Встановлення дистрибутивів Linux поруч з Android

Безкоштовні дистрибутиви, засновані на ядрі Linux, можуть бути встановлені не тільки на комп'ютери, але і доступні на мобільних пристроях. Крім цього, створюються спеціальні версії операційних систем, де інтерфейс і інструменти перероблені під смартфони і Планшети. Зазвичай бажання встановити безкоштовний дистрибутив з'являється у власників телефонів під управлінням Android. Інсталюється таким чином Лінукс буде перебувати поруч з основною ОС, а користувач сам вибере систему для завантаження. Далі ми хочемо продемонструвати виконання цієї процедури на прикладі однієї з найпопулярніших програм.

Встановлюємо дистрибутив Linux на Android

У здійсненні поставленого завдання немає нічого складного, адже потрібно тільки наявність достатньої кількості вільного місця у внутрішній пам'яті пристрою і активне підключення до Інтернету. Єдине, з чим можуть виникнути труднощі &8212; отримання root-прав, але за допомогою повноцінних інструкцій ця мета теж буде виконана швидко і без проблем.

Наведені далі керівництва не підійдуть для установки дистрибутивів Kali Linux, оскільки буде використано несумісне програмне забезпечення. Розгорнуті інструкції по цій темі ви знайдете в окремому матеріалі за посиланням нижче.

Читайте також: встановлення Kali Linux на Android

Крок 1: отримання root-прав

Використовуване далі програмне забезпечення для виконання інсталяції зажадає рут-права. За замовчуванням вони не надаються на Android, їх потрібно отримувати через спеціальні сторонні засоби. Тоді перед Користувачем відкриваються безмежні можливості в управлінні ОС. Даний крок найскладніший, тому з ним слід розібратися в першу чергу, щоб продовжити подальшу операцію. Детальні керівництва по методу отримання root-прав на мобільному пристрої ви знайдете в окремій нашій статті, перейшовши за наступним посиланням.

Читайте також: отримання root-прав на Android

Крок 2: Встановлення Linux Deploy

Після вдалого отримання прав суперкористувача можна приступати до безпосередньої установці Linux. Скачування більшості популярних дистрибутивів доступно за допомогою програми Linux Deploy, яке виконає всі необхідні дії. Його потрібно лише встановити і налаштувати. Перше завдання виконується так:

Завантажити Linux Deploy з Google Play Market

 1. Відкрийте Google Play Market і перейдіть на сторінку програми.
 2. Поиск приложения Linux Deploy в Google Play Market для установки Linux на андроид
 3. Почніть установку, клацнувши на відповідну кнопку.
 4. Скачивание приложения Linux Deploy из Google Play Market на Android
 5. Після відображення & 171; відкрити & 187; тапніте на цей напис, щоб запустити Linux Deploy.
 6. Запуск установленного приложения Linux Deploy в Google Play Market

Крок 3: Налаштування Linux Deploy

Тепер у вас на смартфоні є права суперкористувача і необхідне програмне забезпечення, а значить все готово для подальшої установки. Залишилося тільки вибрати шлях і версію дистрибутива, що здійснюється безпосередньо в Linux Deploy.

 1. Запустіть додаток і ознайомтеся з представленою інструкцією. У ній описуються загальні правила установки Linux.
 2. Ознакомление с инструкцией по использованию Linux Deploy
 3. Розкрийте додаткове меню, тапнув на іконку у вигляді трьох горизонтальних смуг.
 4. Переход в контекстное меню в приложении Linux Deploy
 5. Тут перейдіть до розділу&171; профілі & 187; .
 6. Переход к редактированию профилей в приложении Linux Deploy
 7. Створіть новий профіль і задайте йому ім'я. Доступно створення необмеженої кількості облікових записів. Кожній з них присвоюються індивідуальні настройки, тобто можна інсталювати кілька дистрибутивів поруч.
 8. Создание нового профиля в приложении Linux Deploy
 9. Поверніться до головного меню та перейдіть до категорії з налаштуваннями операційної системи.
 10. Переход к настройкам операционной системы в приложении Linux Deploy
 11. Виберіть дистрибутив і його версію на свій розсуд.
 12. Настройка гостевой операционной системы в Linux Deploy перед началом установки
 13. На деякий час відкладіть Linux Deploy і запустіть зручний файловий менеджер або стандартний Провідник файлів. Там в будь-якому місці створіть папку, назвавши її ІМ'ЯМ ОС. Туди і будуть встановлені всі файли.
 14. Создание новой папки для установки операционной системы через Linux Deploy
 15. Задайте їй довільну назву, щоб запам'ятати місце зберігання даних. Запишіть або скопіюйте шлях до цієї директорії.
 16. Название для папки установки операционной системы в Linux Deploy
 17. Поверніться в додаток і в пункті & 171; шлях установки & 187; задайте розташування потрібної папки.
 18. Выбор пути установки операционной системы в Linux Deploy

Крок 4: Встановлення та запуск Linux

Перед запуском інсталяції повторно переконайтеся в тому, що всі параметри були задані вірно, адже неправильні настройки іноді призводять до відмови роботи пристрою, а вирішується це тільки скиданням конфігурації до заводського стану. Після цього натисніть на кнопку & 171; Старт&187; .

Запуск установки операционной системы в Linux Deploy

Погоджуйтеся з діями при відображенні системних повідомлень. Потім буде проведена перезавантаження Android. Повторне натискання на & 171; Старт&187; запустить гостьову операційну систему.

Системные уведомления при установке операционной системы в Linux Deploy

Вище ви розібралися з інсталяцією Linux в якості гостьової ОС на девайс під управлінням Андроїд. Як бачите, нічого в цьому складного немає, головне &8212; отримати права суперкористувача і виконати правильну конфігурацію програми. Всі файли воно завантажить з відкритих джерел і встановить їх самостійно.

більше статей на цю тему: