усунення проблем з роботою коліщатка комп'ютерної миші

Варіант 1: встановлення драйверів обладнання

Неполадки в роботі периферійних пристроїв, включаючи комп'ютерну мишу, можуть виникати не тільки через механічну поломку, але і через відсутність або старіння драйверів обладнання. Для усунення несправності потрібно виконати оновлення відповідних компонентів. На нашому сайті є докладні інструкції на цю тему.

Детальніше:
як вручну оновити драйвери в Windows
програми для автоматичного оновлення драйверів у Windows

сломалось колесико на мышке как починить-01

Варіант 2: Ремонт комплектуючих

Якщо після оновлення драйверів проблема не вирішилася, потрібно вручну розібрати комп'ютерну мишу і полагодити комплектуючі, що відповідають за роботу коліщатка. Спосіб ремонту залежить від причини поломки, тому нижче будуть описані два методи.

Важливо! кожна модель мишки має унікальний дизайн, тому при розбиранні корпусу пристрою спирайтеся на конструктивні особливості. В інструкціях будуть наведені загальні рекомендації щодо усунення несправності.

Проблема 1: Комп'ютер не реагує на взаємодію з коліщатком

Ситуація, коли коліщатко мишки не функціонує повністю, обумовлена частковою або повною поломкою осі, яка передає обертальні рухи тріскачці з датчиком. Для усунення несправності потрібно замінити непридатну деталь на саморобний стрижень відповідного діаметру.

 1. Переверніть мишку і відкрутіть всі шурупи на корпусі. У деяких моделях вони можуть бути заховані під наклейками або накладками, а в бездротових пристроях — в лотку для батарейок.

  Детальніше: як розібрати провідний і бездротову комп'ютерну мишку

 2. сломалось колесико на мышке как починить-02
 3. Акуратно зніміть верхню частину корпусу, стежачи за тим, щоб не порвати шлейф, якщо такий є. При необхідності від'єднайте всі контакти, після чого дістаньте плату управління.
 4. сломалось колесико на мышке как починить-03
 5. Візьміть прутик, який по діаметру підходить до осі коліщатка і тріскачки, і відріжте потрібну довжину, попередньо заміривши.
 6. сломалось колесико на мышке как починить-04
 7. Вийміть коліщатко з кріплення і вставте Саморобний стрижень, міцно зафіксувавши його в отворі. При необхідності можна скористатися клеять засобами або, попередньо розігрів металеву деталь, вплавити її в пластик.
 8. сломалось колесико на мышке как починить-05
 9. Вставте відремонтоване коліщатко назад в механізм управління і виконайте збірку комп'ютерної миші в зворотній послідовності.
 10. сломалось колесико на мышке как починить-06

Важливо! спосіб ремонту вимагає наявності досвіду і може бути неефективний для певних моделей пристрою, тому краще купити в сервісному центрі деталь, що була у вжитку, і виконати заміну, або ж просто придбати інший аксесуар.

Проблема 2: при прокручуванні з'являється смикання екрану

Якщо під час роботи за комп'ютером перегортання сторінок за допомогою коліщатка миші здійснюється ривками, це означає, що механізм тріскачки окислився або ослаб затиск деталей управління. Для виправлення ситуації потрібно розібрати пристрій, протерти спиртом контакти і зібрати назад, надійно зафіксувавши всі елементи:

 1. Дістаньте мікросхему з корпусу мишки, скориставшись першими пунктами попередньої інструкції.
 2. Вийміть коліщатко з отвору механізму управління. Скориставшись плоским інструментом, розігніть чотири ніжки затискного кожуха. Якщо конструкційна особливість дозволяє, дістаньте його з плати і відкладіть.
 3. сломалось колесико на мышке как починить-07
 4. Відігніть або зніміть з двох ніжок металеву накладку, дістаньте круглу тріскачку. Промочіть в спирті ватяну паличку або будь-який схожий матеріал і протріть площину зіткнення контактів на всіх деталях. Зберіть механізм управління в зворотній послідовності, надійно зафіксувавши чотири ніжки затискного кожуха.
 5. сломалось колесико на мышке как починить-08

Зверніть увагу! цей метод не гарантує повного відновлення комп'ютерної миші, але дозволяє істотно поліпшити працездатність коліщатка.

більше статей на цю тему: