Встановлення PostgreSQL в Ubuntu

PostgreSQL &8212; вільна система управління різними базами даних, реалізована для різних платформ, включаючи Windows і Linux. Інструмент підтримує велику кількість типів даних, має вбудовану скриптову мову та підтримує роботу із застосуванням класичних мов програмування. В Ubuntu PostgreSQL встановлюється через &171;Термінал&187; з використанням офіційних або призначених для користувача сховищ, а вже після цього проводяться підготовчі роботи, тестування і створення таблиць.

Встановлення PostgreSQL на Ubuntu

Бази даних застосовуються в самих різних областях, а ось комфортне управління ними забезпечує система управління. Багато користувачів зупиняються на PostgreSQL, інсталюють її в свою ОС і приступають до роботи з таблицями. Далі ми б хотіли покроково описати весь процес установки, першого запуску і настройки згаданого інструменту.

Крок 1: Встановлення PostgreSQL

Звичайно, почати слід з додавання всіх необхідних файлів і бібліотек в Ubuntu для забезпечення нормального функціонування PostgreSQL. Здійснюється це із застосуванням консолі і призначених для користувача або офіційних сховищ.

 1. Запустіть &171;Термінал&187; будь-яким зручним способом, наприклад, через меню або затисненням комбінації клавіш Ctrl + Alt + T .
 2. Открытие терминала в операционной системе Ubuntu
 3. Спочатку відзначимо призначені для користувача сховища, оскільки туди зазвичай в першу чергу вивантажують найсвіжіші версії. Вставте в поле команду sudo sh -c 'echo "deb http://apt.postgresql.org/pub/repos/apt/ `lsb_release -cs`-pgdg main" >> /etc/apt/sources.list.d/pgdg.list' , а потім натисніть на Enter .
 4. Скачивание директории из пользовательского хранилища в Ubuntu
 5. Введіть пароль від свого облікового запису.
 6. Ввод пароля для активации команды в Ubuntu
 7. Після цього використовуйте wget -q https://www.postgresql.org/media/keys/ACCC4CF8.asc -O - | sudo apt-key add - для додавання пакетів.
 8. Добавление пакетов из загруженного хранилища в Ubuntu
 9. Залишилося лише оновити системні бібліотеки стандартною командою sudo apt-get update .
 10. Получение обновлений для библиотек в Ubuntu
 11. Якщо ж ви зацікавлені в отриманні останньої доступної версії PostgreSQL з офіційного репозиторію, потрібно написати в консолі sudo apt-get install postgresql postgresql-contrib і підтвердити додавання файлів.
 12. Установка PostgreSQL из официального хранилища для Ubuntu

По завершенні успішної інсталяції можна переходити до запуску стандартної облікового запису, перевірці роботи системи і початкової конфігурації.

Крок 2: Перший запуск PostgreSQL

Управління встановленої СУБД теж відбувається через &171;Термінал&187; за допомогою відповідних команд. Звернення до створеного за замовчуванням користувачеві виглядає так:

 1. Введіть команду sudo su - postgres і натисніть на Enter . Така дія дозволить вам перейти до управління від імені створеної за замовчуванням облікового запису, яка на поточний момент виступає в ролі основної.
 2. Переход к созданной по умолчанию записи PostgreSQL в Ubuntu
 3. Вхід в консоль управління під виглядом використовуваного профілю здійснюється через psql . Розібратися з оточенням вам допоможе активація help &8212; це покаже всі доступні команди та аргументи.
 4. Переход в консоль управления PostgreSQL в Ubuntu
 5. Перегляд інформації про поточний сеанс PostgreSQL виконується через \conninfo .
 6. Просмотреть информацию о соединении PostgreSQL в Ubuntu
 7. Вийти з оточення допоможе команда \q .
 8. Выход из консоли управления PostgreSQL в Ubuntu

Тепер Ви знаєте про те, як виконати вхід в обліковий запис і перейти в консоль управління, тому саме час переходити до створення нового користувача і його БД.

Крок 3: створення користувача та бази даних

Не завжди зручно працювати вже з наявної стандартної облікового запису, та й не завжди це потрібно. Саме тому ми пропонуємо розглянути процедуру створення нового профілю і прив'язку до нього окремої бази даних.

 1. Перебуваючи в консолі під управлінням профілю postgres (команда sudo su - postgres ), напишіть createuser --interactive , а потім задайте йому відповідне ім'я, вписавши Символи у відповідний рядок.
 2. Создание нового пользователя PostgreSQL в Ubuntu
 3. Далі визначтеся, чи хочете ви надати Користувачеві права суперкористувача для доступу до всіх системних ресурсів. Просто виберіть підходящий варіант і переходите далі.
 4. Присвоение прав пользователю PostgreSQL в Ubuntu
 5. Базу даних краще назвати таким же ім'ям, як була названа обліковий запис, тому варто використовувати команду createdb lumpics , де lumpics &8212; ім'я користувача.
 6. Создание новой базы данных PostgreSQL в Ubuntu
 7. Перехід до роботи із зазначеною базою даних відбувається через psql -d lumpics , де lumpics &8212; назва БД.
 8. Переход к созданной базе данных PostgreSQL в Ubuntu

Крок 4: Створення таблиці та робота з рядками

Настав час створити свою першу таблицю в призначеній базі. Виконується ця процедура теж через консоль, проте розібратися з основними командами буде неважко, адже від вас всього лише потрібно наступне:

 1. Після переходу до бази введіть такий код:

  CREATE TABLE test (
  equip_id serial PRIMARY KEY,
  type varchar (50) NOT NULL,
  color varchar (25) NOT NULL,
  location varchar(25) check (location in ('north', 'south', 'west', 'east', 'northeast', 'southeast', 'southwest', 'northwest')),
  install_date date
  );

  Создание новой таблицы PostgreSQL в Ubuntu

  Спочатку вказується ім'я таблиці test (ви можете вибрати будь-яку іншу назву). Далі описується кожен стовпець. Ми вибрали назви type varchar і color varchar тільки для прикладу, вам же є вказівка будь-якого іншого, але тільки із застосуванням латинських символів. Цифри в дужках відповідають за розмір стовпця, що безпосередньо пов'язано з поміщаються туди даними.

 2. Після введення залишається тільки вивести таблицю на екран за допомогою \d .
 3. Отображение созданной таблицы PostgreSQL в Ubuntu
 4. Ви бачите простий проект, який не містить в собі поки ніякої інформації.
 5. Вид только что созданной таблицы PostgreSQL в PostgreSQL
 6. Нові ж дані додаються через команду INSERT INTO test (type, color, location, install_date) VALUES ('slide', 'blue', 'south', '2018-02-24'); спочатку вказується назва таблиці, в нашому випадку це test , потім перераховуються всі стовпці, а в дужках вказуються значення, обов'язково в лапках.
 7. Добавление первой строки в Ubuntu
 8. Далі можете додати ще один рядок, наприклад, INSERT INTO test (type, color, location, install_date) VALUES ('swing', 'yellow', 'northwest', '2018-02-24');
 9. Добавление второй строки PostgreSQL в Ubuntu
 10. Запустіть таблицю через SELECT * FROM test; , щоб оцінити результат. Як бачите, все розташувалося правильно і дані внесені вірно.
 11. Отображение таблицы PostgreSQL с новыми строками Ubuntu
 12. Якщо ж вам буде потрібно видалити будь-яке значення, робіть це через команду DELETE FROM test WHERE type = 'slide'; , вказавши в лапках потрібне поле.
 13. Удалить значение из таблицы PostgreSQL в Ubuntu

Крок 5: Встановлення phpPgAdmin

Не завжди управління БД легко виконується через консоль, тому найкраще модернізувати її, встановивши спеціальний графічний інтерфейс phpPgAdmin.

 1. Першочергово через &171;Термінал&187; завантажте останні оновлення бібліотек через sudo apt-get update .
 2. Получение обновлений для установки Apache в Ubuntu
 3. Встановіть веб-сервер Apache sudo apt-get install apache2 .
 4. Загрузка компонентов Apache в Ubuntu
 5. Після інсталяції протестуйте його працездатність і коректність синтаксису за допомогою sudo apache2ctl configtest . Якщо щось пішло не так, шукайте описову помилку на офіційному веб-сайті Apache.
 6. Проведение теста работоспособности Apache в Ubuntu
 7. Запустіть сервер, ввівши sudo systemctl start apache2 .
 8. Запуск веб-сервера Apache в Ubuntu
 9. Тепер, коли забезпечено коректне функціонування сервера, можна додати бібліотеки phpPgAdmin, завантаживши їх з офіційного сховища через sudo apt install phppgadmin .
 10. Установка phpPGadmin в Ubuntu
 11. Далі слід трохи змінити конфігураційний файл. Відкрийте його через стандартний блокнот, вказавши gedit /etc/apache2/conf-available/phppgadmin.conf . Якщо документ доступний тільки для читання, буде потрібно в команді перед gedit вказати ще й sudo .
 12. Открытие файла конфигурации phpPGadmin в Ubuntu
 13. Перед рядком &171;Require local&187; поставити , щоб переробити її в коментар, а знизу введіть Allow From all . Тепер доступ до адреси буде відкритий для всіх пристроїв мережі, а не тільки для локального ПК.
 14. Редактировать конфигурацию phpPGadmin в Ubuntu
 15. Перезапустіть веб-сервер sudo service apache2 restart і можете сміливо переходити до роботи з PostgreSQL.
 16. Перезапуск сервера Apache в Ubuntu

У цій статті ми розглянули не тільки PostgreSQL, але і установку веб-сервера Apache, що використовується в об'єднанні програмного забезпечення lamp. Якщо ви зацікавлені в забезпеченні повноцінного функціонування своїх сайтів та інших проектів, радимо ознайомитися з процесом додавання інших компонентів, прочитавши іншу нашу статтю за наступним посиланням.

Читайте також: встановлення набору програм LAMP в Ubuntu

більше статей на цю тему: