Що робити, якщо ліва кнопка комп'ютерної миші не працює

Варіант 1: усунення системних несправностей

На роботу комп'ютерної миші можуть впливати проблеми, викликані неправильною конфігурацією операційної системи Windows. Для усунення неполадки потрібно внести коригування в компоненти, що відповідають або мають відношення до роботи периферійних пристроїв.

Спосіб 1: Зміна параметрів електроживлення

Важливо! всі нижчеописані дії виконуються в рамках Windows 10, але керівництво може бути застосовано до всіх інших версій, відрізняється лише дизайн інтерфейсу.

Операційна система дозволяє регулювати параметри електроживлення, що впливає на роботу окремих компонентів комп'ютера, включаючи мишку. Першочергово необхідно відкоригувати настройки в " диспетчері пристроїв» :

 1. Натисніть на клавіатурі поєднання гарячих клавіш Win + R , після чого у вікні " виконати» впишіть команду devmgmt.msc і натисніть Enter .
 2. не работает левая кнопка мыши_1
 3. У відкритому " диспетчері пристроїв» задійте клавішу Tab , щоб перемістити виділення в робочий простір. Скориставшись стрілками і , перейдіть на гілку " миші та інші вказівні пристрої» . Натиснути , щоб розгорнути список, що випадає, виберіть найменування мишки і скористайтеся клавішею Enter .
 4. не работает левая кнопка мыши_2
 5. У вікні властивостей тричі натисніть Tab , поки виділення не перейде на вкладки, після чого стрілками відкрийте розділ " управління електроживленням» . Спустіться в основне меню за допомогою Tab , виділіть за допомогою стрілок пункт " дозволити відключення цього пристрою для економії енергії» і зніміть позначку, клацнувши " пробіл» . Збережіть зміни, перемістившись за допомогою Tab на кнопку «ОК» і натиснувши Enter .
 6. не работает левая кнопка мыши_3

Після цього потрібно внести правки в загальну схему електроживлення комп'ютера, заборонивши операційній системі відключати роботу периферійних пристроїв, що живляться від USB-портів. Для цього виконайте наступні дії:

 1. Виведіть на екран вікно " виконати» натисканням клавіш Win + R , впишіть команду control і натисніть Enter .
 2. не работает левая кнопка мыши_4
 3. Скориставшись стрілками для переміщення, виділіть пункт «електроживлення» і натисніть Enter .
 4. не работает левая кнопка мыши_5

  Зверніть увагу! при виставленому режимі перегляду «Категорія» позначений пункт меню може знаходитися в підрозділі " обладнання та звук» .

 5. Перемістивши за допомогою Tab виділення в основну частину вікна, виберіть посилання " Налаштування схеми живлення» і натисніть Enter .
 6. не работает левая кнопка мыши_6
 7. У новому вікні, скориставшись стрілками і , виділіть рядок " Змінити додаткові параметри живлення» і залучайте Enter .
 8. не работает левая кнопка мыши_7
 9. Перемістіться в меню зі списком всіх доступних параметрів за допомогою клавіші Tab і стрілками розкрийте розділ «параметри USB» «параметр тимчасового відключення USB-порту» . Виберіть значення »заборонено" у всіх доступних режимах. Для цього встановіть виділення на випадаючому списку і натисніть або , поки не з'явиться потрібний показник. Збережіть внесені правки, двічі натиснувши на кнопку Tab , а потім Enter .
 10. не работает левая кнопка мыши_8

Зверніть увагу! після виконання всіх дій рекомендується перезавантажити комп'ютер і перевірити роботу пристрою.

Спосіб 2: оновлення драйверів пристрою

На появу несправності в роботі комп'ютерної миші може впливати відсутність або старіння драйвера. В такому випадку необхідно виконати ручне оновлення компонента. В якості альтернативи можна скористатися спеціалізованим програмним забезпеченням, яке в автоматичному режимі виявить відсутні файли і завантажить їх на комп'ютер. Про все це розказано у відповідних статтях на нашому сайті.

Детальніше:
Установка драйверів стандартними засобами Windows
як оновити драйвера на комп'ютері за допомогою спеціальних програм

не работает левая кнопка мыши что делать-10

Важливо! реалізація наведених в статтях інструкцій має на увазі наявність справно працюючої комп'ютерної миші, але всі дії можна виконати за допомогою клавіатури, скориставшись спеціальними клавішами за аналогією з попереднім способом.

Спосіб 3: перевірка цілісності системи

На роботу периферійних пристроїв негативно впливає пошкодження або відсутність важливих для операційної системи файлів. Для виправлення цієї проблеми в будь-якій версії Windows є спеціальна консольна утиліта, яка в автоматичному режимі виконує перевірку і відновлення відсутніх компонентів. У всіх дистрибутивах вона працює однаково, відмінності полягають лише в алгоритмі запуску «командного рядка» . На цей випадок рекомендується ознайомитися з докладною статтею по цій темі.

Детальніше: Запуск "командного рядка" у Windows

 1. Запустіть консоль (універсальний метод: клавіші &171;Win+R&187; , запит cmd ). Впишіть команду sfc /scannow , натисніть Enter .
 2. не работает левая кнопка мыши что делать-11
 3. Дочекайтеся завершення процесу сканування системи. За ходом виконання операції можна спостерігати безпосередньо в консолі.
 4. не работает левая кнопка мыши что делать-12
 5. Ознайомтеся з текстом виведення і при необхідності дочекайтеся закінчення процедури відновлення пошкоджених даних.
 6. не работает левая кнопка мыши что делать-13

Важливо! якщо утиліта не виявить проблем або не зможе їх вирішити в автоматичному режимі, на екран виведеться відповідне повідомлення.

На сайті є статті присвячені використанню утиліти SFC і суміжних засобів в інших версіях операційної системи.

Детальніше: перевірка цілісності системних файлів у Windows 10 / Windows 7

Варіант 2: Заміна несправного елемента

У разі механічної поломки лівої кнопки миші буде потрібно заміна компонента на нову або вживану запчастину. Щоб здійснити ремонт, потрібна запасна кнопка, паяльник і флюс для видалення оксидів з поверхні контактів (підійде будь-який).

Важливо! зважаючи конструкційних особливостей модельного ряду комп'ютерних мишок, процес розбирання корпусу може відрізнятися від того, що описаний нижче.

Для повного відновлення працездатності пристрою потрібно зробити наступне:

 1. Переверніть мишку і за допомогою викрутки потрібного типу відкрутіть всі наявні гвинти. Іноді вони можуть бути приховані під наклейками або накладками, а в бездротових пристроях — в лотку для батарейок.
 2. не работает левая кнопка мыши_14
 3. Акуратно зніміть верхню частину корпусу, не порвавши шлейф або провід, якщо такі є. При необхідності від'єднайте знімні контакти.
 4. не работает левая кнопка мыши что делать-15
 5. Використовуючи плоский інструмент у вигляді важеля, підніміть зламану кнопку, паралельно розплавляючи припій паяльником на зворотному боці плати.
 6. не работает левая кнопка мыши что делать-16
 7. Встановіть в звільнилися отвори нову деталь правильної стороною (щоб випирає кнопка перебувала в лівій частині) і заново запаяйте всі контакти.
 8. не работает левая кнопка мыши что делать-17
 9. Помістіть плату в корпус, з'єднайте його частини і закрутіть шурупи назад.

Важливо! Кнопка має три контакти, але в залежності від моделі комп'ютерної миші, використовуватися можуть тільки два — це норма.

більше статей на цю тему: