Як записати екран у macOS

запись экрана на мак
У деяких випадках користувачам потрібно записати те, що відбувається на екрані macOS, будь то робочий стіл, гра або прикладна програма. Звичайно, ця операційна система підтримує таку можливість, причому доступно відразу кілька варіантів виконання.

Записуємо екран на Mac

Розглянуту процедуру можна виконати як за допомогою сторонніх рішень, так і вбудованими в систему засобами. Кожен метод хороший по-своєму, тому рекомендуємо спершу ознайомитися з усіма і потім вже вибрати відповідний для вашої конкретної ситуації.

Спосіб 1: Open Broadcaster Software

Комплект Open Broadcaster Software (скорочено OBS) добре знайомий користувачам-стримерам. Незважаючи на те що комплекс розробляється в першу чергу для Віндовс, існує версія і для макОС, яка в числі можливостей підтримує і запис того, що відбувається на екрані.

Завантажити Open Broadcaster Software for Mac

 1. Після запуску ОБС знайдіть в його основному вікні блок «Джерела» і натисніть на кнопку «+» нижче.
 2. Добавить новый источник захвата записей экрана в OBS на macOS
 3. Далі виберіть " захоплення екрану» .
 4. Захват экрана для записи его содержимого в OBS на macOS
 5. Знадобиться створити новий профіль-переконайтеся, що обраний однойменний пункт, потім задайте довільне ім'я і натисніть «ОК» . Создание источника захвата записей экрана в OBS на macOS

  Змінити кінцеву папку і налаштувати формат відео (разом з іншими параметрами) можна після натискання кнопки «Налаштування» .

  Настройки захвата записей экрана в OBS на macOS

  Далі перейдіть на вкладку " Висновок» , знайдіть на ній блок " запис» і вкажіть необхідні параметри.

 6. Параметры захвата записей экрана в OBS на macOS
 7. Переконайтеся, що захоплення працює, потім знову скористайтеся кнопкою «ОК» .
 8. Подтвердить источник захвата записей экрана в OBS на macOS
 9. Повернувшись до головного вікна OBS, знайдіть блок управління праворуч і натисніть " почати запис» . Начало записи экрана в OBS на macOS

  Згорніть програму і виконайте дії, які бажаєте відобразити. Після закінчення цього розгорніть вікно ОБС і виберіть " зупинити запис» .

 10. Окончание записи экрана в OBS на macOS
 11. Щоб отримати доступ до створеного відео, скористайтеся Панеллю інструментів програми-пункти " Файл» - " показати записи» . Открыть папку с видео для просмотра записей экрана, сделанных в OBS

  За замовчуванням ролики зберігаються в каталозі «фільми» і форматі MKV.

 12. Папка захвата записей экрана в OBS на macOS

  Open Broadcaster Software являє собою потужний, практично професійний інструмент, чому його інтерфейс може здатися новачкові громіздким і незручним. Втім, з цим недоліком можна змиритися, враховуючи, що всі можливості програми надаються безкоштовно.

Спосіб 2: Movavi Screen Recorder for Mac

Російські розробники з компанії Movavi випустили для macOS свій додаток, що надає можливість запису екрану.

Завантажити Movavi Screen Recorder for Mac з офіційного сайту

 1. Запустіть програму і скористайтеся кнопкою " захоплення екрану» в головному меню.
 2. Пункт записи экрана в Movavi Screen Recorder на macOS
 3. Відкриється панель запису. За замовчуванням програма записує лише те, що відбувається на невеликому фрагменті дисплея, проте область захоплення можна вільно збільшувати і зменшувати.Рамка захвата экрана для записи его содержимого программой Movavi Screen Recorder на macOS

  Нижче рамки знаходиться панель налаштувань. У блоці " область захоплення» можна вибрати запис фрагмента або всього екрану, а розділи " Веб-камера» , " системний звук» і »мікрофон" дозволяють запустити паралельно захоплення з веб-камери і/або мікрофона, а також налаштувати гучність захоплюваного звуку.

 4. Панель записи экрана в Movavi Screen Recorder на macOS
 5. Для початку запису натисніть велику червону кнопку «REC» у правій частині панелі. Начало записи экрана в Movavi Screen Recorder на macOS

  В процесі можна поставити записуваний ролик на паузу, а для завершення захоплення натисніть на кнопку " Стоп» .

 6. Остановка записи экрана в Movavi Screen Recorder на macOS
 7. Додаток автоматично запустить отримане відео у вбудованому програвачі, звідки його можна відкрити в редакторі, розшарити в інші додатки або веб-сервіси, а також перезберегти в іншому форматі.Редактирование готовой записи экрана в Movavi Screen Recorder на macOS

  Також з цього вікна можна отримати доступ до збереженого ролика-клікніть по кнопці " показати файл у папці» , після чого відразу відкриється власний каталог програми, куди завантажений файл у форматі MKV.

 8. Каталог записей экрана в Movavi Screen Recorder на macOS

  Movavi Screen Recorder володіє доброзичливим інтерфейсом, а також зручними засобами для перегляду і редагування кліпу, проте додаток платне, причому пробна версія активна всього 7 днів і не дозволяє записувати ролики тривалістю більше 5 хвилин, на них також накладається водяний знак.

Спосіб 3: системні засоби

Якщо немає можливості або бажання використовувати сторонні програми, можна задіяти вбудовані в macOS засоби для запису екрану.

" знімок екрана»
У macOS Mojave і новіше з'явилося вбудований засіб для зняття скріншотів і захоплення того, що відбувається на екрані.

 1. На робочому столі скористайтеся пунктами панелі інструментів»перехід" - " утиліти» .
 2. Получение доступа ко скриншотеру для записи экрана на macOS
 3. Далі знайдіть в папці значок " знімок екрана» і двічі клікніть по ньому лівою кнопкою.
 4. Запуск скриншотера для записи экрана на macOS
 5. Буде відкрита панель захоплення. Для перемикання на запис відео скористайтеся кнопками " захоплення екрану» або " захоплення вибраної області» .
 6. Переключение скриншотера на видео для записи экрана на macOS
 7. Далі рекомендуємо скористатися випадаючим меню»Параметри" , за допомогою якого можна вибрати місце розташування майбутнього ролика, включити таймер початку запису і показ натискань миші.
 8. Параметры снятия видео для записи экрана на macOS через снимок экрана
 9. Для початку захоплення клікніть по кнопці " запис» . Начало записи экрана на macOS через снимок экрана

  Почніть виконувати необхідні дії. Коли захоплення потрібно припинити, скористайтеся зазначеної кнопкою на панелі інструментів.

  Конец записи экрана на macOS через снимок экрана

  Зачекайте, поки ролик буде оброблений, після чого він з'явиться на робочому столі або в іншому раніше зазначеному вами місці.

 10. Запись экрана на macOS, сделанная снимком экрана

  " знімок екрана» &8212; неймовірно просте рішення нашої задачі, проте це ж можна віднести і до недоліків: ніяких додаткових параметрів експорту відео не передбачено.

QuickTime Player
У макОС, починаючи ще з версії Lion, вбудований мультимедійний програвач QuickTime Player володіє можливістю вести захоплення екрану. Для версій макОС High Sierra і старше він являє собою єдиний системний засіб, призначений для даної мети.

 1. Відкрийте Квік Тайм плеєр-для цього скористайтеся Панеллю інструментів Finder, де виберіть пункти»перехід" - »програми" . Переход к программам для открытия Quick Time Player для записи экрана на macOS

  Знайдіть в папці ярлик QuickTime Player і двічі клікніть по ньому лівою кнопкою миші.

 2. Открытие программы для записи экрана на macOS посредством Quick Time Player
 3. Після запуску програвача зверніться вже до його панелі інструментів і виберіть там»Файл" - «новий запис екрану» .
 4. Начать записи экрана на macOS посредством Quick Time Player
 5. Швидше за все, додаток попросить дозвіл на доступ до цієї функції, його слід надати-для цього клікніть «відкрити &171;Системні налаштування&187;» . Разрешение записи экрана на macOS посредством Quick Time Player

  Клікніть по іконці Замку, після чого введіть пароль від свого облікового запису.

  Данные авторизации для разрешения записи экрана на macOS посредством Quick Time Player

  Далі поставте галочку навпроти пункту «QuickTime Player» , після чого підтвердіть завершення програми.

 6. Закрыть программу для разрешения записи экрана на macOS посредством Quick Time Player
 7. Знову відкрийте програвач і повторіть кроки з кроку 2. З'являться рамка захоплення – принцип її використання нічим не відрізняється від таких для " скріншот» .
 8. Панель записи экрана на macOS посредством Quick Time Player
 9. Відразу після закінчення запису буде відкрито вікно відтворення ролика.Открытие готовой записи экрана на macOS посредством Quick Time Player

  На відміну від " скріншот» , QuickTime Player дозволяє виконувати базове редагування кліпів-наприклад, при виборі пунктів »Файл" - " Експортувати як» доступна зміна дозволів.

  Экспорт готовой записи экрана на macOS посредством Quick Time Player

  Також запис можна прямо з програвача відправити в інші додатки.

 10. Шаринг готовой записи экрана на macOS посредством Quick Time Player

  Квік Тайм плеєр являє собою більш функціональне рішення, ніж «знімок екрана», однак і він не володіє жодною з просунутих можливостей сторонніх програм.

Висновок

Тепер вам відомо, як можна здійснити запис екрану в Apple macOS всіх актуальних версій. Як бачимо, сторонні рішення надають більше можливостей, тоді як вбудовані відрізняються простотою і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

більше статей на цю тему: