Заміна MAC-адреси на комп'ютерах macOS

как сменить мак адрес на маке
Одним з важливих параметрів для роботи деяких підключень до Інтернету є MAC-адреса, апаратний ідентифікатор мережевого адаптера. Часом його потрібно змінити, і сьогодні ми розповімо про те, як це зробити.

Дізнайтеся MAC-адресу на macOS

Перед тим як міняти адресу, незайвим буде дізнатися поточний, щоб в разі невдалих маніпуляцій його можна було повернути назад. Робиться це наступними методами:

 1. Можна скористатися " терміналом» . Для його відкриття скористайтеся засобом Launchpad - клікніть по відповідній іконці на панелі Dock . Запуск Launchpad для доступа к Терминалу для проверки MAC-адреса на macOS

  Далі відкрийте папку «Others» (інакше може називатися «утиліти» ).

  Каталог Утилиты для открытия Терминала для проверки MAC-адреса на macOS

  Знайдіть значок «Термінал» і натисніть на нього.

  Открытие Терминала для проверки MAC-адреса на macOS

  Далі слід ввести наступну команду:

  Ifconfig en0 | grep ether

  Ввод команды в Терминале для проверки MAC-адреса на macOS

  З'явиться рядок, який починається зі слова ether &8212; послідовність після нього і є апаратний ідентифікатор мережевого адаптера.

 2. Результат ввода команды в Терминале для проверки MAC-адреса на macOS
 3. Також інформацію можна отримати, відкривши " інформація про систему» - для цього клікніть по кнопці з логотипом Apple, затиснувши клавішу Option , після чого натисніть по пункту із зазначеним ім'ям. Запуск информации о системе для получения MAC-адреса на macOS

  Далі відкриється розділ відомостей про комп'ютер Mac. В меню зліва виберіть пункт «мережа» (саме його, а не підпункти), після чого в правій частині з'являться докладні відомості про мережевому обладнанні, в тому числі і шукане нами значення.

 4. Проверка MAC-адреса на macOS посредством информации о системе
 5. Третій варіант-відкрийте " Системні налаштування» (знаходиться на панелі Dock ) і виберіть пункт «мережа» . Вызвать настройки сетей для проверки MAC-адреса на macOS

  В меню адаптерів виберіть потрібний, потім клікніть»додатково" .

  Дополнительные параметры адаптера для проверки MAC-адреса на macOS

  Далі перейдіть на вкладку «апаратура» , перша ж позиція на ній показує MAC-адресу обраного адаптера.

 6. Сведения об адаптере для проверки MAC-адреса на macOS

  Отримане значення краще десь записати або скопіювати в окремий текстовий файл. Тепер можна переходити безпосередньо до зміни ідентифікатора.

Змінюємо MAC-адресу на маку

Власне процедура може відбуватися двома шляхами – спеціальним стороннім додатком або командою через «термінал». Розглянемо обидва можливі варіанти.

Спосіб 1: Macspoofer

Досить давно на ринку існує сторонній додаток для заміни апаратного ідентифікатора мережевого адаптера, відомий як Macspoofer. Програма спочатку розроблена для ОС Snow Leopard, а остання офіційна версія сумісна тільки до El Capitan, проте без проблем працює і на macOS Catalina, найсучаснішою з настільних операційних систем Apple на момент написання статті.

Завантажте Macspoofer з офіційного веб-сайту

 1. Програма упакована в ZIP-архів, однак для її роботи не буде потрібно стороннє ПО – при запуску архіву в макОС Каталіна він буде автоматично розпакований. Запустіть міститься в папці файл з назвою Macspoofer.prefPane .
 2. Запустить надстройку Macspoofer для изменения MAC-адреса на macOS
 3. З'явиться попередження про встановлення Програми для роботи файлу. Виберіть, для яких категорій користувачів ви хочете інсталювати це ПО, потім клікніть»встановити" .
 4. Подтверждение установки Macspoofer для изменения MAC-адреса на macOS
 5. Після установки буде відкрита панель Макспуфер, надалі доступна через " Системні налаштування» . У лівій частині вікна відображені доступні адаптери, в правій – вже існуючі ідентифікатори. Заміна МАК-адреси відбувається після натискання кнопки «Generate» . Генерация нового идентификатора в Macspoofer для изменения MAC-адреса на macOS

  Також адресу можна ввести і вручну, при цьому важливо слідувати наявному шаблоном: два Символи після двокрапки.

 6. Після того як значення ідентифікатора буде замінено, клікніть по кнопці «Update» . Начать изменение MAC-адреса на macOS через приложение Macspoofer

  Для першого проведення процедури потрібно ввести пароль від поточного аккаунта.

  Пароль для установки Macspoofer для изменения MAC-адреса на macOS

  Зачекайте, поки Значення оновиться, після чого закривайте додаток.

 7. Як бачимо, все просто і зрозуміло, однак у цього рішення є кілька недоліків. Перший-не гарантується робота на так званих хакінтошах (звичайних PC зі встановленою macOS), а також відсутня Російська мова.

Спосіб 2 « " Термінал»

Користувачам, у яких не спрацював перший варіант або немає можливості встановлювати стороннє ПЗ, запропонуємо альтернативу – введення спеціальної команди через «термінал».

 1. Викличте консоль введення команд (на початку статті вказано, як її відкрити) і надрукуйте наступне:

  Sudo ifconfig en0 ether * Нова MAC-адреса*

  Замість позиції en0 впишіть необхідний адаптер ( en1 , en2 , en3 і так далі за цією ж схемою), а замість * Нова MAC-адреса* - ідентифікатор у форматі XX:XX:XX:XX:XX .

  Ввод команды ручного изменения MAC-адреса на macOS через Терминал

  Також потрібно буде ввести пароль адміністратора.

  Подтверждение ввода команды ручного изменения MAC-адреса на macOS через Терминал

  Увага! введені символи не відображаються, так і повинно бути!

 2. Для випадкової генерації адреси (наприклад, з міркувань приватності) можна скористатися командою:

  Openssl rand -hex 6 | sed ‘s/(..)/1:/g; s/.$//’ | xargs sudo ifconfig en0 ether

  Знову-таки, замість en0 вкажіть номер потрібного адаптера.

 3. Команда случайного изменения MAC-адреса на macOS через Терминал

  Готово – «термінал» можна закривати. Для стабільності роботи перепідключіться до Інтернету.

Висновок

Ми познайомили вас із технікою зміни MAC-адреси на комп'ютерах Apple, що працюють під управлінням macOS. Як бачимо, процедура нескладна, але варто мати на увазі, що внаслідок її виконання можливі проблеми з доступом до Інтернету. У такому випадку просто відновіть оригінальний ідентифікатор, після чого проблема буде вирішена.

більше статей на цю тему: