Використання оболонки Wineskin у macOS

как пользоваться wineskin в mac os
Продукція Apple відома безліччю унікального софта, розробленого спеціально для екосистеми, проте деякі продукти (особливо гри) для цієї платформи відсутні. Втім, існує кілька способів запуску додатків Windows на макОС, один з яких – середовище Wineskin, що транслює код в інструкції для ядра цієї системи. Інструкції по роботі з цим ПО і присвячена стаття.

Читайте також: Як запустити EXE на macOS

Використання Wineskin

Для початку згадаємо про двох важливих нюансах. Перший-Wineskin являє собою 32-бітове додаток, несумісне з новітньою macOS Catalina, в якій припинена підтримка &171;застарілої&187; розрядності. Розробники оболонки працюють над проблемою, але на момент написання цієї статті (листопад 2019) рішення поки не знайдено. Другий - робота Wineskin не гарантується на» хакінтошах", які представляють собою звичайні ПК або ноутбуки з встановленою на них макОС. Тепер переходимо безпосередньо до використання.

Встановлення Wineskin

Після з'ясування особливостей розберемося з установкою програми. Завантажувальний файл можна отримати з офіційного сайту за посиланням нижче.

Завантажити останню версію Wineskin

 1. Після завантаження сторінки клікніть по великому посиланню для отримання інсталяційного архіву кошти.
 2. Загрузка инсталлятора для установки Wineskin в macOS
 3. Зачекайте, поки архів буде завантажений, після чого відкривайте його (програма-архіватор не потрібно). Розпакування буде виконано автоматично, в результаті чого ви отримаєте виконуваний файл з іменем Wineskin Winery .
 4. Распаковка инсталлятора для установки Wineskin в macOS
 5. Цей файл потрібно перетягнути в каталог»Програми" .
 6. Перенести файл в программы для установки Wineskin в macOS

  На цьому установка Вайнскін закінчена.

Первинна настройка Wineskin

Далі потрібно налаштувати оболонку. Сама по собі вона ні на що не здатна, тому потрібно завантажити движок для роботи доданого додатка, потім конфігурувати його для запуску програм.

 1. Насамперед перевірте, чи немає написів «New Engine Available» і «Update» в основному віконці середовища. Останній варіант більш важливий, оскільки з кожною новою версією підтримується все більше движків і запускаються програм, тому при наявності оновлень краще їх завантажити-для цього натисніть на кнопку «Update» . Обновление среды Wineskin для её использования в macOS

  З'явиться віконце завантажувача, в ньому можна перейменувати отриманий файл. Зробіть це, якщо хочете, а потім натисніть «ОК» і дочекайтеся закінчення завантаження.

 2. Новая среда Wineskin для её использования в macOS
 3. Після оновлення програми клікніть по кнопці " » " під списком «Installed Engines» . Добавление движка Wineskin для её использования в macOS

  З'явиться вікно вибору та налаштування двигунів. За допомогою меню, що випадає виберіть один з представлених варіантів-рекомендується використовувати найновішу доступну версію, на момент написання статті це «WS9Wine 2.22» , але можна спробувати і більш старі і/або варіанти для розробників, якщо в цьому є необхідність. Після вибору натисніть «Download and Install» .

  Загрузка движка Wineskin для её использования в macOS

  З'явиться віконце завантажувача, принцип роботи з ним такий же, як і з завантажувачем нових версій оболонки, згаданим в кроці 1.

 4. Після установки движка в основному вікні стане доступна кнопка «Create New Blank Wrapper» , скористайтеся нею. Создание новой оболочки Wineskin для её использования в macOS

  Задайте ім'я створюваної оболонки-враппера. Назвати можна як завгодно, але щоб не плутатися, рекомендується ввести назву програми, для якої створюється інструмент запуску.

  Важливо! підтримується виключно латиниця і обмежене число спеціальних символів!

 5. Выбрать имя враппера Wineskin для её использования в macOS
 6. Після закінчення створення з'явиться відповідне повідомлення. Клацніть по кнопці «View wrapper in Finder» . Открыть созданный враппер Wineskin для её использования в macOS

  Відкриється розташування оболонки – за замовчуванням це папка ~/Applications/Wineskin .

  Запуск враппера Wineskin для её использования в macOS

  Далі переходимо до більш тонкого конфігурування.

Налаштування створеної оболонки

Тепер виберемо програму, яку хочемо запустити в Wineskin, і налаштуємо параметри роботи оболонки.

 1. Для конфігурації параметрів враппера просто запустіть його. З'явиться вікно з опціями, першим виберіть пункт «Install Software» .
 2. Задать приложение Wineskin для её использования в macOS
 3. Відкриється вікно додавання Windows-програми. Доступні опції наступні:
  опції Опис
  Choose Setup Executable дозволяє повноцінну установку програми за допомогою інсталятора, який потрібно вибрати через Finder
  Copy a Folder inside копіює папку з уже встановленою програмою в час виконання
  Move a Folder inside те саме, що і попередня, але папка замість копіювання переміщується
 4. Варианты добавления приложения Wineskin для использования в macOS
 5. Незалежно від обраної опції буде запущений Файндер, в якому потрібно вибрати або EXE, або MSI-інсталятор, або каталог з портативною версією програми, всередині якого знаходиться виконуваний файл.
 6. Добавление установленного приложения Wineskin для использования в macOS
 7. Далі з'явиться діалогове вікно – в разі інсталятора підтвердження, в разі портативного встановленого софта – можливість вручну вибрати його основний EXE.
 8. Задать EXE-файл приложения Wineskin для использования в macOS
 9. Після додавання по повернемося назад до вікна опцій. Тепер використовуйте кнопку «Advanced» .
 10. Дополнительные параметры приложения Wineskin для использования в macOS
 11. У розширених налаштуваннях доступні три вкладки: «Configuration» , «Tools» і «Options» . Швидко розглянемо їх можливості:
  • На вкладці «Configuration» можна вказати інший EXE-файл, задати команди запуску (на зразок -dx9 для вибору рендера), а також змінити назву оболонки і вибрати альтернативну іконку;
  • Продвинутая конфигурация приложения Wineskin для использования в macOS
  • Розділ «Tools» містить в собі різноманітні утиліти, які або емулюють роботу тих чи інших оснасток Windows (блок «Wine Tools» ), або є хаками для полегшення запуску специфічних додатків та ігор (позиції «Utilities» ), або являють собою засоби управління оболонкою (стовпець «Wrapper Tools» );
  • Утилиты управления приложением Wineskin для использования в macOS
  • Вкладка «Options» пропонує додаткові параметри для середовища запуску: емуляція клавіш або трехкнопочной миші, обмеження на кількість створюваних програмою файлів, параметри роботи та інше.
 12. Настройки среды Wineskin для использования в macOS
 13. Після внесення всіх параметрів натисніть «Quit» .
 14. Закрыть настройки приложения Wineskin для использования в macOS

  Якщо в подальшому знадобиться отримати доступ до додаткових налаштувань, запускайте створену оболонку з затиснутою кнопкою Option .

Запуск програми в оболонці

Власне використання Wineskin елементарно – просто запустіть оболонку, створену на етапі первинної настройки. Асоційоване з ним додаток буде запущено і доступно для роботи.

Работа приложения, запущенного в Wineskin для использования в macOS

Вирішення можливих проблем

У процесі використання Вайнскін можуть виникати різноманітні проблеми, розглянемо методи вирішення найбільш поширених з них.

При запуску оболонки нічого не відбувається
Найчастіша проблема-запустили оболонку, в панелі Dock кілька секунд повисіла завдання, а потім зникла. Причин у цієї проблеми існує безліч, а для їх визначення потрібно виконати діагностику.

 1. Запустіть налаштування враппера-затисніть Option і двічі клікніть лівою кнопкою миші по його іконці, далі виберіть «Advanced» .
 2. Тестовый запуск Wineskin для решения возможных проблем
 3. Скористайтеся кнопкою «Test Run» . Повинно з'явиться вікно з повідомленням про закінчення запуску, Натисніть в ньому на кнопку «View» .
 4. Открыть лог Wineskin для решения возможных проблем
 5. Відкриються текстові документи з логами, перейдіть на файл з ім'ям LastRunWine.log і зверніть увагу на перші рядки. Проверить ошибку в логе Wineskin для решения возможных проблем

  Як бачимо, помилка в прикладі сигналізує про непідтримуваний тип файлів, в даному випадку 64-бітної програмі, які Wineskin запускати не вміє. Інші приклади помилок:

  • &171;Failed to initialize graphics&187; - непідтримуваний графічний рендер, оскільки Wineskin працює лише з DX9;
  • &171;wine: cannot find L&187;C:\\windows\\system32\\filename.exe&187; - виконуваний файл, прив'язаний до оболонки, видалений або переміщений, рішення-заново вибрати необхідні дані;

  Інші варіанти збоїв більш екзотичні і пов'язані скоріше з запускаються софтом, ніж з самим транслятором.

Запущений додаток працює неправильно
Часом програма або гра, що запускається за допомогою Wineskin, може працювати неправильно. На жаль, але це неприємна норма – безліч софта як і раніше несумісне з транслятором, особливо це стосується сучасних комп'ютерних ігор, яким для роботи потрібні Vulkan або DirectX 12, непідтримувані Вайнскін. Рішення тільки одне-чекати оновлення середовища запуску.

Висновок

Тепер вам відомі особливості використання Wineskin: як середовище встановлювати, налаштовувати і запускати через неї різні додатки. Підводячи підсумки, нагадуємо-транслятор, навіть такий просунутий, далеко не панацея і деякі програми в ньому все одно не працюють.

більше статей на цю тему: