найкращі програми для відновлення жорсткого диска

Нагадуємо, що всі програми, що відновлюють накопичувач, допомагають лише стабілізувати його поточний стан. При наявності реальних, фізичних ушкоджень ніяка програма не зможе його реанімувати. Софт може уповільнити &171;вмирання&187; диска тільки якщо є пошкодження секторів або файлової системи. При цьому дуже важливо стежити за станом HDD і після відновлення: якщо кількість бед блоків продовжує збільшуватися, це означає, що, швидше за все, в найближчий період жорсткий диск повністю зламається. У такій ситуації поспішіть перенести всі необхідні файли на справний пристрій і підготуйтеся до заміни.

Читайте також: заміна жорсткого диска на ПК і на ноутбуці

функції Victoria HDD Regenerator HDAT2 MHDD Disk Revival
перегляд атрибутів S. M. A. R. T.
Ремап пошкоджених секторів
Робота в DOS-режимі / PE
відновлення пошкоджених файлів
Перегляд статистики HDD
операційна система Windows Windows Windows Windows Windows
мова Російська Англійська Англійська Англійська Російська
Ліцензія безкоштовно платна безкоштовно безкоштовно умовно-безкоштовна

Victoria

Найбільш відома програма, призначена і для діагностики, і для виправлення деяких помилок жорсткого диска. З недавнього часу Розробник відновив її підтримку і розвиток, тому тепер Victoria стала знову актуальна практично для всіх HDD. Перед безпосередньо відновленням пристрій необхідно проаналізувати, і в розглянутій програмі для цього є все необхідне. Крім відображення базової інформації, в ній можна знайти результати самотестування (S. M. A. R. T.), які можуть допомогти розібратися, в чому ж саме виникла проблема, відображають загальний статус HDD, температуру, наявність (і кількість) пошкоджених секторів, включаючи ті, які неможливо виправити.

Программы для восстановления жесткого диска-1

В арсеналі програми є різноманітні тести, які дозволять без праці знайти проблему і зрозуміти, що робити далі. Користувач може отримати повний скан поверхні, протестувати механіку жорсткого диска, провести швидку або повноцінну самодіагностику, стерти всі дані з пристрою. Доступні й інші тести, включаючи перевірку швидкості обертання. Звичайно ж, в результаті виявлення тієї чи іншої проблеми усунути вдасться далеко не кожну. Весь ремонт зводиться до виправлення проблемних блоків різними способами, інші ж можливості цієї та будь-якої іншої програми призначені в інформаційних цілях або для дрібної настройки, що не відноситься до відновлення.

Программы для восстановления жесткого диска-2

Вікторія хороша тим, що працює не тільки в Windows, але і в DOS-режимі, тобто з флешки. Це особливо актуально, якщо через пошкодження накопичувача не вдається запустити операційну систему або хочеться провести перевірку і програмний ремонт, якомога менше навантажуючи жорсткий диск. Несправні сектори, знайдені після сканування, можна виправляти, стирати або ігнорувати &8212; будь-яка з опцій доступна на розсуд користувача.

Гідності:

 • Найширша функціональність серед програм для роботи з жорсткими дисками;
 • Повністю безкоштовне розповсюдження;
 • Наявність російської та інших мов;
 • Проведення множинних тестів і наявність різних дрібних налаштувань;
 • Розширений режим управління пошкодженими блоками;
 • Підтримка переважної більшості HDD, включаючи зовнішні.

Недоліки:

 • Складний інтерфейс, що викликає труднощі у малодосвідчених користувачів.

Завантажити Victoria

Урок: відновлюємо жорсткий диск програмою Victoria

HDD Regenerator

Ця програма набагато простіше, ніж попередня, &8212; її діяльність спрямована виключно на відновлення пошкоджених секторів накопичувача. Свою основну задачу вона виконує якісно і акуратно, в тому числі без втрати будь-яких призначених для користувача даних (якщо, звичайно, є можливість їх збереження в принципі). А цим самим завданням є виявлення пошкоджених секторів і їх відновлення. Для HDD Regenerator не важливо, яка використовується файлова система &8212; він сканує накопичувач в обхід цих відомостей.

Программы для восстановления жесткого диска-4

Доступно швидке визначення пошкоджених секторів (режим &171;Prescan&187;), є можливість записати додаток на флешку і запустити його в режимі DOS, тобто без завантаження операційної системи. З мінусів HDD Regenerator & 8212; платний доступ. У демонстраційному режимі вдасться відновити тільки один пошкоджений сектор, чого, природно, недостатньо в 99,99% випадків. Для відновлення всього накопичувача за софт доведеться заплатити, і вартість повної версії (довічної) на момент написання статті дорівнює $60, що відповідає покупці нового накопичувача об'ємом 2 ТБ. Така вартість окупається лише в разі, коли на збереженому пристрої є потрібні дані або користувач є власником декількох дисків відразу.

Программы для восстановления жесткого диска-3

З додаткових можливостей слід зазначити відображення температури накопичувача, відображення S. M. A. R. T.-параметрів. Можливий моніторинг стані HDD в реальному часі, але більше ніяких додаткових дій у цього софта немає.

Гідності:

 • Можливість створити завантажувальну флешку або CD / DVD;
 • Відображення статистики S. M. A. R. T.;
 • Робота з Windows, починаючи з XP і закінчуючи актуальною версією;
 • Підтримка моніторингу в режимі реального часу.

Недоліки:

 • Відсутність російської мови;
 • Немає додаткових тестів та інформаційних даних.

Завантажити HDD Regenerator

Читайте також: HDD Regenerator: виконання основних завдань

HDAT2

Ще одна багата на функціональність програма, але, знову ж таки, непроста в освоєнні. HDAT2 цілком і повністю націлена на тестування і ремонт вінчестерів і поширюється в самих різних варіаціях: для запису на CD/DVD, дискету, флешку і запуску в Windows (в тому числі і демоверсії). У ній є різні інструменти з перевірки та виправлення бед блоків, доступний вайп диска (видалення всіх даних з нього, яке одночасно з цим виправить деякі програмні помилки, наприклад читання або CRC), тестування роботи магнітної головки, файлової системи. Однак якихось додаткових функцій саме по відновленню накопичувача тут немає & 8212; HDAT2, як і всі її альтернативи, не може зробити нічого понад виправлення програмно пошкоджених ділянок і заміни адрес фізично несправних блоків адресами резервних.

Программы для восстановления жесткого диска-8

З додаткових можливостей & 8212; перегляд паспорта пристрою, S. M. A. R. T.-стану, робота з прихованими областями (HPA, DCO), паролями (установка і видалення) і ін. На жаль, російська мова відсутня, пояснення пунктів можна знайти лише в офіційній документації від розробника і тільки англійською та чеською мовами. Все це робить використання HDAT2 актуальною тільки для більш-менш розбираються в темі користувачів, новачкам же рекомендується скористатися чимось більш простим.

Программы для восстановления жесткого диска-9

Гідності:

 • Багато інструментів для роботи з дисками;
 • Ефективне відновлення накопичувачів;
 • Робота як у Windows, так і в DOS.

Недоліки:

 • Ускладнене розуміння всіх функцій і особливостей;
 • Без російської мови.

Завантажте HDAT2 з офіційного веб-сайту

MHDD

MHDD останніх версій зараз працює тільки з флешки і флоппі-диска, а ось запустити безпосередньо в Windows її не вийде. Завдяки цьому пошкоджені жорсткі диски будуть схильні до меншому навантаженні і сам процес відновлення пройде більш якісно. Однак очікувано такий варіант підійде не всім, і якщо запуск в DOS-режимі &8212; точно не ваш випадок, підберіть інший софт, який вирішує вашу проблему.

Программы для восстановления жесткого диска-5

Серед функцій MHDD є все найнеобхідніше: перегляд результатів S. M. A. R. T., сканування поверхні, стирання диска цілком або його окремих ділянок, зменшення обсягу накопичувача, управління паролем і шумом. Для відновлення несправних секторів пропонується використовувати&171; Remap &187; & 8212; перепризначення, коли збійний сектор позначається відповідним чином, і його функцію виконує резервний. Повне очищення накопичувача (&171; Erase & 187;) &8212; радикальний і невідповідний для багатьох метод, який, тим не менш, теж може допомогти позбутися від деяких проблем програмного характеру. Попередньо можна скопіювати важливі дані на інший накопичувач або в хмарне сховище. Доступно і затирання блоків із затримкою читання (&171;Erase Delays&187;), завдяки чому усуваються софт-бед сектори і системні помилки.

Программы для восстановления жесткого диска-6

Будь-яка програма з функцією & 171; Remap & 187;і &171; Erase Delays&187; призводить до видалення інформації з пошкодженого сектора, через що інформація, розташована в цьому місці, перестане зчитуватися частково або повністю!

Гідності:

 • Працює з пошкодженими дисками в обхід ОС (в DOS-режимі);
 • Наявність основних діагностичних інструментів;
 • Дрібні додаткові можливості налаштування накопичувача;
 • Робота з будь-якими ATA-накопичувачами;
 • Вільне розповсюдження.

Недоліки:

 • Немає російської мови;
 • Ускладнене і незвичне для більшості управління &8212; Розробник настійно рекомендує спершу читати документацію.

Завантажити MHDD

Disk Revival

Disk Revival відрізняється від усіх рішень, розглянутих вище, підходом до відновлення. По-перше, вона працює тільки з порожнім простором, тому для повноцінного виправлення накопичувач рекомендується очистити від всіх зберігаються на ньому файлів або перемістити їх на інший логічний диск. Робити це не обов'язково &8212; якщо ви готові змиритися з тим, що на ділянках із записаною інформацією проблемні сектори залишаться. По-друге, вона просто блокує звернення до повільних і битим секторам, не виправляючи їх. В результаті підвищується стабільність роботи ОС і окремих програм і повертається оригінальна (або наближена до оригінальної) швидкість роботи HDD.

Незважаючи на те, що спершу такий підхід спершу здається гірше відновлення, розробник заявляє про наступні переваги: Disk Revival шукає сектори, з яких довго зчитуються записані дані, і просто блокує їх, економлячи тим самим час перевірки і виправлення, знижуючи кількість операцій, що проводяться з HDD, а головне &8212; блокуючи &171;плаваючі&187; bad-блоки. Про & 171; плаваючі & 187; (їх ще називають &171;адаптивними&187;) рекомендуємо прочитати окремо, наприклад тут , щоб зрозуміти, що це таке і в чому їх особливість.

Программы для восстановления жесткого диска-10

У зв'язку з таким способом &171;відновлення&187; накопичувача інші програми на зразок Victoria і HDD Regenerator не відобразять ніяких змін до і після використання Disk Revival. Тут же слід зазначити і мінус: творець радить відключати дефрагментацію, примусово працює в Windows за замовчуванням, оскільки після її проведення весь ефект від програми буде скинутий. При цьому можна буде використовувати стороннє ПО для дефрагментації з однією умовою, докладно про який написано в головному вікні Disk Revival. Після форматування вінчестера оптимізація також буде скинута.

Безкоштовно програма виправляє тільки до 10 GB простору, а щоб обробити весь диск цілком, потрібно придбати ліцензію. Фіксованої ціни при цьому немає &8212; Розробник дозволяє відправити стільки грошей, на скільки ви оцінюєте цей продукт. Важливо, що в додатку є багато корисної інформації по використанню, різні підказки у вигляді спливаючих вікон. З розробником завжди можна зв'язатися через ПАБЛІК VK, електронну пошту або офіційний сайт, де теж, до речі, є відповіді на Популярні питання. Словом, працювати з Disk Revival зможе навіть той, хто погано розбирається в специфіці HDD і боїться звертатися до складних і замудренным HDAT2, MHDD.

Гідності:

 • Альтернативний підхід до відновлення накопичувача;
 • Не вимагає установки і працює з завантажувальної флешки;
 • Російськомовний інтерфейс і безліч корисної інформації;
 • Працює з різними інтерфейсами HDD (але не ефективна для RAID) і навіть в старих Windows.

Недоліки:

 • Безкоштовно обробляє 10 ГБ;
 • Результат скидається після форматування диска і його дефрагментації стандартним Windows-засобом.

Завантажте Disk Revival з офіційного веб-сайту

Відновлення даних з диска

Окремо хочеться торкнутися теми відновлення втрачених даних. Це могло статися в ході відновлення накопичувача (шляхом виправлення бед блоків, повного очищення пристрою) або ж читач спочатку звернувся з цим питанням в пошуковик і потрапив сюди. Варто розуміти, що з пошкодженого HDD повернути файли вийде не завжди і не обов'язково в повному обсязі. Повнота відновлення залежить від декількох факторів, в першу чергу від рівня пошкодження вінчестера, а в другу &8212; від кількості записаної інформації поверх віддаленої.

У наших окремих статтях є вичерпні керівництва на цю тему &8212; вам залишається грамотно реалізувати інструкцію, використовуючи в якості місця, куди будуть зберігатися відновлені дані, інший диск або флешку. Це дуже важливий момент!

Детальніше:
що потрібно знати про відновлення видалених файлів з жорсткого диска
як дістати файли з пошкодженого жорсткого диска
використання програми Recuva для відновлення видалених файлів
найкращі програми для відновлення видалених файлів

Программы для восстановления жесткого диска-7

Запустити відновлення дрібних помилок файлової системи і диска можна і стандартним засобом від Windows, яке називається check disk. Відбувається це через &171;командний рядок&187; або властивості жорсткого диска в &171;провіднику&187;. Розгорнуто про це показано в статті за посиланням нижче на прикладі Windows 7, проте інструкція однаково актуальна і для Windows 10, 11.

Детальніше: Запуск chkdsk у Windows

більше статей на цю тему: