відкриваємо файли EXE на macOS

как открыть файл exe на маке
Під операційні системи Apple macOS існує безліч програм, особливо редакторів мультимедійних файлів та іншого ПЗ для дизайнерів, художників і музикантів. Проте, деякі специфічні додатки, в тому числі і ігри, для цієї платформи відсутні, проте є для ОС сімейства Windows. Існує кілька способів запуску Віндовс-програм на макОС, які і хочемо представити далі.

Запуск EXE на macOS

Природно, самі по собі виконувані файли для «вікон» на маці не запрацюють: ОС від Майкрософт і Еппл занадто різні. Проте, існують можливі варіанти роботи з ними, а саме установка Windows другою системою за допомогою Boot Camp, використання віртуальної машини або емулятора Wine.

Спосіб 1: Установка Windows за допомогою Boot Camp

Спочатку комп'ютери Apple працювали на процесорах архітектур RISC і MIPS, апаратно несумісних з архітектурою x86-64, але ось уже десять років як в MacBook і iMac використовуються рішення від Intel, що дозволяє встановити на ці машини ОС Віндовс. Причому останнє підтримується цілком офіційно-не так давно Еппл почали вбудовувати в свої настільні продукти інструмент Boot Camp, що надає можливість інсталяції операційної системи від Майкрософт в якості другої робочої. Один з наших авторів підготував інструкцію по його використанню, ознайомитися з якою ви можете за посиланням далі.

Установка Windows через Boot Camp для открытия EXE-файлов в macOS

Урок: встановлення Windows 10 на Mac за допомогою BootCamp

Цей варіант є ідеальним рішенням нашої сьогоднішньої задачі: доступні всі апаратні можливості машини і програмні особливості Віндовс, що дозволяє без проблем працювати з усіма сумісними програмами. Однак цей метод вимагає перезавантаження комп'ютера, а також забирає пристойний обсяг простору на накопичувачі.

Спосіб 2: віртуальна машина

Наступний метод запуску EXE-файлів на макОС – інсталяція віртуальної машини з подальшою установкою в неї однієї з систем від Майкрософт. Таких для ОС від Apple існує кілька, кращі з них представлені в окремому огляді.

Детальніше: віртуальні машини для macOS

Роботу з цим по покажемо на прикладі програми Parallels Desktop.

Завантажте Parallels Desktop з офіційного веб-сайту

 1. Завантажте програму та встановіть її. Після закінчення процедури потрібно інсталювати версію Windows в середу. Доступні два варіанти-Автоматичний, за допомогою самого додатка, що запускається після натискання кнопки " Встановити Windows» . При цьому буде завантажена новітня версія «десятки». Варианты установки Windows в Parallels Desktop для открытия EXE-файлов в macOS

  Натискання на кнопку»пропустити" дозволить вам самостійно поставити потрібну версію Віндовс з образу.

 2. Для автоматичної установки ОС натисніть зазначену в попередньому кроці кнопку і почекайте, поки програма самостійно завантажить, інсталює і конфігурує систему.Установка Windows в Parallels Desktop для открытия EXE-файлов в macOS

  Варіант вручну має на увазі використання безкоштовних тестувальних образів Microsoft, завантажувальних флешок або ISO-файлу.

  Типы самостоятельной установки Windows в Parallels Desktop для открытия EXE-файлов в macOS

  Виберіть відповідний для вашої ситуації варіант і встановіть Віндовс – технічно безпосередньо процедура інсталяції нічим не відрізняється від такої для звичайного комп'ютера.

  Урок: встановлення Windows 10 з флешки

 3. Після закінчення процедури отримаєте відповідне повідомлення.Окончание установки Windows в Parallels Desktop для открытия EXE-файлов в macOS

  За замовчуванням середовище запускається в повноекранному режимі-для зменшення вікна скористайтеся поєднанням Ctrl+Alt , після чого натисніть на кнопку згортання в шапці віконця.

 4. Свернуть Windows в окно в Parallels Desktop для открытия EXE-файлов в macOS
 5. Можна використовувати віртуальне середовище – Parallels Desktop підтримує інтеграцію основної та гостьової ОС, так що EXE-файл для відкриття досить просто перетягнути в простір програми. Подальші маніпуляції з цим файлом нічим не відрізняються від таких для повноцінної Віндовс.Манипуляции с файлами в Parallels Desktop для открытия EXE-файлов в macOS

  Про додаткові можливості Паралелс Десктоп ми розповімо в окремому матеріалі.

 6. Parallels Desktop являє собою одне з найпотужніших рішень, проте додаток поширюється на платній основі, причому повноцінна версія коштує досить дорого. На щастя, у нього є безкоштовні альтернативи, хоч і не такі багаті функціонально. Однак варто мати на увазі, що віртуальні середовища можуть працювати неправильно або не працювати зовсім на «хакінтошах».

Спосіб 3: Вино

Користувачам систем на ядрі Linux відома програма Wine, яка являє собою програмну «прошарок» для роботи додатків Windows на ОС з ядром UNIX. Існує версія цього ПЗ і для macOS, проте потрібно мати на увазі, що воно поки несумісне з новітнім на момент написання статті релізом 10.15 Catalina.

Завантажити Wine з офіційного сайту

 1. Для стабільної роботи програми рекомендуємо завантажувати Stable-реліз.Загрузка стабильного релиза Wine для открытия EXE-файлов в macOS

  Також буде потрібно завантажити програмний компонент під назвою XQuartz – без цього фреймворка Вайн не запрацює.

  Завантажте останню версію XQuartz

 2. Скачать компонент XQuartz для Wine для открытия EXE-файлов в macOS
 3. Після завантаження встановіть обидва необхідні компоненти – спочатку XQuartz.Установка XQuartz для Wine для открытия EXE-файлов в macOS

  Далі інсталюйте Wine.

 4. Инсталляция Wine для открытия EXE-файлов в macOS
 5. Після закінчення встановлення перейдіть до розташування файлу EXE. Як ви можете замінити, його іконка тепер має вигляд іконки Вайна-це означає, що додаток асоційоване з транслятором.Выбрать EXE-файл в macOS для открытия в Wine

  Для запуску виконуваного файлу тепер досить двічі клікнути по ньому мишкою.

 6. При першому запуску програми піде оновлення конфігурації, дочекайтеся його закінчення.Процесс обновления конфигурации Wine для открытия EXE-файлов в macOS

  Якщо в процесі з'явилося повідомлення про необхідність інсталяції додаткових компонентів, погоджуємося з кожним.

 7. Доустановка компонентов Wine для открытия EXE-файлов в macOS
 8. Після короткого часу програма буде запущена і готова до використання.
 9. EXE-файл, открытый в macOS посредством транслятора Wine

  Wine за сукупністю параметрів являє собою гарне рішення нашої сьогоднішньої задачі, проте недоліки у вигляді проблем з сумісністю заважають назвати його ідеальним.

Висновок

На цьому закінчуємо наше керівництво по запуску EXE-файлів в операційній системі macOS. Підводячи підсумки, відзначимо, що оптимальним в плані сумісності буде установка Windows через Boot Camp, тоді як по простоті експлуатації лідирує Wine, а варіант з віртуальною машиною займає проміжне місце між цими двома.

більше статей на цю тему: