. Правильна настройка має на увазі наявність не тільки самої мишки, але і спеціального килимка з виходом USB.

 1. Підключіть індукційний килимок до свого комп'ютера за допомогою інтерфейсу USB, при необхідності увімкніть пристрій, натиснувши на відповідну кнопку блоку управління. Після цього дочекайтеся завершення процедури автоматичної установки драйверів. Про це буде свідчити оповіщення в області повідомлень операційної системи.
 2. Поставте мишку в центр килимка і дочекайтеся сполучення двох пристроїв. Повинен загорітися спеціальний індикатор. Варто відзначити, що під час виконання цієї процедури мишка повинна знаходитися в нерухомому стані.
 3. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_13
 4. Здійсніть підключення мишки до килимка натисканням по кнопці «Tune» , розташованої на її корпусі. Інформацію про точне місцезнаходження можна відшукати у відповідній документації, яка поставляється в комплекті з пристроєм.
 5. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_14

  Якщо всі дії були виконані правильно, на пристрої повинна загорітися зелена лампочка. Після цього мишу можна використовувати, але працювати вона буде тільки в межах індукційного килимка.

Варіант 3: Радіочастотна

Радіочастотний тип підключення бездротової мишки має на увазі наявність спеціального модуля, який йде в комплекті. Для коректної роботи виконувати настройки в операційній системі не буде потрібно, всі маніпуляції проводяться безпосередньо з мишею.

 1. Вставте радіочастотний модуль в USB-порт комп'ютера, при необхідності дочекайтеся завершення установки драйверів. Цей процес виконується в автоматичному режимі, а про його завершення буде свідчити відповідне повідомлення.
 2. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_15
 3. Вставте в спеціальний лоток миші батарейки, якщо цього не було зроблено раніше. У разі наявність акумулятора переконайтеся, що він заряджений.
 4. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_16
 5. Увімкніть мишу для передачі сигналу. Для цього часто використовується спеціальний перемикач на корпусі. Якщо він відсутній, досить буде клікнути по одній з кнопок.
 6. как настроить беспроводную мышь на ноутбуке_17

  Після цього процедура підключення радіочастотної миші завершена. Використовується вона як стандартний пристрій цього типу, але при великій відстані від модуля може спостерігатися затримка у відгуку.

більше статей на цю тему: