копіювання та вставлення тексту на MacBook

скопировать и вставить текст на макбуке
Користувачі, які вирішили придбати МакБук після досвіду використання лептопів на Windows, можуть зазнавати труднощів з адаптацією до нової операційної системи. У сьогоднішній статті ми хочемо полегшити користувачам звикання до macOS, і поговоримо про методи копіювання і вставки тексту.

Маніпуляції текстом у macOS

Насправді макОС багато в чому схожа на Віндовс, тому способи копіювання і вставки текстових блоків подібні для обох ОС. Доступно два основних способи здійснення розглянутих операцій: через рядок меню або за допомогою контекстного меню. Також ці можливості дублюють комбінації клавіш, про які ми теж розповімо.

Спосіб 1: Рядок меню

Однією з особливостей інтерфейсу macOS є рядок меню: свого роду панель інструментів, що відображається поверх робочого столу. Вона характерна для всіх системних і деяких сторонніх додатків, причому набір доступних в ній опцій залежить від конкретної програми. Проте, більшість з них мають в собі пункти для копіювання або вставки тексту. Використовувати їх можна наступним чином:

 1. Відкрийте програму, з якої потрібно скопіювати фрагмент тексту. У нашому прикладі ми будемо використовувати Веб-браузер Safari. Для виділення тексту використовуйте мишу або тачпад: в першому випадку затисніть ліву кнопку і використовуйте курсор для вибору фрагмента, а в другому доторкніться до тачпаду для виділення, потім простягніть для виділення.
 2. Выделить текст на MacBook с помощью строки меню
 3. Далі зверніться до рядка меню, в якому виберіть пункт «Правка» . Клацніть по ньому і виберіть варіант " копіювати» .
 4. Скопировать выделенный текст на MacBook с помощью строки меню
 5. Далі відкрийте або виберіть в Dock програму, куди бажаєте вставити скопійоване – в нашому прикладі це буде редактор TextEdit.Открыть вторую программу для вставки выделенного текста на MacBook с помощью строки меню

  Для вставки тексту знову використовуйте пункт «Правка» рядки меню, але цього разу виберіть варіант »вставити" .

 6. Вставить выделенный текст на MacBook с помощью строки меню
 7. Текст буде поміщений в обрану програму. Зверніть увагу, що форматування скопійованого фрагмента зазвичай зберігається.
Пример скопированного текста на MacBook с помощью строки меню

Як бачите, нічого складного Ця операція собою не представляє.

Спосіб 2: контекстне меню

Операційна система Apple, як і її конкурент від Microsoft, має в собі функцію контекстного меню. Як і в випадку Віндовс, воно викликається правою кнопкою миші. Однак багато користувачів макбуків використовують свої пристрої в дорозі, де миша замінює сенсорна панель Multitouch. Вона теж підтримує виклик контекстного меню, але слід переконатися, що включені жести двома пальцями.

 1. Клацніть по значку меню Apple і виберіть пункт " Системні налаштування» .
 2. Открыть системные настройки MacBook для включения жестов тапада
 3. Знайдіть у списку налаштувань варіант " Трекпад» і клікніть по ньому.
 4. Вызвать настройки сенсорной панели MacBook для включения жестов тапада
 5. Перейдіть на вкладку " вибір і натискання» . Зверніть увагу на опцію " Подвійний клік» - для роботи функції виклику контекстного меню за допомогою Multitouch зазначена опція повинна бути включена.
Настройка сенсорной панели MacBook для включения жестов тапада

Після цього можна переходити безпосередньо до інструкції по використанню.

 1. Виділіть текст в першій програмі (зверніться до першого способу за подробицями) і натисніть праву кнопку миші. На Multitouch торкніться панелі одночасно двома пальцями. З'явиться меню, виберіть в ньому варіант " копіювати» .
 2. Скопировать текст на MacBook с помощью контекстного меню
 3. Перейдіть до програми, в яку хочете помістити скопійований фрагмент, знову викличте контекстне меню тим же способом, і використовуйте пункт»вставити" .
 4. Поместить текст во второе приложение на MacBook с помощью контекстного меню
 5. Текст буде розміщений у вибраному додатку.

Цей варіант маніпуляцій з текстовими блоками являє собою більш зручний варіант першого, з тими ж перевагами і недоліками.

Спосіб 3: комбінації клавіш

Маніпулювати текстом можна і за допомогою різноманітних сполучень клавіш. Забігаючи наперед, відзначимо, що клавіша Ctrl , нехай і присутній на клавіатурах сучасних MacBook, використовується не так широко. Її функції на себе взяла клавіша Command , тому комбінації для копіювання і вставки тексту використовують саме її.

 1. За копіювання виділеного фрагмента відповідає поєднання Command+C .
 2. Копирование текста на MacBook посредством комбинации клавиш
 3. Вставити виділений текст можна комбінацією Command+V . Якщо вам потрібно вставити текст без збереження форматування, використовуйте клавіші Command+Option+Shift+V .
Вставка текста на MacBook посредством комбинации клавиш

Ці комбінації працюють майже скрізь у системі macOS.

Читайте також: комбінації клавіш для зручної роботи в macOS

Висновок

Ми розглянули методи копіювання та вставки тексту на MacBook. Як бачимо, ці операції проводиться не складніше, ніж на ноутбуках під управлінням Microsoft Windows.

більше статей на цю тему: