Перегляд списку встановлених пакетів в Ubuntu

Усі утиліти, програми та інші бібліотеки в операційних системах на базі Linux зберігаються в пакетах. Ви завантажуєте таку директорію з Інтернету в одному з доступних форматів, після чого додаєте в локальне сховище. Іноді може знадобитися переглянути список усіх присутніх програм та компонентів. Здійснюється поставлена задача різними методами, кожен з яких буде найбільш підходящим для різних користувачів. Далі ми розберемо кожен варіант, взявши за приклад дистрибутив Ubuntu.

Перегляд списку встановлених пакетів в Ubuntu

В Ubuntu присутній і графічний інтерфейс, реалізований за замовчуванням на оболонці Gnome, а також є звичний &171;Термінал&187; , через який здійснюється управління всією системою. Через два цих складових доступний перегляд переліку доданих компонентів. Вибір оптимального способу залежить тільки від самого користувача.

Спосіб 1: Термінал

В першу чергу увагу хотілося б звернути саме на консоль, оскільки присутні в ній стандартні утиліти дозволяють задіяти всю функціональність по максимуму. Що ж стосується відображення списку всіх об'єктів, виконується це досить легко:

 1. Відкрийте меню та запустіть &171;Термінал&187; . Робиться це також затисненням гарячої клавіші Ctrl + Alt + T .
 2. Переход к работе с терминалом в Ubuntu
 3. Використовуйте стандартну команду dpkg з аргументом -l , щоб вивести на екран всі пакети.
 4. Отобразить список всех пакетов в Ubuntu
 5. За допомогою коліщатка мишки переміщайтеся по списку, переглядаючи всі знайдені файли і бібліотеки.
 6. Ознакомиться со списком всех пакетов в Ubuntu
 7. Додайте до dpkg -l ще одну команду, щоб здійснити пошук певного значення по таблиці. Виглядає рядок так: dpkg -l | grep java , де java &8212; ім'я необхідного для пошуку пакета.
 8. Выполнить поиск по установленным пакетам в Ubuntu
 9. Знайдені відповідні результати будуть підсвічені червоним кольором.
 10. Ознакомиться с результатами поиска по пакетам в Ubuntu
 11. Використовуйте dpkg -L apache2 , щоб отримати інформацію про всі файли, встановлені через цей пакет ( apache2 &8212; Назва пакету для пошуку).
 12. Найти файлы установленного пакета в Ubuntu
 13. З'явиться список всіх файлів з їх розташуванням в системі.
 14. Ознакомиться с файлами установленного пакета в Ubuntu
 15. Якщо ви хочете дізнатися, яким пакетом був доданий певний файл, слід ввести dpkg -S /etc/host.conf , де /etc/host.conf &8212; сам файл.
 16. Узнать пакет файла в Ubuntu

На жаль, не всім зручно користуватися консоллю, а також це не завжди потрібно. Саме тому слід привести альтернативний варіант відображення списку присутніх в системі пакетів.

Спосіб 2: графічний інтерфейс

Звичайно, графічний інтерфейс в Ubuntu не дозволяє в повній мірі проводити ті ж операції, які доступні в консолі, проте візуалізація кнопок і утиліт значно спрощує виконання завдання особливо для недосвідчених користувачів. Спочатку радимо звернутися в меню. Тут присутні кілька вкладок, а також сортування на показ всіх програм або тільки популярних. Пошук необхідного пакету може проводитися через відповідний рядок.

Нахождение программ через меню в Ubuntu

Менеджер додатків

& 171; менеджер додатків & 187; дозволить більш детально вивчити поставлене питання. Крім усього, цей інструмент встановлений за замовчуванням і надає досить широку функціональність. Якщо з яких-небудь причин & 171; менеджер додатків & 187; відсутній у вашій версії Ubuntu, ознайомтеся з іншою нашою статтею, перейшовши за наступним посиланням, а ми ж переходимо до пошуку пакетів.

Детальніше: встановлення Менеджера програм в Ubuntu

 1. Відкрийте меню і запустіть необхідний інструмент, натиснувши на його іконку.
 2. Запуск менеджера приложений в Ubuntu
 3. Перейдіть на вкладку & 171; встановлено&187; , щоб відсіяти той софт, якого ще немає на комп'ютері.
 4. Переход к списку установленных приложений в Ubuntu
 5. Тут ви бачите назви ПЗ, короткий опис, розмір і кнопку, що дозволяє провести швидке видалення.
 6. Ознакомиться с приложениями в менеджере Ubuntu
 7. Натисніть на назву програми, щоб перейти на її сторінку в Менеджері. Тут здійснюється знайомство з можливостями софта, його запуск і деінсталяція.
 8. Страница программы в Менеджере приложений Ubuntu

Як бачите, робота в &171; менеджері додатків & 187; проходить досить просто, проте функціональність цього інструменту все ще обмежена, тому на допомогу прийде більш розширений варіант.

Менеджер пакунків Synaptic

Установка додаткового менеджера пакетів Synaptic дозволить отримувати детальну інформацію про всі доданих програмах і компонентах. Для початку все ж доведеться скористатися консоллю:

 1. Запустіть&171; Термінал & 187; і введіть команду sudo apt-get synaptic для встановлення Synaptic з офіційного сховища.
 2. Команда для установки Synaptic в Ubuntu
 3. Вкажіть свій пароль для кореневого доступу.
 4. Ввод пароля для установки Synaptic в Ubuntu
 5. Підтвердьте додавання нових файлів.
 6. Подтвердить добавление пакетов Synaptic в Ubuntu
 7. По завершенні інсталяції запустіть інструмент через команду sudo synaptic .
 8. Запустить Synaptic в Ubuntu
 9. Інтерфейс розділений на кілька панелей з різними розділами та фільтрами. Зліва вибирайте відповідну категорію, а праворуч в таблиці дивіться всі встановлені пакети і детальну інформацію про кожного з них.
 10. Ознакомиться с интерфейсом программы Synaptic в Ubuntu
 11. Присутня і функція пошуку, що дозволяє відразу ж відшукати необхідні дані.
 12. Поиск пакетов в программе Synaptic U

Жодним з наведених методів вам не вдасться знайти пакет, під час інсталяції якого відбулися певні помилки, тому уважно стежте за з'являються повідомленнями і спливаючими вікнами під час розпакування. Якщо ж всі спроби завершилися провалом, значить шуканий пакет відсутній в системі або має інше найменування. Звірте назву з тим, що вказано на офіційному сайті, і спробуйте перевстановити програму.

більше статей на цю тему: