Що робити, якщо не працює права кнопка миші

Спосіб 1: Перевірка працездатності пристрою

Найчастіше розглянута проблема виникає через ту чи іншу апаратної несправності. Підключіть мишу до свідомо робочого комп'ютера і перевірте, як себе веде права кнопка ( ПКМ ): якщо збій присутній, він має фізичний характер. Можливі варіанти наступні:

 1. Нерідко відбувається вихід з ладу перемикача – на жаль, але навіть у дорогих професійних аксесуарів зустрічається шлюб або ж банальна вироблення ресурсу. У такій ситуації допоможе тільки Заміна, так як ремонтувати їх найчастіше просто нерентабельно.
 2. У провідних пристроїв причиною можуть бути також неполадки з підключенням: поганий контакт кабелю і роз'єму, залом, пошкодження самого коннектора. Ці проблеми усунути простіше: зламані елементи досить легко піддаються заміні.
 3. У бездротових мишей можливі збої в роботі з'єднання – наведення у Bluetooth-девайсів, поломка приймача у радіопристроїв або безпосередньо електроніки на платі. Для боротьби з наведеннями намагайтеся не підключати до цільового комп'ютера одночасно багато гаджетів і по можливості переведіть роутер в режим 5 ГГц, тоді як поломки приймача і/або плати означають, що комплект пора міняти.
 4. Якщо з'ясується, що на іншому комп'ютері миша працює нормально, це може означати або апаратні неполадки на попередньому ПК або ноутбуці (на зразок проблем з коннекторами або бездротовими модулями), або програмні причини появи збою – ці варіанти ми розглянемо далі, в окремих розділах цієї статті.

  Читайте також: Що робити, якщо миша працює, але курсор не рухається

Спосіб 2: вимкнення режиму планшета (Windows 10)

Актуальна на момент написання статті «десятка» призначена для роботи на широкому спектрі пристроїв, від стаціонарних ПК до легких і портативних планшетів. Для останніх в налаштуваннях ОС передбачений окремий режим, при якому прийом інформації з миші частково блокується – можливо, саме це і є причиною появи розглянутої в цій статті Проблеми.

 1. Найпростіше відключити режим планшета за допомогою " центру повідомлень» : натисніть Win+A або клікніть по відповідній області в системному треї. не работает правая кнопка мыши что делать-1

  Після появи плиток знайдіть таку з ім'ям»режим планшета" , і якщо вона підсвічена синім, клацніть лівою кнопкою миші ( ЛКМ ) Для відключення.

 2. не работает правая кнопка мыши что делать-2
 3. Якщо " центр сповіщень» для вас чомусь недоступний, зателефонуйте »Параметри" поєднанням Win+I і скористайтеся розділом «Система» . не работает правая кнопка мыши что делать-3

  За допомогою меню зліва перейдіть до пункту»режим планшета" і в правій частині вікна в випадаючому списку " при вході в систему» виберіть варіант " використовувати режим робочого столу» .

 4. не работает правая кнопка мыши что делать-4
 5. Якщо метод з»Параметрами" Вам не підходить, залишається тільки системний реєстр. Відкрийте його за допомогою вікна " виконати» : викличте оснащення комбінацією Win+R , введіть у текстове поле запит regedit і натисніть «ОК» . не работает правая кнопка мыши что делать-5

  Далі перейдіть до наступного шляху:

  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell

  В останній папці знайдіть запис «TabletMode» , виділіть її натисканням ЛКМ , потім скористайтеся пунктами «Правка» - " змінити» .

  не работает правая кнопка мыши что делать-6

  Значення параметра встановіть як 0 , після чого натисніть «ОК» , закрийте всі запущені програми та перезавантажте комп'ютер, щоб застосувати зміни.

 6. не работает правая кнопка мыши что делать-7

  Якщо з'ясується, що причина проблеми не в цьому, скористайтеся одним з інших методів нижче.

Спосіб 3: Видалення софта для контекстного меню

Якщо ПКМ не працює тільки в " провіднику» , а в іншому Софті все прекрасно функціонує, збій може полягати в проблемних розширеннях контекстного меню. Іноді їх стає занадто багато або якийсь із них виявляється здатний перехопити цю функцію. Для вирішення проблеми непотрібні параметри бажано видалити-найпростішим і зручним інструментом для виконання цього буде додаток ShellExView.

Завантажте ShellExView з офіційного веб-сайту

 1. Установки утиліта не вимагає, проте не поспішайте і відразу ж запускати виконуваний файл-замість цього виділіть його одиничним натисканням ЛКМ і скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl+Shift+Enter .
 2. не работает правая кнопка мыши что делать-10
 3. Перейдіть до пункту «Options» і виберіть «Filter by extension type» . не работает правая кнопка мыши что делать-11

  У наступному вікні позначте лише позицію «Context Menu» і натисніть «ОК» .

 4. не работает правая кнопка мыши что делать-12
 5. Уважно огляньте завантажений список – деякі позиції підсвічені рожевим кольором. Це означає сторонні розширення, одне з яких і заважає нормальній роботі ПКМ . Користуватися ЛКМ з затиснутою Ctrl , виділіть всі здаються вам підозрілими рядки, потім натисніть F7 і підтвердьте видалення.
 6. не работает правая кнопка мыши что делать-13

  Перевірте роботу миші – тепер права кнопка повинна функціонувати без проблем.

Спосіб 4: перевірка цілісності системних даних

Іноді така, здавалося б, дріб'язкова проблема може бути симптомом більш серйозного збою – наприклад, пошкодження важливих для роботи ОС файлів. Тому якщо крім розглянутого, ви зіткнулися з додатковими ознаками на кшталт спонтанних «синіх екранів» або проблем з відкриттям документів або папок, перевірте цілісність системи і усуньте можливі пошкодження.

Детальніше: перевірка цілісності системних даних у Windows 7 / Windows 10

не работает правая кнопка мыши что делать-21

Спосіб 5: маніпуляції з системним реєстром

Іноді причиною некоректної поведінки миші можуть бути збійні записи в реєстрі Віндовс, і для вирішення проблеми їх треба видалити.

 1. Відкрийте " Редактор реєстру» (див. Крок 3 способу 2) і перейдіть в ньому до адресою:

  HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\NvCplDesktopContext

 2. не работает правая кнопка мыши что делать-16
 3. У лівій частині вікна в дереві підкаталогів папки ContextMenuHandlers обов'язково повинні бути записи з іменами:
  • FileSyncEx
  • New
  • Sharing
  • WorkFolders

  Якщо крім цих присутні і будь-які інші, зітріть зайві: виділіть натисканням ЛКМ , потім скористайтеся пунктами «Правка» - " видалити» .

 4. не работает правая кнопка мыши что делать-14
 5. Швидше за все, в результаті даних дій буде закритий»провідник" - не лякайтеся, це нормально. Для повторного запуску файлового менеджера знову викличте вікно " виконати» , введіть у нього запит explorer.exe і клікніть «ОК» або натисніть Enter .
 6. не работает правая кнопка мыши что делать-15

  Після виконання цих дій проблеми в роботі ПКМ повинні бути усунені.

Спосіб 6: перевстановлення драйверів миші

Остання причина, по якій права кнопка функціонує некоректно – збій в роботі програмного забезпечення периферійного пристрою. Для діагностики та усунення проблеми може знадобитися перевстановлення драйверів-робиться це наступним чином:

 1. Знову відкрийте " виконати» і на цей раз запустіть за допомогою цієї оснастки «Диспетчер пристроїв» , вказавши та підтвердивши запит devmgmt.msc .
 2. не работает правая кнопка мыши что делать-17
 3. Після появи інструменту розкрийте в ньому категорію " миші та інші вказівні пристрої» , потім знайдіть там позицію вашого маніпулятора і двічі клікніть по ній ЛКМ для виклику властивостей.
 4. не работает правая кнопка мыши что делать-18
 5. У властивостях девайса перейдіть на вкладку «Драйвер» і скористайтеся кнопкою «видалити пристрій» . не работает правая кнопка мыши что делать-19

  Підтвердьте операцію.

 6. не работает правая кнопка мыши что делать-20
 7. Після завершення процедури видалення перепідключіть аксесуар до комп'ютера – він повинен розпізнатися системою, яка відразу ж почне встановлювати для нього відповідний драйвер. Перевірте працездатність мишки-тепер ПКМ буде функціонувати нормально. Також можна встановити і фірмовий софт від виробника пристрою, якщо такий є.

  Завантажте Logitech G-Hub з офіційного веб-сайту
  завантажте Razer Synapse з офіційного веб-сайту

більше статей на цю тему: