Програми для резервного копіювання

функції Duplicati Bvckup 2 AOMEI Backupper Toucan Backup4all
кілька типів резервного копіювання
віддалене зберігання резервних копій
функція тіньового копіювання використовуваних файлів
підтримка інтерфейсу «командного рядка»
функція відновлення резервних копій
Портативна версія
операційна система Windows, macOS, Linux Windows Windows Windows Windows
мова Російська Англійська Російська Російська Російська
Ліцензія безкоштовно платна умовно-безкоштовна безкоштовно платна

Duplicati

Програмне забезпечення для створення резервних копій файлів і папок, а також зберігання їх на локальних дисках, знімних носіях, хмарних службах і віддалених файлових серверах. Під час резервування дані шифруються, при необхідності стискаються і поділяються на невеликі блоки, тому скористатися ними з резервної копії буде неможливо. Для отримання вихідних файлів потрібно інструмент відновлення Duplicati, де ви можете вибрати відразу весь архів, або певні дані.

Программы для резервного копирования 1

Програмне забезпечення встановлюється на ПК, але для роботи з ним використовується веб-інтерфейс, який відкривається в будь-якому браузері. Це дозволяє запускати його не тільки на локальних комп'ютерах, але і на пристроях інших типів-серверах для зберігання даних (NAS), Raspberry Pi і т. д. крім цього, в папці з програмою лежить інструмент " командного рядка» , за допомогою якого можна виконувати навіть операції недоступні в графічному інтерфейсі, наприклад порівнювати два бекапа.

Программы для резервного копирования 2

Резервування виконується за допомогою зручного покрокового майстра. Під час налаштування є можливість вибрати тип шифрування, задати кодову фразу, додати фільтри, виключення, призначити час і день для автоматичного копіювання та інше. Передбачені і розширені параметри, які можуть впливати на поведінку процесу, але вони скоріше для досвідчених користувачів. Всі настройки, особливо якщо ви використовуєте одні і ті ж, можна зберегти в файл конфігурації, щоб швидко довантажувати його при створенні інших РК.

Программы для резервного копирования 3

Служба тіньового копіювання (VSS) дозволяє резервувати файли, що використовуються іншими процесами. Метод дедуплікації знижує витрати на зберігання, тобто стежить, щоб дублюються дані в резервну копію потрапили тільки один раз. Duplicati враховує ймовірність збоїв, так що, якщо раптом резервне копіювання зупиниться, продовжити процес можна буде пізніше, причому програма створить копію того, що було пропущено під час останнього завдання, а якщо якісь файли ушкодяться, спробує відновити їх за умови, що вони ще є на комп'ютері. Незважаючи на пристойний набір функцій, користуватися софтом дуже просто, а якщо вам ще й сподобається, розробники просять зробити скромне пожертвування, так як поширюється він абсолютно безкоштовно.

Гідності:

 • Безкоштовна ліцензія;
 • Відкритий код;
 • Підтримка інтерфейсу " командного рядка» ;
 • Опція, що дозволяє регулювати швидкість вивантаження і завантаження даних;
 • Функція створення РК за розкладом.

Недоліки:

 • Не можна користуватися файлами з резервної копії.

Завантажте Duplicati з офіційного веб-сайту

Bvckup 2

Одна з переваг Bvckup 2 – чистий і легкий інтерфейс, позбавлений високої щільності елементів управління і різних прикрас. Ви будете бачити тільки три вкладки, мініатюрну панель запуску і зупинки процесу, а також область зі списком бекапів. Звичайно, тут є можливість редагувати завдання, видаляти, дублювати їх, відкривати вихідну і цільову папку розміщення даних та інше, але всі ці дії запускаються з контекстного меню.

Программы для резервного копирования 4

Незважаючи на зовнішню простоту, Bvckup 2 приховує багато цікавих технологій. Наприклад, метод дельта-копіювання знижує знос пристрою шляхом оновлення тільки змінених даних, а технологія швидкого масового копіювання покращує роботу з швидкими дисками (з протоколом доступу NVMe), резервування дрібних файлів, масштабує механізм дельта-копіювання і процес відновлення завдання після його скасування. Сканування можна виконувати вручну, але є і функція автоматичного запуску процесу в певні періоди часу або, коли дані будуть змінені.

Программы для резервного копирования 5

Для зберігання копій можуть використовуватися як локальні пристрої (жорсткі диски, USB-накопичувачі та ін.), так і мережеві ресурси, доступні по протоколу SMB. Підтримується угруповання резервних копій в черзі, які будуть виконуватися паралельно один одному, опція запам'ятовування знімних пристроїв, що запобігає потраплянню РК на інші носії, можливість вилучення пристрою після створення резервної копії і багато іншого. Bvckup 2 поширюється за двома ліцензіями – «PRO» і «Basic» . Обидві вони платні, але можна встановити двотижневу пробну версію, у якій будуть всі функції професійного видання.

Гідності:

 • Легкий і зручний інтерфейс;
 • Простота використання;
 • Підтримка " командного рядка» ;
 • Версія Windows Server;
 • Широка функціональність.

Недоліки:

 • Не підтримує російську мову;
 • Платна Ліцензія.

Завантажте Bvckup 2 з офіційного веб-сайту

AOMEI Backupper

Яскравий інтерфейс відразу виділяє AOMEI Backupper на тлі інших варіантів з нашого списку. Але важливіше те, що це програмне забезпечення резервує не тільки дані, але також жорсткі диски, їх розділи, програми та операційну систему. Причому при створенні копії Windows копіюється системний і завантажувальний розділ, щоб забезпечити її стабільну роботу після відновлення. Місцем призначення може бути локальний шлях, мережеве розташування або хмарний диск і, природно, підтримується автоматичне створення бекапів за розкладом.

Программы для резервного копирования 6

Перед резервуванням можна вибрати рівень стиснення або відключити компресію, захистити архів паролем, розділити файл образу на кілька частин меншого розміру, включити опцію " Інтелектуальний сектор» , завдяки якій будуть копіюватися тільки використовувані сектора файлової системи, і багато іншого. Крім того, можна самостійно налаштувати схему резервування. Так, перед створенням завдання ви можете вибрати тип копіювання, наприклад інкрементний, а потім вказати, скільки таких копій потрібно робити перед повним бекапом, а також включити функцію автоматичного видалення старих РК для звільнення місця на диску.

Программы для резервного копирования 7

AOMEI Backupper підтримує чотири типи синхронізації даних, кожен з яких може стати в нагоді для певних цілей. Наприклад, для копіювання файлів з однієї папки в іншу підійде Базова синхронізація, а якщо потрібно, щоб змінені файли негайно переміщалися з вихідного каталогу в цільової, стане в нагоді синхронізація в режимі реального часу. Процес може запускатися вручну або автоматично, причому є п'ять типів – щоденна, щотижнева, щомісячна, синхронізація на основі тригерів, наприклад при вході або виході Користувача, а також при підключенні USB-пристроїв, пов'язаних з відповідним завданням.

Программы для резервного копирования 8

Функція клонування дозволяє створювати точні копії цілого диска, системи, томів або розділів. Це зручно, якщо, наприклад потрібно замінити старий жорсткий диск на новий. За допомогою AOMEI Backupper можна перевіряти цілісність РК, монтувати їх в якості віртуальних дисків, об'єднувати архіви, створювати завантажувальний носій, виконувати очищення диска та інше. Звичайно, не всі з перерахованих опцій доступні в безкоштовній версії, але якщо вам достатньо основних можливостей резервування, відновлення і синхронізації, а також кілька Додаткові інструментів, то вона швидше за все вас влаштує.

Гідності:

 • Резервне копіювання системи;
 • Можливість налаштування схеми копіювання;
 • Підтримка технології VSS;
 • Функція клонування дисків та системи;
 • Виконання операцій з " командного рядка» ;
 • Наявність допоміжних інструментів.

Недоліки:

 • Інструмент створення портативної версії тільки в найдорожчому виданні «Technician».
 • Є платні опції.

Завантажити AOMEI Backupper

Toucan

Toucan – повністю безкоштовна портативна утиліта для резервування, синхронізації і шифрування даних. Тут можна самостійно вибрати повне, диференціальне або дзеркальне копіювання або запустити оновлення, яке просто додасть до резервної копії нові файли. Крім цього, передбачено три формати архівації даних, кілька рівнів стиснення, можливість встановити пароль і запланувати перевірку РК після її створення.

Программы для резервного копирования 9

В наявність окрема функція шифрування даних для захисту від несанкціонованого доступу. Опція синхронізації підтримує п'ять режимів роботи. Під час її налаштування можна поставити завдання програмі порівнювати розміри файлів, час їх зміни, зберігати атрибути та інше, а також включати попередній перегляд, щоб софт позначав різними кольорами файли, до яких будуть застосовані ті чи інші зміни.

Программы для резервного копирования 10

Працювати з Toucan комфортніше просунутим користувачам. Так, тут є можливість виключати з майбутнього бекапа певні файли і папки на основі їх назви, дати, розміру і регулярних виразів, але для цього доведеться створювати в окремій вкладці спеціальні правила. А для об'єднання декількох завдань або розширення функціональності в програмне забезпечення вбудований спеціальний інтерфейс для написання відповідних скриптів на мові програмування Lua.

Гідності:

 • Безкоштовна ліцензія;
 • Портативна версія;
 • Функція синхронізації;
 • Зручний інтерфейс;
 • Функція шифрування даних.

Недоліки:

 • Не підтримує віддалене зберігання РК;
 • Не резервує файли, які використовуються іншими програмами.

Завантажити Toucan з офіційного сайту

Backup4all

Backup4all – це потужне програмне забезпечення, яке підтримує повне, поступове, диференціальне, дзеркальне та навіть інтелектуальне резервне копіювання, яке автоматично вирішує, який із цих типів використовувати, і вибирає пункт призначення РК. Програма може зберігати архіви на локальному диску, на іншому комп'ютері в тій же мережі, записувати їх на CD, DVD і Blu-Ray, USB-носії, зберігати на FTP і SFTP-серверах, а також в хмарних сховищах. Нещодавно по отримало оновлення, і тепер створювати архіви даних можна з віддалених джерел.

Программы для резервного копирования 11

Програма, як і Duplicati, використовує зрозумілі покрокові майстри створення і відновлення РК. Головне вікно містить список усіх ваших резервних копій, але ви ніколи не заплутаєтесь у них завдяки потужному механізму фільтрації. Тут можна запускати повторне копіювання, робити перевірку бекапів, відновлювати файли і здійснювати деякі інші дії через контекстне меню. Є зручний режим перегляду, який відображає всі папки, включені в завдання, а також вхідні в них об'єкти – змінені, нові, незмінені і т. д.

Программы для резервного копирования 12

При резервуванні великих файлів, наприклад баз даних, які часто редагуються, стане в нагоді функція блокування. Вона не дасть копіювати весь файл, а лише зміни всередині нього. У будь-який момент можна поставити створення РК на паузу, щоб пізніше продовжити з того ж місця, або повністю зупинити операцію, причому в цьому випадку програма не скасує завдання, а збереже все що встигла скопіювати до цього моменту. Крім того, підтримується автоматичне розділення резервних копій між декількома носіями, реєстрація операцій, що дозволяє відстежувати їх стан, потужний вбудований планувальник, розрахований як на автоматичне копіювання, так і на відновлення, а також інші цікаві функції.

Программы для резервного копирования 13

У Backup4all вбудовані плагіни, що дозволяють створювати РК налаштувань деяких програм і призначених для користувача даних, наприклад збережень комп'ютерних ігор, файлів електронної пошти та іншого. Резервні копії стискаються в формат ZIP, а значить, архів можна розпакувати не тільки за допомогою будь-якої підходящої для цього програми, але і системними засобами. Компанія Softland пропонує всім бажаючим протягом 30 днів безкоштовно ознайомитися з їх продуктом, а через місяць відключить його до тих пір, поки не буде куплена Ліцензія. Але їх можна зрозуміти, адже хто стане робити Free-версію програмного забезпечення, яке NASA, судячи з інформації на офіційному сайті, використовує на Міжнародній космічній станції.

Гідності:

 • Підтримка служби тіньового копіювання;
 • Захист архівів паролем;
 • Опція блокування інтерфейсу ПО;
 • Підтримка плагінів;
 • Потужний планувальник завдань;
 • Можливість повідомлення про завершення завдання по електронній пошті.

Недоліки:

 • Вимогливо до ресурсів комп'ютера;
 • Платна Ліцензія.

Завантажити Backup4all

більше статей на цю тему: