Підключення USB-модему до телевізора

Уточнимо, що безпосередньо підключити USB-модем до телевізора не вийде, тому для реалізації поставленого завдання в будь-якому випадку буде потрібно використовувати маршрутизатор, що підтримує передачу мережі через режим 3G, про налаштування якого і піде мова нижче.

Крок 1: налаштування маршрутизатора

З попереднього абзацу ви вже дізналися, що з'єднання USB-модему з телевізором відбувається тільки при використанні роутера як посередника. Для цього не обов'язково підключати його до мережі від провайдера, оскільки він буде ретранслювати мережу 3G або 4G. залишається вставити модем в USB-порт, розташований на роутері, і виконати його налаштування. Це проводиться через веб-інтерфейс, про авторизацію в якому читайте в іншій Інструкції за наступним посиланням.

Детальніше: вхід в налаштування роутера

Далеко не всі роутери підтримують взаємодію з USB-модемом, оскільки на багатьох моделях навіть відсутній відповідний роз'єм. Для початку переконайтеся в тому, що мережеве обладнання сумісно з розглянутим режимом, а потім переходите до Налаштування. Ми розберемо цей процес на прикладі двох кардинально різних реалізацій веб-інтерфейсів, щоб кожному користувачеві був зрозумілий алгоритм дій.

D-Link

Спочатку пройдемося по більш типовому зовнішньому вигляду налаштувань роутера, характерному для моделей від компанії D-Link. Для правильного конфігурування знадобиться запустити спеціальний майстер і переключити в ньому режим роботи.

 1. Після успішної авторизації в Налаштуваннях відкрийте розділ &171; початок & 187; і запустіть майстер під назвою &171;Click&8217;n&8217;Connect&187; .
 2. Переход к быстрой настройке роутера D-Link для подключения модема
 3. Можете пропустити етап з підключенням інтернет-кабелю, оскільки в цьому випадку він не знадобиться, і відразу ж натиснути на кнопку & 171; далі&187; .
 4. Запуск Мастера быстрой настройки роутера D-Link для подключения модема D-Link
 5. При появі поля вибору провайдера вкажіть варіант &171;вручну&187; і перейдіть до наступного кроку.
 6. Выбор провайдера для дальнейшего подключения модема к роутеру D-Link
 7. З'явиться великий список з різними типами з'єднань, серед яких потрібно знайти &171;LTE&187; або &171;3G&187; , в залежності від типу USB-модему, відзначити маркером пункт і перейти далі.
 8. Выбор режима работы роутера D-Link для подключения модема
 9. Якщо з'явиться додаткове сповіщення, введіть PIN-код від мережевого обладнання, щоб розблокувати його та завершити процедуру конфігурації.
 10. Разблокировка модема при его подключении к роутеру D-Link
 11. Після цього перейдіть до розділу &171;3G-модем&187; для перевірки стану.
 12. Переход к проверке состояния модема после настройки роутера D-Link
 13. Перегляньте загальну інформацію та перейдіть до меню за бажанням, щоб змінити PIN-код.
 14. Проверка состояния модема после настройки роутера D-Link

Для застосування всіх змін в силу маршрутизатор краще перезапустити, а потім можете звернутися до наступних кроків нашої статті, щоб розібратися з подальшими діями.

ASUS

В якості другого прикладу розберемо веб-інтерфейс від компанії ASUS, який особливо виділяється серед всіх інших своїм незвичайним зовнішнім виглядом. Тут навіть не доведеться використовувати майстер настройки, оскільки робочий режим перемикається буквально в кілька кліків.

 1. Як тільки виконайте авторизацію, відразу ж змініть мову налаштувань на російську, щоб було простіше орієнтуватися в меню.
 2. Выбор языка в веб-интерфейсе роутера ASUS перед подключением модема
 3. У розділі & 171; Загальні & 187; виберіть категорію &171;USB-додаток&187; .
 4. Переход к настройке разъема в роутере ASUS для подключения модема
 5. На екрані з'явиться перелік функцій, які використовують присутній в роутері USB-роз'єм. Серед них потрібно відшукати &171;3G/4G&187; і клікнути по цьому пункту.
 6. Переход к режиму работы при помощи модема в роутере ASUS
 7. Відобразиться окреме меню для конфігурування режиму USB, де вам в першу чергу потрібно його активувати.
 8. Включение режима работы при помощи модема в настройках роутера ASUS
 9. Потім в якості пристрою вибирається &171;USB Modem&187; , вводиться пароль і в разі потреби змінюється конфігурація APN, якщо це передбачено мобільним оператором.
 10. Ввод параметров для подключения модема к роутеру ASUS
 11. Перевірте правильність параметрів і натисніть & 171; застосувати & 187; , щоб роутер відправився на перезавантаження і включився вже з новою конфігурацією.
 12. Сохранение настроек после подключения модема к роутеру ASUS

Якщо зовнішній вигляд використовуваного веб-інтерфейсу відрізняється від того, що представлений в двох прикладах вище, знайдіть відповідне меню самостійно і переведіть пристрій в режим роботи від USB-модему.

Крок 2: Вибір типу підключення

Перед тим, як приступити до Налаштування самого телевізора, необхідно визначитися з тим, який тип підключення буде використовуватися для зв'язку маршрутизатора і ТБ. Це може бути Wi-Fi, для чого не потрібно підключати ніякі дроти, але сама технологія підтримується не на всіх сучасних телевізорах.

Выбор беспроводного типа подключения роутера к телевизору при помощи модема

Другий варіант &8212; використання кабелю локальної мережі. Тоді роутер повинен знаходитися в безпосередній близькості до телевізора, щоб дроти вистачило для з'єднання. Відштовхуйтеся від конкретних умов і виберіть відповідний тип з'єднання.

Выбор проводного типа подключения модема к телевизору при помощи роутера

За необхідності налаштуйте Wi-Fi і LAN, знайшовши повноцінну інструкцію для певної моделі роутера через пошук на нашому сайті.

Крок 3: Налаштування телевізора

Останній крок буде складніше попередніх, адже меню налаштувань кожного телевізора кардинально відрізняється і вмістити всю інформацію в одній інструкції неможливо. Однак ми постаралися взяти найпоширеніший варіант, а вам залишається тільки відштовхуватися від нього для успішного вибору параметрів.

 1. За допомогою пульта відкрийте меню системних налаштувань телевізора після того, як підключіть маршрутизатор через LAN-кабель або активуєте Бездротовий режим. Там вас цікавить меню & 171; конфігурація мережі&187; або &171; Інтернет & 187; .
 2. Переход в настройки сети телевизора для подключения USB-модема
 3. Вкажіть тип з'єднання, який ви хочете використовувати для підключення USB-модему через маршрутизатор.
 4. Выбор типа сетевого подключения на телевизоре для соединения с USB-модемом
 5. У випадку з Wi-Fi потрібно тільки вибрати саму мережу, а при дротовому з'єднанні вкажіть тип &171;DHCP&187; або &171;Auto&187; .
 6. Выбор протокола при использовании проводного соединения телевизора с USB-модемом
 7. Для перевірки правильності обраних налаштувань поверніться назад і відкрийте розділ &171; стан мережі & 187; .
 8. Проверка состояния сети после подключения USB-модема к телевизору
 9. Коли все буде готово, виконайте ще одну додаткову дію, яка дозволить нормалізувати мовлення при перегляді через Інтернет. Для цього відкрийте розділ & 171; налаштування відео&187; .
 10. Открытие настроек видео после подключения USB-модема к телевизору
 11. Вимкніть функцію форсування DVI.
 12. Настройки видео после подключения USB-модема к телевизору
 13. Поверніться до головного меню та надішліть телевізор на перезавантаження або просто застосуйте всі зміни.
 14. Перезагрузка телевизора после подключения к нему USB-модема

більше статей на цю тему: