Чому PDF не відкривається на пристрої Android

Причина 1: відсутність відповідного софта

Найпоширеніша причина, через яку не відкривається PDF-файл на пристрої Android, &8212; це відсутність відповідного програмного забезпечення. Нерідко в операційній системі не передбачено спеціального додатка, тому встановлювати його знадобиться окремо. Раніше ми писали про деякі популярні рішення, за допомогою яких може вийти відкрити будь-який PDF-файл для перегляду і навіть редагування.

Детальніше: Програми для перегляду PDF-файлів в Android
не открывается pdf файл на андроиде-01

Причина 2: пошкоджений файл

Нерідко проблеми з PDF виникають через пошкодження при скачуванні або конвертації. В цьому випадку файл не буде відкриватися ні на одному пристрої і ні через одну програму. Спробуйте перевірити, чи запускається він на іншому смартфоні чи комп'ютері. Якщо цього не відбувається, то зробити щось навряд чи вийде, хіба що спробувати його конвертувати в інший формат або спробувати відновити за допомогою спеціалізованого софта, але далеко не завжди це закінчується успіхом.

Оптимальним варіантом в цьому випадку стане повторне скачування документа. Якщо є можливість, можете вибрати інше джерело для завантаження – можливо, файл пошкоджений спочатку.

Спробуйте перетворити PDF у будь-який інший формат, наприклад JPG, якщо вам потрібно лише переглянути файл. Якість, звичайно, буде втрачено, але іноді такий спосіб є єдиним рішенням.

Як правило, на Android-пристрої складно знайти безкоштовний і ефективний конвертер для PDF, тому можете скористатися онлайн-сервісами або програмами для десктопної версії операційної системи Windows. Більш детально про це ми писали в нашому окремому матеріалі. Незважаючи на те що інструкції розібрані на прикладі ПК, сервісами можна скористатися і на мобільному пристрої через будь-який браузер.

Детальніше: перетворення PDF-файлів у JPG
не открывается pdf файл на андроиде-02

Причина 3: Пароль на документі

Якщо при спробі відкрити PDF з'являється вікно з текстовим полем, то, швидше за все, документ захищений паролем. На жаль, відкрити такий файл без введення потрібної комбінації практично неможливо, оскільки обійти такий захист не просто.

Читайте також: знімаємо захист з PDF-файлу

Якщо ви завантажили PDF-файл з будь-якого веб-сайту, поверніться на сторінку завантаження та перегляньте вміст. Ймовірно, десь може бути розміщений пароль для відкриття документа (в описі файлу або в коментарях). Іноді власники сайтів таким чином захищають свої дані, які публікують на ресурсі.

більше статей на цю тему: