Що робити, якщо на комп'ютері зависає мишка

Варіант 1: усунення проблем в рамках операційної системи

На коректну роботу комп'ютерної миші можуть впливати збої в Windows, викликані відсутністю потрібних драйверів обладнання, виникненням конфлікту між системними файлами або впливом вірусів.

Спосіб 1: перезавантаження комп'ютера

При виникненні проблем з сенсором мишки першорядно необхідно спробувати перезапустити комп'ютер. Можливо, несправність пов'язана зі збоєм системних компонентів в самій операційній системі.

Якщо стандартним способом за допомогою мишки перезавантажити Windows не виходить, зробити це можна за допомогою клавіатури. Далі буде представлена універсальна інструкція для всіх версій операційної системи від Microsoft:

 1. За допомогою гарячих клавіш Alt + Tab згорніть всі вікна програм, вибравши у спливаючому меню " Робочий стіл» .
 2. зависает мышка на компьютере что делать_01
 3. Натисніть поєднання Alt + F4 і у вікні за допомогою стрілок і виберіть зі списку пункт »перезавантаження" . Натиснути Enter , щоб запустити процес.
 4. зависает мышка на компьютере что делать_02

Читайте також: як перезавантажити комп'ютер з Windows 10 / 8 / 7

Спосіб 2: Запуск засобу усунення несправностей

У системі встановлена утиліта для збору інформації про стан периферійних пристроїв, включаючи комп'ютерну мишу. Даний засіб здатний на базовому рівні спробувати виявити і усунути неполадку. На нашому сайті є відповідні статті, присвячені цій темі.

Детальніше: як запустити засіб усунення несправностей у Windows 10 / 7

зависает мышка на компьютере что делать_03

Увага! у Windows 8 керівництво аналогічно десятої версії операційної системи, якщо виконувати всі дії через " Панель управління» .

Спосіб 3: оновлення драйверів

Проблеми з драйверами пристроїв є причиною появи як дрібних, так і серйозних неполадок. При зависаннях комп'ютерної миші слід виконати оновлення або переустановку програмного забезпечення обладнання. Всі ці процеси можна зробити за допомогою сторонніх додатків або за допомогою встановлених інструментів операційної системи. Більш детально це розглянуто в тематичній статті на нашому сайті.

Детальніше: як оновити драйвера на комп'ютері з Windows

зависает мышка на компьютере что делать_04

Якщо проблеми виникли з популярними мишками від компанії a4tech серії X і V, можна звернутися до більш вузьконаправленим керівництвам по оновленню їх програмного забезпечення.

Детальніше: як встановити драйвера для миші A4Tech X7 / Bloody V7 / Bloody V8

зависает мышка на компьютере что делать_05

Спосіб 4: Налаштування електроживлення контролерів USB

Операційна система за допомогою драйверів може управляти подачею електроживлення на USB-порти комп'ютера. Якщо параметри Windows задані некоректно або стався збій, периферійні пристрої відключаються або працюють некоректно. Необхідно перевірити настройки в " диспетчері пристроїв» :

 1. Натисніть комбінацію клавіш Win + R , щоб відкрити вікно для введення команд. Вписавши devmgmt.msc і натисніть Enter .
 2. зависает мышка на компьютере что делать_06
 3. Розгорніть зі списку гілку " Контролери USB» і викличте контекстне меню об'єкта " кореневий USB-концентратор» . Виберіть пункт «властивості» .
 4. зависает мышка на компьютере что делать_07
 5. Перейдіть на вкладку " управління електроживленням» і зніміть позначку з пункту " дозволити відключення цього пристрою для економії енергії» . Підтвердіть зміну натисканням на кнопку «ОК» .
 6. зависает мышка на компьютере что делать_08
 7. Повторіть такі ж дії з усіма іншими " кореневі Usb-концентратори» .

Зверніть увагу! розглянуте керівництво представлено на прикладі Windows 7, але може бути застосовано до всіх інших версій операційної системи.

Спосіб 5: видалення вірусів

Віруси є частою причиною виходу з ладу компонентів операційної системи, включаючи мишу. Потрібно періодично перевіряти комп'ютер на їх наявність, і в разі необхідності виконувати очищення. Найкраще для цих цілей користуватися стороннім програмним забезпеченням, яке має поліпшені алгоритми відстеження шкідливого коду в порівнянні з вбудованим антивірусом. На нашому сайті вже є стаття, в якій детально розібрана робота чотирьох популярних додатків.

Детальніше: перевірка комп'ютера на наявність вірусів

зависает мышка на компьютере что делать_09

Спосіб 6: відкат до заводських налаштувань

Проблеми з зависанням комп'ютерної миші можуть бути викликані серйозними пошкодженнями операційної системи внаслідок неакуратних дій користувача. У таких випадках рекомендується виконати відкат до заводських налаштувань, що дозволить повернути Windows до початкової конфігурації, коли проблем з периферійними пристроями не було.

Увага! виробляти відкат необхідно в тому випадку, якщо всі залишилися в статті методи усунення несправності не надали належного ефекту.

На сайті є серія статей, присвячена відновленню початкових налаштувань всіх версій операційної системи від Microsoft.

Детальніше: як повернути до заводських налаштувань Windows 10 / 8 / 7 / XP

зависает мышка на компьютере что делать_10

Варіант 2: рішення апаратних неполадок

Коректна робота комп'ютерної миші безпосередньо залежить від стану комплектуючих цього пристрою. Сенсор може невірно зчитувати і передавати інформацію через слабкий контакт елементів управління, забруднення лінзи, відсутність стабільного живлення або через радіоперешкод при використанні бездротового обладнання.

Спосіб 1: Чистка лінзи, Заміна килимка і елемента живлення

Якщо зависання курсору короткочасні, на це може впливати відразу кілька факторів. Першочергово слід звернути увагу на килимок, так як поверхня, по якій ковзає пристрій, грає ключову роль в коректності зчитування інформації. У другу чергу слід оглянути лінзу на нижньому боці миші. Якщо вона засмічена або зрушена, лазер буде заломлюватися неправильно, що спричинить за собою збої. У випадку з бездротовим обладнанням, потрібно спробувати замінити акумулятор або батарею — при низькому заряді елемента живлення можуть проявлятися нестабільності в роботі пристрою.

Всі перераховані способи усунення несправності більш детально описані у відповідній статті на нашому сайті. Рекомендується ознайомитися зі змістом.

Детальніше: що робити, якщо мишка погано реагує на рух по столу

зависает мышка на компьютере что делать_11

Спосіб 2: усунення радіоперешкод при використанні бездротової миші

Якщо комп'ютерна миша працює по Bluetooth, є велика ймовірність, що на коректність відображення курсору впливають перешкоди, створювані іншим електричним обладнанням. Далі йдуть рекомендації, як можна уникнути цих проблем:

 1. Розташуйте модуль Bluetooth ближче до пристрою. Якщо адаптер вставлений в порт на задній панелі системного блоку, слід перенести його на передню. У разі відсутності потрібних роз'ємів допоможе подовжувач USB.
 2. Приберіть Електричне обладнання подалі від робочого місця. Кожен прилад випромінює магнітні хвилі, що резонують з частотами, на яких працює комп'ютерна миша. Чим менше джерел випромінювання, тим нижче їх вплив на бездротовий пристрій.
 3. Змініть робочу частоту роутера. У деяких випадках причиною появи перешкод може бути бездротова мережа. У сучасних роутерах є можливість змінити канал передачі випромінювання, що дозволить позбутися від зависання миші. Цій темі присвячена стаття на нашому сайті, в якій детально описані дії для досягнення поставленого завдання.

  Детальніше: як змінити канал Wi-Fi на маршрутизаторі

 4. зависает мышка на компьютере что делать_12

Спосіб 3: перевірка кабелю і USB-порту на наявність пошкоджень

Зависання комп'ютерної миші можуть бути спровоковані обривом кабелю або слабкою фіксацією пристрою в USB-роз'ємі. Найчастіше виявити це вдається шляхом візуального огляду.

При пошкодженні кабелю слід обрізати пошкоджену ділянку, зачистити і залудити всі дроти, після чого спаяти. Слід не забувати про ізоляцію — оголені частини потрібно закрити за допомогою ізоляційної стрічки або термоусадки відповідного діаметру.

зависает мышка на компьютере что делать_13

У разі слабкої фіксації порту комп'ютера необхідно переставити миша в інший роз'єм або спробувати самостійно відновити затискачі. Для цього необхідно за допомогою допоміжних засобів вправити фіксатори всередину простору порту, щоб вони чинили тиск на вставляється USB-кабель.

зависает мышка на компьютере что делать_14

більше статей на цю тему: