Способи розпакування архівів формату ZIP у Linux

Зберігати програми, Директорії та файли іноді простіше у вигляді архіву, оскільки так вони займають менше місця на комп'ютері, а також можуть вільно переміщатися через знімні носії на різні комп'ютери. Одним з найпопулярніших форматів архівів вважається ZIP. Сьогодні ми б хотіли розповісти про те, як працювати з таким типом даних в операційних системах на базі ядра Лінукс, оскільки для тієї ж розпакування або перегляду вмісту доведеться застосовувати додаткові утиліти.

Розпаковуємо архіви формату ZIP в Linux

Далі ми торкнемося дві вільних популярних утиліти, управління якими здійснюється через консоль, тобто користувачеві доведеться вводити вбудовані і додаткові команди для управління всіма файлами і інструментами. Прикладом сьогодні виступить дистрибутив Ubuntu, а для власників інших збірок ми зробимо акценти на будь-яких розбіжностях.

Окремо хочеться відзначити, якщо ви зацікавлені в подальшій установці програми з архіву, спочатку перевірте, чи немає її в офіційних сховищах або окремих пакетах під ваш дистрибутив, адже здійснити таку інсталяцію набагато простіше.

Читайте також: встановлення RPM-пакетів / DEB-пакетів в Ubuntu

Спосіб 1: Unzip

Хоч в Ubuntu Unzip і є вбудованою утилітою, що дозволяє управляти архівами необхідного нам типу, проте в інших збірках Лінукс цей корисний інструмент може бути відсутнім, тому давайте почнемо з його установки, а потім вже розберемося з взаємодією.

 1. Для початку запустіть &171;Термінал&187; будь-яким зручним методом, наприклад, через меню.
 2. Запуск классической консоли в Linux
 3. Тут пропишіть команду sudo apt install unzip для дистрибутивів на Ubuntu або Debian, або sudo yum install unzip zip для версій, що використовують пакети форматів Red Hat. Після введення натисніть на Enter .
 4. Установка программы Unzip через консоль в Linux
 5. Вкажіть пароль для активації кореневого доступу, оскільки ми використовуємо команду sudo , виконуючи всі кроки від імені суперкористувача.
 6. Ввод пароля для установки Unzip в Linux
 7. Тепер залишається чекати, поки всі файли будуть додані в операційну систему. У разі наявності Unzip на комп'ютері ви отримаєте відповідне повідомлення.
 8. Завершение установки Unzip в Linux
 9. Далі потрібно дізнатися розташування потрібного архіву, якщо ви цього ще не зробили заздалегідь. Для цього відкрийте папку зберігання об'єкта, натисніть на ньому ПКМ і виберіть пункт &171; властивості&187; .
 10. Переход к свойствам архива в Linux
 11. Запам'ятайте шлях батьківської папки, він стане в нагоді під час розпакування.
 12. Определение родительской папки архива в Linux
 13. Поверніться до &171;Термінал&187; і перейдіть до батьківської папки за допомогою cd /home/user/folder , де user & 8212; ім'я Користувача, а folder &8212; назва папки, де зберігається архів.
 14. Переход к необходимой папке в консоли Linux
 15. Щоб запустити процес розпакування, досить написати unzip folder , де folder &8212; назва архіву, .zip при цьому дописувати необов'язково, утиліта сама визначить формат.
 16. Распаковать архив через Unzip в Linux
 17. Дочекайтеся появи нового рядка для введення. Якщо не вилізло ніяких помилок, значить все пройшло успішно і можна переходити в батьківську папку архіву, щоб знайти там вже розпакований варіант.
 18. Завершение распаковки архива через Unzip в Linux
 19. Якщо ж ви хочете помістити розпаковані файли в іншу папку, доведеться застосувати додатковий аргумент. Тепер вам потрібно прописати unzip folder.zip -d /way , де /way &8212; назва папки, куди слід зберегти файли.
 20. Выбрать место для распаковки архива через Unzip в Linux
 21. Дочекайтеся завершення обробки всіх об'єктів.
 22. Распаковка архива через Unzip в заданное место Linux
 23. Переглянути вміст архіву можна командою unzip -l folder.zip , перебуваючи в батьківській папці. Перед вами відразу відобразяться всі знайдені файли.
 24. Просмотреть содержимое архива через Unzip в Linux

Що стосується додаткових аргументів, що застосовуються в утиліті Unzip, то тут слід зазначити кілька найважливіших:

аргументи опис
-u оновлення існуючих файлів в директорії
-v відображення всієї доступної інформації про об'єкт
-P встановлення пароля для отримання дозволу на розпакування архіву (у разі наявності шифрування)
-n не перезаписувати вже існуючі файли в місці розпакування
-j ігнорування структури архіву

Як бачите, нічого складного в управлінні утилітою під назвою Unzip немає, але підходить вона не всім користувачам, тому радимо ознайомитися з другим методом, де буде застосовуватися більш поширене рішення.

Спосіб 2: 7z

Багатофункціональна утиліта 7z по роботі з архівами призначена не тільки для взаємодії з однойменною типом файлів, але і підтримує інші популярні формати, в тому числі і ZIP. Для операційних систем на Linux теж є версія цього інструменту, тому пропонуємо з нею ознайомитися.

 1. Відкрийте консоль і завантажте останню версію 7z з офіційного сховища, ввівши команду sudo apt install p7zip-full , а власникам Red Hat і CentOS потрібно вказати sudo yum install p7zip .
 2. Команда для установки 7z в Linux
 3. Підтвердьте додавання нових файлів до системи, вибравши позитивний варіант.
 4. Подтвердить добавление файлов для 7z в Linux
 5. Перейдіть до папки, де зберігається архів, як це було показано в попередньому способі за допомогою команди cd . Тут перегляньте вміст об'єкта перед розпакуванням, написавши в консолі 7z l folder.zip , де folder.zip &8212; назва необхідного архіву.
 6. Просмотр файлов архива через утилиту 7z в Linux
 7. Процес розпакування в поточну папку здійснюється через 7z x folder.zip .
 8. Распаковать содержимое архива через 7z в Linux
 9. Якщо якісь файли з такою ж назвою там вже присутні, їх запропонують замінити або пропустити. Вибирайте варіант, виходячи з власних уподобань.
 10. Подтвердить замену файлов для 7z в Linux

Як і у випадку з Unzip, в 7z є ряд своїх додаткових аргументів, радимо теж ознайомитися з основними з них:

аргументи опис
e витяг файлів із зазначенням шляху (при використанні x шлях зберігається колишній)
t перевірка архіву на цілісність
-p вказівка пароля від архіву
-x + перелік файлів не розпаковувати задані об'єкти
-y позитивні відповіді на всі поставлені запитання під час розпакування

Ви отримали інструкції щодо використання двох популярних утиліт для розпакування ZIP в Linux. Особливу увагу зверніть на додаткові аргументи і не забувайте застосовувати їх в разі потреби.

більше статей на цю тему: