Розбирання бездротової комп'ютерної миші

Важливо! скласти універсальне Керівництво по розбиранню бездротової комп'ютерної миші неможливо, так як кожна модель має власні конструкційні особливості і вимагає унікального підходу. Але в статті буде висвітлено найпоширеніші інструкції, що застосовуються до більшості пристроїв.

Читайте також: Що робити, якщо миша погано реагує на рух по столу

Крок 1: відкриття корпусу

Щоб демонтувати корпус пристрою, необхідна відповідна викрутка, часто використовується хрестова. Першочергово потрібно відкрутити кріпильні гвинти, які розташовані на нижній частині. Є кілька варіантів їх розташування виробником:

  • У безпосередньому візуальному контакті на корпусі;
  • Під наклейкою з технічним описом;
  • В лотку для батарейок або акумулятора;
  • Під накладками, що виконують роль ніжок.

Зверніть увагу! в залежності від моделі бездротової миші, корпус пристрою може бути скріплений одним або декількома шурупами, місце розташування яких буває різним.

Якщо гвинти на корпусі нічим не заклеєні і до них є безперешкодний доступ, їх потрібно викрутити стандартним способом.

как разобрать беспроводную мышку-01

Коли візуально гвинт не помітний, він може бути захований під наклейкою виробника. Для виявлення цього проведіть з невеликим зусиллям нігтем по всій площі етикетки, поки не виявите невелику западину — саме там і знаходиться отвір з шурупом.

как разобрать беспроводную мышку-02

Якщо під наклейкою нічого немає і в зорової досяжності теж, необхідно звернути увагу на ніжки комп'ютерної мишки і спробувати акуратно відклеїти їх. Після закінчення ремонтних робіт буде можливо повернути заглушки на місце.

как разобрать беспроводную мышку-03

Найчастіше кріпильний шуруп в бездротових комп'ютерних мишах поміщають в лоток з батарейками або акумулятором. Для перевірки цього акуратно відкрийте захисну кришку, не пошкодивши засувки, і вийміть Елементи живлення.

как разобрать беспроводную мышку-04

Після вилучення всіх кріпильних елементів необхідно розібрати корпус. Підніміть задню частину верхньої половини пристрою, тримаючи нижню паралельно. Після появи невеликого зазору потягніть деталь на себе, щоб в передній частині вивільнити її з пазів — корпус розібраний.

как разобрать беспроводную мышку-05

Важливо! у деяких моделях комп'ютерних мишей верхня частина пристрою пов'язана з друкованою платою шлейфом або проводами. Щоб уникнути обриву, необхідно при виявленні таких акуратно вивільнити будь-який кінець з пазів.

как разобрать беспроводную мышку-06

Крок 2: Демонтаж мікросхеми

Часто друкована плата зафіксована на нижній частині корпусу. Щоб не зламати важливі деталі, необхідно визначити вид кріплення і акуратно вилучити мікросхему. Але попередньо слід вийняти коліщатко з отвору механізму управління.

как разобрать беспроводную мышку-07

Якщо у видимій області на платі помітний шуруп, його необхідно викрутити за допомогою відповідної Викрутки. Варто звернути увагу на важкодоступні місця — кріплення може бути розташоване під знімними деталями, наприклад, коліщатком.

как разобрать беспроводную мышку-08

Якщо гвинтів на мікросхемі немає, вона може бути зафіксована на спеціальних ніжках в корпусі, які входять в отвори плати. В такому випадку для її вилучення підніміть мікросхему строго вертикально.

как разобрать беспроводную мышку-09

Коли при спробі демонтажу потрібні зусилля, є ймовірність, що деталь закріплена спеціальними пазами, як зображено на фотографії нижче. Акуратно відігніть на невелику відстань затискачі і вивільніть друковану плату.

как разобрать беспроводную мышку-10

Залежно від моделі комп'ютерної миші, на мікросхемі деякі деталі можуть бути запаяні безпосередньо або підключатися за допомогою спеціальних перемичок. У другому випадку для повного демонтажу потрібно акуратно від'єднати кожен елемент. При прямому підключенні до друкованої плати буде потрібно робота з паяльником.

більше статей на цю тему: