Зарядка консолі Sony PlayStation Portable

как зарядить psp
Основна перевага портативної ігрової приставки-можливість грати де завгодно. Забезпечується це за рахунок батарейок або ж акумулятора, що перезаряджається. Останній тип живлення реалізований в консолі PSP, і далі ми розповімо про тонкощі і особливості зарядки цього пристрою.

Способи зарядки PSP

Варіантів зарядки батареї першої портативної консолі від Sony існує безліч. Їх можна розділити на дві великі групи – штатні і позаштатні. До перших відноситься використання комплектного зарядного пристрою (для домовик або автомобільної мережі) і підключення по USB до комп'ютера. До других-використання стороннього блоку живлення і зарядка акумулятора окремо від приставки.

Спосіб 1: комплектний зарядний пристрій

Оптимальний метод поповнення енергії в батареї ПСП – використання штатного блоку живлення.

 1. Зазвичай комплектна зарядка для приставки виглядає як на зображенні нижче.Первый вариант штатной зарядки для PSP

  Можливий і альтернативний варіант, коли вона нагадує мініатюрний блок живлення для ноутбука.

 2. Альтернативный вариант штатной зарядки для PSP
 3. Використовувати і те, і інше пристрій дуже просто – підключіть штекер у відповідний роз'єм на нижньому торці приставки.Основной разъём зарядки аккумулятора PSP

  Далі підключіть блок в сумісну розетку або випрямляч, що краще. За необхідності можете використовувати перехідники.

 4. Використання автомобільної зарядки нічим не відрізняється від домашнього варіанту, тільки замість розетки використовується гніздо прикурювача.
 5. Автомобильная зарядка для PSP
 6. В процесі зарядки індикатор включеного стану на передній панелі приставки повинен спалахнути помаранчевим.Индикатор идущей зарядки PSP

  Колір повинен змінитися назад на зелений, коли батарея буде повністю заряджена.

 7. Чим хороший цей метод, так це можливістю користуватися приставкою в процесі заряду акумулятора, проте захоплюватися не рекомендуємо &8212; в PSP встановлений літій-іонний елемент живлення, який погано переносить навантаження при поповненні енергії.

Спосіб 2: Зарядка по USB

Для випадків, коли зарядний пристрій втрачено або до нього немає доступу з інших причин, інженери Соні передбачили альтернативний варіант, який полягає в отриманні енергії від USB-порту комп'ютера або ноутбука.

Увага! використовувати зарядки для телефонів і планшетів не рекомендується, так як існує ризик вивести акумулятор з ладу або знизити його ємність!

 1. Насамперед потрібно включити цю можливість в налаштуваннях пристрою, так як в цілях безпеки за замовчуванням вона відключена. Для цього в інтерфейсі XMB перейдіть до пунктів «Налаштування» - " Налаштування системи» .
 2. Открыть настройки для включение зарядки PSP по USB
 3. Знайдіть у них опцію " Перезарядка USB» і виберіть варіант " Вкл» .
 4. Параметр включения зарядки PSP по USB

  Тепер при підключенні приставки до настільного комп'ютера, лептопу або PS3 консоль буде автоматично заряджатися. Природно, в силу обмежень USB цей процес буде відбуватися значно повільніше, ніж при використанні штатного БП.

  Зверніть увагу! при повному розряді акумулятора (коли приставка не реагує на взаємодію з важелем включення) зарядка від ЮСБ неможлива! Крім того, при підключенні по цьому інтерфейсу консоль не вийде використовувати.

Спосіб 3: сторонній зарядний пристрій

Якщо варіанти зі штатною зарядкою або підключенням по USB недоступні, можна скористатися стороннім зарядним пристроєм – на ринку присутні універсальні блоки живлення з безліччю поширених роз'ємів (насадок) і перемиканням режимів роботи трансформатора.

Вариация универсальной зарядки для PSP

Параметри для PSP наступні:

Параметр Значення
Вольтаж 5V
вхідні напруги 100-240V
вхідна частота 50/60Hz
Потужність 2A (серії 1000 та 2000) та 1,5 А (серії 3000, Go і Street)

Однак навіть в разі установки коректних параметрів стабільна робота від стороннього джерела живлення не гарантується, тому використовувати цей метод радимо тільки в крайньому випадку.

Спосіб 4: Універсальний БП для акумуляторів

Найважча ситуація – коли в консолі зламаний штатний роз'єм живлення і батарея повністю розряджена. В цьому випадку можна спробувати зарядити акумулятор за допомогою універсального зарядника-«жаби».

Универсальное устройство для зарядки аккумулятора PSP

Увага! всі нижчеописані дії ви робите на свій страх і ризик!

 1. Обережно вийміть батарею з відсіку в задній частині корпусу приставки – для цього достатньо зняти кришку, обережно підчепити акумулятор з верхнього торця і витягнути.
 2. Вытащить аккумулятор для зарядки отдельно от PSP
 3. Далі слід вставити акумулятор в «жабу». При цьому вкрай важливо дотримуватися полярність – орієнтуйтеся на позначення на корпусі батарейки.
 4. Контакты аккумулятора для зарядки отдельно PSP

  Увага! при недотриманні полярності батарея вийде з ладу і навіть може вибухнути!

 5. Зачекайте, поки зарядка завершиться – стежте за індикаторами на самій «жабі».

  Важливо! Не допускайте перезаряду батареї!

 6. Також замість контактного зарядного пристрою можна використовувати лабораторний блок живлення з ручним налаштуванням вхідних потужності і напруги, при цьому орієнтуючись на параметри з способу 3.

Що робити, якщо PSP не заряджається

Іноді навіть при дотриманні всіх правил і рекомендацій зарядка ПСП не відбувається. Розберемо найбільш поширені причини і методи усунення проблеми.

 1. Якщо консоль не заряджається при підключенні по USB, повторіть кроки 1-3 способу 2. Ще раз нагадуємо, що при повному розряді акумулятора його можна зарядити тільки через штекер або окремо від приставки.
 2. Варто також перевірити зарядний пристрій, особливо якщо воно не оригінальне – можливо, встановлені параметри не підходять, чому акумулятор йде в захист від перевантаження і не заряджається. Оригінальний БП можна перевірити на інший PSP або іншому пристрої з відповідним роз'ємом. При виявленні проблем замініть зарядку.
 3. Не виключено також, що в проблемі винен акумулятор. Зазвичай його вихід з ладу супроводжується іншими симптомами, такими як:
  • Підозріло швидкий заряд до 100%;
  • Короткий (менше 30 хвилин) термін автономної роботи приставки;
  • Стрибки показників заряду (наприклад, спочатку 40%, потім 50%, потім знову 40%).

  Якщо ви стикалися з одним або більше явищ зі списку вище, швидше за все батарея вашої PSP вийшла з ладу і її потрібно замінити.

 4. Якщо і джерело живлення, і батарея свідомо справні, проблема полягає в «залізі» самої приставки. Зазвичай ремонт подібних неполадок в домашніх умовах неможливий, тому доведеться звернутися в сервісний центр.

Висновок

Тепер Ви знаєте, яким чином можна зарядити PSP і що потрібно робити, якщо приставка не заряджається. Наостанок ще раз нагадаємо – використовуйте тільки оригінальні аксесуари, оскільки вони максимально сумісні з приставкою.

більше статей на цю тему: